چگونه کاپ نودلز به یکی از بزرگترین داستان های موفقیت تجاری ترانس پاسیفیک در تمام دوران تبدیل شد

[ad_1]

یک ظرف نودل فنجانی را در فروشگاه ببینید و می توانید به اتاق های خوابگاه و کالری ارزان فکر کنید.

اما زمانی بود که خوردن از بسته‌بندی نمادین محصول، جهان‌وطنی بودن را تشدید می‌کرد، زمانی که غذا در حال حرکت نماد فرصت بود – غذای صنعتی ژاپنی با طعم آمریکایی.

فنجان نودل – اولین بار در ژاپن 50 سال پیش، در 18 سپتامبر 1971، با نام انگلیسی، حرف “s” به دلیل خطای ترجمه متوقف شد – رامن لحظه ای قابل حملی است که با چنگال مستقیماً از رنگ سفید خود خورده می شود. لیوان های قرمز و طلایی

من مطالعه می کنم که چگونه محصولات بین آمریکا و ژاپن حرکت می کنند و شیوه های جدیدی را در این فرآیند ایجاد می کنند. برای من، کاپ نودلز داستانی از فرهنگ‌های متقاطع را روایت می‌کند و سفر آن‌ها به اقیانوس آرام نشان می‌دهد که ژاپن پس از جنگ جهانی دوم چگونه به آمریکا نگاه می‌کرد.

صاعقه الهام

این داستانی است که به طور گسترده در ژاپن گفته می شود: نودل های کاپ توسط همان مردی که رامن فوری را اختراع کرد، آندو موموفوکو، که در سال 1948 نیسین فودز را تأسیس کرد، ساخته شد.

آندو در تایوان تحت اشغال ژاپن متولد شد و در سال 1933 به اوزاکا نقل مکان کرد. در ژاپن جنگ زده، آندو شاهد بود که مردم برای خرید کاسه های ارزان نودل از غرفه های بازار سیاه صف می کشیدند. نودل ها از آرد گندم اهدایی ایالات متحده برای تهیه نان تهیه می شوند، غذایی که سیر کننده تر است اما در رژیم غذایی ژاپنی کمتر رایج است.

آندو می خواست رشته فرنگی درست کند که مردم بتوانند به راحتی آن را در خانه بخورند، بنابراین در حیاط خانه اش یک سوله برای آزمایشگاه ساخت.

پس از چندین تلاش ناموفق، در سال 1958 الهام بخش شد. وقتی همسرش ماساکو را تماشا می کرد که تمپورا را سرخ می کند، متوجه شد که روغن رطوبت را از بین می برد.

سپس متوجه شد که رشته فرنگی سرخ شده و خشک شده را می توان در هنگام پخت دوباره مرطوب کرد. ادویه های پودر شده و چاشنی های آب شده را می توان اضافه کرد و ترکیب بی شماری از طعم ها را ممکن می کند. آندو مرغ را برای طعم اول انتخاب کرد زیرا سوپ مرغ غنی، مغذی و آمریکایی به نظر می رسید.

از آنجایی که قیمت «چیکین رامن» آندو شش برابر یک کاسه نودل تازه بود، در جذب سرمایه گذار با مشکل مواجه شد. تصمیم او این بود که محصول خود را مستقیماً از طریق رویدادهای مزه به مردم ارائه دهد. چیکین رامن گرفتار شد و بعدها به یکی از رایج ترین غذاها در ژاپن پس از جنگ تبدیل شد.

در اواسط دهه 1960، فروش Chikin Ramen او در ژاپن – و محصولات فردی مانند Spagheny، یک اسپاگتی فوری که در سال 1964 ساخته شد – تا حدی به دلیل اشباع بازار کاهش یافت. آندو سپس به دنبال یک بازار جدید برای شانه فوری بود: ایالات متحده.

در آن زمان در ایالات متحده، غذاهای ژاپنی مانند سوکیاکی – گوشت گاو و سبزیجات گلدانی – مرسوم بود، زیرا ظاهری عجیب و غریب داشتند، اما با کام رایج آمریکایی مطابقت داشتند. آندو معتقد بود که یک شانه فوری می تواند همین کار را انجام دهد.

بنابراین در سال 1966 برای تبلیغ چیکین رامن به ایالات متحده سفر کرد. او از دیدن آمریکایی‌ها متعجب شد که بسته‌های نودل خشک را تکه تکه می‌کنند، به جای اینکه چیکین رامن را در قابلمه بپزند و سپس آن را در کاسه سرو کنند، آن‌ها را در فنجان‌ها می‌ریزند و روی آن‌ها آب جوش می‌ریزند.

وقتی آندو به ژاپن بازگشت، تصمیم گرفت محصول جدیدی را با الهام از این روش آشپزی آمریکایی بسازد تا در ژاپن به فروش برسد.

حرکت در حال تبدیل شدن به مد است

پس از آزمون و خطای بسیار، تیم نیسین راهی برای پیچیدن یک فنجان فوم پلاستیکی در اطراف نودل های خشک شده ای که در مرکز قرار داده شده بود، برای انبساط آسان پیدا کردند. طعم‌های مختلفی روی رشته‌ها قرار داده شد تا به پخت بهتر و شبیه به یک غذای کامل‌تر کمک کند. این لیوان دارای درب قابل جابجایی بود که الهام گرفته از ظرفی از آجیل ماکادامیا بود که آندو در پرواز خود در اقیانوس آرام خورد.

اوتاکا تاکشی که لوگوی نمایشگاه جهانی اوزاکا در سال 1970 را ایجاد کرد، این فنجان را به گونه ای طراحی کرد که جهان وطنی و آوانگارد به نظر برسد، با کلمات بزرگ انگلیسی به رنگ قرمز روانگردان روی کلمات کوچک ژاپنی و روبان های طلایی با الهام از بشقاب های گران قیمت شام. کاپ نودل تقریباً به اندازه بسته های خشک شده رامن داشت، اما قیمت آن چهار برابر بیشتر بود زیرا ساخت آن گران تر بود. قیمت نودل کاپ را مجلل جلوه داده است.

اما در ژاپن غذا خوردن در حین راه رفتن بی ادبانه تلقی می شود. انجام این کار با چاپستیک نیز دشوار است. بنابراین نیسین تصمیم گرفت شیوه غذا خوردن مردم را تغییر دهد. هر نودل فنجانی با یک چنگال پلاستیکی کوچک همراه بود.

نیسین برای تبلیغ جام نودل و آموزش خوردن آن به مردم رویدادهای چشایی در ژاپن برگزار کرد. موفق ترین آنها در 21 نوامبر 1971 در منطقه خرید گینزا توکیو اتفاق افتاد. هدف آن جوانانی است که در «بهشت عابر پیاده»، مدرن ترین خیابان ژاپن قدم می زنند.

بیش از 20000 نودل فنجانی در چهار ساعت فروخته شد.

نیسین همچنین این محصول را به کارگرانی که در حال حرکت بودند، مانند نیروهای دفاع شخصی ژاپن معرفی کرد. هنگامی که پوشش یک بحران گروگانگیری به نام حادثه Asama-Sansō نشان داد که افسران پلیس در حال خوردن کاپ نودل برای گرم شدن هستند، Cup Noodle به طور غیرعمدی رسانه ای شد.

بیشتر از غذاهای مدرن

کاپ نودل مظهر این باور رایج در ژاپن پس از جنگ است که زندگی بهتری را می توان از طریق راحتی و آسایش به دست آورد، چه وسایلی مانند یخچال و تلویزیون و چه غذاهای خانگی.

اولین فروشگاه ها در ژاپن در سال 1969 افتتاح شدند و به خرده فروشان اصلی کاپ نودل تبدیل شدند. به ویژه، نیسین رویداد نودل جام گینزا خود را قبل از اولین مک‌دونالدز ژاپن، که چهار ماه قبل از آن در پارادایس پیاده‌روی افتتاح شد، در 20 ژوئیه 1971 برگزار کرد. دستگاه فروش نودل در نزدیکی دفاتر روزنامه مالی Nihon Keizai در توکیو در نوامبر 1971 نصب شد.

با گذشت زمان، روند تولید بهبود یافت و قیمت ها کاهش یافت و رام فوری به غذای انتخابی برای جمعیت های ناامن اقتصادی تبدیل شد.

Cup Noodle چندین استراتژی بازاریابی موفق ژاپنی را اجرا کرده است. اینها شامل راه اندازی یک جریان ثابت از طعم های جدید – از غذاهای خوش طعم ژاپنی مانند تریاکی مرغ گرفته تا غذاهای عجیب و غریب مانند کاری – همراه با طعم های محدود چشم نواز مانند “Cheechili Curmato” (چیلی، گوجه فرنگی و پنیر کاری اروپایی، آیا کسی هستید؟).

بازاریابان از نوستالژی و همکاری با طرفداران برای کمک به فروش محصول استفاده کردند. نیسین همچنین روش محبوب تبلیغاتی ژاپنی را برای استخدام افراد مشهور آمریکایی برای ارائه محصولات خود به کار گرفت، به طوری که جیمز براون در یک تبلیغ تلویزیونی به یاد ماندنی در سال 1992 روی یک فنجان نودل با طعم میزو با آهنگ “Get On Up” آواز خواند.

https://www.youtube.com/watch?v=PchguzIBRZE

کاپ نودلز ریشه ژاپنی دارد

با این حال، هیچ یک از این استراتژی ها برای فروش کاپ نودل در ایالات متحده استفاده نشد.

این محصول در ایالات متحده مسیر متفاوتی را در پیش گرفت و خارجی بودن و مد را کوچک جلوه داد و به یک غذای معمولی آمریکایی تبدیل شد.

نودل کاپ اولین بار در نوامبر 1973 در ایالات متحده فروخته شد، زمانی که محصولات ژاپنی مانند خودروهای تویوتا به گونه ای طراحی شدند که با آنهایی که در آمریکا ساخته شده بودند، اما در عین حال برای آمریکایی ها قابل درک، تلفظ و پذیرفتن آسان بود.

آمریکایی که به “Cup O’Noodles” تبدیل شد – و بعداً در سال 1993 به “Cup Noodles” با “s” تغییر نام داد – نودل های کوتاه تری وجود داشت که با قاشق می توان آنها را خورد و طعم های کمتری نسبت به آنچه در ژاپن ارائه می شود وجود داشت.

اولین کارخانه خارج از کشور نیسین در سال 1973 در لنکستر، پنسیلوانیا افتتاح شد. اکنون در سال 2021، کاپ نودلز در 80 کشور و منطقه تولید می شود که هر کدام انواع محلی خود را دارند. به عنوان مثال، می توانید در هند قارچ های کاپ نودلز ماسالا و در آلمان قارچ نودل کاپ بخورید. تا می 2021، 50 میلیارد نودل نیسین در سراسر جهان فروخته شد.

در ژاپن، کاپ نودلز اکنون آمیزه ای از مدرنیته و نوستالژی است. بازدیدکنندگان از موزه‌های نودل کاپ ژاپنی می‌توانند نودل‌های کاپ سفارشی خود را درست کنند. شخصیت های محبوبی مانند یودا و هلو کیتی نودل های کاپ را در ژاپن فروخته اند.

در ایالات متحده، یک تبلیغ نئونی 60 فوتی برای کاپ نودلز در میدان تایمز نیویورک از سال 1996 تا 2006 آویزان شد که نمادی از دسترسی جهانی نیسین بود. او این ایده را – که در ژاپن رایج است – ارائه داد که بزرگ شدن در آمریکا کلید موفقیت تجاری است.

اما در آمریکا، Cup Noodles با پنهان کردن ریشه های ژاپنی خود موفق شد.

[Get the best of The Conversation, every weekend. Sign up for our weekly newsletter.]

آلیس فریدمن، استاد ادبیات ژاپنی، مطالعات فرهنگی و جنسیت، دانشگاه اورگان

این مقاله توسط The Conversation با مجوز Creative Commons بازنشر شده است. مقاله اصلی را بخوانید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر