کنگره در حال غارت خزانه داری ارتش ایالات متحده است – در حالی که بر سر بازسازی بهتر بحث می کند

[ad_1]

علیرغم اختلاف نظر بر سر برخی اصلاحات سنا، کنگره آمریکا آماده تصویب لایحه بودجه نظامی 778 میلیارد دلاری برای سال 2022 است. همانطور که سال به سال انجام دادند، مقامات منتخب ما در حال آماده شدن برای واگذاری سهم شیر – بیش از 65٪ – هستند. دولت فدرال، مخارج اختیاری برای ماشین نظامی ایالات متحده، حتی زمانی که آنها دست خود را فشار می دهند تا فقط یک چهارم این مبلغ را تحت قانون بهبودی بهتر خرج کنند.

تلاش باورنکردنی ارتش ایالات متحده برای شکست سیستماتیک – شکست نهایی آن توسط طالبان در 20 سال مرگ، ویرانی و دروغ در افغانستان – مستلزم بازنگری از بالا به پایین در نقش مسلط آن در سیاست خارجی ایالات متحده و ارزیابی مجدد رادیکال جایگاه مناسب آن در افغانستان است. اولویت های بودجه کنگره

در عوض، سال به سال، اعضای کنگره بیشترین سهم از منابع کشورمان را با حداقل کنترل و بدون ترس ظاهری از مسئولیت در انتخاب مجدد خود به این نهاد فاسد واگذار می‌کنند. اعضای کنگره هنوز آن را یک فراخوان سیاسی “ایمن” برای برداشتن بی دقتی مهر و موم های لاستیکی و رای دادن به صدها میلیارد دلار برای تامین مالی پنتاگون و لابیگران صنعت تسلیحات برای متقاعد کردن کمیته های نظامی به سرفه می دانند.

اجازه دهید در این مورد فریب نخوریم: انتخاب کنگره برای ادامه سرمایه گذاری بر روی یک ماشین نظامی عظیم، ناکارآمد و گران قیمت، هیچ ربطی به “امنیت ملی”، همانطور که بیشتر مردم آن را می فهمند، یا “دفاع” به عنوان فرهنگ لغت ندارد. آن را تعریف می کند.

جامعه آمریکا در واقع با تهدیدهای حیاتی برای امنیت ما مواجه است، از جمله بحران آب و هوا، نژادپرستی سیستماتیک، از بین رفتن حق رای، خشونت با سلاح، نابرابری های جدی و ربودن قدرت سیاسی توسط شرکت ها. اما یکی از مشکلاتی که خوشبختانه نداریم، تهدید حمله یا تهاجم توسط یک متجاوز جهانی دیوانه یا در واقع توسط هر کشور دیگری است.

حفظ یک ماشین نظامی که مجموعاً از 12 یا 13 نظامی بزرگ بعدی جهان بیشتر است، در واقع ما را از امنیت کمتری می‌اندازد، زیرا هر دولت جدید این توهم را به ارث می‌برد که قدرت نظامی بسیار مخرب ایالات متحده می‌تواند و بنابراین باید برای مقابله با هر نوع تصوری مورد استفاده قرار گیرد. به چالش کشیدن منافع ایالات متحده در سراسر جهان – حتی زمانی که به وضوح راه حل نظامی وجود ندارد و بسیاری از مشکلات عمده در وهله اول ناشی از سوء استفاده گذشته از قدرت نظامی ایالات متحده است.

در حالی که چالش‌های بین‌المللی که در قرن حاضر با آن روبرو هستیم، مستلزم تعهد واقعی به همکاری و دیپلماسی بین‌المللی است، کنگره تنها 58 میلیارد دلار، کمتر از 10 درصد از بودجه پنتاگون، به دستگاه دیپلماتیک دولت ما: وزارت امور خارجه، اختصاص می‌دهد. بدتر از آن این است که دولت‌های دموکراتیک و جمهوری‌خواه همچنان به پر کردن پست‌های دیپلماتیک ارشد با مقامات تلقین شده و غرق در سیاست جنگ و اجبار، با تجربه و مهارت‌های کمیاب در دیپلماسی صلح‌آمیز که ما به شدت به آن نیاز داریم، ادامه می‌دهند.

مطالب مرتبط: آیا می‌توانیم هزینه‌های نظامی عظیم خود را بودجه «دفاعی» نخوانیم؟

این تنها یک سیاست خارجی شکست خورده را بر اساس یک انتخاب نادرست بین تحریم‌های اقتصادی که مقامات سازمان ملل با محاصره‌های قرون وسطایی مقایسه می‌کنند، کودتاهایی که کشورها و مناطق را برای دهه‌ها بی‌ثبات می‌کنند، و جنگ‌ها و بمباران‌هایی که میلیون‌ها نفر را می‌کشند و شهرهایی مانند موصل در عراق را ویران می‌کنند، حفظ می‌کند. و رقه در سوریه.

پایان جنگ سرد فرصتی طلایی برای ایالات متحده بود تا نیروها و بودجه نظامی خود را برای رفع نیازهای دفاعی مشروع خود کاهش دهد. عموم مردم آمریکا به طور طبیعی انتظار داشتند و به آن امیدوار بودند که “یک سود مسالمت آمیز” حاصل شود و حتی کهنه سربازان پنتاگون در سال 1991 به کمیته بودجه سنا گفتند که هزینه های نظامی می تواند با خیال راحت 50 درصد در 10 سال آینده کاهش یابد.

اما چنین برشی اتفاق نیفتاد. در عوض، مقامات ایالات متحده شروع به استفاده از سود زور پس از جنگ سرد کردند، یک عدم تعادل نظامی بزرگ به نفع ایالات متحده، تا توجیهاتی برای استفاده آزادانه و گسترده تر از نیروی نظامی در سراسر جهان ایجاد کنند. در دوران انتقال به دولت جدید کلینتون، مادلین آلبرایت از ژنرال کالین پاول، رئیس وقت ستاد ارتش آمریکا پرسید: «اگر نتوانیم از آن استفاده کنیم، داشتن این ارتش برتر که همیشه از آن صحبت می‌کنید، چه فایده‌ای دارد؟» “

در سال 1999، به عنوان وزیر امور خارجه در زمان بیل کلینتون، آلبرایت با مداخله در منشور سازمان ملل با یک جنگ غیرقانونی برای استخراج کوزوو مستقل از ویرانه های یوگسلاوی، آرزوی خود را محقق کرد.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


منشور ملل متحد به وضوح تهدید یا استفاده از نیروی نظامی را ممنوع می کند، مگر در موارد دفاع از خود یا زمانی که شورای امنیت سازمان ملل متحد اقدام نظامی “برای حفظ یا بازگرداندن صلح و امنیت بین المللی” انجام می دهد. این هیچکدام نبود. وقتی رابین کوک، وزیر امور خارجه بریتانیا به آلبرایت گفت که دولتش به دلیل طرح نظامی غیرقانونی ناتو “با وکلای ما مشکل دارد”، آلبرایت با بی ادبی به او گفت “وکیل جدیدی پیدا کن”.

22 سال بعد، کوزوو سومین کشور فقیر اروپا (پس از مولداوی و اوکراین از زمان کودتا) است و استقلال آن هنوز توسط 96 کشور به رسمیت شناخته نشده است. هاشم تاچی، متحد اصلی منتخب آلبرایت در کوزوو و سپس رئیس جمهور آن، در دادگاه بین المللی لاهه به اتهام کشتن حداقل 300 غیرنظامی تحت پوشش بمباران ناتو در سال 1999 به منظور استخراج و فروش اعضای داخلی آنها منتظر محاکمه است. به بازار بین المللی پیوند.

جنگ وحشتناک و غیرقانونی بین کلینتون و آلبرایت، سابقه ای برای جنگ های غیرقانونی بیشتر ایالات متحده در افغانستان، عراق، لیبی، سوریه و جاهای دیگر ایجاد کرد که نتایج به همان اندازه ویرانگر و وحشتناک داشت. اما جنگ‌های شکست‌خورده آمریکا کنگره یا دولت‌های متوالی را مجبور به تجدیدنظر جدی در تصمیم آمریکا برای تکیه بر تهدیدهای غیرقانونی و استفاده از نیروی نظامی برای نمایش قدرت ایالات متحده در سراسر جهان نکرده است، و همچنین تریلیون‌ها دلار سرمایه‌گذاری شده در این جاه‌طلبی‌های امپریالیستی را مهار نکرده است.

درعوض، در دنیای وارونه سیاست‌های فاسد نهادی ایالات متحده، نسلی از جنگ‌های ناموفق و بی‌معنای ویرانگر، تأثیر منفی بر عادی‌سازی بودجه‌های نظامی حتی گران‌تر نسبت به دوران جنگ سرد داشت و بحث در کنگره را تا چه حد کاهش داد. هر گونه سیستم تسلیحاتی بی فایده، آنها باید مالیات دهندگان آمریکایی را مجبور به پذیرش این صورت حساب کنند.

به نظر می رسد هیچ مقدار قتل، شکنجه، کشتار جمعی، یا زندگی های ویران شده در دنیای واقعی نمی تواند توهمات نظامی طبقه سیاسی آمریکا را متزلزل کند، در حالی که «مجتمع کنگره نظامی-صنعتی» (جمله اصلی رئیس جمهور دوایت آیزنهاور) از مزایای آن بهره می برد.

امروزه، بیشتر ارجاعات سیاسی و رسانه‌ای به مجتمع نظامی-صنعتی تنها به صنعت تسلیحات به‌عنوان یک گروه سود شرکتی که همتراز با وال استریت، بیگ فارما، یا صنعت سوخت‌های فسیلی است، اعمال می‌شود. اما آیزنهاور در سخنرانی خداحافظی خود به صراحت نه تنها از صنعت تسلیحات، بلکه به «ترکیب یک تأسیسات عظیم نظامی و یک صنعت بزرگ تسلیحاتی» اشاره کرد.

آیزنهاور به اندازه صنعت تسلیحات نگران نفوذ ضد دموکراتیک ارتش بود. هفته‌ها قبل از سخنرانی خداحافظی‌اش، او به مشاوران ارشد خود گفت: “خدا به این کشور کمک کند وقتی کسی روی این صندلی نشسته است که به اندازه من ارتش را نمی شناسد.” ترس او در هر دوره ریاست جمهوری بعدی محقق می شد.

به گفته میلتون آیزنهاور، برادر رئیس جمهور، که به او کمک کرد تا سخنرانی خداحافظی خود را آماده کند، آیک همچنین می خواهد درباره درب گردان صحبت کند. پیش نویس های اولیه سخنرانی او به یک “صنعت دائمی و مبتنی بر جنگ” اشاره می کرد، زیرا پرچم ها و افسران در سنین پایین بازنشسته می شدند تا در مجتمع صنعتی نظامی مناصب شوند، تصمیمات او را شکل می دادند و تمرکز عظیم او را هدایت می کردند. او می خواست هشدار دهد که اقدامات باید انجام شود. باید اطمینان حاصل شود که “تاجران مرگ” برای دیکته کردن سیاست ملی نیایند.”

همانطور که آیزنهاور می ترسید، حرفه شخصیت هایی مانند ژنرال های بازنشسته لوید آستین و جیم ماتیس اکنون همه شاخه های کنگلومرای فاسد MIC را در بر می گیرد: فرماندهی نیروهای برای تهاجم و اشغال افغانستان و عراق. سپس کت و شلوار و کراوات پوشیدند تا به ژنرال های جدیدی که با آنها به عنوان سرگرد و سرهنگ خدمت کرده بودند، سلاح بفروشند. و بالاخره از همان در گردان به عنوان اعضای کابینه در راس سیاست و دولت آمریکا ظاهر شوند.

پس چرا کارکنان پنتاگون حتی زمانی که آمریکایی‌ها در مورد صنعت اسلحه‌سازی احساس تعارض دارند، مجوز رایگان دریافت می‌کنند؟ به هر حال، ارتش کسی است که در واقع از همه این سلاح ها برای کشتن مردم و ایجاد ویرانی در کشورهای دیگر استفاده می کند.

حتی زمانی که در جنگ پس از یک جنگ در خارج از کشور شکست می‌خورد، ارتش ایالات متحده در ثبت تصویر خود در قلب و ذهن آمریکایی‌ها و برنده شدن در هر نبرد بودجه در واشنگتن بسیار موفق‌تر است.

دخالت کنگره، سومین پایه در فرمول اولیه آیزنهاور، نبرد سالانه برای بودجه را به یک «راه رفتن» تبدیل می کند که جنگ در عراق قرار بود انجام شود، بدون مسئولیت در قبال جنگ های از دست رفته، جنایات جنگی، قتل عام غیرنظامیان. . ، مازاد بر هزینه ها یا رهبری نظامی ناکارآمد که همه آن را اداره می کند.

هیچ بحثی در کنگره در مورد تأثیر اقتصادی بر آمریکا یا پیامدهای ژئوپلیتیکی برای جهان وجود ندارد که بدون انتقاد از سرمایه گذاری های عظیم در سلاح های قدرتمندی که دیر یا زود برای کشتن همسایگان ما و درهم شکستن کشورهای آنها استفاده می شود، مانند 22 سال گذشته استفاده می شود. اغلب در تاریخ ما.

اگر قرار است جامعه تاثیری بر این پولشویی ناکارآمد و مرگبار داشته باشد، باید یاد بگیریم که از طریق مه تبلیغاتی که فساد خودخواهانه را پشت جوی قرمز، سفید و آبی می پوشاند و به ارتش اجازه می دهد تا بدبینانه از احترام طبیعی جامعه سوء استفاده کند، ببینیم. به مردان و زنان شجاعی که حاضرند جان خود را برای دفاع از کشورمان به خطر بیندازند. در جنگ کریمه، روس ها نیروهای انگلیسی را «شیرهایی به رهبری الاغ» نامیدند. این توصیف دقیقی از ارتش امروز آمریکاست.

شصت سال پس از سخنرانی خداحافظی آیزنهاور، همانطور که او پیش بینی کرده بود، “وزن این ترکیب” ژنرال ها و دریاسالارهای فاسد، “دلالان مرگ” سودآوری که کالاهایشان را می فروشند، و سناتورها و نمایندگانی که کورکورانه تریلیون ها دلار پول به آنها می سپردند. جامعه نمایانگر شکوفایی کامل بزرگترین ترس های او برای کشور ما است.

آیزنهاور در پایان خاطرنشان کرد: تنها شهروندان هوشیار و آگاه می توانند ارتباط صحیح ماشین آلات دفاعی صنعتی و نظامی گسترده را با روش ها و اهداف صلح آمیز ما وادار کنند. این فراخوان درخشان در طول دهه‌ها تکرار شده است و باید آمریکایی‌ها را در هر شکلی از سازمان‌دهی و جنبش دموکراتیک، از انتخابات گرفته تا آموزش و حمایت از اعتراضات توده‌ای، برای رد و در نهایت رد “نفوذ ناموجه” مجتمع نظامی-صنعتی و کنگره متحد کند.

بیشتر در مورد مجتمع نظامی-صنعتی – و اینکه چرا کنگره بدون پرسیدن سوال به تامین مالی آن ادامه می دهد:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort