چراغ سبز پارلمان دانمارک برای اعزام نیروی نظامی و ناوچه به تنگه هرمز

چراغ سبز پارلمان دانمارک برای اعزام نیروی نظامی و ناوچه به تنگه هرمز

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، اکثریت پارلمان دانمارک با حضور نظامی این کشور در عراق به بهانه نبرد با داعش و اعزام نیرو و ناوچه به تنگه هرمز به بهانه تامین امنیت دریایی این منطقه در قالب نیرو‌های اروپا موافقت کردند.

به نوشته وبگاه «کپنهاک پست»، پارلمان دانمارک روز پنجشنبه چراغ سبز خود برای ارائه کمک‌های نظامی جدید به نیرو‌های ناتو در عراق و همچنین استقرار یک فروند ناوچه و شماری پرسنل نیروی دریایی به تنگه هرمز به مدت چهار ماه که از آگوست (شهریور) شروع می‌شود و به عنوان بخشی از ماموریت تحت هدایت اروپاست، موافقت کرد.

بر اساس این گزارش، حضور درعراق شامل اعزام ۲۸۵ پرسنل نظامی، سه فروند بالگرد ترابری EH۱۰۱ است. در تنگه هرمز نیز یک فروند ناوچه با بالگرد «سیهاوک» به همراه نیرو‌های ویژه به این منطقه اعزام می‌شوند. قرار است ۱۹۵ پرسنل نظامی دانمارک در تنگه هرمز مستقر شوند.

وزیر امور خارجه دانمارک در این زمینه گفت: «امروز آماده هستیم تا رهبری بین المللی در تلاش برای جهانی ایمن‌تر و پایدار را نشان دهیم.»

چندی قبل وزارت دفاع استونی نیز از اعزام شماری نیروی نظامی برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز که به بهانه تامین امنیت دریایی ایجاد شده، خبر داد.

وزارت دفاع استونی در این زمینه اعلام کرده که تعدادی از افسران خود را به ماموریت دریایی آمریکا در تنگه هرمز اعزام میکند. «یوری لوییک» وزیر دفاع استونی در این زمینه گفت: «دولت آمریکا با تماس با ما پیشنهاد مشارکت در این ماموریت را ارائه کرد. این ماموریتی مهم در دفاع از تردد آزاد دریانوردی در سطح بین المللی است.»

وزیر دفاع استونی درباره وضعیت کنونی خلیج فارس آنجا را آرام توصیف کرد و گفت، درگیری‌ها مربوط به سال گذشته بودند، اما در کل خاورمیانه منطقه پیچیده‌ای است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>