هیچ کس نمی تواند بگوید که «رستاخیزهای ماتریکس» خوب است یا بد. در هر صورت شما را به فکر وا می دارد

[ad_1]

تصور کنید که این داور روبروی شما نشسته است و دستش را دراز کرده تا گزینه یا یا انتخابی را ارائه دهد، کسی که تخیل میلیون‌ها نفر را در 22 سال گذشته مجذوب خود کرده است.

از آنجایی که فیلمنامه درباره «رستاخیزهای ماتریکس» است، بحث یک قرص «حقیقت» قرمز یا کپسولی از دروغ‌های آبی زیبا، یا خوب یا بد بودن فیلم یا نیاز به تماشا یا از دست دادن آن نیست.

فیلمنامه به اختصار می گوید: انتخاب یک توهم است. شما از قبل می دانید که قرار است چه کاری انجام دهید. حتی ممکن است درگیر نظری پرشور در مورد فیلم شده باشید، منظره ای بی سابقه. فرنچایز ماتریکس چنین تأثیری بر مردم دارد.

آنچه می توان گفت این است که این فیلم در برخی از اهداف خود موفق تر از سایرین است و از یکی دو بازدید سال 2003 در «ماتریکس بارگذاری مجدد» و «انقلاب های ماتریکس» قابل توجه تر است. در نهایت اما قربانی همان ایرادات طراحی شد که باعث شد آثار کمتری داشته باشند.

نسخه TL؛ DR این بررسی به شرح زیر است: “رستاخیزهای ماتریکس” پیام رسان و تحلیلگر فرهنگی بهتری نسبت به یک نمایش سینمایی است – آنقدر با مفاهیم عالی بازی می کند که جالب باشد و در عین حال به سر و صدا پاسخ ندهد.

مرتبط: چرا ماتریکس اساساً یک فضای اداری علمی تخیلی است

با این وجود، من از چالش لانا واچوفسکی با هر گرایشی برای دیدن دنیای ماتریکس یا دنیای ما به صورت دودویی قدردانی می کنم. وجود ماتریکس در جهان به ندرت به این سادگی تعریف می شود، به همین دلیل است که بیزاری اولیه من از آن با نگاهی دقیق تر کاهش یافت. او ممکن است هیجان نسخه اصلی را ارائه نکند، اما حداقل صحبت هایی را آغاز خواهد کرد.

این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که آیا این برای جذب شما به فیلم های سال 2021 کافی است یا خیر.

زمانی که در سال 1999 منتشر شد، ماتریکس یک افسانه اکشن باورنکردنی و متحول کننده پارادایم بود که تمام انفجار و گستره یک اپرای فضایی را نه تنها بر روی زمین، بلکه در شهرها و دفاتر ما به همراه داشت. این به ما فانتزی درخشان پر از عرفان داد و ادعا کرد که سیستم شرکتی سمی سرمایه داری یک اختراع نقش آفرینی چندنفره عظیم است که برای به بردگی کشیدن ما طراحی شده است و این ماشین از ماشین ساخته شده است.

او سپس سلاح‌هایی را معرفی کرد – سلاح‌های بسیار زیادی – که مبارزان آزادی مانند ترینیتی (کری-آن ماس) و مورفیوس (بازی‌شده در سه‌گانه اصلی لارنس فیشبرن) با آن‌ها مبارزه می‌کنند، که قوانین فیزیک دیگر به طور کامل برای آنها اعمال نمی‌شود. شخصیت‌ها برای رهایی ذهن موعظه می‌کردند، در امتداد دیوارها می‌دویدند، بین آسمان‌خراش‌ها می‌پریدند، و شاهکارهای ژیمناستیک را انجام می‌دادند در حالی که توپخانه‌ها را با خود حمل می‌کردند و چرم و لاتکس سنگین حمل می‌کردند.

مهمتر از همه، خانواده واچوفسکی کیانو ریوز را به عنوان یک برنامه نویس کامپیوتری در کابین – که به عنوان یک دیوانه نیز شناخته می شود – انتخاب کردند که سفر او را به یک سوپرمن تبدیل می کند. چه چیزی را دوست نداشته باشیم؟

مکالمه تکنولوژی فریاد و فلسفه پردازی رویایی، همه چرخ دنده ها و مکانیک ها را حذف کنید و با یک یادآوری ساده خواهید ماند که این یک داستان عشق ابدی است – با نئو و ترینیتی آنها هستند و بارها و بارها یکدیگر را از دست می دهند.

از زمانی که فیلم اصلی منتشر شد، تعداد بی‌شماری فیلم جدیدتر نسخه‌های خاص خود را از عاشقانه‌های تاریک و سرنوشت‌ساز به ما ارائه کردند. به همین ترتیب شما قطعا نسخه های دیگری از سکانس های اعمال او را دیده اید. جلوه‌های انقلابی و رقص رزمی The Matrix استاندارد جدیدی را برای صنعت سرگرمی ایجاد کرده است که در فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و البته بازی‌های ویدیویی تپش می‌یابد. در حال حاضر حتی تکنولوژی فیلم پشت زمان گلوله معمولی شده است.

در نیمه دوم رستاخیز ماتریکس، این تأثیرات مانع مهمی برای انگیزه خلاقانه او شد. اما آغوش سرگیجه‌آور فرامتنی فیلم میراث او، درخشش‌هایی از عظمت دارد.

اینجا و اکنون، هر زمان که چنین باشد، نئو دوباره در هویت معمولی محدود کننده توماس اندرسون ظاهر می شود، مردی که در چرخه وجودی خود از بیداری-کار-خوردن-خواب گرفتار شده است.

مانند بسیاری از ما، با آقای اندرسون بیش از حد رفتار می شود و با واقعیت ارتباط کمتری دارد، البته به طور قابل توجهی بهتر از بسیاری دیگر. او در شرکت قدیمی خود MetaCortex از جایگاه یک میمون کد فراتر رفته و به خدای برنامه نویسی تبدیل شده است، جایی که با لباسی زیبا به نام اسمیت شریک شد (جاناتان گروف، فضای همیلتون خود را به سمت حاکم همه مطالعات هدایت می کند، اما با بزاق کمتر) . با این حال، او خوشحال نیست، احساس می کند که با وجود شهرت و موفقیت، چیزی اشتباه است.

و دستاورد تعیین کننده توماس اندرسون، “Halo”، “Minecraft” او چیست؟ بازی به نام ماتریکس.

شخصیت ریوز توسط رای دهندگان مختلفی ادعا شده است، از افراد خارجی هیپستر گرفته تا پهپادهای تخریب شده اداری، برادران فناوری احمق که از ژان بودریار نقل می کنند، تا افراد بدخواه و البته فرقه گرایان ترامپ.

وقتی صحبت از هنر ماندگار می شود، عنصری که آن را به طور جهانی تجلیل می کند، آن را برای تفسیر بی پایان باز می گذارد. اگرچه لانا واچوفسکی و خواهرش لیلی (که در این فیلم حضور ندارد) ماتریکس را تمثیلی از هویت تراجنسیتی تصور کردند، سازندگان فیلم همچنین می‌دانستند که آداب و رسوم فرهنگی غالب در سال 1999 هرگز اجازه نمی‌دهد تاریخ فاش شود. سمیت کسل کننده هژمونی شرکت های بزرگ بسیار بیشتر مرتبط است.

اما از آنجایی که بیداری نئو به ماهیت واقعی خود توسط قاچاقچیان اطلاعات نادرست و زن ستیزان بی رحم ادعا شده است، لانا واچوفسکی و همکارانش، دیوید میچل و الکساندر هیمون، مسئولیت پاسخگویی به آن را دارند. (لیلی قبلاً آهنگ خود را در توییتر گفته است در ماه می 2020 و این به ما زندگی داد.) آنها این کار را ابتدا با بازیگوشی انجام می دهند، قبل از اینکه بعداً دندان های خود را نشان دهند.

هنگامی که نئو دوباره با ترینیتی ارتباط برقرار می کند، به تیفانی می رود، مادری حومه شهر، که بار شوهری تضعیف کننده به نام – او دارد! – چاد

این همان لحظه ای است که من باید فقط به اندازه ای که لازم است در مورد داستان بدانید تا غافلگیری همه چیز را حفظ کنید. اما جدی به این واقعیت نگاه کنید که نئو / توماس اندرسون در حال بازگشت است، گویی مرگ او به جنگ های ماشینی در انقلاب ها پایان نداد. یا اینکه مورفئوس بازگشته است و اکنون یحیی عبدالمتین دوم – و همچنین نیوبا – نقش او را بازی می‌کند و هنوز جادا پینکت اسمیت نقش او را بازی می‌کند.

شخصیت‌های جدیدی مانند Bugs جسیکا هانویک، به همراه سایر پیشرفت‌های تکنولوژیکی ضروری، مقدمات را تازه می‌کنند. از آنجایی که دیگر هیچ کس از تلفن ثابت استفاده نمی کند، شورشیان راه های دیگری را برای ورود و خروج از سیستم در حال تکامل ارائه کرده اند تا در دستگیری آنها مؤثرتر باشند. جزئیات دیگر عمداً سه گانه اول را به یاد می آورد، مانند ساتی از پریانکا چوپرا جوناس، نقشی که در «انقلاب ها» معرفی شد. و یکی از چندین شخصیت بازگشته، از جمله آن گربه سیاه شیطانی که به دژاوو اشاره می کند.

به تعبیر دیگری که میراث خود را مدیون این است، کل هدف رستاخیز این است که به مخاطب یادآوری کند که هرگز در ماهیت واقعیت خود شک نکند، از جمله اینکه داستان‌های تخیلی مانند این به شما می‌گویند که آن چیست.

رستاخیز در بهترین حالت، فوریت تحقیقات خود را در مورد کنترل شرکت ها افزایش می دهد تا تغییر خطرناک ایده ها را از صاحبان قدرت در دست بگیرد. و از ابزارهایی که احساسات برای از بین بردن ارزش واقعیات استفاده می شود انتقاد می کند.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


واچوفسکی و همکارانش نقشی را که اسطوره ماتریکس در این تلاش ایفا کرد، به صراحت در مجموعه ای از اقدامات اولیه، با ترکیب صحنه هایی از طوفان فکری تیم نئو با فیلمی از زندگی شخصی او، تصدیق می کنند.

در حالی که هر برنامه نویس تفسیری از ماتریکس را در Reddit تکرار می کند، شخصیت ریوز به طرز تمسخرآمیزی یک استیک خوشمزه خونین از سعادت نادان می خورد. یا داروهایی را که توسط تحلیلگرش (نیل پاتریک هریس) برای او تجویز شده است، با ترس مصرف می کند. احتمالاً می توانید حدس بزنید این قرص ها چه رنگی هستند. مبادله دیالوگ فرض می کند که مخاطب در ماتریکس در کنار آنها قرار دارد. در تمام این مدت، آنها به ترفند “چه چیزی ماتریکس را متفاوت کرد؟” او با سر شما لعنتی می کند.”

فهمیدیم: واچوفسکی ماتریکس را پیشنهاد کرد. هیولای چند سر سرمایه داری به جنبه های اساسی آن پی برد و مصرف کنندگان آن را جدا کردند تا آنچه را که نیاز داشتند نشان دهند.

اما بیشتر تماشاگران سینما برای دیدن جنجال علیه قاچاقچیان اطلاعات نادرست و نئوفاشیسم به سینما نمی روند. آنها می خواهند دوباره منفجر شوند، و به شیوه ای متفاوت، با تجسم هایی که زیبایی شناسی را از سطح بعدی نسخه اصلی افزایش می دهد.

این توقعات زیادی را برای قیامت افزایش می دهد، که از قیامت فراتر نمی رود یا به اندازه کافی پاسخ نمی دهد. به طور مشابه، “Reloaded” و “Revolutions” توسط عقیده حریصانه مامور اسمیت شکل گرفتند. بیشتر و بیشتر، همیشه بیشتر، نبردهای تقویت شده با نیترو فراتر از دم تاریخ است و تلاش جنون آمیز آن برای رسیدن به نقطه اوج را خفه می کند که بیشتر به عنوان یک مفهوم رضایت بخش است تا یک درایت احساسی. هنگامی که اسلحه‌ها کشیده می‌شوند و مشت‌ها شروع به پرواز می‌کنند، این قسط دوباره به عادت قدیمی فرنچایز برمی‌گردد که روی فرشی از پوسته‌های مستعمل لیز خوردن.

اضافه بار تنها وسیله ای نیست که «رستاخیزهای ماتریکس» نمی تواند از تبدیل شدن به اوروبورو فرهنگ پاپ جلوگیری کند. هر سری اکشن به یک فیلم اخیر بازمی‌گردد و چیزی از سه‌گانه اصلی را هدایت می‌کند. وقتی شخصیتی از خود می‌پرسد: «تا به حال چنین چیزی ندیده‌ام»، باید این فکر را ببخشید که «اوه، بله، می‌بینم». هر فستیوال کشتار زامبی‌ها، هر دنیای سینمایی مارول یا ابرقهرمانان کمیک دی‌سی گرد هم می‌آیند، هر جان ویک توانسته است به آنچه که Resurrection ارائه می‌دهد دست یابد، و غیره.

این چالش خلق اسطوره های عامه پسند است، اینطور نیست؟ هر محصولی که بعد از نسخه اصلی ظاهر شود، بیشتر قربانی فراگیر شدن آن می شود تا نوار را تنظیم مجدد کند. شاید این فصل برای چنگ زدن به نوستالژی ای است که به این داستان ها نسبت می دهیم و آن را تکان می دهد، گویی فریاد می زنیم «بیدار شو، لعنتی».

از طرف دیگر، از آنجایی که کل داستان این است که مغز ما به چیزی که این سیستم سال‌ها به او غذا می‌دهد گیر کرده است، ناامیدی در بازی ریشه دوانده است. و اگر حالتی نیست که دوتایی خوب و بد را در هم می شکند، ناامیدی چیست؟ او مانند The Matrix Resurrections در مورد آن مکان خارش آور صحبت می کند که از دسترس موفقیت بی قید و شرط و خطای مطلق خارج است. نه یکی بودن و نه دیگری بودن ارزش فکر کردن را دارد.

باور کنید یا نه. فقط باید خودت ببینی

«رستاخیزهای ماتریکس» در حال حاضر در سینماها در حال حاضر برای مدت محدودی در HBO Max در دسترس است.

داستان های بیشتری که ممکن است دوست داشته باشید:[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortmobil ödeme bozdurbirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı