چگونه omicron کودکان را بیشتر از سویه های قبلی تحت تاثیر قرار می دهد

[ad_1]

هفته گذشته، تعداد کودکان بستری شده در بیمارستان مبتلا به کووید-19 به بالاترین سطح مشاهده شده از زمان آغاز همه‌گیری افزایش یافت.

بر اساس داده های منتشر شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، این افزایش در کودکان 4 ساله و کمتر – گروه سنی که هنوز واجد شرایط واکسیناسیون نیستند – قابل توجه است. تقریباً 4 نفر از هر 100000 کودک زیر 5 سال تا 1 ژانویه 2022 مبتلا به کووید-19 در بیمارستان بستری شده اند، که دو برابر بیشتر از یک ماه قبل و حدود سه برابر کودکان زیر 5 سال بستری در بیمارستان در آن زمان است. سال گذشته. . از آغاز همه‌گیری، 8.5 میلیون کودک مبتلا به کووید-19 مثبت شده‌اند. نزدیک به 11 درصد از این موارد در دو هفته گذشته اضافه شده است.

آکادمی اطفال آمریکا در گزارش اخیر خود گفت: «نیاز فوری به جمع‌آوری داده‌های بیشتر مربوط به سن برای ارزیابی شدت بیماری مرتبط با انواع جدید و همچنین اثرات بلندمدت احتمالی وجود دارد.» مهم است که بدانیم این بیماری همه‌گیر عواقب فوری برای سلامت کودکان دارد، اما مهم است که اثرات بلندمدت آن را بر سلامت جسمی، روانی و اجتماعی این نسل از کودکان و جوانان شناسایی و به آن بپردازیم.»

آیا ممکن است برخلاف انواع قبلی کروناویروس که موارد خفیف کووید-19 را در کودکان ایجاد می‌کنند، omicron باعث عفونت‌های شدیدتر در کودکان – به ویژه آنهایی که واکسینه نشده‌اند، شود؟


آیا می خواهید داستان های سلامتی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


خوشبختانه نه دقیقا. پزشکان به Salon می‌گویند که باور نمی‌کنند این به این دلیل است که افرادی که در بیمارستان بستری می‌شوند نسبت به کسانی که در طول موج دلتا بستری شده‌اند، بستری‌های شدید کمتری دارند، حتی اگر در آن زمان تعداد کودکان زیادی در بیمارستان بستری شده بودند. با این حال، به نظر می رسد omicron بر کودکان تأثیر متفاوتی دارد.

دین بلومبرگ، رئیس بخش بیماری‌های عفونی اطفال و همکار، گفت: «آنچه می‌بینیم این است که کودکانی که اکنون با کووید-19 در بیمارستان بستری می‌شوند جوان‌تر هستند و عموماً علائم شدیدی مانند پرش‌های قبلی ندارند.» . استاد گروه اطفال در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس. وی ادامه داد: در طول پرش زمستان گذشته و در طول دلتا، شاهد بودیم که نوجوانان بیشتری در بیمارستان بستری شدند و آنها به ذات الریه، یک بیماری دستگاه تنفسی تحتانی مبتلا بودند و به دلیل اینکه مجبور بودند ونتیلاتور یا اکسیژن دیگری داشته باشند، در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند. نگهداری.”

دکتر ناتاشا برگرت، متخصص اطفال و سخنگوی آکادمی اطفال آمریکا، در پاسخ به این سوال که آیا نوع omicron بر کودکان تاثیر متفاوتی با سایر انواع می‌گذارد، به سالن در مطب خود گفت که آنها «علائم و شدت بیماری مشابهی را می‌بینند که در زمان ما مشاهده می‌کنیم. امواج قبلی «این بدان معناست که در بیماران غیر بستری علائم در کودکان شدیدتر از سویه های قبلی به نظر نمی رسد.

«بیشتر کودکان در منطقه ما گلودرد، احتقان، خستگی، سرفه و تب دارند. آنها با استفراغ و اسهال کمتر رایج هستند، تفاوت با اومیکرون تعداد بسیار زیاد کودکانی است که همزمان بیمار می شوند. من هرگز بیماری‌ای را ندیده‌ام که بتواند همه اعضای خانواده را به این سرعت از بین ببرد، و از آنجایی که مراقبت از یک کودک بیمار زمانی که خود شما احساس خوبی ندارید بسیار دشوار است – این باعث می‌شود که این موج به‌ویژه دلسرد شود. “

در واقع، دانشمندان بر این باورند که احتمال انتشار omicron دو تا سه برابر بیشتر از دلتا است، اما آنها دقیقاً نمی دانند چرا. تیمی از دانشمندان بریتانیایی یافت مشخصه omicron عفونت سلول‌های بینی است که نشان می‌دهد وقتی افراد از طریق بینی بازدم می‌کنند، ویروس‌های جدیدی آزاد می‌کنند. این گزینه همچنین در اجتناب از آنتی بادی های تولید شده توسط عفونت ها و واکسن های قبلی که می تواند منجر به افزایش عفونت شود، بهتر از گزینه های قبلی است. با این حال، افزایش قابلیت انتقال این گزینه پزشکان را به این باور می رساند که دلیل بستری شدن بیشتر کودکان در بیمارستان با این گزینه است.

برگرت گفت: “Omicron ثابت کرده است که مسری ترین نوع بیماری همه گیر تاکنون بوده است.” از آنجایی که مردم می توانند به راحتی این بیماری را منتشر کرده و آلوده کنند، تعجبی ندارد که تعداد زیادی از کودکان مبتلا شوند.

اما همانطور که بلومبرگ گفت ممکن است به دلیل ویژگی های این تفاوت وجود داشته باشد، به این معنی که این نوع بر کودکان متفاوت از قبل تأثیر می گذارد. بلومبرگ به Salon گفت که این بیماران جوان‌تر، اغلب زیر پنج سال، “عوارض بیشتری دارند که اغلب با سایر ویروس‌های تنفسی که در جامعه منتقل می‌شوند، مشاهده می‌کنیم.”

بلومبرگ گفت: “چیزهایی مانند برونشیولیت یا کروپ که می توانید با هر ویروس تنفسی رایج مانند ویروس پاراآنفلوآنزا، آدنوویروس، RSV و سایر موارد مشاهده کنید.” “بنابراین به نظر متفاوت است و من نمی دانم به این دلیل است که خود ویروس رفتار متفاوتی دارد یا اینکه کودکان زیر 5 سال بیشتر مستعد هستند زیرا واجد شرایط واکسیناسیون نیستند.

شواهد آزمایشگاهی فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد omicron کمتر از دلتا خطرناک است زیرا به نظر نمی رسد سلول های ریه را آلوده کند. در عوض، در تأثیرگذاری بر سلول های دستگاه تنفسی فوقانی مؤثرتر است. طبق یک مطالعه، در 24 ساعت اول، محققان مشاهده کردند که Omicron حدود 70 برابر سریعتر در بافت دستگاه تنفسی ضرب می شود. همانطور که یکی از محققان ویروس کرونا به StatNews گفت: “اگر ریه های شما کار نمی کنند، پس قلب شما باید سخت تر کار کند، کلیه های شما باید بیشتر کار کنند؛ تفاوت زیادی بین ذات الریه و عفونت دستگاه تنفسی فوقانی وجود دارد.” بنابراین، چرا عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی مانند سیاه سرفه و برونشیولیت در کودکان مبتلا به امیکرون رخ می دهد در حالی که قبلاً رخ نداده است.

بلومبرگ هشدار می‌دهد که اگرچه omicron احتمالاً نرم‌تر است، اما چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد چگونگی تأثیر omicron بر کودکان وجود دارد – و اضافه کرد که او نگران است که “پیام‌های مختلط” زیادی وجود داشته باشد که کمی گیج کننده باشد.

بلومبرگ گفت: «از یک طرف، من فکر می‌کنم مردم می‌گویند که خیلی بد نیست، می‌تواند منجر به مصونیت زیادی در جمعیت شود و بنابراین می‌تواند راه خروج ما از همه‌گیری باشد.» از سوی دیگر، کودکانی که کووید را دریافت می‌کنند، می‌توانند به طور جدی آلوده شوند و تأثیر طولانی‌مدتی داشته باشند.

به عنوان مثال، گزارشی از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری بیان می‌کند که احتمال ابتلا به دیابت در کودکان مبتلا به کووید-19 پس از عفونت کروناویروس دو برابر بیشتر از افرادی است که این ویروس را نداشته‌اند. و سپس کووید-19 طولانی در کودکان وجود دارد که هنوز به طور کامل درک نشده است. پزشکان هنوز نمی دانند که آیا omicron باعث طولانی شدن کووید در کودکان می شود یا خیر.

برگرت گفت: «ما تا هفته‌ها این پاسخ را نخواهیم داشت. علاوه بر این، ما برای مدتی نمی دانیم که افراد چقدر از این بیماری مصونیت دارند.

بلومبرگ گفت که برای محافظت از کودکان کوچکتر و واکسینه نشده، والدین می توانند آنچه را که ما می دانیم برای محافظت از آنها کار می کند “دوبرابر” کنند.

بلومبرگ گفت: “و این برای اطمینان از اینکه همه افراد خانواده کاملاً واکسینه شده و تقویت شده اند، و این همه کسانی هستند که واجد شرایط واکسیناسیون هستند که افراد در داخل خانه و اطراف افراد خارج از خانه معمولی خود ماسک بزنند.” و کودکان دو ساله می توانند با خیال راحت خود را مبدل کنند و یاد بگیرند که این کار را به طور مداوم و معمول انجام دهند.”

درباره کودکان و COVID-19 بیشتر بخوانید:[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر