کودتای ترامپ شکست خورد، اما 6 ژانویه موفقیت آمیز بود

[ad_1]

من در 6 ژانویه 2021 با یکی از آشنایان محافظه کار تلفنی صحبت کردم. او اطلاعات نادرستی در مورد “تقلب رای” در فیس بوک منتشر کرد. من از اظهار نظرها منفور شدم و به این نکته اشاره کردند که دسته ای از آرا که دونالد ترامپ خواستار آن است – آرای فیلادلفیا – از جمله من. اوضاع چند روزی است که متشنج بوده است، بسیاری از جمهوری خواهان به نوعی تلاش می کنند که طرفدار رای من را انکار کنند، در حالی که اصرار دارند که برگه های رای باید دور ریخته شود. زمانی که اوضاع به یک تماس تلفنی تبدیل شد، شورشیان قبلاً به ساختمان کنگره ایالات متحده حمله کرده بودند و سعی داشتند ادعای پیروزی جو بایدن را با زور متوقف کنند.

او بلافاصله هر امیدی را که داشتم از انتشار این دروغ‌ها در فیس‌بوک پشیمان می‌شد، از بین برد. در عوض، مکالمه یک آشفتگی دوپاره بود. او گفت که مخالف خشونت است، اما بعد عذرخواهی کرد. اکثر آنها ناسازگار بودند – در یک نقطه او حتی توسط مقامات محلی که فکر می کرد در ماشین های خود نشسته اند و کار نمی کنند خشمگین شد – اما من موضوع را درک کردم. این مزخرفات معمول جناح راست در مورد لیبرالیسم بود، که انگل های تنبلی را پرورش می دهد که از آمریکایی های سخت کوش تغذیه می کنند. و اگر «راه‌حل» ترامپ برای این بی‌مشکل، سرنگونی دموکراسی است، خوب، همین‌طور باشد. سپس متوجه شدم که 6 ژانویه زمان هیجان انگیزی برای جمهوری خواهان خواهد بود.

مطالب مرتبط: جمهوری خواهان متاسفم، اما هیچ راهی برای توجیه ترامپ بدون تایید قیام او وجود ندارد.

برخلاف آنچه بسیاری از لیبرال‌ها یا رسانه‌های گروهی امیدوار بودند، این امر باعث نشد که آنها متوجه شوند که همه چیز “خیلی دور” رفته یا ترامپ را رها کرده است. در عوض، خشونت 6 ژانویه بیشتر شبیه آیین های نفرت بود که توسط فرقه ها (یا حتی برادری ها) برای جذب عمیق تر اعضای خود استفاده می شد. وقتی اعضا به آنجا رفتند، تشویق می‌شوند تا با آنچه از شرم‌آور تا غیراخلاقی متغیر است، مطابقت داشته باشند، احساس می‌کنند نمی‌توانم به عقب برگردم. از هر کلیشه ای که می خواهید استفاده کنید – “برای یک پنی، برای یک پوند”، “عبور از روبیکون”، “پایین به سوراخ خرگوش” – اما در نهایت همه چیز یکسان است. این واقعیت که رهبر حزب آنها شورش فاشیستی را برانگیخت، یک انتخاب واضح و غیرقابل انکار برای جمهوری خواهان، چه رای دهندگان و چه سیاستمداران ایجاد کرد: یا فاشیست هستید یا دموکرات – و اکثریت قریب به اتفاق آنها معتقدند که هیچ چیز بدتر از فاشیست بودن وجود ندارد. دموکرات


آماندا مارکوت بیشتر برای سیاست می خواهید؟ در خبرنامه او فقط اتاق ایستاده مشترک شوید.


در شب قیام، بسیاری از سیاستمداران جمهوری خواه – که در مطبوعات کمربند و همه گمانه زنی های آن زندانی بودند – ترسیده بودند و معتقد بودند که این واقعاً نقطه عطفی برای ترامپ و ترامپیسم خواهد بود. برخی از اعضای کنگره جمهوری خواه طرح های رای دادن به طرح ترامپ برای اخراج الکترال کالج از ایالت های بازنده را رد کرده اند. سایرین – در مجموع 147، 65 درصد از جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان و 15 درصد از جمهوری خواهان در سنا – به برنامه های خود برای حمایت رسمی از کودتای ترامپ با رای مخالف با صدور گواهینامه انتخابات ادامه دادند. اما تا زمان استیضاح ترامپ برای تحریک شورش، او بیشتر موارد عقب افتاده را از بین برده بود – 93 درصد از جمهوریخواهان در مجلس به عدم استیضاح ترامپ رای دادند و 86 درصد از جمهوریخواهان در سنا رای موافق دادند.

جمهوری خواهان سعی کرده اند بهانه هایی بیاورند که چرا رای مخالف استیضاح به نوعی رای به قیام نیست، اما واقعیت سیاسی این است که رای مخالف استیضاح، رای به قیام است. آنچه در هفته های بین قیام و استیضاح و محاکمه ترامپ تغییر کرده است این بوده است که نظرسنجی ها به وضوح نشان داده اند: پایگاه جمهوری خواهان همچنان از ترامپ حمایت می کنند، به این معنی که آنها در این قیام و به طور کلی همه جانبه هستند. در سرنگونی دموکراسی

مطالب مرتبط: جنگ داخلی دوم: یک سال پس از قیام خشونت آمیز ترامپ، چقدر باید نگران باشیم؟

البته تعداد کمی از آنها بلافاصله بیرون می آیند و می گویند طرفدار قیام هستند. در عوض، همانطور که در روز شورش واقعی دیدم، بهانه های دروغین زیادی وجود دارد. آنها به جامعه شناسان خواهند گفت که ترامپ این کار را انجام نداد، یا ضد فاجعه این کار را انجام داد، یا آنقدر خشونت آمیز نبود، یا اینکه اوباش در تلاش بود از دموکراسی دفاع کند، نه سرنگونی. هیچ یک از آنها به اندازه روشی که جمهوری خواهان می گویند که از قیام حمایت می کنند بدون اینکه فوراً بیرون بیایند و آن را بیان کنند، صادقانه حمایت نمی شود. همانطور که اوسیتا نوانوو در نیویورک تایمز توضیح داد، باور واقعی که ترامپ و حامیانش را تحریک می کند این است که آنها به آنها “قراردادی ابدی که قدرت را در دستان حقشان نگه می دارد” مدیون آنها هستند و هیچ چیز، حتی دموکراسی، نباید مانع آنها شود.


آماندا مارکوت بیشتر برای سیاست می خواهید؟ در خبرنامه او فقط اتاق ایستاده مشترک شوید.


هیچ کس نباید شک کند که با احتمال بسیار بعید موفقیت ترامپ در سال گذشته، جمهوری خواهان 6 ژانویه را به عنوان تعطیلات اعلام می کنند و شورشیان را به عنوان قهرمان جشن می گیرند. در واقع، ترامپ به برنامه‌های خود برای جشن گرفتن روزی ادامه داد، زمانی که توسط جمهوری‌خواهانی که می‌خواهند تظاهر به عدم تایید رسمی خشونت را حفظ کنند، کنار کشیده شد، در حالی که هنوز خستگی‌ناپذیر تلاش می‌کند تا مطمئن شود دفعه بعدی که ترامپ تلاش می‌کند انتخابات را دزدی کند، موفق خواهد شد.

دیدن بازی جمهوری خواهان، چه رای دهندگان و چه رهبران، آسان است. آنها باید به یکدیگر علامت حمایت از قیام و هدف گسترده تر پایان دادن به دموکراسی را بدهند. اما آن‌ها از زبان رمزی استفاده می‌کنند تا خود را به عنوان مخالف دموکراسی در مقابل رسانه‌های جمعی یا رای‌دهندگان کم‌اطلاعاتی که هنوز برای پیروزی در انتخابات نیاز دارند، نشان ندهند. بنابراین اظهارات ناصادقانه زیادی در مورد میزان بد بودن این شورش وجود دارد – که گاهی اوقات با ادعاهای نادرست حمایت می شود که واقعاً چپ یا FBI بود که این کار را انجام داد – همراه با اقداماتی که حقیقت را می گوید، یعنی اکثریت قریب به اتفاق مردم GOP به طور کامل در هیئت مدیره است.

این نوع سوء نیت به راحتی متوجه جمهوری خواهانی می شود که سال ها از آن برای سرپوش گذاشتن بر سایر دیدگاه های نفرت انگیز خود استفاده کرده اند. حمایت از تولد اجباری به عنوان “برای زندگی” شسته می شود، نژادپرستی در مقابل “صحت سیاسی” یا “نظریه نژادی انتقادی” شسته می شود، و رد مسئولیت برای اداره کره زمین به عنوان “شکاکیت” در مورد تغییرات آب و هوایی تلقی می شود. بنابراین این واقعاً یک جهش ذهنی بزرگ برای جمهوری‌خواهان معمولی شما نیست که به پایان دادن به دموکراسی بپیوندند و در عین حال وانمود کنند که برای نجات آن است.

مرتبط: چگونه ناسیونالیسم مسیحی منجر به قیام شد: تاریخ مذهبی 6 ژانویه

این استراتژی به دلایل پیچیده ای کار می کند که در مطبوعات توده ای و لیبرال به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است.

یک اعتیاد رسانه ای به معادل سازی دروغین وجود دارد که پوشش رادیکالیسم جمهوری خواه را برای آنچه که دموکراسی است به دستور لابیست های حریص برای آنها غیرممکن می کند. چندین دهه از تصویب قوانین معنادار برای کاهش شدید تأثیر منافع پولی بر منافع رأی دهندگان شکست خورده است. مدیریت شرکت ها بیشتر نگران سودآوری فصلی و مالیات های پایین بر ثروتمندان است تا حفظ دموکراسی که به شرکت های آنها اجازه رشد می دهد.

بسیاری از مردم فکر می کنند که به نفع فردی آنها است که فاشیسم را متوقف نکنند که نمی بینند که منافع جمعی درازمدت این است که کاری برای متوقف کردن آن انجام دهند – قبل از اینکه خیلی دیر شود. بسیاری از مورخان و پژوهشگران شباهت های قوی بین 6 ژانویه و کودتای هیتلر در سال 1923 می بینند که در آن رهبر نازی ها و چندین هزار پیرو به دنبال سرنگونی جمهوری وایمار بودند. هیتلر شکست خورد و بسیاری از مطبوعات با این تجربه به عنوان یک شوخی برخورد کردند. اما در نهایت، این یک لحظه تحریک‌کننده برای نازی‌ها بود تا به جلو حرکت کنند و قدرت را از راه‌های قانونی به دست بگیرند. همین اتفاق در حال حاضر رخ می دهد، با جمهوری خواهان که قوانین انتخابات ایالتی را بازنویسی می کنند و مقامات منتخب را که به آرمان فاشیستی وفادار نیستند، پاکسازی می کنند. همه چیز برای اطمینان از این است که دفعه بعد که ترامپ بخواهد برنده انتخاباتی که شکست خورده اعلام شود، کسی نیست که جلوی او را بگیرد. هر روز این طرح خنثی نمی شود، به موفقیت نزدیک می شود. یک سال بعد، زمان رو به اتمام است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر