چگونه اسکیزوفرنی پارانوئید (به طور خلاصه) من را به یک جمهوری خواه تبدیل کرد

[ad_1]

تلویزیون داشت با من صحبت می کرد. من در میان این توهم بودم که مجریان اخبار سی ان ان از عوامل دولت در سایه رهبری کلینتون هستند. هر بار که از اتاق نشیمن آپارتمان کثیف زیرزمین پدرم عبور می کردم، سرشان به دنبالم می آمد و مجریان خبر از من در مورد نقش من در تحقیقات روسیه می پرسیدند. من معتقد بودم که “تحقیق در روسیه” در واقع رمزی برای یک توطئه جهانی برای به بردگی کشیدن بشریت از طریق کنترل ذهن است. رئیس جمهور دونالد ترامپ و جمهوری خواهان مخفیانه برای سرنگونی این دولت در سایه و پایان دادن به برنامه های عمیق دولتی کار کرده اند. اهداف شکنجه ای مثل من آزاد خواهند شد.

من کانال را به FOX News هدایت کردم. آنها بارها و بارها می گفتند که هیلاری کلینتون یک جنایتکار است. اگرچه من یک دموکرات بودم و دو بار به بیل کلینتون رای داده بودم، فرم عضویت جمهوریخواهان را فرستادم. سپس مدارک را به کنسولگری روسیه فکس کردم و نامه ای به سیا فرستادم و در آن درخواست کمک در تحقیقات کردم.

چیزی که من نمی دانستم این بود که در مرحله پیشرفته اسکیزوفرنی پارانوئید درمان نشده بودم. من در حال تجربه جدایی روان پریشی از واقعیت بودم.

همه چیز خیلی واقعی به نظر می رسید.

هنگامی که در نهایت تحت درمان قرار گرفتم، روانپزشکم توضیح داد: “با اسکیزوفرنی پارانوئید، دقیقاً مانند هویت بورن است – افرادی برای شما هستند، افرادی علیه شما هستند، و همیشه باید یک نفر شرور وجود داشته باشد.”

میدونم به چی فکر میکنی – خدا را شکر برای این افراد دارو دارند. حالا من تعجب می کنم، آیا یک آمریکایی متوسط ​​با من تفاوت دارد؟ آیا همه ما مستعد افکار پارانوئید، تفکر توطئه‌آمیز و سوگیری هستیم که عملکرد اجرایی لوب‌های جلویی و توانایی ما برای تفکر از ترس حذف شود؟


آیا می خواهید داستان های سلامتی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


افرادی هستند که از همه‌گیری جهانی وحشت زده شده‌اند و معتقدند که بیل گیتس مغز شیطانی است که ویروس کرونا را ایجاد کرده است، با برنامه‌هایی برای کاهش جمعیت و ریزتراشه کردن جمعیت جهان و در عین حال برنده شدن در این فرآیند. آنتی واکسرها از دادن واکسنی که معتقدند ساختار DNA انسان را تغییر می دهد، خودداری می کنند. مغز ما برای برقراری نظم تلاش می کند. تئوری‌های توطئه می‌توانند پاسخ‌هایی را به افرادی که احساس غرق شدن می‌کنند ارائه دهند. اما در حالت ایده آل، لوب های فرونتال باید با طرح این سوال مداخله کنند تا افکار عجیب و غریب را برانگیزند: آیا آنچه من درک می کنم مبتنی بر واقعیت است؟

دکتر اولیور فرودنرایش، یکی از مدیران برنامه روان پریشی بیمارستان عمومی ماساچوست، گفت هیچ تعریف پذیرفته شده ای از آنچه گمراه کننده است وجود ندارد. از نقطه نظر روانپزشکی یا بیولوژیکی، هذیان ها توسط مقادیر بیش از حد انتقال دهنده عصبی دوپامین هدایت می شوند. مبنای بیولوژیکی برای آنها وجود دارد و درمان می تواند این ناهنجاری را اصلاح کند. انتظار می‌رود فردی با چنین هذیان‌هایی (مانند فرد مبتلا به اسکیزوفرنی) به درمان با داروی ضد روان پریشی که دوپامین را مسدود می‌کند، پاسخ دهد. به عبارت دیگر می توان یک قرص خورد و منطقی فکر کرد.

با این حال، بسیاری از مردم نمی توانند این کار را انجام دهند اگر تفکر فریبنده آنها بخشی از یک جهان بینی باشد که بیشتر یک ایدئولوژی است. به گفته دکتر فرودنرایش، زمانی که مردم گروه‌های منزوی خود را ایجاد می‌کنند – که در آن ایده‌های نادرست هرگز اصلاح نمی‌شوند، بلکه به سادگی به اتاقک پژواک منتقل می‌شوند – مبارزه با این نوع تصورات غلط بسیار سخت‌تر است.

اکنون اختلافات سیاسی اغلب به شکل نبرد بین خیر و شر است. بارزترین پیامد لفاظی های حزبی تند این است که فردی که دارای یک بیماری روانپزشکی درمان نشده است ممکن است به ارتکاب عمل خشونت آمیز علیه شخص یا گروهی که معتقد است عامل رنج آنهاست ادامه دهد. این نادر است. متداول‌ترین آنها، افراد عادی هستند که به سوراخ خرگوش تئوری توطئه می‌روند و دنیایی را می‌یابند که برایشان معنا دارد.

در 6 ژانویه 2021، با تحریک رئیس جمهور ترامپ و با این تصور که انتخابات به سرقت رفته است، گروهی از مردم به ساختمان پایتخت حمله کردند. برخی از جمعیت برای طوفان ظاهر شدند، یک تئوری توطئه توسط QAnon مبنی بر اینکه ترامپ برای دستگیری دسته جمعی گروهی مخفی از پدوفیل های شیطان پرست و رهبران کودتا به رهبری هیلاری کلینتون و جورج سوروس برنامه ریزی کرده است. پلیس کاپیتول این صحنه را نبردی در یک نبرد قرون وسطایی توصیف می کند.

پویایی اجتماعی می تواند تفکر مبتنی بر توطئه را گسترش دهد که از توهمات ناشی از بیولوژیک تقلید می کند. اما هیچ درمانی برای توقف خشونت توده ای که توسط توطئه ها دامن زده شده است وجود ندارد.

من یک کارگردان چهل و شش ساله بودم که ناگهان افکار پارانوئیدی به من دست داد که مردم مرا دنبال می کنند. وقتی به دلیل رفتارهای عجیب شغل روزانه ام را از دست دادم، بیمه درمانی عالی خود را از دست دادم. من به سیستم سلامت روان آمریکایی متلاشی شده پرتاب شدم، که خدمات روانپزشکی با کیفیت پایینی را به بیماران مدیکید ارائه می دهد در حالی که مبالغ هنگفتی را برای مالیات دهندگان خرج می کند. با تشخیص اشتباه و غفلت در بیمارستان شهرستان، بیمار و بیمارتر شدم… تا اینکه تلویزیون شروع به صحبت با من کرد.

سالهای عمرم گذشت. سعی می کنم از اینکه در نهایت بیکار، ورشکسته و تقریباً بی خانمان شدم، ناراحت نباشم، در حالی که تمام چیزی که نیاز داشتم مراقبت های پزشکی مناسب بود. هر روز سپاسگزارم که مانند بسیاری از افراد مبتلا به اسکیزوفرنی در خیابان زندگی نمی کنم یا در زندان زندگی نمی کنم.

مسخره کردن افرادی که فکر می کنند بیل گیتس می خواهد یک میکروچیپ با واکسن ویروس کرونا به آنها بدهد، آسان است. اما جدا کردن ترس وجودی بیشتر نظریه پردازان توطئه از ترس ما بسیار دشوارتر است. ما به دومین سال از یک بیماری همه گیر جهانی نزدیک می شویم که باعث اضطراب و افسردگی توده ای می شود. اینترنت به طور معمول تصاویری از جاده های آینده در شهرهای بزرگ را به عنوان رودخانه هایی که به دلیل تغییرات آب و هوایی فوران می کنند، نمایش می دهد. در طول موج گرمای بی سابقه تابستان امسال، میلیاردها ماهی در شمال غربی ایالات متحده و کانادا پخته شد. اگر ذهن کسی از وحشیانه ترین ترس هایش شروع به چرخیدن کند و در تئوری توطئه آرامش پیدا کند، آیا واقعاً می توانید او را سرزنش کنید؟

تلویزیون یک رسانه قدرتمند است. CNN و FOX News عناوین یکسان، عبارات مشابه را بارها و بارها در یک روز خبری تکرار می کنند. سپس آنها از ذهن پریشان من به عنوان یک سخنرانی رمزگذاری شده خواندند. مخاطب ناآگاه به تبلیغات نزدیک تر است. زمانی که روان پریشی بودم، فکر می کردم دولت در سایه وزارت تبلیغات دارد و در شبکه ها با هم درگیر شدند. من نگران این هستم که در کشوری زندگی می کنم که دو حزب بزرگ سیاسی همیشه در حال جنگ هستند، آنها نمی توانند کاری انجام دهند و جامعه تحت تأثیر دنیای فریب خورده شبکه ها و شرکت های رسانه های اجتماعی است که برای بینندگان رقابت می کنند.

افراد مبتلا به اسکیزوفرنی پارانوئید الگوهایی را می بینند که واقعا وجود ندارند. درست مانند نظریه پردازان توطئه، آنها دائماً اخبار را برای یافتن قطعات اطلاعاتی اسکن می کنند تا نقاط نیروهای نامرئی کنترل کننده رویدادها را به هم متصل کنند. هر دو گروه معتقدند که توسط دیگران مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. من اعتقاد زیادی داشتم که در مرکز همه اخبار تلویزیون هستم. ذهن من به دنبال یک شرور بود که علائم بیماری مغزی را توضیح دهد. رسانه ها من را مقصر دانستند.

دکتر آنتونی فائوچی از اختلاف شدید در مورد بحران بهداشت عمومی ایجاد شده توسط همه‌گیری شکایت کرد. نبرد فعلی بر سر ماسک و واکسن است. فاکس نیوز، حزب دموکرات را تهدیدی برای دموکراسی معرفی می کند که دشمنان داخلی مانند افراد واکسینه نشده را اختراع کرده است تا به شدت به قدرت بچسبند. مجریان اخبار CNN عبارت “کولاک ویروسی” را برای هشدار به مردم و ترساندن افراد واکسینه نشده در مورد نسخه جدید تکرار می کنند. القای ترس از نظر روانی برای عادی ترین افراد بی ثبات کننده است. اما این محیط رسانه ای می تواند برای فردی که بیماری روانپزشکی درمان نشده دارد سمی باشد. من از سیاستمداران و متحدان رسانه‌ای آن‌ها می‌خواهم که مشارکت در گره‌گشایی جمعی ذهن آمریکایی را متوقف کنند.

درباره سلامت روان و شکاف سیاسی بیشتر بخوانید:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort