وقتی جهش ها ادامه می یابند: نگاهی از گردباد کووید

[ad_1]

دکتر رئیس وهرا یک لحظه عالی دارد. او تنها چند ماه قبل از شروع همه‌گیری کووید-19، نقش افسر بهداشتی موقت در شهرستان فرسنو را بر عهده گرفت. تقریباً بلافاصله، او خود را در تنش موذیانه بین ارتباطات بهداشت عمومی و افراد بدبین در قلب کشاورزی صنعتی، که همچنین یکی از محافظه‌کارانه‌ترین مناطق کالیفرنیا است، یافت.

ابتدا اعتراضات علیه ماسک ها آغاز شد که با سوگندهای کلانتر شهرستان مبنی بر امتناع معاونانش از تحمیل دستور ایالت برای ماسک تقویت شد. مورد بعدی خشم شدید نسبت به محدودیت های تجاری کووید بود. این را با بی اعتمادی هیجان انگیز به واکسن های جدید علیه کووید و جمعیت بزرگ کشاورزان مهاجر با چالش های طولانی مدت در دسترسی به مراقبت های بهداشتی محدود کنید. سپس کمی تعجب آور بود که تا 3 دسامبر، حدود 55 درصد از ساکنان شهرستان فرسنو به طور کامل واکسینه شده بودند، که تقریباً 10 درصد کمتر از میانگین ملی بود. در برخی از مناطق روستایی شهرستان کمتر از 40 درصد جمعیت کشور به طور کامل واکسینه شده اند.

برای تقریبا دو سال، Vohra و بقیه سیستم مراقبت های بهداشتی شهرستان برای مقابله با آنچه که به نظر می رسید یک سری بی امان از جهش های کووید مبارزه می کردند. موج کنونی بیمارستان‌های این منطقه را زیر آب فرا گرفته است و اورژانس‌ها آنقدر پر شده است که آمبولانس‌ها ساعت‌ها در صف ایستاده‌اند تا بیماران را تخلیه کنند. نزدیک به 160000 مورد ابتلا به کووید گزارش شده و بیش از 2200 نفر جان خود را از دست داده اند.

شهرستان فرزنو 6000 مایل مربع را پوشش می دهد و شامل شهر فرسنو – مرکز شهر دره مرکزی – و همچنین مناطق وسیعی از زمین های کشاورزی است. این شهرستان حدود 1 میلیون نفر را در خود جای داده است که کمی بیش از نیمی از آنها اسپانیایی تبار هستند.

وهرا، که همچنین استاد پزشکی بالینی اورژانس در UCSF-Fresno است، با جنی گلد از KHN در مورد “چرا” پشت پرش های مداوم و تأثیر بر سیستم مراقبت های بهداشتی فرسنو صحبت کرد. گفتگو برای طولانی و وضوح ویرایش می شود.

سوال: شهرستان فرسنو کووید میزان بستری شدن در بیمارستان چهار برابر بیشتر از آنچه شهرستان لس آنجلس می بیند و هشت برابر بالاتر از سطح سانفرانسیسکو است. چرا؟

در پاییز کل کشور جهشی را تجربه کرد. و وقتی جهش در بقیه ایالت کاهش یافت، متأسفانه تعداد ما کاهش پیدا نکرد. در یک فلات بیرون رفتیم. ممکن است در زمستان امسال جهشی دیگر داشته باشیم تا نتوانیم منابع خود را دوباره پر کنیم و به مردم فرصت بدهیم تا سوال بپرسند و در مورد چگونگی آماده شدن برای فصل بعدی فکر کنند که واضح است که بسیار نگران کننده است.

سطح واکسیناسیون ما در حدی نیست که باید باشد. مقدار ماسکی که ما داریم قطعا کمتر است و نتوانستیم دستور ماسک را دریافت کنیم. ما همچنین کارگران کلیدی زیادی داریم. کارگر دورکاری که می تواند «افزایش» کند، با کسی که در مزارع فاستر کار می کند، که باید حاضر شود و وقت آزاد ندارد، بسیار متفاوت است. هر چیز کوچک به هر چیز کوچک دیگری متصل است.

سوال: چرا میزان واکسیناسیون در این شهرستان همچنان در بیشتر ایالت ها از سطح عقب مانده است؟

افرادی هستند که هنوز با دسترسی مشکل دارند و ما کاملاً در تلاش هستیم تا با آن مقابله کنیم. سپس افراد دیگری هستند که علم را قبول ندارند و من نمی دانم چگونه می توانم آن افراد را به عضویت درآورم. من فکر می کنم احساسات اول و استدلال بعدا می آیند.

آیا ناامید کننده است؟ بله همین، آیا ما سعی می کنیم کار درست را انجام دهیم و آن درصد را ارتقا دهیم؟ البته که ما هستیم.

اما وقتی به همه چیزهایی که می شنویم نگاه می کنید، گاهی اوقات به طرز خوشایندی شگفت زده می شوم. یک میلیون دوز واکسن تزریق شده است. اگر یک سال پیش به من می گفتید که در کمتر از یک سال این کار را انجام می دهیم، باور نمی کردم.

سئوال: شبکه بیمارستانی فرسنو در تقلا است تا بار بیماران کووید را به دوش بکشد و از سایر استان ها التماس می کند که بیماران را بپذیرند. آیا کمک می گیرید؟

ما فقط هفت بیمارستان اورژانسی اینجا در شهرستان فرسنو داریم. احتمالاً برای خدمت به مردم به دو برابر نیاز داریم. آنها همیشه با ظرفیت بسیار بالایی کار می کنند، گاهی اوقات بیش از 100٪ چیزی که برای آنها مجوز دارند. و بنابراین این جهش کووید واقعاً یک چالش بود.

شما فکر می کنید با توجه به تمام فناوری اطلاعات ما راهی برای تقسیم بار و انتقال افراد خواهیم داشت. اما سیستم به این شکل طراحی نشده است. ما گفتگوی خوبی با شرکای دولتی خود و تمام بیمارستان های دیگر داشتیم تا در مورد آن صحبت کنیم و امیدوارم چیزی محقق شود. اما پاسخ به این سوالات آسان نیست.

علاوه بر این فقط مشکلات لجستیکی پیدا کردن یک تخت باز و EMS [emergency medical services] وسیله نقلیه ای با افراد مناسب که می توانند یک بیمار بدحال را صدها مایل دورتر برانند، همچنین باید رضایت بیمار را داشته باشید. و معلوم می شود که بیماران و خانواده هایشان در واقع مقاومت می کنند اگر به آنها بگویید: “عضو خانواده شما بسیار مراقبت خواهد شد، اما او 100 یا 200 مایل دورتر خواهد بود.”

سوال: وقتی گفتید که فرسنو به دو برابر بیمارستان نیاز دارد، منظورتان کووید بود زمان یا زمان عادی؟

زمان های غیر کووید. ما آنقدر کمبود پزشک داریم و آنقدر کمبود پرستار داریم که واقعاً رفع نیازهای بیماران سخت است. رشد جمعیت بسیار سریعتر از بیمارستان ها است.

بیمارستان‌های روستایی در واقع خدمات خود را محدود می‌کنند، نه خدمات جدیدی را اضافه می‌کنند، و این تنها بخشی از تاریخ بسیار بزرگ‌تر و غم‌انگیزتر چشم‌انداز سلامت است.

سوال: شما به عنوان یک کارمند بهداشتی در شهرستان فرسنو، در یک نقطه تنش طبیعی در میان ماسک ها و واکسن ها کار می کنید. چگونه راه خود را در این مورد پیدا کردید؟

بسیار جالب، بسیار متواضعانه و همچنین بسیار آموزنده بود. این در واقع ما را نسبت به توصیه هایی که می کنیم بسیار مطمئن می کند، زیرا می دانیم که آنها به دقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

گاهی ناامید می شویم. مثلاً وقتی دیدیم پرش پاییزی در راه است، واقعاً سعی کردیم برای ماسک حکم بگیریم. و، متأسفانه، شهرستان ما فقط نمی خواست آن را بپذیرد. مردم فقط آماده انجام کار بودند و بازگشت آن حتی یک گزینه هم نبود.

سوال: من تصور می کنم که کارکنان بهداشت عمومی و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خسته شده اند. چی میبینی؟

عنصری از فرسودگی و خستگی وجود دارد که من هرگز قبل از همه گیری در همکارانم ندیده بودم. در روزهای اول، همه ما در مورد قهرمانان سلامت صحبت می کردیم، و اگرچه ترسناک و سورئال بود، اما آدرنالین زیادی داشتیم. ولی این مال خیلی وقت پیش بود. حالا مردم فقط هر کاری که می توانند انجام می دهند.

در بیمارستان ها، بسیاری از مردم واقعاً از این خلق و خوی ضد واکسیناسیون خسته شده اند. زیرا آنها کسانی هستند که از افرادی که بیمار می شوند مراقبت می کنند. دیدن و تجربه آن بسیار غم انگیز است. با این حال، کاری که او انجام می‌دهد این است که مردم را به گونه‌ای مقید می‌کند که تنها آسیب‌های شدید می‌توانند آن را انجام دهند. در این مرحله، اگر با وجود خستگی‌تان، همچنان هر روز سر کار می‌روید، به این دلیل است که واقعاً تیمی را که با آن کار می‌کنید دوست دارید. من مطمئناً این را در بخش بهداشت ما می بینم.

سوال: همسر شما، دکتر استیسی سوتل وهرا، پزشک اورژانس در مرکز پزشکی منطقه ای جامعه در فرزنو و همچنین در کووید است. خطوط مقدم چه چیزی خانواده شما را تحت تأثیر قرار داد؟

هر بار که در جامعه ما درجات بالایی از انتقال وجود دارد، شخصاً ما را تحت تأثیر قرار می دهد و افراد مجبورند برای مراقبت از بستگان یا معاینه از محل کار مرخصی بگیرند. بچه هایمان را امتحان کردیم چون با خرخر پایین آمدند. و باید کودک را در زمان امتحان از مدرسه دور نگه دارید. با تجربه این موضوع، متوجه می شوید که اگر نمی توانستم قرارهایم را از خانه بگذارم، به سادگی غیرممکن می شد. ما راه حل های خوبی برای جوامع خود ایجاد نکرده ایم، به ویژه برای والدینی که مجبور به کار هستند و فرصت های خوبی برای تربیت فرزندان ندارند.

ما هر دو از داشتن کارفرمایانی که درک و انعطاف پذیر هستند خوشحالیم. ما دو فرزند خردسال داریم، 4 و 7 ساله، و اولویت اصلی آنها این بود که مطمئن شوند الف در قفسه امروز ظاهر شود. خوب یا بد، ما پارتیشن‌سازهای خوبی هستیم و همه این موارد را در مطب یا اورژانس رها می‌کنیم. و وقتی در خانه هستیم، یک خانواده هستیم. ما فقط امیدواریم که در این دوران واقعاً چالش برانگیز به آنها کودکی عادی بدهیم.

در جلسه توجیهی رایگان صبحگاهی KHN مشترک شوید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortmobil ödeme bozdurbirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı