یک سال بعد، ما هنوز در یک فیلم بد درباره یک کودتای فاشیستی گرفتار هستیم: پایان خوبی ندارد


بیش از یک سال پیش، دونالد ترامپ و متحدانش تلاش کردند تا علیه دموکراسی آمریکایی کودتا کنند. این چیز جدیدی در تاریخ آمریکا بود، اما از جهت دیگر معمولی بود: این مرحله بعدی در فروپاشی یک دموکراسی در حال شکست بود.

همانطور که در مقاله قبلی درباره Salon توضیح دادم، تلاش ترامپ برای کودتا کاملاً “بی نظیر” بود، زیرا سال ها قبل به طور عمومی اعلام شد و در مکانی برجسته سازماندهی شد، با بیش از حد کافی هشدارها مبنی بر اینکه به راحتی می توان آن را متوقف کرد. اتفاق افتاد. در واقع، بسیاری از اعضای طبقه سیاسی آمریکا، رسانه ها و دیگر نخبگان اجازه داده اند که کودتا انجام شود، چه از طریق سهل انگاری یا رضایت ضمنی.

تلاش ترامپ برای سرنگونی دموکراسی آمریکایی (که همچنان ادامه دارد) از جنبه مهم دیگری غیر معمول است: در سال پس از 6 ژانویه 2021، مردم آمریکا و جهان اطلاعات زیادی در مورد تقریباً همه جنبه های توطئه کودتای ترامپ و حمله به کاپیتول آموختند.

روث بن گیات مورخ اخیراً در بولتن شفاف خود بسیاری از عوامل اصلی یا کلی مرتبط با کودتا را توضیح داده است، خواه موفقیت آمیز باشد یا خیر. با مشاهده این نکته آغاز می شود که “کنترل جریان اطلاعات” بسیار مهم است، به ویژه زمانی که یک کودتا شکست خورده و کنترل آسیب لازم است:

کودتا شامل پنهان کاری و سرعت است. قدرت آنها در عنصر غافلگیری نهفته است – شوک غیرقابل تصور و به سرعت اتفاق می افتد. … عنصر توطئه آمیز کودتاها به این معناست که ما اغلب با جزئیات برنامه ریزی آنها آشنا نیستیم. اگر کودتا موفقیت آمیز باشد، می تواند بخشی از تاریخ پیدایش جمع ملی جدید شود. سپس رهبر می تواند جزئیات این موضوع را برای بهبود شهرت خود برای جسارت و شجاعت بیان کند. معمر قذافی که سالها کودتای 1969 خود را طراحی کرده بود و نویسنده بلامنازع آن بود، چنین بود.

اگر رهبري كه از طريق كودتا به قدرت رسيد، آخرين فردي باشد كه به خاطر طبيعت محتاطش (فرانسيسکو فرانكو) و يا به اين دليل كه محركان كودتا به طور كامل به او اعتماد نداشتند (آگوستو پينوشه) آخرين فردي بود كه درگير مي شد، چه؟ سپس ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا حقیقت آشکار شود …

زمانی که کودتا با شکست مواجه شد، دولتی که از کودتا جان سالم به در برد می‌تواند اطلاعاتی را منتشر کند تا افکار عمومی را علیه توطئه‌گران برگرداند و مجازات‌های اعمال شده را توجیه کند.

بسیاری از سوالات در مورد تلاش رژیم ترامپ برای سرنگونی دموکراسی آمریکایی بی پاسخ مانده است. اگر ما امیدواریم که دموکراسی آمریکا را نجات دهیم و اطمینان حاصل کنیم که عدالت برقرار می شود، حقیقت باید آشکار شود. در مقطعی در آینده، کمیسیون ویژه مجلس نمایندگان در 6 ژانویه، افشاگران مختلف، تحقیقات وزارت دادگستری، روزنامه‌نگاران، مستندسازان، دانشمندان و سایر محققان به چیزی نزدیک به حساب کامل کودتای رژیم ترامپ خواهند رسید. تلاش

مطالب مرتبط: اگر حقیقت 6 ژانویه فاش شود – و مردم آمریکا اهمیتی ندهند چه؟

این موضوع جدای از این است که آیا دونالد ترامپ و طراحان عالی رتبه و توطئه گران کودتای او هرگز با مسئولیت یا مجازات مناسب برای جنایات خود علیه دموکراسی مواجه خواهند شد. پاسخ به این سوال احتمالا نیست.

به طور کلی، نوعی سوررئالیسم و ​​عادی سازی بدخیم آمریکا را در دوره ترامپ فرا گرفت و در دوران ریاست جمهوری جو بایدن نیز ادامه یافت. وقایع 6 ژانویه حد وسط یک داستان بسیار بزرگتر بود که اکنون شامل دروغ بزرگ، احساس عذاب قریب الوقوع ناشی از جنبش فاشیست جمهوری خواه، تهدید فزاینده خشونت طولانی مدت جناح راست یا حتی جنگ داخلی سطح پایین است. و وضعیت ما به عنوان یک جامعه که در آن واقعیت، حقایق و حقیقت دیگر با یکدیگر موافق نیستند، زیرا جمهوری خواهان و فعالان آن چنین اجماع را تضعیف کرده اند.

از بسیاری جهات، 6 ژانویه و دوران ترامپ اسطوره هایی را که بسیاری از آمریکایی ها از مدت ها قبل در مورد خود و کشورشان لذت می بردند، در هم شکست.

این افسانه‌ها و داستان‌ها از منابع زیادی سرچشمه می‌گیرند، اما آمریکا جامعه‌ای است که در آن تاجران رویا و تولیدکنندگان فانتزی از هالیوود (و رسانه‌های جمعی به طور کلی) قدرت تقریباً نامحدودی برای شکل دادن به تخیل جمعی مردم اعمال می‌کنند. نتیجه این است که آمریکایی ها برای چندین دهه «تا سر حد مرگ سرگرم هستند». بسیاری از ما توانایی تشخیص فانتزی های رسانه های جمعی (از جمله فضای مجازی و سایر فضاهای دیجیتال) را از واقعیت و حقایق دردناک آن از دست داده ایم.

برای شوخ طبعی در 6 ژانویه سال گذشته، هیچ کماندویی از نیروهای ویژه، تیم‌های حمله سرویس مخفی یا تیم‌های نجات اف‌بی‌آی وجود نداشتند که حمله‌ای دراماتیک به ساختمان کنگره انجام دهند – همانطور که در یک فیلم هالیوودی اتفاق می‌افتد – آماده مبارزه با گروه تروریستی ترامپ و محافظت از اعضای کنگره باشند. و افراد بی گناه دیگر از جراحت.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


در عوض، مقامات رسمی کنگره و سایر اعضای مجری قانون نمونه ای از شجاعت بزرگ در تلاش برای انجام این کار خطرناک هستند. آنها کمبود کارکنان و ناآماده بودند، و در نهایت نتوانستند مانع از شکست نیروهای حمله کننده خشمگین ترامپ از دیوارهای دفاعی ساختمان شوند و در شکار آشکار مایک پنس، نانسی پلوسی، الکساندریا اوکاسیو-کورتز و سایر دشمنان ادعایی، خشمگین شوند.

در دنیای واقعی، هیچ رهبر ملی وجود نداشت که با دستگیری ترامپ و کابالای او، ایراد سخنرانی هیجان‌انگیز در مورد ارزش‌های واقعی دموکراسی آمریکایی، و شاید اعلام 6 ژانویه یک جشن ملی جدید، دومین روز استقلال، به این مناسبت دست یابد.

این «هفت روز در ماه مه» یا یک فیلم هیجان‌انگیز جنگ سرد دیگر نبود که شامل نقشه‌ای به ظاهر عالی برای سرنگونی دولت باشد که تنها با اقدامات چند انسان شجاع متوقف شد. زمانی در 6 ژانویه یا پس از آن وجود نداشت که جمهوری‌خواهان «اصولگرا» به طور دسته جمعی به دموکرات‌ها پیوستند تا با افشای ترامپ، کابالای او و جنبش آنها، و افشای ابعاد کامل توطئه کودتا، دموکراسی آمریکا را نجات دهند.

در واقع، جمهوری‌خواهان در مجلس، تنها چند ساعت پس از کودتا، همچنان به ابطال انتخابات ریاست‌جمهوری 2020، در کنار رهبر کودتا و علیه دموکراسی مشروع رای دادند.

هیچ محاکمه تلویزیونی یا شنیداری در مورد تلاش برای کودتای رژیم ترامپ و یا تلاش جدی برای مجازات ناقضان تا حد امکان وجود نداشت. هیچ پایانی وجود نداشت، هیچ طغیان عمومی امدادی وجود نداشت، و هیچ حسی وجود نداشت که کودتا در نهایت شکست خورد. تهدید ترامپ و جنبش او در حال افزایش است و کودتا متوقف نشده است: اگر غیر از این نباشد، در سطوح ایالتی و محلی در حال افزایش است. جمهوری خواهان احتمالاً در پاییز امسال کنترل مجلس نمایندگان را به دست خواهند آورد و می توانند در سنا پیروز شوند. بازگشت به کاخ سفید در سال 2024 کاملاً ممکن است. اگر جمهوری خواهان نتوانند از طرد رای دهندگان و دیگر تاکتیک های ضد دموکراتیک مانند جیم کرو برای پیروزی در این انتخابات استفاده کنند، می توانند کودتای دیگری را انجام دهند – و این کودتا به احتمال زیاد موفق خواهد شد.

به شخصیت های جذاب و گاهی اوقات مسلماً خنده دار از TrumpWorld فکر کنید. دونالد ترامپ خود یک ستاره تلویزیون واقعیت و کشتی گیر حرفه ای است که به نوعی رئیس جمهور شد. او خود را مستقیماً با شخصیت‌های دیگری احاطه کرده است، از جمله مشاور فاسد راجر استون و «شهردار آمریکا» رودی جولیانی، که اکنون یک میانجی و مشاور حقوقی بسیار بی‌کفایت با مهارت‌ها و خردمندی‌های مشکوک است.

خندیدن آسان است، اما نمی‌توانیم دشمنان باهوش و بسیار خطرناک دموکراسی مانند استیو بنن، مایکل فلین، استفان میلر، جان ایستمن، تاکر کارلسون، شان هانیتی و بسیاری دیگر را نادیده بگیریم. همچنین معتقدان و ایدئولوگ‌های واقعی کمتر شناخته شده‌ای هستند که در سایه اتاق‌های فکر، گروه‌های ذینفع، دانشگاه، تجارت و امور مالی، رسانه‌ها، کلیساهای انجیلی راست‌گرا، شبه‌نظامی‌ها و فرهنگ تاکتیکی، گروه‌های نظامی و کهنه‌کار و غیره در کمین هستند. بخش خصوصی و جهان سیاست عمومی و مشاوره.

به طور کلی، 6 ژانویه و نتیجه ضد یائسگی آن، پرتره ای از جامعه آمریکا را ارائه می دهد، که ظاهراً نه از طریق فیلم های پرفروش هالیوود، بلکه از طریق دیدگاه های هنری جیم جارموش، فرانسیس فورد کاپولا، سیدنی لومت و جان شلزینگر فیلتر شده است. اما هیچ کدام از اینها فیلمی نیست که مردم آمریکا بتوانند آن را خاموش یا ترک کنند. خیلی واقعی است. انکار، فرسودگی، درماندگی آموخته شده، یا صرفاً انتقال مقوله ای نمی تواند موجب رستگاری شود.

جنبه‌های مضحک و سورئال 6 ژانویه و پیامدهای آن هیچ کمکی به کاهش خطری که آمریکا با آن روبه‌رو است، ندارد. در واقع، فاشیسم و ​​دیگر اشکال شرارت مدنی کار خود را انجام می دهند، و باعث می شوند چیزهای غیرقابل تصور، مضحک و به ظاهر غیرممکن هم عادی و هم قابل قبول به نظر برسند. ما الان تقریباً آنجا هستیم. 6 ژانویه تنها یک نقطه عطف مهم در این سفر بود.

بیشتر از پیامدهای 6 ژانویه و حمله حزب جمهوری خواه به دموکراسی:


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر