وقت آن رسیده است که دموکرات ها به جمهوری خواهان یادآوری کنند: حزب جمهوری خواه بسیار در اقلیت است

[ad_1]

این هفته یک سال از قیام 6 ژانویه می گذرد. برخی از خاطرات آن روز در واشنگتن برگزار خواهد شد، و گروه‌های حامی دموکراسی برای دموکراسی بیدار خواهند شد، در حالی که گروه‌های طرفدار ترامپ در حمایت از شورشیان مراسم بیداری برگزار خواهند کرد. دونالد ترامپ قصد دارد در آن روز یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند و گفت که در مورد “انتخابات دزدیده شده” در سال 2020 به طور عمیق صحبت خواهد کرد و به استناد چندین ایالت که “اعداد برای آنها کار نمی کند” است. جادو را احساس کنید:

«یادتان باشد که قیام در 12 آبان اتفاق افتاد، این یک اعتراض کاملاً غیرمسلحانه به تقلب در انتخابات 15 دی بود.

در طول تعطیلات، وزارت دادگستری تصاویر تکان دهنده تری از «اعتراض کاملاً غیرمسلحانه» منتشر کرد که در آن روز سه ساعت خشونت خونین علیه پلیس در پایتخت را نشان می داد. تلاش ترامپ برای تبدیل 6 ژانویه به یک اعتراض مسالمت آمیز غیرمسلح ممکن است بزرگترین گستاخی او تا کنون باشد – و این چیزی را می گوید.

چند رسانه خبری آخر هفته گذشته نظرسنجی را منتشر کردند که در آن نگرش عمومی نسبت به انتخابات 2020 و 6 ژانویه یک سال بعد را بررسی می کرد. مطالعه ای توسط دانشگاه واشنگتن پست در مریلند نشان داد که 68 درصد گفتند که هیچ مدرکی دال بر تقلب وجود ندارد و این شامل اکثریت بزرگی از دموکرات ها (88 درصد) و مستقل ها (78 درصد) می شود. اما جمهوری خواهان هنوز در انکار زندگی می کنند. 62 درصد از جمهوری خواهان همچنان معتقدند که انتخابات تقلبی بوده است که این رقم نسبت به سال گذشته تقریباً بدون تغییر بوده است. این 30 درصد از مردم هنوز معتقدند که انتخابات توسط دونالد ترامپ دزدیده شده است.

یک نظرسنجی ABC-Ipsos تقریباً همین موضوع را نشان داد. آنها همچنین پرسیدند که آیا آمریکایی‌ها معتقدند افرادی که در آن روز به ساختمان کنگره یورش بردند «دموکراسی را تهدید می‌کنند» یا خیر، 72 درصد پاسخ مثبت دادند، در حالی که 25 درصد گفتند که «از دموکراسی دفاع می‌کنند». تعداد اخیر شامل 52 درصد از جمهوری خواهان است که خیره کننده است. مطمئنم آن دوران باستان را به یاد خواهید آورد که حزب جمهوری خواه به یک حزب نظم و قانون افتخار می کرد. 78 درصد از جمهوری خواهان اکنون بر این باورند که ترامپ مسئولیت کمی در قبال این حمله دارد یا اصلاً مسئولیتی ندارد، که بحث برانگیز است، زیرا آنها همچنین معتقدند که اوباش از دموکراسی دفاع کردند. آنها مطمئناً فکر نمی کنند که ترامپ مخالف آن بود، اینطور نیست؟

نظرسنجی CBS نگرش عمومی را در مورد خشونت سیاسی عمیق تر کرده است و آرامش بخش نیست. دو سوم آمریکایی‌ها معتقدند وقایع 6 ژانویه نشانه‌ای از خشونت سیاسی فزاینده است و دموکراسی آمریکایی در معرض تهدید است. اکثر آنها نظر خود را در مورد این خشونت در 12 ماه آینده تغییر نداده اند. 87 درصد آن زمان تایید نکردند و 83 درصد گفتند که اکنون تایید نمی کنند. اما برای اینکه فکر نکنید جمهوری خواهان متوجه آنچه در آن روز اتفاق افتاد، CBS گزارش می دهد که ” شدت که جمهوری‌خواهان آن را قبول ندارند، در تابستان نرم‌تر شد و نرم‌تر باقی ماند.»

مطالب مرتبط: پلیس دی سی که در 6 ژانویه مورد ضرب و شتم قرار گرفت از حامیان ترامپ خواست تا جمعیت MAGA را “سفید کنند”

آنها دیگر قویاً تأیید نمی کنند – به نظر می رسد آنها با این واقعیت کنار آمده اند که آنها این را یک تخلف جزئی می دانند. از هر ده چهار نفر متقاعد شده اند که چپ ها واقعا مرتکب خشونت شده اند. ظاهراً، آنها فکر می کنند همه حامیان ترامپ بیرون ایستاده بودند و به آرامی آهنگ “چه دوستی داریم در عیسی داریم” می خواندند، در حالی که اعضای آنتیفا با کلاه قرمزی با پرچم های آمریکا بر سر پلیس ها ضربه می زدند.

نگران کننده ترین سوال در نظرسنجی سی بی اس این بود که آیا خشونت سیاسی از سوی کشور بازنده در آینده وجود خواهد داشت یا خیر. 62 درصد از آمریکایی ها معتقدند چنین خواهد شد. و این همه ماجرا نیست:

سپس دنبال کردیم و پرسیدیم: «اگر چنین است مال شما یک کشور بازنده و در واقع خشونت، آیا از آن حمایت می کنید یا نه؟ “البته این در حال حاضر انتزاعی است و فقط 2 درصد از آن حمایت می کنند. اما یک چهارم دیگر آن را باز گذاشتند و گفتند بستگی به شرایط دارد – و همانطور که ما شروع به مشاهده اختلافات سیاسی می کنیم، رای دهندگان ترامپ در سال 2020 دو برابر بیشتر از رای دهندگان بایدن می گویند که بستگی دارد.

30 درصد جمهوری خواهان در صورت شکست کشورشان در معرض خشونت هستند.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


همه اینها نشان می دهد که حزب جمهوری خواه بسیار در دروغ بزرگ و قیام متعاقب آن ریشه دوانده است. بعید است نظر خود را تغییر دهند. اگر رهبری شایسته در حزب جمهوری‌خواه و قطب‌نمای اخلاقی در میان رسانه‌های راست‌گرا وجود داشت، که همه آن‌ها حقیقت را می‌دانند اما از گفتن آن امتناع می‌کنند، این امکان وجود داشت که بتوانیم از ورطه برگردیم. اما دلیلی وجود ندارد که چرا ما با این واقعیت ناخوشایند روبه‌رو هستیم که ده‌ها میلیون هموطن ما خشونت را پاسخی معقول به شکست در انتخابات می‌دانند. در نتیجه، دو سوم آمریکایی‌ها اکنون بر این باورند که دموکراسی در خطر است. و حق دارند.

همه این داده‌های جدید نشان می‌دهند که ایده‌هایی که در سرمقاله‌ای که در پایان سال در نیویورک تایمز بیان شد، با اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی‌ها صحبت می‌کند:

[T]جمهوری با یک تهدید وجودی از سوی جنبشی مواجه است که آشکارا دموکراسی را تحقیر می کند و نشان داده است که برای دستیابی به اهداف خود آماده استفاده از خشونت است. هیچ جامعه خودگردانی نمی تواند با انکار وجود چنین تهدیدی جان سالم به در ببرد.

وجود دارد.

واضح است که جمهوری خواهان از پذیرش واقعیت امتناع می ورزند و آماده مبارزه برای حفظ توهمات خود هستند، و اکثریت قریب به اتفاقی که در غیر این صورت می دانند باید گام بردارند. خبر خوب این است که به نظر می رسد تعداد بیشتری وجود دارد. در همه این نظرسنجی‌های 6 ژانویه، دروغ بزرگ و تمایل به استفاده از خشونت برای به دست آوردن قدرت، دموکرات‌ها و مستقل‌ها در یک توافق قفل هستند که غیرعادی است. از این نظر کشور قطبی نیست. اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی ها با این انگیزه ضد دموکراتیک مخالف هستند – جمهوری خواهان در اقلیت بسیار زیاد هستند.

این بدان معناست که با ورود به انتخابات امسال (بله، می دانم، متاسفم)، دموکرات ها باید اطمینان حاصل کنند که این موضوع در خط مقدم و در مرکز قرار دارد. ای جی دیون از واشنگتن پست با تصویب سریع لوایح سنا در حال بررسی در سنا، با تصویب خود رئیس جمهور و دفاع از دموکراسی بسیار قوی تر از قبل، تصویب قوانین و استفاده از قانون، استدلال خوبی برای دموکرات ها ارائه کرد تا در یک پلت فرم برای دموکراسی شرکت کنند. اقدامات اجرایی در صورت امکان از همه مهمتر می نویسد:

او همچنین خواستار استناد به شواهدی از تحقیقات کمیته انتخابات مجلس نمایندگان در 6 ژانویه شد تا مشخص شود که تهدید دموکراسی نه تنها از جانب ترامپ بلکه از جانب حزب جمهوری خواه است، که همدست در تضعیف نهادهای دموکراتیک است. آشکارا و از طریق سکوت او.

این فقط ترامپ نیست، دور از آن است. کل حزب جمهوری خواه در این حمله مداوم به دموکراسی شریک است، از اهداکنندگان ثروتمند گرفته تا مقامات قدرتمند واشنگتن و توده ها. دموکرات‌ها باید برای توضیح این شرط‌بندی همه راه‌ها را حذف کنند و اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی‌هایی را که می‌خواهند آن را نجات دهند، فعال کنند. این زمان نمی تواند بدتر از این باشد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر