کتاب لاتین

خدیجه معصومی در او‌لین گردهمایی انجمن خیرین كتابخانه‌ساز کتاب لاتین استان که در تالار جلسات كتابخانه مركزی ارومیه برگزار شد , با تاکید بر این‌که استان آذربایجان‌غربی , نیازمند فعالیت فرهنگی است , با اشاره به یکی گزارش‌های مسئولان ستاد نزاع با مواد مخدر به شواری فرهنگ وتمدن همگانی مملکت در سال پیشین , بیان کرد : طبق این گزارش , محافظت و محافظت و ترک اعتیاد یک معتاد , بیشتراز ۲۰ سال زمان و هزینه نیاز دارااست ; این در حالی است که با جذب اشخاص به کتابخانه , می‌توان آسیب‌های اجتماعی را کاهش بخشید .

فعالیت کتاب خانه کتاب لاتین

مدیركل كتابخانه‌های همگانی استان آذربایجان‌غربی افزود : فعالیت کتابخانه کتاب لاتین کمتر از مکتب نیست . ما نیز نظیر مکتب , آموزشی و پرورشی هستیم و هیچ ارگان فرهنگی نظیر کتابخانه‌های کتاب لاتین همگانی از نگاه زمان کار و ارائه سرویس ها عمومیت ندارد . چنانکه کتابخانه‌های همگانی به صورت دو کشیک و بعضا کتابخانه‌ها به صورت سه کشیک سرویس ها ارائه می دهند و این سرویس ها برای کلیه قشرها سوای در لحاظ به دست آوردن سن , شغل , مال , سن , مذهب , تابعیت و موقعیت جسمانی است .

او خیّرین را امداد دهندگان کتابخانه‌های همگانی دانست و ابراز امیدواری کرد که با ملازمت خیرین , اشخاص بیشتری از سرویس ها کتابخانه‌های همگانی بهره‌مند شوند .

کتاب لاتین برای خردسالان

معصومی اعلام کرد : تلاش ما این است که در تمام شهرهای استان دست‌کم یک کتابخانه داشته باشیم تا تضمینی برای آتی کتاب لاتین خردسال ها و نوجوانان‌مان باشد و در این خصوص امداد خیرین با ساخت و تجهیز کتابخانه‌های همگانی راهگشا خواهد بود .

ساخت اولی کتابخانه به اسم خیرین کتابخانه‌ساز آذربایجان‌غربی در شهرستان ارومیه , حمایت مالی و معنوی انجمن خیرین کتابخانه‌ساز از دهمی فستیوال کتابخوانی رضوی , شناسایی خیرین بوسیله انجمن و برگزاری منظم جلسات از سایر مباحث ارائه شده به وسیله مدیرکل كتابخانه‌های همگانی استان آذربایجان‌غربی بود .

مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز آذربایجان‌غربی هم درین گرد‌همایی اعلام‌کرد : اینک علاوه بر انجمن استان , 12 انجمن خیرین کتابخانه‌ساز در شهرستان‌ها عمل می نماید و تا بهمن 98 , جلسات انجمن به‌طور تر و تمیز درست شده شده‌است .

انجمن خیرین کتابخانه ساز کتاب لاتین

علی آخوندیان ادامه داد : انجمن خیرین کتابخانه‌ساز کتاب لاتین از اولِ تاسیس تا به امروز , 210 میلیون ریال در فستیوال کتابخوانی رضوی , تجهیز اتاق ضبط نابینایان و کم‌بینایان و فستیوال انجمن‌ خیرین کتابخانه ساز استان مساعدت مالی نموده است .

او تصریح کرد : در زمینه‌ی خیرین , ماده 172 ضابطه مالیات بدون واسطه بر درآمد اجرا می‌گردد که طی آن , مالیات وابستگی گرفته به سود کسر می شود . همینطور انجمن خیرین کتابخانه‌ساز مثل خیرین مدرسه‌ساز به حمایت‌های مدنی نیارمند است تا 30 درصد از هزینه‌های عمل بوسیله خیرین و 70 درصد به وسیله دولت در روستاها , 50 درصد هزینه به وسیله خیرین و 50 درصد اعتبارات مدنی در شهرها تامین شود .

کتاب لاتین و ایران پیپر

مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز کتاب لاتین ایران پیپر خاطر نشان نمود : طراحی وب برای انجمن , انجام تبلیغات محیطی , مشخص و معلوم شدن پول هایی تحت عنوان کمک‌های ماهیانه یا این که سالیانه و اختصاص یک نیروی معین قادر است در کارکرد انجمن اثر گذار باشد .

تنظیم فرم کمک‌های مالی ماهیانه یا این که سالیانه , تشکیل جلسات هر دو ماه یک توشه , پیگیری ضابطه 70 درصد کمک‌های مدنی در قبال 30 درصد یاری خیرین , بررسی قابلیت و امکان فعال سازی پیک کتاب و مرور مصوبات قبل و بررسی اجرایی شدن کتاب لاتین از مصوبات این گرد‌همایی بود .