چرا از ایمپلنت دندان استفاده می‌کنیم؟ خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

با افزایش سن و نبود بعضا مواد در بدن دندان ها مبتلا پوسیدگی میگردند و صرفا روش رهایی از خرابی کشیدنشان خواهد بود. درصورتیکه از کاشت فوری به جهت جایگزینی یک دندان استعمال شود ، دندانپزشک موردنظر ارتفاع دندان جدید را تهیه می کند تا در معرض نیروی جویدن قرار نگیرد. در این مقاله قصد داریم برای شما تفسیر جایگزین ایمپلنت دهیم چرا ایمپلنت های دندانی بهترین مورد هایی هستند که می توانند جایگزین دندان های از دست رفته شوند. گهگاه اوقات فک مریض به حدی پهن نمی باشد که بتواند ایمپلنت‌های دندانی را در خویش نگه دارد. در همین وضعیت طبق معمول از استخوان انسان برای افزایش عرض فک استفاده می شود و ادامه عمل را قابلیت پذیر می‌کند.

  • در ایمپلنت فک بالا به علت آنکه ساختار استخوان فک می تواند در فرم چهره شخص تاثیرگذار باشد، می بایست پس از کشیدن دندان ها، نحوه کاشت ایمپلنت و شرایط ایمپلنت ها به مهربانی بوسیله کارشناس رعایت شود.
  • میله میزان گیری مجدد در حفره قرار می گیرد تا عمق حفره مشخص شود.
  • به رخ دائمی در فک شما قرار دیتا می‌گردد و تا اخیر قدمت کارایی خویش را مراقبت می‌کند.

زمانی که دندانی از دست می رود جای خالی آن می تواند مشکلات متعددی برای ما ساخت کند که مسائل زیبایی شناختی کمترین جنبه منفی همین روایت است. کج شدن دندان های دیگر، افزایش احتمال پوسیدگی دندان، بررسی رفتن و کوچک شدن استخوان در محل دندان از دست رفته، بررسی لثه، پیرتر شدن ظواهر لبخند و شکل و …. دندان هایی نیز که ایمپلنت شده اند به این صورت می باشند و از آن ها محافظت های ضروری را انجام ندهید، در گیر آسیب دیدگی و خرابی می شوند. اما ایمپلنت های دندانی مانند دندان های مهم نمی باشند که ریشه عصبی داشته باشند و شما نمی توانید بفهمید که آیا دندان شما خراب شده است یا خیر.

جلسه مشاوره دندانپزشکی

بعد از گذشت زمان لازم برای استخوان‌سازی، می بایست اباتمنت بر بر روی خط لثه و بر بر روی فیکسچر ایمپلنت دندان نصب شود. این طریق خاص، به ایمپلنت بی آلایش شباهت داراست اما نسبت به آن سایز کوچکتری دارد و برای انجام آن از تکنیک‌ها و فن‌های جدیدتری به کارگیری می‌شود. همین دسته ایمپلنت دندان، درد کمتری دارااست و اگر به خوبی و به طور ظریف و آراسته انجام گیرد، قدمت مضاعف طولانی دارد. گهگاه وقت ها ممکن میباشد خیال نمایید دندان ایمپلنتی لق شده میباشد در حالی‌ که تنها پیچ روکش ریلکس شده است. بدین ترتیب در صورتی که هر مشکلی در دندان ایمپلنتی تجربه می‌کنید بدون نگرانی هر چه سریع تر به دندانپزشک مراجعه نمایید تا اختلال را برطرف نماید.
دسته‌بندی نشده
اولین ایمپلنت دندان در سال ۱۹۵۲ توسط جراح ارتوپد سوئدی (بِنمارک) ابتکار عمل شده و گزینه به کار گیری قرار قرار گرفت. بنمارک باز‌نگری بر بر روی ایمپلنت دندان را ادامه دیتا و آن را دائما اصلاح میکرد تا این که در سال ۱۹۸۲ در کنفرانس تورنتو، از ایمپلنت دندان ساخته خود رونمایی کرد. از آن زمانه تاکنون تحقیقات بر روی ایمپلنت دندان و افزایش برد آن ادامه یافته و سبب ساز بهبود قابل توجهی در جنبه ‌های متفاوت ایمپلنت شده است. ایمپلنت های دندانی اهمیت % برد های زیاد بالایی هستند و حدود 97 % طبق ایمپلنت موفقیت گزارش شده است.

♦ تاج ایمپلنت دندان

با این حال، شما می توانید 2 تا 3 روز پس از جراحی به زندگی عادی خویش برگردید. کشور ایران از جامعه دندانپزشکان حیاتی تجربه و تدریس چشم برخوردار هست که حتی در دانشگاه های معتبر ایالات متحده یا اروپا تحصیل کرده اند. بخت پیروزی آمیز بودن جراحی ایمپلنت به تجربه دندانپزشک بستگی دارد، چون در همین نحوه هنر و تجربه به اندازه علم اهمیت دارد. به این دلیل، گزینش کشوری مانند کشور ایران که دندانپزشکان زیاد مجربی دارد، به شما یاری می کند تا ایمپلنت دندان را اصلی رضایت تمام پشت سر بگذارید.

آیا جراحی ایمپلنت دندان درد دارد؟

در این طرز درمانی هم پروتز‌هایی که قرار هست جایگزین دندان‌های از دست رفته شما شوند، بر روی ۴ واحد اساس ایمپلنتی که در فک قرار گرفته هست می‌شوند. به کار گیری دخانیات نیز از دیگر شرایطی است که ممکن می باشد منجر شود این درمان بوسیله کارشناس به شما پیشنهاد نشود. بعضا از اشخاص به عارضه ها زیادی نظیر ژنتیک، افزایش سن، رخداد یا ضربه، یک و یا این که یک سری دندان خویش را از دست می‌دهند. جای خالی دندان در دهان علاوه بر پایین تاثیر قرار دادن زیبایی چهره، می‌تواند مشکلات دیگری را به دنبال داشته باشد. در واقع این روزها، ایمپلنت دندان انقلابی بزرگ در کاشت دندان و جایگزینی دندان‌های از دست رفته، به پا کرده است. ایمپلنت، علاوه بر زیبایی عمده نسبت به دندان مصنوعی، راحتی بیشتری هم دارد، زیرا مثل دندان مصنوعی از دهان خارج نمیشود و یک شیوه درمان دائمی برای دندان از دست رفته می‌باشد.
عفونت همیشه بوسیله باکتری تولید میگردد و در گزینه ایمپلنت می‌تواند بلافاصله پس از کاشت یا حتی ماه‌ها و یا سال‌ها آن گاه هم واقعه بیافتد. همچنین در صورتی که دندانپزشک از ایمپلنت‌های تیتانیومی استفاده نکرده باشد، به دلیل میزان مرغوب بودن تحت مواد در ایمپلنت مورد استفاده، ممکن هست عفونت رشد کند. فیلم ایمپلنت دندان غالبا این رخداد غیرمعمول است البته متاسفانه برخی از اشخاص به آلیاژ تیتانیوم که شالوده ایمپلنت دندانی را تشکیل می‌دهد، حساسیت دارند. اگر به همین ماده آلرژی داشته باشید، ممکن می باشد حس چشایی خود را از دست بدهید، لثه‌هایتان ورم نماید و همچنین ممکن میباشد احساس مور مور شدن داشته باشید.
بیمار در همان روز کاشت ایمپلنت دارای دندان موقت به خانه می‌رود. این استخوان فراوان متراکم بوده طوری که پیچش ایمپلنت داخل آن به دشواری انجام می شود. یس بنا بر این سایز حفره ساخت شده می بایست نزدیک به سایز ایمپلنت باشد تا تنش بیش از حد بین فیکسچر ایمپلنت و استخوان وجود نداشته باشد .
عموما بیمه‌های تکمیلی هزینه‌های کاشت دندان ایمپلنت را پوشش می‌دهند. میخک از دو برند کره‌ای دنتیس و مگاژن که کارکرد قابل قبولی در درمان‌ها دارند، استفاده می‌کند. این سیستم‌ها مقرون به‌صرفه بوده و کارایی قابل قبولی در درمان‌های ایمپلنت دندان دارند. یکی از دندان هام چند ساعتی خون ریزی داشت و هر کاری میکردم بند نمیومد.

دسته بندی

ایمپلنت دندان هنر امروزی دندانپزشک ها به جهت بازسازی دندان است. پایه ایمپلنت در استخوان فک فرو می رود و تکیه گاه زیر تاج دندان پنهان می شود. تاج دندانی که به کار گیری می شود اهمیت مواد نخستین ای شبیه دندان طبیعی ساخته می شود و تشخیص ایمپلنت از دندان طبیعی تقریبا غیر ممکن است.

اقدامات پیش از ایمپلنت دندان

برخی از اشخاص به طور ذاتی میتوانند درد بیشتری را نسبت به برخی دیگر از افراد تحمل کنند، یعنی ممکن است دو نفر هم‌زمان باهم دندان های خویش را بکارند اما سطح درد متفاوتی را داشته باشند. نسبتاً نصف سوالاتی که از جراحان کلینیک ایرانمهر پرسیده می شود، درباره درد ایمپلنت دندان میباشد. درد ایمپلنت یک عدد از دغدغه های اهمیت افرادیست که میخواهند حیاتی همین شیوه دندان بکارند. بیش از ۹۵ % از کاشت‌های ایمپلنت دندان مهم موفقیت روبرو شده و فاقد هرگونه ایراد است. ولی ایمپلنت طوری طراحی میشود که نسبتاً عارضه‌ای نداشته باشد و اساسی شکست مواجه نشود . لق شدن ایمپلنت دندان غالباً مربوط به نصیب پروتز و پیچ اتصال فی مابین فیکسچر ایمپلنت و پروتز دندان می‌شود. صرفا منش به جهت تشخیص لق شدن ایمپلنت سپس از دیدن علامتها آن، معاینه ایمپلنت به وسیله دندانپزشکتان و یا کارشناس ایمپلنت می باشد و ممکن میباشد چند تصویربرداری (اشعه X یا این که سی تی اسکن) از دندان گرفته شود. یک عدد از مهم‌ترین و ضروری‌ترین مراقبت‌ها می‌تواند رعایت بهداشت باشد.
اگر ایملنت دندان حرکت کنند، ممکن می باشد باعث باز‌نگری استخوان در اطراف ایمپلنت شود که نشانه‌ی ناکامی درمان ایمپلنت است. وقتی که ایمپلنت اهمیت کار جراحی داخل استخوان فک قرار داده می‌شود، انتظار می رود که استخوان فک بر بر روی تراز ایمپلنت رویش کرده و آن را در بر بگیرد. در صورتی که توان طبیعی تن به جهت ترمیم دچار مشکل بوده و یا این که ایمپلنت پایین فشار قرار گرفته باشد، جوش خوردن استخوانی انجام نخواهد شد. یکی دیگر از عوارض پیدایش همین مشکل، قرار دادن ایمپلنت در ناحیه‌ای اهمیت میزان ناکافی بافت سلامت استخوانی و یا این که عدم قرار گیری درست آن در بافت استخوان خواهد بود. قرار دادن هر ایمپلنت به طور معمول 15 دقیقه ارتفاع می کشد که از مراحل پر کردن و عصب کشی دندان کاهش است. پس از قراردادن ایمپلنت دندان در فک غالبا 3 ماه وقت نیاز میباشد تا عمل هم جوشی با استخوان شکل گیرد و عملا ایمپلنت گزیده از تن شود. پس از آن که مریض یک طرح درمانی به جهت ایمپلنت به طریق پانچ دریافت می کند در ادامه دندان‌ های نو ساخته می‌شود. در این سطح در ارتفاع یک روز اشکالات احتمالی دندان‌ های موقت ساخته شده تصحیح میگردد و بعد از آن دندان ‌ها در محل قرار می‌گیرند (این جلسه درمانی حتی می‌تواند در رخ نیاز شامل کشیدن دندان هم باشد). در صورت انجام اقدامات بعدی، مانند ایمپلنت دندان، در صورتی که از دست دادن استخوان بر سالم لثه‌ها و دندان‌های اطراف تأثیر می‌گذارد، گهگاه به پیوند استخوان دندان نیاز است. به جهت درک کردن در آیتم شیوه کار پیوند استخوان دندان، طرز انجام عمل و نتیجه‌ای که می توانید از این روش اخذ کنید، ادامه مطلب را بخوانید. همان طور که می دانید جراحی دارای دست کم شکاف خونریزی و درد کمتری دارااست رخنه لثه در حدی است که نیاز به بخیه نیز ندارد.

چرا چسب روکش ایمپلنت موقت است؟

لیزر جایگزین مطمئن و راحتی برای ابزارهای دیرین دندانپزشکی است و همین امکان را به جراح می دهد که کارهای پیچیده تر و دشوارتری را برای مریض انجام داده و احتمال خونریزی را به دست‌کم برساند. همچنین ناراحتی پس از کار برای مریض به دست‌کم می رسد و احتمال عفونت زخم کاهش می یابد. پری ایمپلنتیت نوعی عفونت میباشد که در بافت های اشراف کننده ایمپلنت و درون لثه ایجاد می شود و غالبا حاصل ضعف بهداشت دهان است. همین حالت در شکل عدم معالجه به موقع منجر به تخریب استخوان و لق شدن و در غایت از دست دادن دندان ایمپلنتی می شود.
این عارضه هنگامی شکل می‌دهد که کاشت ایمپلنت دندان توسط متخصص کارآزموده انجام نشود در این شکل لثه مریض گزینه زخم قرار می‌گیرد. به‌طور ۱۰۰ % نمی‌توان گفت جراحی ایمپلنت دندان به جهت تمامی پیروز خواهد بود. همینطور به‌طور دقیق نمی‌توان گفت ایمپلنت دندان برای چه افرادی ممنوع است. بنابراین برای پیشگیری از اخبار اجتماعی جراحی ناموفق، بی تردید بایستی دکتر معالج متخصص ایمپلنت این موارد را بررسی کند. اشخاص بسیاری که تا چندی قبل منع ایمپلنت دندان داشتند، حیاتی توجه به پیشرفت‌های دانش پزشکی، امروزه می‎‌توانند ایمپلنت کنند. اشخاص بزرگسالی که به عارضه ها متفاوتی یک یا این که چندین دندان خود را از دست داده‌اند، کاندید ایمپلنت دندان هستند.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید