کارت گزارش بحران آب و هوا برای سال 2021

[ad_1]

در حالی که COVID-19 برجسته ترین داستان علمی سال 2021 بود، ممکن است یکی از مهم ترین پیامدهای بلندمدت نبوده باشد. این بدان معنا نیست که همه گیری به طور مداوم آسیب زا و غم انگیز نبود. برعکس اما در 50000 سال، زمانی که اثرات آلودگی صنعتی قرن حاضر همچنان بر آب و هوای زمین تأثیر می‌گذارد، همه‌گیری ویروس کرونا در مقایسه با پیامدهای بلندمدت انتشار گازهای گلخانه‌ای، تنها یک ضربه تاریخی جزئی خواهد بود.

به همین دلیل است که تغییرات اقلیمی در سال 2021 به عنوان یک خبر اصلی باقی ماند – حتی اگر نتیجه‌گیری‌های خود را بر اساس رفتار رهبران سیاسی اصلی بنا کنید، ممکن است آن را تشخیص نمی‌دادید. بدیهی است که تغییرات آب و هوایی – بلایای مرتبط با آن، سال به سال شدیدتر می شوند. اگرچه بعید است، اما فقط می توان امیدوار بود که زمین در سال 2022 به اندازه سال 2021 علائم هشدار دهنده را به نمایش نگذارد.

“یخچال روز رستاخیز” پرچم قرمز بزرگی را برافراشته است.

یک یخچال طبیعی در غرب قطب جنوب وجود دارد که به بزرگی ایالت فلوریدا است. این یخچال که با نام Thwaites Glacier شناخته می شود، با نام مستعار “یخچال روز قیامت” شناخته می شود، زیرا ذوب شدن آن می تواند مستقیماً باعث بالا رفتن سطح آب دریاها در سراسر جهان شود. به عنوان مثال، اگر یک قفسه یخی شرقی که حوضه زهکشی پر از یخ و آب را در خود جای داده است فرو بریزد، آن توسعه واحد به خودی خود ارتفاع اقیانوس های زمین را بیش از دو فوت افزایش می دهد.

متأسفانه، دانشمندان در اوایل این ماه در نشست سالانه اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا (AGU) نشان دادند که به نظر می رسد این اتفاق در حال وقوع است.

تصور کنید که چگونه یک پنجره شیشه ای در صورت وجود مشکلات ساختاری در نزدیکی پایه آن، ترک هایی ایجاد می کند، با تارهای عنکبوت در حال رشد و شکستگی های متقاطع که در نهایت باعث شکسته شدن کل شیشه می شود. این می تواند سناریویی باشد که در قفسه یخی شرقی قرار دارد. همانطور که دانشمندان اشاره کردند، گرم شدن آب اقیانوس، کنترل یخچال Thwaites را بر روی یک توده خشکی مجاور سست کرده است. ناظران قبلاً شکستگی‌های سطحی را شناسایی کرده‌اند که تنها با ادامه افزایش دما رشد می‌کنند.

دکتر دکتر می گوید: «این یک گام مهم در مسیر فروپاشی صفحه یخی قطب جنوب و طغیان بزرگ خطوط ساحلی ما است. مایکل ای. مان، استاد برجسته علوم جوی در دانشگاه ایالتی پن، از طریق ایمیل به Salon گفت. “یک نشانه نگران کننده که واقعا بر فوریت اقدامات اقلیمی تاکید می کند.”

مجموعه‌ای حیاتی از جریان‌های اقیانوسی در شرف تحریک همه چیز هستند.

ما تمایل داریم امواج و جریان ها را تغییرناپذیر تصور کنیم و تا حدودی این درست است.

AMOC یا چرخش واژگونی نصف النهار اقیانوس اطلس را در نظر بگیرید. هزاران سال است که وجود داشته است، به طوری که گونه های بی شماری به آن عادت کرده اند، حتی اگر اغلب با یک سیستم تسمه نقاله مقایسه می شود. “کمربند” اصلی با آب گرم به سمت شمال جریان دارد تا به شمال اقیانوس اطلس می رسد، جایی که خنک می شود و تبخیر می شود. وقتی این کار تمام شد، آب آن منطقه آنقدر شور شده که دمای آن کاهش می یابد و فرو می رود و برای ایجاد جریان اضافی به سمت جنوب می رود. این جفت “کمربند” توسط تعدادی دیگر از ویژگی های اقیانوسی در دریای نوردیک، دریای لابرادور و اقیانوس جنوبی به هم متصل شده است.

متأسفانه، گزارشی در ماه اوت در ژورنال Nature Climate Change توضیح داد که چگونه گرم شدن کره زمین منجر به “از دست دادن تقریباً کامل ثبات در قرن گذشته” در این جریان ها شده است. خبر خوب این است که این مطالعه بحث برانگیز است. خبر بد این است که، در صورت اثبات صحت، بشریت می تواند به دنبال تغییری ریشه ای و دائمی در شیوه زندگی خود باشد. هر گونه اختلال در AMOC احتمالاً باعث افزایش سطح دریاها در امتداد سواحل شرقی آمریکای شمالی، کاهش دما و افزایش دفعات طوفان در اروپا و شرایط آب و هوایی جدید که منجر به کمبود مواد غذایی در هند، آمریکای جنوبی و آفریقای غربی می شود، می شود.


آیا می خواهید داستان های سلامتی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی Salon، The Vulgar Scientist مشترک شوید.


پرزیدنت جو بایدن سعی کرد در مورد تغییرات آب و هوایی یک رئیس جمهور متحول باشد، اما سیاست های حزبی با مانع مواجه شد.

تصویب اصلاحات تغییرات آب و هوایی برای دموکرات‌ها هرگز آسان نبود – هر لایحه معنی‌داری گران تمام می‌شد و شامل مقررات گسترده‌ای بود که گروه‌های ذینفع قدرتمند را از خود دور می‌کرد – اما به این دلیل که بایدن با تقسیم سنا به قدرت رسید و جمهوری‌خواهان دقیقاً به نصف تقسیم شدند. او مصمم به مانع تراشی با عمل به عنوان یک واحد بود، به معنای واقعی کلمه هیچ حاشیه ای برای خطا نداشت.

در مورد نجات جهان از گرمایش جهانی، نام حاشیه خطای بایدن “جو مانچین” نوشته شد. سناتور قدرتمند ویرجینیای غربی که دارای روابط مالی با صنعت زغال سنگ بود، در ابتدای راه هیچ شانسی برای توسعه بخش برقی که تا سال 2035 کاملاً عاری از آلودگی کربن باشد را از بین برد، که یکی از اهداف امضای رئیس جمهور آینده بود. اما به زودی مشخص شد که مانچین از هر جایگزینی که دموکرات‌ها به جای هدف بلندپروازانه اولیه ارائه می‌کردند، ناراضی بود. همانطور که آماندا مارکوت از سالون اخیراً مشاهده کرد، مانچین و کیرستن سینما از آریزونا (شریک دموکرات سنا او در طول سال) هرگز با حسن نیت مذاکره نکردند. اکنون باید دید که آیا بایدن بتواند قبل از پایان دوره ریاست جمهوری خود، کاری برای محافظت از سیاره زمین در برابر تغییرات آب و هوایی انجام دهد یا خیر.

بحران زنجیره تامین نشان داد که چگونه تغییرات آب و هوایی اقتصاد ما را نابود خواهد کرد.

در حالی که اقتصاددانان اغلب در مورد بحران زنجیره تامین سال 2021 از نظر عرضه و تقاضا صحبت می‌کردند، کمبود محصول همچنین به آمریکایی‌ها نگاهی اجمالی به روش دیگری که تغییرات آب و هوایی آینده آنها را تغییر می‌دهد، داد.

کریستا کورت، استادیار اقتصاد منطقه ای در دانشگاه فلوریدا، در ماه آگوست از طریق ایمیل به Salon گفت: “رویدادهای خطرناک مختلف می توانند زنجیره تامین مواد غذایی را با اختلال در تولید و دسترسی به غذا مختل کنند.” از آنجایی که زیرساخت ها در اثر تغییرات آب و هوایی از بین می روند، عرضه مواد غذایی به بازارهای دورتر از محل تولید آنها دشوارتر خواهد بود. شرایط نوسان دما، هیدراتاسیون و سایر عوامل آب و هوایی به محصولات کشاورزی بی شماری آسیب می رساند. مشکلات کیفیت آب و تخریب خاک، نیازهای تولید مواد غذایی را محدودتر خواهد کرد. به عنوان یک مثال پرتقال را در نظر بگیرید.

“یک خشکسالی بزرگ در کالیفرنیا یا دمای انجماد در فلوریدا می تواند آچاری را وارد این بازار کند.” Ariel Ortiz-Bobea، دانشیار اقتصاد کاربردی در دانشگاه کرنل، در ماه اوت توضیح داد. “این رویدادها می توانند عرضه پرتقال از آن مناطق را به شدت کاهش دهند. در حالی که پرتقال را می توان در مناطق دیگر (مثلا برزیل) تولید کرد، خرید آنها بسیار گران تر است، به خصوص اگر زنجیره های تامین از قبل ایجاد نشده و برای حجم بیشتری آماده نشده باشند.”

خبرهای خوبی از گلاسکو بود.

پایان دادن به این موضوع اشتباه خواهد بود، زیرا برخی از علائم مثبت برای زمین در سال 2021 وجود داشت.

نور اصلی امید از کنفرانس تغییرات آب و هوای سازمان ملل متحد در سال 2021 که بیشتر به عنوان COP26 شناخته می شود (چون بیست و ششمین کنفرانس در نوع خود بود) سرچشمه گرفت. اگرچه چین و هند توانستند ابتکاری را که یارانه های سوخت فسیلی و زغال سنگ را حذف می کرد، تضعیف کنند، پیمان آب و هوای گلاسکو هنوز اولین توافق آب و هوایی بود که صراحتاً خواستار کاهش استفاده بشر از زغال سنگ بود. علاوه بر این، کشورهای مختلف وعده‌های جاه‌طلبانه‌ای نسبت به کربن دادند که در صورت نگه داشتن آن، گرمایش جهان تنها به ۱.۸ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. این امر جهان را در مسیر دستیابی به اهداف توافقنامه آب و هوای پاریس قرار می دهد.

یوهان راکستروم، دانشمند محیط زیست و مدیر مؤسسه تحقیقات تأثیرات آب و هوایی پوتسدام در آلمان، «ما در مسیری به سوی فاجعه (2.7 درجه سانتیگراد) به گلاسکو آمدیم. نوشت در توییتر. ما گلاسکو را در مسیری به سوی خطر ترک می‌کنیم (دقیقا زیر 2 درجه سانتیگراد).

2021، در گذشته:[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر