کاپ قاعدگی

doi: 10.1016 / S2468-2667 (19) 30111-2. Epub 2019 16 ژوئیه.

استفاده از جام قاعدگی ، نشت ، قابل قبول بودن ، ایمنی و در دسترس بودن: یک بررسی سیستماتیک و تحلیل متا

آنا ماریا ون ایک 1 ، گارازی زولایکا 1 ، مادلین لنچنر 2 ، لیندا میسون 1 ، موتوسامی سیواکامی 3 ، الیزابت نیوتاچ 4 ، هولگر اونگر 5 ، کایلا لاسرسون 6 ، پنه لوپه فیلیپس-هوارد 7

وابستگی ها گسترش می یابد

 

مقاله رایگان PMC

چکیده

زمینه و هدف: دختران و دختران به کاپ قاعدگی  محصولات قاعدگی م effectiveثر ، ایمن و مقرون به صرفه نیاز دارند. محصولات یکبار مصرف به طور منظم توسط آژانس ها برای تنظیمات کم منبع انتخاب می شوند. جام قاعدگی یک گزینه کمتر شناخته شده است. ما مطالعات بین المللی در مورد نشت فنجان قاعدگی ، مقبولیت و ایمنی را بررسی کردیم و برای اطلاع از برنامه ها ، در دسترس بودن فنجان قاعدگی را بررسی کردیم.

 

روش ها: در این بررسی سیستماتیک و فراتحلیل ، ما از ابتدای پایگاه داده تا 14 مه 2019 ، PubMed ، کتابخانه Cochrane ، Web of Science ، Popline ، Cinahl ، پایگاه داده Global Health ، Emerald ، Google Scholar ، Science.gov و WorldWideScience را جستجو کردیم. برای مطالعات کمی یا کیفی منتشر شده به انگلیسی در مورد تجربیات و نشتی مربوط به فنجان های قاعدگی و گزارش های عوارض جانبی. ما همچنین اطلاعات سازنده و User Facility Device Experience را از سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای وقایع مربوط به فنجان های قاعدگی غربال کردیم. برای واجد شرایط بودن درج ، مواد لازم برای داشتن اطلاعات در مورد نشت ، قابل قبول بودن یا ایمنی لیوان های قاعدگی است. نتیجه اصلی مورد علاقه نشت خون قاعدگی هنگام استفاده از فنجان قاعدگی بود. نتایج ایمنی مورد علاقه شامل موارد ناگوار جدی بود. سایش واژن و اثرات آن بر میکرو فلور واژن. اثرات بر روی دستگاه تولید مثل ، دستگاه گوارش یا ادرار. و ایمنی در شرایط بهداشتی نامناسب. یافته ها با استفاده از قطعات جنگلی (متاآنالیز اثرات تصادفی) جدول بندی یا ترکیب شدند. ما همچنین برآورد اولیه در مورد هزینه ها و صرفه جویی در محیط زیست را که به طور بالقوه مربوط به فنجان ها است ، انجام دادیم. این بررسی سیستماتیک در PROSPERO به شماره CRD42016047845 ثبت شده است.

 

یافته ها: از 436 رکورد شناسایی شده ، 43 مطالعه واجد شرایط تجزیه و تحلیل بودند (3319 شرکت کننده). بیشتر مطالعات در مورد فنجان های واژن (27 [63٪] فنجان واژن ، پنج [12٪] فنجان دهانه رحم و 11 [25٪] فنجان مخلوط یا ناشناخته گزارش شده است) و 15 مورد از كشورهای كم درآمد و با درآمد متوسط ​​بوده است. 22 مطالعه در سنتزهای کیفی یا کمی گنجانده شده است که از این تعداد تنها سه مورد از کیفیت متوسط ​​تا بالا برخوردار بوده اند. چهار مطالعه مقایسه مستقیمی بین فنجان های قاعدگی و محصولات معمول برای نتیجه اصلی نشت انجام داده و نشت گزارش شده در فنجان های قاعدگی نسبت به لنت های یکبار مصرف یا تامپون مشابه بود (293 = n). در تمام مطالعات کیفی ، اتخاذ جام قاعدگی نیاز به یک مرحله آشنایی در چندین دوره قاعدگی داشت و پشتیبانی همسالان باعث بهبود جذب شد (دو مطالعه در کشورهای در حال توسعه). در 13 مطالعه ، 73٪ (برآورد جمع: 1144 = n؛ 95٪ CI 59-84 ، I2 = 96٪) از شرکت کنندگان مایل به ادامه استفاده از جام قاعدگی در پایان مطالعه بودند. استفاده از جام قاعدگی هیچ عوارض جانبی روی فلور واژن نشان نداد (چهار مطالعه ، 507 زن). ما پنج زن را که پس از استفاده از جام قاعدگی ، درد شدید یا زخم واژن ، شش گزارش آلرژی یا راش ، 9 مورد شکایت از دستگاه ادراری (سه مورد با هیدرونفروز) و پنج مورد سندرم شوک سمی گزارش کرده اند ، شناسایی کردیم. جابجایی دستگاه داخل رحمی در 13 خانمی که از فنجان قاعدگی استفاده کرده اند گزارش شده است (هشت مورد و پنج مورد در یک مطالعه) بین 1 هفته تا 13 ماه قرار دادن دستگاه داخل رحمی. کمک حرفه ای برای کمک به حذف فنجان قاعدگی در میان 47 کاربر فنجان گردن رحم و دو کاربر فنجان واژن گزارش شده است. ما 199 مارک فنجان قاعدگی و در دسترس بودن در 99 کشور را با قیمت های مختلف 0 دلار · 72-46 · 72 دلار (متوسط ​​23 · 3 دلار ، 145 مارک) شناسایی کردیم.

 

تفسیر: بررسی ما نشان می دهد که فنجان های قاعدگی گزینه مطمئنی برای مدیریت قاعدگی است و در سطح بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد. مطالعات با کیفیت خوب در این زمینه مورد نیاز است. مطالعات بیشتر در مورد مقرون به صرفه بودن و اثرات زیست محیطی در مقایسه محصولات مختلف قاعدگی مورد نیاز است.

 

بودجه: شورای تحقیقات پزشکی انگلستان ، بخش توسعه بین المللی و اعتماد خوب.

 

کپی رایت © 2019 نویسنده (ها) منتشر شده توسط Elsevier Ltd. این یک مقاله دسترسی آزاد تحت مجوز CC BY 4.0 است. منتشر شده توسط Elsevier Ltd .. کلیه حقوق محفوظ است.

 

مطالب مرتبط : 

 

کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

کاپ قاعدگی چیست—ok uni 

 

فنجان قاعدگی–ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی—ok uni 

 

كاپ قاعدگي—–ok uni 

 

کاپ قاعدگی برای دوشیزگان—ok uni

 

نحوه استفاده از کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

خرید کاپ قاعدگی—ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی در داروخانه ها—-

 

طرز استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ پریودی

 

فنجان قاعدگی چیست

 

کاپ پریودی چیست

 

کاپ قاعدگی چیه

 

بهترین مارک کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده کاپ قاعدگی

 

روش استفاده از کاپ قاعدگی

 

لونت کاپ چیست

 

طریقه استفاده از کاپ قاعدگی

 

استفاده از کاپ قاعدگی

 

قیمت فنجان قاعدگی

 

نحوه استفاده کاپ قاعدگی

 

سایز کاپ قاعدگی

 

كاپ قاعدگي چيست

 

عوارض کاپ قاعدگی

 

کاپ بهداشتی

 

کاپ پریود

 

طریقه استفاده کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی نحوه استفاده

 

کاپ قاعدگی را از کجا بخریم

 

کاپ های قاعدگی

 

کاپهای قاعدگی

 

روش استفاده کاپ قاعدگی

 

معایب کاپ قاعدگی

 

آموزش استفاده از کاپ قاعدگی

 

مراکز فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی خرید

 

فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی را از کجا تهیه کنیم

 

کاپ قاعده گی

 

طریقه گذاشتن کاپ قاعدگی

 

انتخاب سایز کاپ قاعدگی

 

چگونگی استفاده از کاپ قاعدگی

 

انواع کاپ قاعدگی

 

فنجان پریود

 

خريد كاپ قاعدگي

 

طرز استفاده از فنجان قاعدگی

 

كاپ قاعدگي خريد

 

کاپ قاعدگی یا تامپون

 

قيمت كاپ قاعدگي

 

خرید فنجان قاعدگی

 

مضرات استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی برای دختران

 

معایب استفاده از کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده از كاپ قاعدگي

 

خرید اینترنتی فنجان قاعدگی

 

فیلم گذاشتن کاپ قاعدگی