چگونه فناوری mRNA می تواند واکسن جدید کنه ایجاد کند

[ad_1]

تغییرات آب و هوایی، یک نیروی منفی برای گونه های بسیاری از گیاهان و جانوران بومی در ایالات متحده، یک تحول بسیار مثبت برای کنه ها است. با افزایش دما در سراسر کشور، تعداد بیشتری از ایالات متحده میزبان کنه ها می شود و شیوع بیماری های منتقله از طریق کنه افزایش یافته است. تقریباً 500000 آمریکایی در حال حاضر مبتلا به بیماری لایم، شایع ترین بیماری منتقله از طریق کنه در سال، دو برابر بیشتر از آنچه در دهه 1990 گزارش شده بود، تشخیص داده می شود. تب خالدار کوه راکی، یک بیماری باکتریایی اولیه نادر که می تواند باعث تب، بثورات پوستی، سردرد و در موارد بسیار شدید مرگ در انسان شود، در حال افزایش است. بابزیوز، انگلی که گلبول های قرمز خون را آلوده می کند و علائمی شبیه مالاریا ایجاد می کند، مشابه است.

در حال حاضر هیچ واکنش ملی هماهنگی وجود ندارد، زیرا بیماری های مقاربتی یا COVID-19، بیماری های منتقله از طریق کنه وجود دارد و ادارات بهداشت ایالات متحده موظف هستند موارد لایم و برخی دیگر از بیماری های منتقله از طریق کنه را در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری گزارش کنند، اما بار پیشگیری از کنه و تلاش برای تشخیص و درمان بیماری های منتقله از طریق کنه هنوز تقریباً به طور کامل بر عهده افراد است.

یک واکسن علیه بیماری های منتقله از کنه می تواند به کاهش بخشی از این بار کمک کند. اما تلاش های قبلی برای انتشار چنین واکسنی به طرز چشمگیری شکست خورده است. یک واکسن نسبتاً مؤثر بیماری لایم به نام LYMERix در اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000 مورد استفاده قرار گرفت، اما سازندگان آن تنها چند سال بعد پس از شکایت گروهی که ادعا می‌کردند واکسن باعث ایجاد مشکلات آرتریت می‌شود، آن را پس گرفتند. مشابه. این حماسه برای دهه‌ها تأثیری دلخراش بر تحقیقات واکسن کنه داشته است.

اکنون گروهی از محققان دانشگاه ییل در حال تلاش برای احیای واکسن لایم هستند – و تلاش جدید آنها بر خلاف LYMERix در سال های گذشته است. در واقع، اگر در انسان کار کند، نه تنها در برابر بیماری لایم محافظت می کند. این به طور کلی در برابر کنه ها محافظت می کند.

با استفاده از RNA اطلاعاتی – همان فناوری که فایزر و مدرنا در واکسن‌های کووید-19 خود استفاده کردند – محققان توانستند 19 نوع مختلف پروتئین موجود در بزاق کنه را در یک واکسن بسته‌بندی کنند. آنها سپس این واکسن‌های خوکچه هندی را اعمال کردند و کنه‌های پا سیاه حامل لایم را به حیوانات متصل کردند. هنگامی که کنه‌ها به میزبان متصل می‌شوند، تا زمانی که پر از خون شوند، رها نمی‌شوند، که ممکن است روزها طول بکشد. محققان دریافته‌اند که این واکسن که در حال حاضر 19ISP نامیده می‌شود، ممکن است نه تنها در پیشگیری از بیماری لایم در خوکچه هندی، بلکه از انواع دیگر بیماری‌های منتقله از طریق کنه نیز مؤثر باشد.

این واکسن به دو صورت عمل می کند. ابتدا گزش کنه را ملتهب، خارش و قرمز می کند. گزش کنه معمولاً خارش ندارد، که باعث می‌شود افراد متوجه آن‌ها و برداشتن کنه‌ها شوند. هر چه کنه بیشتر بدون شناسایی تغذیه کند، احتمال انتقال بیماری هایی که در خون میزبان خود دارد بیشتر می شود. همه کنه‌ها ناقل بیماری نیستند، اما اگر حامل باکتری‌های لایم یا پاتوژن دیگری باشند، در صورت حذف زودهنگام کنه، می‌توان انتقال این بیماری را متوقف کرد.

این واکسن همچنین با کاهش مدت زمانی که کنه می‌خواهد از میزبان حیوان خود تغذیه کند، کار می‌کند. این مطالعه نشان داد کنه‌هایی که به خوکچه‌هایی که 19ISP دریافت کردند، چسبیده بودند، دچار سوءتغذیه بودند و 48 ساعت پس از شروع مکیدن خون، شروع به جدا شدن از خود حیوان کردند. تا ساعت 96، 80 درصد کنه هایی که به خوکچه های هندی که واکسن دریافت کرده بودند چسبیده بودند، جدا شدند. در مقایسه، تنها 20 درصد از کنه هایی که به خوکچه هندی در گروه کنترل چسبیده بودند، طی 96 ساعت به خودی خود جدا شدند. محققان دریافتند که وقتی کنه‌های آلوده به لایم از خوکچه‌های هندی برداشته می‌شوند، زمانی که نیش کنه دچار خارش و التهاب می‌شود، شبیه کاری که فرد پس از مشاهده گزش کنه ملتهب انجام می‌دهد، هیچ یک از حیوانات بعداً نتیجه مثبتی برای بیماری ندادند. تقریبا نیمی از گروه کنترل خوکچه هندی برای لایم مثبت بودند.

ارول فیکریگ، استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه ییل و یکی از نویسندگان این مطالعه، به گریست گفت: «این کنه معمولاً سه تا پنج روز تغذیه می‌کند. “این واکسن باعث می‌شود که این کنه‌ها نصف این مدت تغذیه شوند. مثل این است که اگر یک سیب گندیده به شما بدهم، آن را کامل نمی‌خورید. بنابراین این کنه‌ها درست غذا نمی‌خورند.”

ترکیبی از تشخیص بهتر و تغذیه کمتر مؤثر این پتانسیل را دارد که این واکسن را نه تنها در پیشگیری از بیماری لایم بلکه در سایر بیماری‌های منتقله از کنه مؤثر کند. فیکریگ گفت: “سایر بیماری های منتقله از طریق کنه کندتر یا سریعتر منتقل می شوند.” “اگر هدف چیزی است که به آرامی توسط کنه منتقل می شود، احتمالاً محافظت خواهیم داشت. اما اگر عامل عفونی به سرعت توسط کنه منتقل شود، حفاظت احتمالا کمتر خواهد بود.”

فیکریگ و همکارانش هنوز اطلاعاتی در دست ندارند که نشان دهند آیا واکسن آنها می‌تواند در برابر انواع دیگر بیماری‌های منتقله از طریق کنه مؤثر باشد یا خیر، اگرچه آن‌ها راحت می‌گویند ممکن است چنین باشد. آنها همچنین آن را بر روی کنه های دیگری به جز کنه های پا سیاه آزمایش نکردند، بنابراین آزمایش های آینده باید بر روی کنه سگ آمریکایی و همچنین سایر کنه های موجود در ایالات متحده انجام شود. مرحله بعدی مطالعه آنها بر روی شناسایی اینکه کدام یک از 19 عامل موجود در 19ISP باعث ایجاد پاسخ ایمنی در خوکچه هندی می شود و تبدیل آن سویه یا چندین سویه به واکسن خاص خود تمرکز خواهد کرد.

شایان ذکر است که این واکسن هنوز روی انسان آزمایش نشده است. ایده این واکسن با شواهدی ایجاد شد که نشان می‌دهد برخی از حیوانات ایمنی طبیعی در برابر کنه‌ها ایجاد کردند. به عبارت دیگر برخی کنه ها از حیواناتی که چندین بار گزیده شده اند تغذیه ضعیفی می کنند. فیکریگ گفت که شواهد حکایتی وجود دارد مبنی بر اینکه همین امر ممکن است در مورد افرادی که زیاد گاز گرفته اند نیز صادق باشد. اما همه حیوانات این مصونیت طبیعی را ایجاد نمی کنند. به عنوان مثال، خوکچه هندی می تواند آن را ایجاد کند. با این حال، موش ها این کار را نمی کنند.

ریچارد اوستفلد، بوم شناس بیماری در موسسه مطالعات اکوسیستم کری در نیویورک، می گوید: «یک سوال مهم در مورد برداشتن گام های بعدی این است که آیا سیستم ایمنی انسان بیشتر شبیه خوکچه هندی رفتار می کند یا بیشتر شبیه موش». که شرکت نکردند گریست در تحقیقات واکسن گفت. “اگر ما بیشتر شبیه موش هستیم، ممکن است برای ما مفید نباشد. اگر بیشتر شبیه خوکچه هندی باشیم، می توانیم. و فکر نمی کنم هنوز پاسخ این سوال را بدانیم.”

علیرغم هشدارها، Ostfeld توسط تحقیقات تا کنون تشویق شده است. “این می تواند برای یک واکنش ملی که در واقع شروع به برداشتن مسئولیت از تک تک بیماران کند، مرکزی باشد. در حال حاضر، ما مسئول خرید DEET خود، خرید لباس محافظ خود و انجام بررسی تیک خود هستیم. “پیشگیری واقعاً همان جایی است که هست. ما نباید سنگ تمام بگذاریم، و من فکر می کنم باید تمرکزی در واکنش ما وجود داشته باشد تا این بار فردی که بسیار مشکل ساز است، برداشته شود.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر