گروه طراحی مطب

یکی از مهم ترین ویژگی های یک مطب خوب و سطح بالا، داشتن طراحی دکوراسیون داخلی حرفه ای می باشد.

امروزه نمی توان تأثیر دکوراسیون داخلی و طراحی مطب را در جلب توجه افراد مختلف و بیماران را نادیده گرفت.

گروه طراحی مطب بام آرک با سال ها تجربه در این زمینه مطالعه این مقاله را به شما توصیه میکند.

بیماران با مراجعه به یک مطب با طراحی و دکوراسیون داخلی مناسب و درخور مطب، احساس آرامش و اطمینان خاطر می کنند به این ترتیب بیماران بیشتر تمایل دارند که به مطب مراجعه کنند. شرکت طراحی بام با سابقه ی طولانی خود در زمینه طراحی و انجام پروژه های طراحی مطب و با وجود مشاوران و متخصصان خود در خدمت پزشکان و دندان پزشکان عزیز برای ارائه ی بهترین خدمات قرار دارد.

تأثیردکوراسیون و طراحی مطب در جلب توجه مراجعین

همانطور که می دانیم مهم ترین دلیل برای جلب مراجعین و بیماران به یک مطب پزشکی، آوازه و سطح دانش و کار پزشک می باشد. اما عوامل دیگری وجود دارد که در میزان مراجعه ی بیماران به مطب پزشک موثر هستند. به طور مثال دکوراسیون داخلی و طراحی مطب به طور غیر مستقیم، در مراجعه و بازگشت بیماران به مطب موثر می باشد. مراجعین در یک مطب با طراحی مناسب و دارای نظم و هوای تهویه شده و فضای کافی قطعا حس بهتری را نسبت به یک مطب شلوغ، بدون فضای کافی و هوای نا مناسب دارند و مراجعین با این حس و ذهنیت خوب، راحت تر به مطب باز می گردند. هدف شرکت طراحی بام در طراحی مطب پزشکان، دندان پزشکان و روانشناسان این است که به بهترین شکل ممکن فضای داخلی مطب را بهینه کند و میزان عملکرد ها را بالا ببرد و با طراحی یک دکوراسیون مطب باعث افزایش مراجعین مطب شود.

در دکوراسیون داخلی و طراحی مطب چه نکاتی مهم است؟

ترکیب مناسب و دلنشین رنگ های مبلمان و وسائل با رنگ دیوار ها یکی از تأثیر گذار ترین عوامل در طراحی مطب است که به دقت و احتیاط زیادی نیاز دارد. در طراحی مطب های مختلف به عنوان مثال مطب روانشناسی و مطب دندان پزشکی تفاوت های بسیاری وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد. به عنوان مثال در طراحی مطب استفاده از رنگ های تند و تیز مناسب نیست زیرا ترکیب رنگ ها در مطب ها باید به صورتی باشد که به مراجعین حس آرامش را القا کند. به این ترتیب در طراحی مطب ها و دکوراسیون داخلی بهتر است که از رنگ هایی مانند سفید، سبز، آبی، کرمی، شیری، بژ و … استفاده کرد.
یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در طراحی مطب نورپ پردازی است. یعنی در طراحی مطب استفاده از نور مناسب برای روشنایی فضای داخلی مطب بسیار مهم است. باید توجه کرد که همان اندازه که نور کم برای فضای مطب نا مناسب است و باعث اذیت شدن چشم مراجعین می شود، نور زیاد و پر نور بودن فضا نیز تأثیر منفی دارد. علاوه بر این رنگ نور فضای مطب نیز بسیار مهم است.
اتاق انتظار یکی از مهم ترین بخش های یک مطب است. زیرا مراجعین بیشتر وقت خود را در این مکان به انتظار می نشینند و به این ترتیب بهتر است در دکوراسیون داخلی و طراحی این قسمت از مطب دقت زیادی را به کار ببرید. اتاق انتظار معمولا یکی از استرس زا ترین مکان های یک مطب می باشد زیرا معمولا مراجعین منتظر دریافت نتیجه ی تشخیص و درمان بیماری خود هستند. بنابراین در طراحی مطب باید به دکوراسیون داخلی اتاق انتظار بسیار توجه کنیم و باید طراحی اتاق انتظار به گونه ای باشد که حس آرامش خاطر و راحتی را برای مراجعین به وجود بیاورد. انتخاب مبل و صندلی های اتاق انتظار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شرکت طراحی بام با مشاوران و متخصصان با تجربه ی خود می تواند کمک بسیار زیادی را به پزشکان در طراحی مطب ارائه دهد.
در دکوراسیون داخلی و طراحی مطب استفاده از آثار هنری و تابلو های نقاشی زیبا می تواند تأثیر زیادی در جلب توجه مراجعین داشته باشد. به همین ترتیب استفاده از گلدان ها و گیاهان زیبا و همچنین آکواریوم با ماهی های جذاب می تواند در جلب توجه مراجعین تأثیر مستقیم داشته باشد.
استفاده از تلویزیون و نمایشگر ها در اتاق انتظار مطب نیز می تواند گزینه ی مناسبی در طراحی مطب باشد. زیرا معمولا افرادی که به مطب ها مراجعه می کنند باید مدت زمان نسبتا زیادی را به انتظار بشینند. قرار دادن تلویزون در اتاق انتطار باعث می شود افراد کمتر احساس تلف شدن وقت خود را بکنند.
یکی دیگر از نکاتی که در طراحی مطب باید به آن توجه کرد گذاشتن مدارک و لایسنس ها و گواهی های تحصیلی پزشک می باشد. زیرا مراجعین با دیدن این گواهی ها و مدارک احساس اطمینان و اعتماد بیشتری می کنند. همچنین این گواهی ها برای جلب توجه افرادی که به رای بار اول به مطب مراجعه می کنند نیز بسیار مهم است.

استفاده از وسایل تزئینی و زینتی مربوط به تخصص پزشک در طراحی مطب نیز می تواند کمک زیادی به جلب توجه افراد بکند. همانطور که ممکن است که تجربه داشته باشیم، در بعضی از مطب ها استفاده ازوسایل تزئینی و رنگ های مختلف به گونه ای نامرتب و نا منظم می باید ه باعث به هم ریختن تمرکز افراد می شود. همانطور که گفتیم طراحی مطب و دکوراسیون داخلی آن باید به گونه ای باشد که برای افراد احساس آرامش خاطر و راحتی را به همراه بیاورد.

جمع بندی

شرکت طراحی بام یکی از شرکت های بسیار با تجربه در زمینه ی دکوراسیون داخلی و طراحی مطب می باشد که با به کارگیری مشاوران و متخصصان با تجربه و خلاق خود، به پزشکان و دندان پزشکان برای طراحی مطب خود کمک می کند. همانطور که می دانیم اغلب مراجعین مطب ها دارای استرس زیاد و عدم تمرکز حواس می باشند. به همین ترتیب دکوراسیون داخلی و طراحی مطب باید به گونه ای باشد که برای مراجعان آرامش خاطر را به همراه بیاورد و باعث کاهش استرس آن ها شود. در این مقاله به این مطلب اشاره کردیم که استفاده از رنگ ها و ترکیب آن ها و هم چنین استفاده از مبلمان و سایر مواد تزئینی، می توانند تأثیر بسیار زیادی را در جلب توجه مراجع و همچنین بخشیدن احساس آرامش به او داشته باشد.