گذشته، حال و آینده مدفوع

[ad_1]

منn اوزاکا، ژاپن، در اوایل دهه 1700، روستاهای مجاور برای حقوق مدفوع مردم شهر مبارزه کردند. بیشتر خاک ژاپن، شنی و فقیر از نظر مواد مغذی، محصولات ضعیفی تولید می کرد و حیوانات کمی را نگهداری می کرد، بنابراین کشاورزان برای پرورش غذا به کود انسانی وابسته بودند. و حاضر بودند برای آن هزینه کنند. اغلب، کشاورزان در ازای پرداخت هزینه ای به هر خانوار، به اصطلاح خاک شب را در فواصل زمانی معین جمع آوری می کردند تا کمپوست حاصلخیز بسازند. مدفوع با ارزش بود اجابت مزاج در خانه دوست یک عمل سخاوتمندانه تلقی می شد – یک هدیه. صاحبخانه ها با حفظ حقوق وصول از مستاجران درآمد اضافی کسب کرده اند: اغلب، هر چه خانوار بزرگتر باشد، اجاره بها کمتر می شود. با رشد شهر اوزاکا، ارزش زباله های ساکنان نیز افزایش یافت، زیرا قیمت ها در اوایل دهه 1700 به حدی افزایش یافت که برخی از کشاورزان ناامید، علیرغم زمان بالقوه زندان، به سرقت آنها متوسل شدند.

حدود صد سال بعد، رودخانه تیمز در لندن توسط فضولات انسانی و حیوانی خفه شد و متان، آمونیاک مضر و بوی تخم‌های فاسد سولفید هیدروژن منتشر کرد. سواحل رودخانه که ظاهراً بیشتر از آب فاضلاب بود، با آوار متورم شد که در کشتیرانی دریایی اختلال ایجاد کرد و زندگی بسیاری از لندنی‌ها را ساخت. سرانجام مقامات شهر مجبور به اقدام شدند، قایق هایی را استخدام کردند تا لجن را به دریا ببرند و آن را تخلیه کنند – با هزینه تخمینی یک میلیون پوند یا بیش از 170 میلیون دلار به دلار امروزی.

چرا این داستان های مدفوع انسان اینقدر متفاوت است؟ به گفته روزنامه‌نگار علمی لینا زلدوویچ در «ماده تاریک دیگر: علم و تجارت برای تبدیل زباله به ثروت و سلامت»، کلید این است که یک فرهنگ مدفوع را زباله و فرهنگ دیگر به عنوان گنج می‌بیند.

با زمین های بسیار مسطح و خاک غنی، انگلیسی ها می توانستند از پس دفع فضولات خود برآیند و همین کار را نیز کردند. در غیاب بی مهرگان و میکروب ها در خاک، که کود را به کمپوست بی ضرر تبدیل می کند، فضولات لندنی ها به رودخانه سرازیر شده و چرک می شوند. و زمانی که کشت خاک را خالی می کرد، کشاورزان بریتانیایی به سادگی مشغول کشت یک مربع دیگر بودند. اما کشاورزان ژاپنی نتوانستند. زمین و دام محدود نیاز به پر کردن خاک با نیتروژن، فسفر و سایر مواد مغذی داشت – که همه آنها در مدفوع وجود دارند. بنابراین فضولات در همان سرزمینی بازیافت شد که مواد غذایی را ایجاد کرد که از آنجا آمده بودند.

زلدوویچ با الهام از خاطرات کودکی تماشای تبدیل زباله‌های سپتیک به کمپوست باغی توسط پدربزرگش در روسیه، خوانندگان را به یک تور تاریخی در مورد بهداشت انسان می‌برد، سپس ایده‌ها و اقداماتی را از گذشته تا به امروز ارائه می‌کند. چالش های بهداشتی برای سلامت، محیط زیست و اقتصاد در سرتاسر جهان رشد کرده است و این کتاب کارآفرینانی را که برای رسیدگی به این مسائل تلاش می کنند، برجسته می کند. آخرین بخش آن کشف نسبتاً اخیر میکروبیوم انسانی و نقش نجات دهنده زندگی مدفوع در سلامت انسان را شرح می دهد. در تمام این مدت، کتاب خواننده را تحت فشار قرار می دهد تا در نحوه درک ما از زباله های انسانی تجدید نظر کند.

زلدوویچ نوشت: «ممکن است فکر کنیم که مشکل دفع مدفوع در جهان غرب را با سیستم های فاضلاب عظیم خود حل کرده ایم. اما حقیقت تلخ این است که ما فقط یک مشکل را حل کرده‌ایم – اطمینان حاصل کنیم که مدفوع ما دیگر سلامتی ما را به خطر نمی‌اندازد.

زلدوویچ گفت امروز ما در تقاطع نیازهای ژاپن و فراوانی بیش از حد بریتانیا قرار داریم. تقاضای فزاینده برای غذا، خاک ما را از نیتروژن و سایر مواد مغذی محروم می کند، در حالی که فاضلاب زمین و آب را آلوده می کند. ما همچنان مدفوع را به عنوان زباله معرفی می کنیم و ارزش آنها را به خطر خود نادیده می گیریم – ایجاد یک “بمب ساعتی” که چرخه منقطع خاک، غذا و کود را حفظ می کند.

چرخه بسته سیستم قدیمی ژاپن، که در آن زباله ها به داخل خاک برمی گردند، در زمین های کشاورزی امروزی چندان فراگیر نیست. در شهرها و کشورهایی که امکانات تصفیه آب ندارند، فضولات می تواند در نهرها و حتی در حیاط خلوت مردم جمع شود. زلدوویچ گفت: «سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین می‌زند که 2.4 میلیارد نفر در این سیاره هنوز به توالت‌های اولیه دسترسی ندارند و نزدیک به یک میلیارد نفر هنوز به سمت بوته‌ها می‌روند.

تصفیه فاضلاب مدرن عوامل بیماری زا را حذف می کند، اما اغلب نیتروژن، فسفر و مواد معدنی را پشت سر می گذارد. قرن‌ها پیش، کشاورزان مجبور شدند زباله‌ها را به مزارع خود اضافه کنند، اما در اوایل دهه 1900، دانشمندان آلمانی فریتز هابر و کارل بوش راهی برای استخراج نیتروژن از هوا برای تولید کود مصنوعی کشف کردند. حمل و نقل آسان، کمتر بدبو و موثر، کود مصنوعی به سرعت جایگزین مدفوع می شود.

زلدوویچ نوشت: در چین، یکی از بزرگترین مصرف کنندگان کودهای شیمیایی، حدود 80 درصد نیتروژن بدن چینی ها اکنون از مواد غذایی ساخته شده با کودهای شیمیایی تامین می شود. مواد مغذی از فضولات در چین و اکثر کشورهای صنعتی دیگر همیشه به مزارع باز نمی گردند. در عوض، نیتروژن و فسفر اضافی به آب ریخته می شود، جایی که جلبک ها را شکوفا می کند و باتلاق ها را از بین می برد.

یکی از این باتلاق ها در برکه ای نزدیک رودخانه کواسنت در کیپ کاد است. زلدوویچ نوشت، مدلی از فراوانی نیتروژن، سواحل در حال فروپاشی آن چنان لغزنده است که باید مراقب باشید در آب معطری که آبی تیره و مات به نظر می رسد مانند جوهر نیفتید.

اخیراً دانشمندان فکر کرده‌اند که باتلاق‌ها قارچ‌های بی‌پایانی هستند که می‌توانند به اندازه‌ای که می‌توانیم نیتروژن را با پرورش گیاهان بیشتر به درون آن‌ها پمپاژ کنیم، بازیافت کنند. ما قبلاً می‌دانیم که با آلودگی کافی، گیاهان مردابی ریشه‌های کم‌عمق رشد می‌کنند، سواحل فرسایش می‌یابند، جوامع میکروبی اسیدی می‌شوند، ماهی‌ها و خرچنگ‌ها می‌میرند، و همانطور که زلدویچ می‌گوید، «وقتی باتلاق‌ها به لبه فشار داده می‌شوند، می‌توانند «واژگون شوند» و از کربن کربن تبدیل شوند. غرق – تسریع چرخه وحشتناک گرم شدن و تمام بدی های ناشی از آن.”

خوشبختانه، راه حل های بالقوه زیادی وجود دارد. یکی از آنها Loowatt است، استارت آپ کوچکی که در پایتخت ماداگاسکار، Antanaanavrio، که با نام Tana نیز شناخته می شود، شروع به کار کرد و فضولات را به انرژی و کود تبدیل می کند. سرویس بهداشتی یک مشکل جدی در تانا است، جایی که توالت ها سوراخ هایی هستند که در زمین حفر شده اند. زلدوویچ می نویسد، پس از بارندگی های مکرر، “خاک تا لبه بالا می رود و سپس به آرامی سرریز می شود و به حیاط ها، خیابان ها و اتاق های نشیمن مردم سرازیر می شود.”

برای جلوگیری از سیل، Loowatt توالت های ویژه ای را – با هزینه ماهانه یا هزینه استفاده – ارائه می دهد که حذف پلاستیک های زیست تخریب پذیر را پوشش می دهد. ماموران کیسه های پر از مدفوع را بازیابی می کنند و به کارخانه فرآوری تحویل می دهند، جایی که کیسه ها توسط ماشین ها شکسته و جویده می شوند، لجن با ضایعات مواد غذایی مخلوط می شود و برای از بین بردن عوامل بیماری زا گرم می شود و باکتری ها مخلوط را به بیوگاز و کود تبدیل می کنند.

Loowatt از انرژی تولید شده توسط بیوگاز برای پاستوریزه کردن لجن استفاده می کند و زیست هضم کننده های موجود در توالت به شارژ مجدد تلفن مشتریان کمک می کند. شرکت جدید انتشار گازهای گلخانه ای به ازای هر 1000 نفر را به حدود 6 تن (بیش از 13000 پوند) کود مایع در ماه تبدیل می کند و هدف آن تبدیل شدن به تامین کننده اصلی فاضلاب شهر برای 1.2 میلیون نفر در مدت 5 تا 10 سال است. توالت‌های لووات قبلاً در بریتانیا در جشنواره‌ها و سایر مکان‌های بیرونی استفاده می‌شوند.

در مقیاسی بسیار بزرگتر، کارخانه تصفیه فاضلاب نیوتاون کریک در بروکلین، نیویورک، «به حدود 1 میلیون نفر خدمات رسانی می کند. [and] این کتاب خاطرنشان می‌کند که هر روز 2 میلیون فوت مکعب بیوگاز تولید می‌کند، در حالی که در واشنگتن، تصفیه‌خانه فاضلاب شهر در حال پردازش سهم 2.2 میلیون نفر در کودهای کلاس A فروخته شده در فروشگاه‌ها است.

در شمال غربی اقیانوس آرام، دانشمندان در حال کار برای تبدیل مدفوع ونکوور به سوخت زیستی هستند. هنگامی که برنامه تبدیل جلبک ها به نفت به دلیل هزینه ها کاهش یافت، دانشمندان به لجن فاضلاب ارزان و فراوان روی آوردند. زلدوویچ نوشت، برخلاف کود که باید به مزارع بازگردانده شود، “بنزین استخراج شده از مدفوع نباید به جایی برسد. می توان از آن تا منبع اصلی خود استفاده کرد…”.

بخش پایانی کتاب جزئیات استفاده از ضایعات انسانی را به عنوان یک ابزار تشخیصی در پزشکی، از جمله علم و تاریخچه جالب پیوند مدفوع و اینکه چگونه گفتار پرشور بیمار مسیر مقررات FDA را تغییر داد، شرح می دهد.

برای کتابی که بر موانع بهبود بهداشت جهانی، تنظیم چرخه زباله‌های کشاورزی، کاهش آلودگی و بهبود سلامت تمرکز می‌کند، به راحتی می‌توان به تاریکی فلج‌کننده متوسل شد. “ماده تاریک دیگر” از عظمت مشکلات کوتاه نیامد، بلکه پیشنهاد کرد که راه حل هایی از افراد گرفته تا کل کشورها قابل دستیابی است. این کتاب که به سرعت مملو از نثر است، با گزارشات و تجربیات شخصی نویسنده در محل، به دور از یک هیجان غم انگیز از طریق کانال های جهانی است – بیشتر شبیه یک تور هیجان انگیز در یک بالون با انرژی بیوگاز است.

زلدویچ نوشت: “جنبش روده یک جامعه برابری بزرگ است که بشریت را بدون توجه به قومیت، رنگ، مذهب، رژیم غذایی یا سنت متحد می کند.”

او افزود: «شاید این نسل از قدرت ارگانیک خود خجالت نکشند. این ضایعات تلقی نخواهد شد.»


جنی موربر به عنوان یک روزنامه نگار علمی مستقل در جزیره ای نزدیک سیاتل کار می کند. آثار او در نشریات Popular Science، Discover، Glamour و National Geographic و سایر نشریات منتشر شده است.

این مقاله در ابتدا در Undark منتشر شد. مقاله اصلی را بخوانید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort