گل رز جاودان هدیه ای ماندگار

در این مقاله قصد داریم در مورد گل رز جاودان نکاتی را ارائه دهیم. نکاتی که قطعا پس از مطالعه آن به خرید گل رز جاودان ترغیب خواهید شد. چرا که این گل ها جزو جذاب ترین و ماندگارترین هدایا نیز محسوب می شوند.

حساسیت های نگهداری از گلها و گیاهان

یکی از اصلی ترین دغدغه‌ها در هنگام هدیه دادن و هدیه گرفتن گل ها، این است که چگونه این گل ها را نگهداری کنیم؟ از آنجایی که گل یک هدیه بسیار ارزشمند است، اگر بتوان کاری کرد که طول عمر گلها افزایش یابد، خاطره  آن ها نیز همواره زنده خواهد بود. روش های بسیار مختلفی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها، گل های تبریک و هدیه را تا چند روز نگهداری کنید. اما مسلما عمر گل ها کوتاه است و بعد از چند روز نهایتاً برگهای آن خشک می‌شود.  شاید تنها راهی که  باقی می ماند این است که برگ های خشک شده آن را لای کتاب یا دفترچه خاطرات قرار دهید تا به یادگار بماند.

حال فرض کنید که گلی وجود دارد که شما اگر آن را هدیه بدهید یا هدیه بگیرید تا چند سال با همان طراوت و شادابی و جذابیت باقی می‌ماند و در آن هیچ تغییری به وجود نمی ‌آید! حتی لازم نیست نگهداری خاصی از آن انجام دهید. نیاز به آبیاری و تغییر خاک ندارد و از جذابیت آن نیز کاسته نمی شود! اگر چنین گلی وجود داشته باشد چه دلیلی برای نخریدن آن داریم؟

رز جاودان

گل رز جاودان هدیه ای ماندگار

همانطور که حدس زدید قصد داریم در مورد گل رز جاودان نکاتی را ارائه دهیم. منظور از گل های جاودان گلهایی هستند که در آنها تغییرات خاصی را ایجاد می‌کنند تا این گل ها طراوت و شادابی خود را نگه دارند. این گل  ها به این دلیل گل رز جاودان نامیده می‌شوند که طراوت و شادابی آنها بدون نیاز به هیچگونه نگهداری خاصی باقی می ماند. این روش در ابتدا در کشور هلند معرفی شد. همانطور که می‌دانید هلندی ‌ها در زمینه صنعت گل بسیار پیشرفته هستند و گل رز جاودان در واقع یکی از اصلی ترین دستاوردهای علمی در حوزه ماندگاری گل در کشور هلند بود که حالا سازمان ها و کمپانی های بسیار زیادی در این کشور گل رز جاودان را تولید می کند. سوال اصلی این است که گل رز جاودان چگونه تولید میشود و چگونه ماندگاری گل را افزایش می‌دهند؟

 اغلب شرکت های سازنده گل رز جاودان رمز و راز تولید گل رز جاودان را فاش نکرده اند. اما آنچه که از شواهد مشخص شده این است که با تغییرات ژنتیکی و اصلاح نژادی در گل ها می توانند ماندگاری آن را افزایش بدهند. یکی از بهترین راه ها برای افزایش عمر ماندگاری در گل‌ها این است که به آنها گلیسیرین تزریق شود. گلیسیرین ماده ای است که در گل برگ ها و ساقه گل تزریق می‌شود. گلیسیرین باعث نشاط، شادابی، نرمی و لطافت گل ها تا مدت زیادی( یعنی حتی تا چندین سال) می شود. یکی دیگر از روش هایی که باعث افزایش طول عمر گل ها می شود، تغییر در شیره طبیعی گل است.

روش های بالابردن عمر گل ها

اگر بتوان شیره طبیعی گل را به گونه‌ای تغییر داد که گل مقاومت بیشتری در مورد تغییرات دمایی داشته باشد قطعاً ماندگاری آن افزایش پیدا می‌کند. این دو ترفند ( یعنی تزریق گلیسیرین و همچنین تغییرات در شیره طبیعی گل ها) روش های بسیار مهمی هستند که کمپانی های تولید کننده گل رز جاودان از آن استفاده می‌کنند. اما یک روش بسیار خاص که در کشور هلند مورد توجه قرار گرفته است، رشد گل ها در گلخانه های اختصاصی است. در هلند گلخانه های خاصی ایجاد کرده‌اند که گلهایی که در آن تولید می‌شود، به خودی خود ماندگارتر خواهد بود. چرا که شرایط محیطی رشد گل‌ها بسیار خاص و منحصر به فرد است و از این رو آنها می‌توانند ماندگاری بسیار بیشتری داشته باشند. البته از خاک و کودهای تقویتی خاصی نیز به گل ها می دهند و به طور مرتب موادی به گل ها تزریق می شود که آنها را در مقابل تغییرات مختلف مقاوم می سازد.

تغییرات دمایی، عامل پژمردگی گل ها

آنچه که باعث می‌ شود که یک گل، پژمرده و خشک شود، این است که محیط رشد و پرورش آن،  محیط مناسبی نباشد. متاسفانه ما بعد از خریداری گل، توانایی آنچنانی در ثابت نگه داشتن دما و دیگر شرایط محیطی مناسب برای گل را نداریم. مثلاً گل رز  اگر بعد از چند دقیقه به آن آب نرسد، احتمال پژمرده شدن و تغییر رنگ گل برگ ‌های آن وجود دارد.

رز جاودان

تنها کاری که ما می‌توانیم بکنیم این است که پس از خریداری گلها،  به سرعت آن را در گلدانی قرار دهیم. اما این کار کافی نیست. یکی از اصلی ترین ویژگی های گل رز این است که نباید تغییرات دمایی زیادی را احساس کند. وقتی که از گلخانه یا گل فروشی، گلی خارج می ‌شود در معرض تغییرات دمایی گسترده قرار می گیرد.  این تغییرات دمایی، باعث تغییرات در ظاهر، ساقه، گل برگ ها و دیگر ویژگی‌های گل می‌ شود. از این رو تا آنجا که ممکن است باید تغییرات دمایی برای گل رز اتفاق نیفتد. اما نکته این است که تغییرات دمایی اجتناب ناپذیر است و ما قادر به تامین همه شرایط لازم برای نگهداری از گل ها نیستیم!

نگهداری از گل رز جاودان

 از این رو بهترین گزینه گل رز جاودان است. گل رز جاودان با تعبیه شدن در یک باکس پلکسی کشودار و شیشه  خاص و زیبا، می تواند تا سالها با طراوت و شاداب بماند. به عبارت دیگر درون این باکس پلکسی کشودار تمام شرایط لازم برای رشد و نمو یک گل مهیا است و از این رو شما نیاز به آبیاری و کوددهی و … ندارید. گل رز جاودان تا مدت ها می تواند با رایحه ای جذاب و گلبرگ های زیبا  همانند یک گل تازه چیده شده باقی بماند. در صورت نیاز برای آشنایی با تاریخچه ساخت رز جاودان و مراحل تولید رز جاودان میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

https://www.destinationiran.com/fa/%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%b1%d8%b2-%d8%ac%d8%a7%d9%88%d8%af%d8%a7%d9%86.htm

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید