وحشت وجودی در «به بالا نگاه نکن» واقعی است. من آن را در مشتریانم می بینم

[ad_1]

حدود یک سوم فیلم جدید آدام مک‌کی، به بالا نگاه نکن، صحنه‌ای قابل‌توجه دارد که در سر صحنه برنامه‌های گفتگوی بی‌معنی صبح بخیر آمریکا اتفاق می‌افتد. در این مرحله، سرهای سخنگو اندکی از هم می‌شکنند زیرا دنباله‌داری که زمین را در عرض شش ماه از بین می‌برد – واقعیتی که نامزد نجوم کیت دیبیاسکی (جنیفر لارنس) و پروفسورش دکتر میندی (لئوناردو دی کاپریو) به شدت در تلاش هستند. برای برقراری ارتباط دیبیاسکی که از شوخی های جذاب مجریان برنامه وحشت کرده بود، صحبت را قطع کرد و مستقیماً در مقابل دوربین فریاد زد: “همه ما 100٪ مطمئن هستیم که خواهیم مرد.”

پس از انفجار خشمگین کیت، او برای مدت کوتاهی اخراج شد: میزبانان به شوخی گفتند که او به “آموزش رسانه ای” نیاز دارد. دکتر میندی با گفتن این جمله که “شاید باید این زاناکس اضافی را به او می دادم” سعی دارد وضعیت را کاهش دهد. جهان با خوشحالی از توجه جامعه علمی وحشت زده دور شده است.

منتقدان دوست دارند از این شکایت کنند که چگونه «به بالا نگاه نکن» – طنزی با حجاب نازک از بحران آب و هوا – نتوانست خود را در بخش کمدی نشان دهد. اما این نقد شوم فرهنگی را مناسب تر دیدم. من به عنوان یک روان درمانگر، هنردرمانگر و عضو هیئت مدیره اتحاد برای روانشناسی آب و هوا در آمریکای شمالی، فیلم را به عنوان یک اسب تروا جذاب می بینم – وسیله ای برای روشن کردن توده ها در مورد روانشناسی آب و هوا تحت پوشش سرگرمی.

اما فراتر از آن، چیزی از نظر روان‌شناختی بسیار مناسب در فیلم وجود دارد – در واکنش شخصیت‌ها به بحران ناشی از دنباله‌دار، و در واکنش تماشاگران داستانی در برابر خطر رو به انقراض.

مطالب مرتبط: سرمایه داران گانگستر و جمهوری خواهان فاسد پیامی برای ما دارند: به بالا نگاه نکنید!

اجتناب مضطرب – سرکوب انعکاسی احساسات – یکی از راه هایی است که ما از خود در برابر رویارویی با حقایق خشن محافظت می کنیم. خندیدن به شایعات افراد مشهور به جای فکر کردن به مرگ قریب الوقوع، همانطور که مخاطب در فیلم «به بالا نگاه نکن»، دقیقاً همان چیزی است که در این شرایط انتظار می رود. کسانی که اجتناب مضطرب دارند می توانند هر چیزی را که در واقعیت دلخواهشان سوراخ می کند خرد کنند. انکار یا انتخاب انحراف از وضعیت اضطراری آب و هوا و تمرکز بر چیزهای دیگر شکل دیگری از اجتناب است.

من دست اول این اتفاق را دیده ام. در طول فصل آتش سوزی کالیفرنیا چند سال پیش، زمانی که آسمان ابری بود و هوایی که ما تنفس می کردیم در دود، مه و ذرات خفه می شد، من در دفترم نشستم و برای ملاقات با مشتریان آماده می شدم. آخرالزمان از پنجره شکمم را آزار داد، اما مصمم بودم که اجازه ندهم هیچ یک از “اشیاء”م وارد اتاق درمان شود. تا جایی که می توانستم احساساتم را تقسیم کردم.

به غیر از اظهار نظر غیرمنتظره در مورد ناراحتی دود، هیچ مشتری به این موضوع اشاره نکرد که آتش‌سوزی جنگل‌ها کشور ما را ویران کرده است – چیزی به قدری واضح که هوای خود اتاق بوی آتش کمپ اسیدی می‌داد. مطمئناً مشتریان من احساساتی مانند من داشتند و این در سطوح مختلف آنها را تحت تأثیر قرار داد. اما حتی در درمان با انسان، تشخیص یا بیان احساسات اقلیمی که در اعماق ضمیر ناخودآگاه نهفته است برای آنها دشوار است.

این روزها دیگر مانند گذشته در جلسات درمانی بحران آب و هوا را به اشتراک نمی گذارم. من و همکارانم در حال یادگیری الگوسازی هستیم تا بتوانیم پاسخی سالم تر به “جهان در معرض خطر” خود را بیش از انسان ایجاد کنیم.


آیا می خواهید داستان های سلامتی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


من می گویم که به طور کلی، به عنوان یک درمانگر آب و هوا، در مورد مسئله تغییرات آب و هوا در میان بزرگسالان اتاق درمان سکوت کر کننده ای وجود دارد. در حالی که مشتریانی که با اضطراب درمانی به عنوان یک مشکل عمده سروکار دارند با من تماس گرفته اند، اما بیشتر آنها به دلایل دیگری می آیند: تغییر در زندگی، خانواده، کار یا مدرسه، روابط یا استرس همه گیر. اگر کسی موضوع تغییر آب و هوا را مطرح کند، از هر 10 نفر 8 نفر نوجوان هستند.

با این حال، به نظر می رسد موضوع تغییر آب و هوا بر سلامت روان ما به طور جمعی در سطح عمیقی تأثیر می گذارد. بیش از دو سوم آمریکایی ها (67٪) تا حدودی یا به شدت نگران تأثیر تغییرات آب و هوا هستند. یک نظرسنجی بین‌المللی در سال 2021 از جوانان 16 تا 25 ساله نشان می‌دهد که 84 درصد حداقل نسبتاً نگران تغییرات آب و هوایی هستند.

اما هر چند وقت یکبار تم میز شام ظاهر می شود؟ در میان دوستان و همسایگان؟ و اگر چنین است، مکالمه چقدر طول می کشد؟ و آیا فیلم هایی مانند Don’t Look Up می توانند به افزایش آگاهی کمک کنند؟

در جوامع نزدیک که مستقیماً تحت تأثیر آتش‌سوزی‌های جنگلی قرار گرفته‌اند، مانند شهرستان سونوما، همکاران من تعداد بیشتری از مراجعین را برای مشکلات سلامت روان مرتبط با آب و هوا درمان می‌کنند: PTSD، اضطراب، افسردگی، تروما. و با این حال، تنها در 40 مایلی دورتر، در منطقه خلیج فارس، ذهنیت “دور از دید، دور از ذهن” وجود دارد. اگر مردم مجبور نباشند در مورد آن فکر کنند، پس نمی توانند. تا حدودی، آنها می توانند انتخاب های فردی داشته باشند که احساس کنند این مسئولیت را از آنها سلب می کند (مثلا رانندگی با وسیله نقلیه الکتریکی) – نوعی محوطه سازی شخصی.

اگر در ریزه کاری های زندگی روزمره غوطه ور باشیم و از تصدیق آنچه واقعی است خودداری کنیم، دیدگاه ما تیره و تار است. به جای دست به دست هم دادن برای نجات سیاره از یک دنباله دار (یا افزایش دمای 1.5 درجه سانتیگراد)، توییت می کنیم و پست می گذاریم، لایک می کنیم و در فراموشی سایبری ترول می کنیم. ما نه تنها در تغییرات اقلیمی در این سیاره مقصریم، بلکه بزرگترین دشمن خود در هنگام انجام کاری برای آن هستیم.

این تمایل به حواس پرتی به سمت مرگ چیزی است که کمدی تخیلی مک کی کاملاً آن را می کشد. “به بالا نگاه نکن” یک آینه فرهنگی هوشمندانه است – باعث واکنش استرس بدن می شود، که بسیاری به دنبال اجتناب از آن هستند (اشک، بی حسی، نبض سریع، نمی توانم نگاه کنم، ترس). اگر به آینده این دنیا اهمیت دهیم، این نوع اختلال عاطفی بسیار مهم است.

سالی وینتروب، روانکاو و نویسنده بریتانیایی مدعی است که «انحصارطلبی» تا حد زیادی مسئول بحران آب و هوا است. طرز تفکر استثنایی و نئولیبرالی در دهه 1980 شتاب بیشتری گرفت و مردم را تشویق کرد که خود را در قالبی ایده آل و شایسته ببینند و آنها را هم با مرزهای عملی و هم با اخلاق توجیه کنند. در نتیجه، فرهنگ بی احتیاطی و طمع در حال شکوفا شدن است – صنایع سوخت فسیلی و بحران مسکن در سال 2008 تنها دو نمونه هستند.

در واقع، همانطور که فیلم پیش می‌رود، هم بیزاری درونی نسبت به جهانی که ما ساخته‌ایم وجود دارد و هم احساس مسئولیت نافذی. فیلم طعمه را می کشد و تغییر می دهد، از کمدی به درام تبدیل می شود – اما این کل نکته است.

وقتی ارتباط با اقلیم بیش از حد علمی، بیش از حد ناراحت کننده، بیش از حد انتزاعی یا بسیار ظریف باشد، مردم بررسی می کنند. مک کی به بخشی از مردم می رسد که فکر می کنند: من از این موضوع کمی می ترسم، اما آن را به طور کامل برای خودم یا دیگران اعتراف نکرده ام و ترجیح می دهم او را کوچک کنم و به چیزهای دیگر فکر کنم.

از نقطه نظر روانشناسی آب و هوا، این یک داستان در مورد مکانیسم های دفاعی است: انکار رئیس جمهور اورلئان (مریل استریپ) در مورد حمله دنباله دار آینده وجود دارد. پیتر ایشرول (مارک رایلنس، که ملغمه یک راهزن-بارون تکنولوژیک را بازی می کند) وجود دارد که تفکر جادویی و فرصت طلبی او به عنوان نفی بی معنی آشکار می شود. پس از آن، خود مخاطب قرار دارد که به صورت پریشان، قطبی شده و به راحتی مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. اینها تنها نمونه‌ای از پیچیدگی‌های روان‌شناختی است که ما در زندگی واقعی هنگام تلاش برای بحث در مورد بحران‌های وجودی مانند تغییرات آب و هوا با آن مواجه هستیم.

در واقع، در حالی که فکر کردن به بحران های زیست محیطی که تمام تمدن ها را تهدید می کند ناخوشایند است، اما تحریک اقدامات سیاسی و جلوگیری از کشتن کره زمین و خودمان ضروری است.

اگرچه فیلم نقدی مفید (هر چند تلخ) از فرهنگ آمریکایی ارائه می دهد، اما به سختی آنچه را که می دانیم در مورد بشریت در دوران تاریک صادق است، تصدیق می کند. مردم مقاومت می کنند و استقامت می کنند، متحد می شوند و قوی تر می شوند و تغییرات مثبت ایجاد می کنند. ما قبلاً این را دیده‌ایم – از جنبش حقوق مدنی گرفته تا مقاومت در جنگ جهانی دوم تا آپارتاید – و بسیار ممکن است که یک جنبش جهانی آب و هوا را تحریک کنیم.

بهترین امید ما چند وجهی است: عزم سیاسی جهانی، مدل جدیدی از بازسازی و یک جنبش اجتماعی درگیر. امید در قدرت جمعی، در صداهای بیشتر درگیر، در کنش مدنی است که لوایح سیاسی، سرمایه داری و صنعتی را تحمیل می کند – تنها در این صورت «چرخش بزرگ» خواهد آمد، همانطور که جوآنا میسی آن را می نامد. ساختن فیلم، گفتن داستان، هنر و موسیقی اشکال قدرتمند بیان خلاق هستند – آنها ما را دعوت می کنند و یادآوری می کنند که به بالا نگاه کنیم.

در مورد بحران آب و هوا بیشتر بخوانید:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort