چرا سخنرانی خداحافظی جورج واشنگتن هرگز مهمتر از این نبوده است

[ad_1]

این اولین سالگرد حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره بود. لین-مانوئل میراندا، ترانه‌سرا و نمایشنامه‌نویس به گروه بازیگران موزیکال پرطرفدار خود “همیلتون” پیوست تا آهنگ “Dear Theodosia” را به صورت مجازی در یک رویداد کنوانسیون اجرا کند. در مقاطع مختلف در همان روز، پرزیدنت بایدن یک سخنرانی تاریخی ایراد کرد که در آن خاطرنشان کرد که دونالد ترامپ و حامیانش “خنجر در گلوی دموکراسی” گذاشته اند.

هر دو لحظه یادآور یک روز وحشتناک هم در تاریخ آمریکا و هم در تاریخ بزرگتر دموکراسی بودند. با این حال، هر دو این فرصت را از دست دادند تا هم از روز و هم از پلتفرم خود برای یادآوری یکی از مهم ترین اسناد تأسیس کشور به آمریکایی ها استفاده کنند. در اوایل قرن بیستم، دانش‌آموزان سراسر کشور که انتظار می‌رفت با محتوای آن آشنا باشند، به‌طور معمول این کتاب را می‌خواندند.

این سند سخنرانی خداحافظی جورج واشنگتن است که در واقع الهام بخش همیلتون «یک بار آخر» بود. درس های او هرگز به اندازه 6 ژانویه 2021 مرتبط نبوده است – و این را می توان به سادگی با تضاد زبان او با بایدن دید.

نام رایج «آدرس» واشنگتن گمراه کننده است. اگرچه ایده‌ها قطعاً متعلق به او هستند، واشنگتن اساساً متن را با الکساندر همیلتون و جیمز مدیسون در دوران ریاست‌جمهوری او نوشت. او هرگز آن را با صدای بلند در انظار عمومی نخواند و در 19 سپتامبر 1796، شش ماه قبل از پایان دوره صدارتش در یک روزنامه منتشر شد. اما از نظر دیگر، عنوان کاملاً مناسب است، زیرا سخنرانی خداحافظی به بخش مرکزی میراث رئیس جمهور اول تبدیل شد.

مطالب مرتبط: جورج واشنگتن دونالد ترامپ را پیش بینی کرد: چرا همه این را نمی دانند؟

همانطور که واشنگتن در مقدمه نوشت، او می دانست که آمریکایی ها نگران ادامه کار دموکراسی پس از ترک او هستند. او دو دوره با اجماع ملی پشت سرش خدمت کرده بود، اما اکنون تصمیم به بازنشستگی گرفته بود. این بدان معنا بود که دو آزمون برای دموکراسی آمریکایی وجود خواهد داشت: واشنگتن باید به طور مسالمت آمیز کناره گیری می کرد (که کرد) و رای دهندگان با اولین انتخابات ریاست جمهوری با رقابت جدی روبرو می شدند – بین دو مردی که می خواستند جانشین واشنگتن، جان آدامز و توماس شوند. جفرسون

پیام واشنگتن موضوعات مختلفی را مورد بررسی قرار می دهد و هیچ فایده ای ندارد وانمود کنیم که همه چیز در سیاست مدرن لیبرال یا مترقی می گنجد. او به طور قاطع معتقد بود که مذهب برای اخلاق عمومی ضروری است، برای مثال، و اینکه تعادل بودجه فدرال بسیار مهم است. (البته، «محافظه‌کاران» مدرن فقط وانمود می‌کنند که این را باور می‌کنند.) بخش‌های دیگر خطاب قابل پیش‌بینی است، اما به طور خاص به 6 ژانویه و پس از آن مربوط نمی‌شود: هشدار واشنگتن مبنی بر اینکه آمریکا می‌تواند به یک امپراتوری تبدیل شود، اگر او درگیر ماجراجویی‌های نظامی خارج از کشور شود. ، اگر سیاستمداران جنگ سرد به او توجه می کردند، ممکن بود تاریخ را تغییر دهد. همچنین قسمتی در مورد خطرات منطقه گرایی وجود دارد که اگرچه امروزه غیرقابل انکار است، اما به وضوح با موضوعاتی مانند برده داری و سیاست اقتصادی قرن هجدهم چارچوب بندی شده است.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


اما بخش‌هایی از سخنرانی خداحافظی نیز وجود دارد که به وضوح از لحظه پس از انتخابات 2020 و حمله 6 ژانویه صحبت می‌کند. این قطعه کلیدی را در نظر بگیرید که در آن واشنگتن منعکس کننده خشونت سیاسی است که روزهای اولیه جمهوری آمریکا را مشخص کرد. او قبلاً بحث کرده بود که چگونه دولت اصلی آمریکا، که توسط اعضای کنفدراسیون تأسیس شده بود، بسیار ضعیف است. بسیاری از مردم دوست نداشتند قانون اساسی جدید یک دولت متمرکزتر ایجاد کند و این منجر به اصطکاک های جدی و تهدید به خشونت سیاسی شد. واشنگتن درک می کرد که دولت های دموکراتیک باید پاسخگو باشند، اما این بدان معنا نیست که مردم می توانند برای هر شکایتی به خشونت متوسل شوند. او می نویسد:

اساس نظام های سیاسی ما حق مردم برای ایجاد و تغییر قوانین اساسی حکومتی است. اما قانون اساسی که در همه زمان ها وجود دارد تا زمانی که با یک اقدام صریح و معتبر کل ملت تغییر نکند، مقدساً برای همه لازم الاجرا است. خود ایده قدرت و حق مردم در ایجاد حکومت، الزام هر فرد به اطاعت از حکومت مستقر را پیش‌فرض می‌گیرد.

این بیان شیواتری از همان تفکری است که جو بایدن بیان کرد، زمانی که برای خوشحالی کریس سیلیتز، کارشناس CNN، گفت: “شما نمی توانید کشور خود را تنها زمانی دوست داشته باشید که برنده شوید.” وی افزود: شما فقط زمانی نمی توانید از قانون تبعیت کنید که برای شما مناسب باشد، نمی توانید وقتی دروغ را بپذیرید و اجازه دهید میهن دوست باشید. این کلمات همچنین بیانگر سخنان واشنگتن در سال 1796 است:

همه موانع اجرای قوانین، همه ترکیب ها و انجمن ها، با هر ماهیت قابل قبول، با قصد واقعی برای هدایت، کنترل، مقابله یا احترام به بحث و اقدام منظم مقامات تشکیل دهنده، مخرب این اصل اساسی و کشنده است.

واشنگتن سپس به گفتمان حزب‌گرایی روی آورد، زیرا می‌ترسید که جناح‌هایی که توسط «اقلیتی کوچک اما حیله‌گر و مبتکر در جامعه» رهبری می‌شوند، بتوانند حزب را از طریق رهبران دستکاری و حمایت یک اقلیت غیور مجبور به تسلط بر کشور کنند. او گفت که این با روح واقعی دموکراسی جمهوری‌خواهانه که “مجموعه برنامه‌های منسجم و سالم است که توسط شوراهای مشترک اتخاذ شده و با منافع متقابل اصلاح می‌شود” ناسازگار است. از سوی دیگر، خشونت ضد دموکراتیک به عنوان موتور قدرتمندی عمل می کند که از طریق آن افراد حیله گر، جاه طلب و غیر اصولی می توانند قدرت مردم را تضعیف کنند و افسار حکومت را برای خود غصب کنند و سپس موتورهایی را که از بین می روند، نابود کنند. آنها را به سلطه ناعادلانه رساند.»

این ما را به بایدن برمی‌گرداند، که می‌گوید مهاجمان کنگره به دلیل میهن‌پرستی یا اصول به اینجا نیامده‌اند. آنها با عصبانیت به اینجا آمدند. نه در خدمت آمریکا، بلکه در خدمت یک مرد. او به ستایش از کسانی که قهرمانانه برای دموکراسی ایستادند، و به ویژه کسانی که جان خود را در نبرد با اوباش دست راستی از دست دادند، ادامه داد.

البته واشنگتن در حال حاضر در پاسخ به یک تحریک خاص، سخنرانی خداحافظی نکرده است. او در معروف‌ترین متن خود، فرصتی را توصیف می‌کند که به نظر می‌رسد ۲۲۰ سال بعد محقق شده است: فشار تفرقه افراطی چریکی که منجر به استبداد و استبداد می‌شود:

سلطه بدیل یک جناح بر جناح دیگر، تندتر شده با روحیه انتقام جویانه، طبیعی به اختلافات حزبی، که در دوره ها و کشورهای مختلف وحشتناک ترین هیولاها را مرتکب شده است، به خودی خود یک استبداد وحشتناک است. اما این در نهایت منجر به استبداد رسمی و دائمی می شود. نابسامانی‌ها و رنج‌هایی که به‌تدریج ایجاد می‌شود، ذهن مردم را به سمت جستجوی امنیت و آرامش در قدرت مطلق فردی سوق می‌دهد. و دیر یا زود رئیس یک جناح غالب، تواناتر یا شادتر از رقبای خود، این تمایل را به سمت اهداف قیام خود، بر ویرانه های آزادی عمومی، معطوف می کند.

به نظر می‌رسد این توصیف کاملاً منطقی از برنامه‌های جمهوری‌خواهان برای انتخابات 2024 است، که ظاهراً قصد دارند با بودجه منصفانه یا خطا، از جمله لغو مجدد نتیجه «رئیس» منتخب خود، در آن پیروز شوند. تا آن زمان، جمهوری خواهان به شدت بر فلج سیاسی تکیه می کردند، نه از روی اعتقاد واقعی، بلکه به قول واشنگتن، “برای منحرف کردن شوراهای عمومی و تضعیف مدیریت دولتی”. او می نویسد که چنین جناح چریکی از انواع تاکتیک های پنهانی استفاده خواهد کرد:

او جامعه را با حسادت های بی اساس و اضطراب های کاذب بر می انگیزد، خصومت بخشی را علیه دیگری برمی انگیزد، گهگاه به شورش و شورش دامن می زند. این درها را به روی نفوذ و فساد خارجی باز می کند، که از طریق مجاری احساسات حزبی به خود دولت دسترسی آسان تری پیدا می کند.

واشنگتن احتمالاً می ترسد که سیاست آمریکا در سپیده دم قرن 19 ممکن است بین جناح های طرفدار انگلیس و فرانسه درگیر شود. اما او همچنین به وضوح از احتمال تاریک تر خطر استبداد از درون آگاه بود.

اطلاعات بیشتر از متیو روزا در جاده ها و راهروهای تاریخ آمریکا:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort