چرا باید از جاس ویدون و جف گارلین به خاطر صراحتشان در مورد رفتار بد در محل کار تشکر کنیم

[ad_1]

این سال تنها سه هفته از عمر ما می گذرد و ما در حال حاضر از آنچه که ممکن است آلفا و امگا مالکان خود در سال 2021 در مصاحبه Vulture با جاس ویدون باشد، برخوردار شده ایم. برنده یک بار Equality Now که یک بار برنده Equality Now است، دو برابر شدن به عنوان غوطه ور شدن عمیق در حرفه و میراث خالق “Buffy the Vampire Slayer” و فرصتی برای او برای تغییر سمت تاریخ خود در مواجهه با اتهامات عمومی متعدد در مورد سوء استفاده کمک.

او به خیانت سریالی و آزار زنان اعتراف کرد.

او نقل قول های خاص خود را در مورد فمینیسم داشت که دوباره او را آزار می دهد، و امتناع او از پذیرفتن هر گونه مسئولیتی در قبال اراده بدی که متهم به ایجاد آن در جریان پخش مجدد لیگ عدالت در سال 2017 است.

حدس او مبنی بر اینکه ادعاهای گال گدوت مبنی بر اینکه او شغلش را تهدید می‌کرد، یک سوء تفاهم بود، زیرا انگلیسی زبان دوم او بود، که او آن را رد کرد. همچنین ادعای او مبنی بر اینکه ادعاهای ری فیشر در مورد سوء استفاده از یک «بازیگر بد» برابر است با انگور ترش است، که بازی انتقادی فیشر در «زنان جنبش» آن را رد کرد.

علیرغم ادعاهای تایید شده در مورد آزار توسط فرشته ستاره کاریزما کارپنتر و داستان وسواس گونه همکار بافی او میشل تراختنبرگ در مورد یک قانون ناگفته که ویدن را از تنها ماندن با او در صحنه فیلمبرداری منع می کند، او سرنوشت خود را خلاصه می کند زیرا از اینکه مردم فکر می کنند او یک هیولا است ناراحت است. می‌گوید: “فکر می‌کنم یکی از بهترین مجریان برنامه‌ای هستم که تا به حال بوده‌ام.”

با این اوصاف، ودن این شانس را برای حفظ تصویر خود به یک شانس مرگبار برای آینده‌ای نزدیک تبدیل کرد.

و به نمایندگی از هر فردی که در کار تحت نظر یک رئیس یا از دست چنین همکار رنج می برد، از او به خاطر صداقتش تشکر می کنم.

مرتبط: سوء استفاده از “بافی”، نمایشی زننده و گاهی فمینیستی که توسط یک مرد هیولا ساخته شده است.

به همین ترتیب، آیا می‌توانم از جف گارلین بازیگر فیلم «شوق خود را مهار کنید» به خاطر حمله عمومی اخیرش به TMI حاد، که یکی از علائم بیماری تب برفکی است، تشکر کنم؟ در صورتی که غواصی کامیکاز در دسامبر را از دست دادید، گارلین موظف است با مورین رایان از Vanity Fair به یک سوال ساده پاسخ دهد، که ABC از اظهار نظر در مورد آن خودداری کرد: اگر او در پاسخ به اتهامات متعدد در مورد سوء رفتار از سریال طنز “The Goldbergs” اخراج شد. روی کیت؟

همانطور که رایان اشاره می کند، یک سوال ساده بله یا خیر است. گارلین پاسخ خود را به گفتگوی بیش از یک ساعته که در آن سعی داشت جنایاتی را که باعث فرار مردم به سمت منابع انسانی شده بود، پس گرفت. در یک مورد، او این حادثه را به عنوان یک «شوخی که کاملاً از قلم افتاده بود» کم اهمیت جلوه داد. او مثال های دیگری از جمله «فقط من از نظر من احمقم» ذکر کرد. اما طلای واقعی در گیومه هایی مانند زیر است:

برای من، اگر شما در برنامه جایگزین هستید و از محتوا یا رفتار آن خوشتان نمی آید… اگر کسی شما را تعقیب کند، این متفاوت است. اما به طور کلی – خوب، پس به خاطر خدا، بروید، به جای دیگری بروید.

اندکی پس از انتشار این داستان و پس از سه سال تحقیق در مورد رفتار او در صحنه فیلمبرداری، ABC و گارلین یکدیگر را ترک کردند. در مورد دلایل این شکایت ها، گارلین توضیح داد: «این در مورد من و حماقت من در صحنه فیلمبرداری است. [ABC] فکر نکن مناسب باشه دارم انجامش می دهم. “

لطفاً درک کنید، من در جشن طعنه آمیز نویسندگان فردی و غیر مرتبط Weeden و Garlin به خاطر تبدیل های کنایه آمیز آنها تحسین نمی کنم. من واقعاً می خواهم از آنها به دلیل دیدگاه بدون فیلترشان در مورد نحوه سوء استفاده از قدرت خود در محل کار تشکر کنم. در هر دو مورد، حقیقت آنچه آنها ادعا می کنند برای گفتمان اجتماعی گسترده تر از بدرفتاری با کارگران، بخش های ناکارآمد منابع انسانی و روسای وحشتناک کمتر تعیین کننده است.

گنج در آن چیزی است که سخنانشان درباره طرز فکر چنین افرادی آشکار می کند.

در حالی که دلایل متعددی را برای به اصطلاح استعفای بزرگ بررسی می کنیم، این فرهنگ گسترده کارگران که داوطلبانه شغل خود را ترک می کنند، که بارها و بارها ظاهر شده است، پایانی بر توانایی ما برای تحمل همکاران بی پروا و روسای وحشتناک است.

بر اساس گزارش اداره آمار کار، در ماه نوامبر، 4.5 میلیون آمریکایی شغل خود را ترک کردند و رکورد جدیدی را ثبت کردند. مطالعات نشان می دهد که بسیاری از این مشاغل قدیمی را به دلیل موقعیت هایی که دستمزد بالاتر و شرایط عمومی کار بهتری را ارائه می دهند، ترک کرده اند. علاوه بر این، بیشتر و بیشتر ما از تأثیر کار روزانه‌مان بر کیفیت زندگی‌مان قدردانی می‌کنیم که در تمایل ما برای تحمل رئیس‌هایی مانند ودن و همکارانی مانند گارلین بیان می‌شود.

هر چقدر هم که نگاه کردن به داستان های رفتار نامناسب آنها در زمینه سردرگمی یا خیانت هالیوود وسوسه انگیز است، این دلیل واقعی اهمیت این داستان ها نیست. این به معنای دست کم گرفتن وسعت خیانت ویدن به فمینیست ها نیست که زمانی «بافی» یا «فایرفلای» را فانتزی هایی برای توانمندسازی زنان می دانستند. خواندن اینکه او چقدر از این شهرت برای آزار و تحقیر زنان، از جمله همسر سابقش، استفاده کرده است، واقعاً توهین آمیز است.

حقیقت سرد و سخت این است که تهیه کنندگان و کارگردانان از زمانی که هالیوود یک تجارت را راه اندازی کرد، با بازیگران، دیگر زیردستان و طرفداران خود به شرکای خود خیانت می کردند.

خدمت بزرگ‌تر در این داستان‌ها این است که صداها، چهره‌ها و زبان را برای سوءاستفاده و رفتار نادرست قرار می‌دهند. آنها توضیح می دهند که چگونه دپارتمان های منابع انسانی و مدیران شرکت می توانند بگویند که در مورد آنچه که رفتار غیرقابل قبول بین مدیران و کارکنان یا همکاران است، اختلاف نظر دارند.

این به تعاریف واپس‌گرا از آنچه که سوءاستفاده است بازمی‌گردد، که با این جمله شروع می‌شود، «آیا کبودی یا اثری از خود بر جای گذاشته‌اید؟» «آیا متهم از یک یا چند عبارت از این فهرست توهین‌های غیرقابل قبول استفاده کرده است؟» – آیا این یک اتفاق توافقی بود؟

وایدن رفتار خود را در دوران بافی و آنجل «بی‌متمدن» و به‌ویژه برای کارپنتر «بی‌ادب» توصیف می‌کند. او به Vulture گفت: «من جوان بودم. “من فریاد می زدم و گاهی مجبور می شدی فریاد بزنی. این یک بازیگر بسیار جوان بود و به راحتی می شد همه چیز را به یک مهمانی کوکتل تبدیل کرد.”

وی با بیان اینکه علیرغم ادعای زیاد طرف های غیر مرتبط، هرگز کسی را تحقیر نمی کند، تصریح کرد: اگر کسی را ناراحت کنم برایم مشکل ساز می شود.

این بی عملی استودیوهای مربوطه هر مرد را توجیه نمی کند، در نظر داشته باشید. اما این موضوع را روشن می کند که چگونه کارگردانان، مجریان برنامه و بازیگران تأثیرگذار – مانند همه روسا و همکاران ارشد دیگر – می توانند آزار، تمسخر، تهدید و استثمار کسانی را که تأثیرگذاری کمتری در نظر گرفته می شوند، برای افرادی که آنها را استخدام می کنند و به استخدام آنها ادامه می دهند توضیح دهند.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


زمان کافی را در نیروی کار صرف کنید و احتمالاً با افرادی مانند رئیس یا همکاران آشنا خواهید شد. آنها در هر صنعتی هستند و وقتی مدیران می گویند که نمی توانند در رفتارشان ایرادی پیدا کنند، بسیاری از ما سرمان را روی میزمان می کوبند.

تفاوت اصلی وضعیت آنها با یک کارگر عادی که از بدرفتاری و ترک به ستوه آمده است این است که طرف های درگیر آنقدر شناخته شده هستند که حرف هایشان در مجلات و سایت های رسانه ای منتشر شود.

حرف من را قبول نکن گارلین به Vanity Fair گفت: “اگر من حرف احمقانه و توهین آمیزی زدم و برای یک شرکت بیمه کار می کنم، فکر می کنم وضعیت متفاوت است.” “… اگر مردم را تهدید کردم فضای کار خطرناکی است. هیچ کدام از اینها برای من اتفاق نمی افتد. من اینطور نیستم.”

بعداً توضیح داد که چه جور آدمی است اوه، واژن من. و این فقط من، از نظر من، احمقم… اما خلاصه اینکه یک نفر از من رنجیده می شود و می گوید: “اوه، واژن من،” وقتی من بلند می شوم، بیشتر از این نیاز دارم.”

لطفا توجه داشته باشید که در گلدبرگ ها، گارلین نقش پدر شمشیر مانند موری را بازی می کند.

افراد زیادی خواهند بود که این را می خوانند و با گارلین موافق هستند، و هیچ اشتباهی در این واقعیت پیدا نمی کنند که او ظاهراً به یک همکار پیامکی پیشنهاد می کند که سر میز حاضر شود و فقط با بیکینی بخواند. این فقط مزخرف است، اینطور نیست؟ (گارلین همچنین این اتفاق را انکار می کند.)

به همین دلیل است که او به شغل خود ادامه خواهد داد، از جمله نقشی در فیلم «بابل» به کارگردانی دیمین شزل که قرار است اواخر امسال اکران شود. او همچنین تهیه کننده اجرایی Curb است.

ودن نیز احتمالاً طی چند سال بهبود می یابد و کار می کند. اگر شک دارید، لطفاً فیلم‌شناسی در حال رشد مل گیبسون را ببینید. یعنی گیبسون اسکات رودین نیست، درست می گویم؟

او در حال حاضر به عنوان یک ستاره یا تهیه کننده به هفت فیلم وابسته است. و اگر باز هم بتواند شغلی پیدا کند، بهتر است باور کنید که سازنده «دکتر وحشتناک» روزی در آینده فیلمی را کارگردانی خواهد کرد.

اما احتمالاً بسیاری دیگر هستند که به اعتراف و دفاع باحال گارلین یا خودنگاره توهم آمیز ویدن از یک مرد ناقص و سوء تفاهم نگاه خواهند کرد و با دانستن اینکه دیوانه نیستند، آرامش خواهند یافت.

روسا و همکارانی که با زیردستان با تمسخر یا عدم توجه بد رفتار می کنند به اندازه شرکت هایی که از آنها محافظت می کنند رایج هستند. اگر آنها از باور اشتباه خود امتناع می ورزند، به این دلیل است که احساس عظمت خود به نحوی آنها را متقاعد می کند. . . و تا زمانی که آنها به نتیجه برسند، ادارات منابع انسانی و مدیران ارشد موافق هستند.

با این حال، همانطور که میلیون ها نفر ثابت می کنند، اغلب در چنین شرایطی بهترین و تنها گزینه، راه خروج است. بقیه این شانس را دارند که کانال را عوض کنند.

داستان های بیشتری مانند این:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort su tesisatçısıkuşadası escortbetroad