هیلاری کلینتون در مورد «فقیرها» حق داشت – و در مورد پایان رو در برابر وید


هیلاری کلینتون در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2016 خود در این مورد به ما هشدار داد دونالد ترامپ و “سبد چیزهای اسفناک” او تهدیدی برای دموکراسی آمریکا بود. او او پیامبر نبود. صرفاً یک تحلیل معقول بر اساس شواهد موجود ارائه کرد – و هزینه سیاسی هنگفتی را پرداخت کرد تا جرأت کند این حقیقت را به طور عمومی بیان کند.

دو چیز می تواند در آن واحد درست باشد. مداخله روسیه ممکن است در پیروزی غیر محتمل دونالد ترامپ در انتخابات 2016 نقش داشته باشد. اما این نیز درست است که اظهار نظر صادقانه اما از نظر سیاسی غیرمنطقی کلینتون در مورد “فقیر” به تغییر شتاب – با کمک رسانه های خبری بی حوصله و ثابت – در جهت گیری کمک کرد. از ترامپ

توصیف کلینتون در واقع بسیار بیشتر از افراد نادرستی بود که به سمت پرچم ترامپ هجوم آوردند. همچنین هشداری بود نسبت به سیاست‌های واپس‌گرایانه و ارزش‌های ضداجتماعی که پیروان ترامپ نمایندگی می‌کردند (و هنوز هم دارند)، از جمله ظلم، نژادپرستی و برتری‌طلبی سفیدپوستان، جنسیت‌گرایی و زن‌ستیزی، خودشیفتگی جمعی، ضد روشنفکری، خشونت، جهل مغرور و حمایت از فاشیسم و ​​اقتدارگرایی.

کلینتون هر چه در مورد او به عنوان یک شخص و یک شخصیت عمومی فکر می کردید، به خوبی می دانست که ترامپیسم برای دموکراسی آمریکا و جهان یک فاجعه خواهد بود و ایالات متحده را تا مرز فاشیسم کامل از جمله تلاش برای کودتا پیش خواهد برد. استراتژی مبارزات انتخاباتی کلینتون علیه ترامپ دارای کاستی های آشکار بسیاری بود، اما تشخیص او از ترامپ و جنبش او “بسیار دقیق” بود.

متصل: آیا هنوز از هیلاری متنفری؟ بر آن غلبه کنید: پس از آن حق با ترامپ بود – و اکنون هم درست است

چیزی که هیلاری کلینتون به وضوح درک می کند، حتی اگر آن را اینطور بیان نکند، این است که سیاست های استبدادی ترامپ شامل کمپینی برای محدود کردن آزادی انسان، در راستای نیازها و اهداف جنبش ترامپ خواهد بود. به ویژه، محدود کردن و کنترل استقلال بدنی آن دسته از گروه ها و افرادی که خود را دیگران، دشمن یا به نحوی دیگر تابع گروه مسلط می دانند.

چنان که تاریخ برده داری و جیم کرو باید روشن کنند، چنین اعمال قدرتی برای فاشیسم آمریکا در اشکال مختلف آن، مرکزی و اساسی است. اکنون در آمریکا، جنبش فاشیستی در آرزوی انقیاد، کنترل و تسلط بر بدن زنان و دختران است. نیازهای جنسی، عاطفی، مالی، جسمی و روانی مردان – به ویژه، البته، “مسیحیان” محافظه کار سفیدپوست. محدودیت در حقوق و آزادی های باروری زنان، به ویژه از طریق تلاش برای اجبار زنان به باردار شدن و بچه دار شدن، ویژگی های تکرار شونده پروژه ها و جوامع سیاسی فاشیستی-اقتدارگرا است.

هیلاری کلینتون نیز در این مورد به ما هشدار داد، همانطور که کولبرت کینگ چند ماه پیش در واشنگتن پست اشاره کرد:

من همچنین دلشکسته هستم زیرا پنج سال پیش، هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا، به کشور هشدار داد که این روز ممکن است فرا برسد.

کلینتون در حالی که تصمیم دادگاه عالی در 27 ژوئن 2016 را رد کرد، که دو ماده محدود کننده در لایحه قانونی مجلس تگزاس در مورد سقط جنین را رد کرد، در یک بیانیه مبارزات انتخاباتی هشدار داد که مبارزه برای حق دسترسی به مراقبت های بهداشتی و زنان برای تصمیم گیری در مورد بدن و بدنشان. آینده آنها “به دور از پایان” بود.

او به طور قابل پیش بینی گفت: “این واقعیت که رئیس جمهور بعدی ما می تواند در چهار سال آینده حداکثر سه یا چهار قاضی را منصوب کند” یادآوری قابل توجهی است که “ما نمی توانیم تصمیماتی مانند امروز را بدیهی بگیریم.”

کلینتون جایی برای حدس و گمان باقی نگذاشت. «فقط به دونالد ترامپ، نامزد احتمالی جمهوری خواه فکر کنید. مردی که می‌تواند رئیس‌جمهور شود، گفت که باید نوعی “مجازات” برای زنانی که به دنبال سقط جنین هستند وجود داشته باشد. او قول داده است که قضات دیوان عالی را برای لغو روو علیه وید منصوب کند. و سال گذشته، او گفت که به‌جای تأمین مالی برنامه‌ریزی‌شده والدین، دولت را تعطیل کرد.

و کلینتون عواقب آن را روشن کرد. «اگر ترامپ را به کاخ سفید و اکثریت جمهوری‌خواه در کنگره بفرستیم، او می‌تواند به هر یک یا همه اینها دست یابد. به همین دلیل این انتخابات بسیار مهم است.»

او گفت: “نتیجه رقابت در ماه نوامبر، عامل تعیین کننده ای در این خواهد بود که آیا مقامات منتخب ما و دادگاه های ما از حق زنان برای مراقبت های بهداشتی برای نسل های آینده دفاع می کنند یا به آنها حمله می کنند.”

تبدیل یک دموکراسی به یک دولت فاشیستی اقتدارگرا معمولاً یک فرآیند است، نه یک رویداد خودانگیخته. در ایالات متحده در دهه گذشته، این به شکل یکی از دو حزب سیاسی نهادی ما درآمده است که به طور فزاینده ای آشکارا با ایده یک دموکراسی چند نژادی و کثرت گرایانه دشمنی می کند.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


به‌ویژه، حزب جمهوری‌خواه تحت کنترل ترامپ و جنبش نئوفاشیستی بزرگ‌تری که آن را نمایندگی می‌کند، نشانه‌ای از مشکلات اجتماعی عمیق‌تر از علت آن است. این لحظه را نیز باید نتیجه برنامه ریزی بلندمدت نخبگان راست دانست.

بار دیگر، هیلاری کلینتون به طرز شومی بصیر بود. او در مصاحبه ای با شبکه NBC در سال 1998 Today، نسبت به “توطئه بزرگ راست” برای سرنگونی ریاست جمهوری همسرش هشدار داد. او که در آن زمان کمتر مورد توجه قرار گرفت، حقایق گسترده تری را برای جامعه آمریکا و نیروهایی که برای تضعیف اساسی ترین حقوق آن تلاش می کنند، بیان کرد. و آزادی ها

در سال 2016، کلینتون این هشدار را در یک جلسه تلویزیونی در تالار شهر نیوهمپشایر بررسی کرد. در اینجا نحوه گزارش CBS News در مورد این رویداد آمده است:

کلینتون گفت: «در این مرحله، احتمالاً اشتباه است که بگوییم این یک توطئه است زیرا آشکار است. شکی نیست که بازیکنان چه کسانی هستند، آنها در تلاش برای رسیدن به چه چیزی هستند… این واقعی است و ما آن را شکست خواهیم داد.” … [R]کلینتون با استناد به سرمایه‌داران جمهوری‌خواه مانند چارلز و دیوید کخ، گفت که جناح راست اکنون «حتی بهتر تأمین مالی می‌شود».

او گفت: «آنها چندین مولتی میلیاردر جدید آوردند. «آنها می خواهند کشور ما را کنترل کنند. آنها می خواهند اقتصاد را دستکاری کنند تا بتوانند ثروتمندتر شوند.

کلینتون ادامه داد: «آنها وجدان خود را با دادن پول برای بشردوستی نجات می‌دهند، اما اشتباه نکنید، آنها می‌خواهند اتحادیه‌ها را نابود کنند، آنها می‌خواهند هر گونه منافع اقتصادی را دنبال کنند که باور ندارند می‌توانند کنترل کنند».

دادگاه عالی اکنون در نور روشن نشان می دهد که قصد دارد برنامه ده ساله حزب جمهوری خواه، عناصر فاشیست مسیحی و دیگر “جنبش های محافظه کار” را برای لغو تصمیم قابل توجه رو علیه وید و در غیر این صورت به شدت اجرا کند. محدودیت حقوق و آزادی های باروری زنان سلب استقلال بدنی زنان تا این حد، گام دیگری در حمله جمهوری خواهان فاشیست به حقوق بشر و مدنی همه آمریکایی هاست.

در مقاله‌ای جدید، تام هارتمن مجری و مجری برنامه گفتگو هشدار می‌دهد که این اولین مورد از یک سری ایده‌هایی است که جمهوری‌خواهان برای تنظیم رفتار زنان و برگرداندن ساعت به اوایل دهه 1960، زمانی که زنان نمی‌توانستند اعتبار کسب کنند، به آن نیاز دارند. بدون اجازه پدر یا همسر، در برخی ایالت ها از حق قانونی برای کنترل تولد برخوردار نیستند و با تبعیض کاملاً قانونی در مسکن، تحصیل و اشتغال مواجه هستند.»

در دهه 1960، کارفرمایان می‌توانستند زنان را به دلیل بارداری اخراج کنند، زنان حق قانونی کار بدون آزار و اذیت را نداشتند، برای بیمه درمانی هزینه اضافی دریافت می‌کردند، و از جمله تحقیرهای دیگر می‌توانستند توسط شوهرانشان مورد تجاوز قانونی قرار بگیرند.

و این تازه اولشه. امروز، دادگاه در حال رسیدگی به پرونده ای از مین است که ممکن است ایالت ها را ملزم کند که هزینه تحصیل همه دانش آموزانی که در مدارس مذهبی تحصیل می کنند، با استفاده از پول مالیات دهندگان، که معمولاً توسط مدارس دولتی تامین می شود، بپردازند. این شامل اجبار ایالت ها به پرداخت هزینه برای مدارس مذهبی است که آشکارا علیه دانش آموزان و کارکنان LGBTQ + تبعیض قائل می شوند و به کودکان می آموزند که همجنس گرا بودن گناه است.

هنگامی که جمهوری خواهان با کنترل موالید به پایان رسیدند، برای ازدواج همجنس گرایان و در نهایت قوانین حقوق مدنی گسترده تر، از جمله، مانند مجارستان (الگوی جدید آنها)، توقف اجتماعات، آزادی بیان و روند قانونی، خواهند آمد.

و اگر فکر می کنید این یک نگرانی بیش از حد است، به آن فکر کنید: همین چند ماه پیش، ران دیسانتیس قانونی را امضا کرد که به رانندگانی که در صورت حضور آن معترضان در خیابان های عمومی با خودروها با معترضان برخورد می کنند، مصونیت می دهد. آنها از قبل حق ما را برای تجمع عمومی تحت تعقیب قرار می دهند.

زمستان در راه است: ایستگاه بعدی، گیلیاد.

هفته گذشته، هیلاری کلینتون با ریچل مادو از ام‌اس‌ان‌بی‌سی درباره بحران دموکراتیک در آمریکا و تهدیدات جمهوری‌خواهان برای حقوق بشر و مدنی صحبت کرد. او طرح داستانی مهیج تخیلی را که با لوئیز پنی، دولت وحشت، و همچنین آمریکا در حال حاضر نوشته بود، توضیح داد:[T]در اینجا یک توطئه علیه کشور توسط افرادی وجود دارد که واقعاً می خواهند ساعت را به عقب برگردانند. آنها معتقدند پیشرفتی که ما در زمینه انواع حقوق مدنی و بشری داشته‌ایم، تغییرات فرهنگی که رخ داده است، آنقدر عمیقاً تهدیدکننده است که خواهان کودتا هستند.»

بحران دموکراسی آمریکا در لحظه‌ای وحشی و خطرناک است، زمانی که واقعیت‌های غیرقابل پیش‌بینی و وحشتناک جدیدی متولد می‌شوند و امید رو به زوال است. انتخاب بین دموکراسی و فاشیسم ممکن است تا آنجا محدود شده باشد که انتخاب واقعی در این مرحله بیشتر به این است که رژیم فاشیستی در حال ظهور ایالات متحده چقدر بد خواهد بود و چه فرصت هایی برای مقاومت مؤثر باقی خواهد ماند. این ممکن است هذلولی به نظر برسد، اما همه چیز به سرعت بسیار دشوار می شود.

دفاع از دموکراسی آمریکایی برای بقیه زمان مستلزم کنار گذاشتن اختلافات جناحی در حزب دموکرات – و در درون “چپ” و “مرکز” سیاسی به طور کلی – و متحد شدن حول یک هدف مشترک یعنی پیروزی بر جنبش جمهوری خواه – فاشیست است. «سندرم هیلاری»، به شکل خصومت و خشم شدیدی که برخی از چپ‌ها و مترقی‌ها هنوز نسبت به کلینتون احساس می‌کنند، فقط یک حواس پرتی است.

هیلاری کلینتون سعی کرد به مردم آمریکا هشدار دهد که اگر ترامپ و رژیمش قدرت را در دست بگیرند چه اتفاقی می افتد – حق با او بود. این کشور همچنان به آمریکا و جهان درباره “توطئه بزرگ راست” بسیار واقعی هشدار می دهد که به حرکت رو به جلو ادامه می دهد و در جنگ علیه حقوق بشر، کرامت انسانی، سوسیال دموکراسی و آزادی، پیروزی پس از پیروزی به دست می آورد.

به طرق مختلف، “شکست” غیرمنتظره دونالد ترامپ از هیلاری کلینتون در سال 2016 تصویر مهمی از آنچه در پیش است، با دموکراسی آمریکایی به طور فزاینده ای در محاصره ارائه داد. بسیاری از مردم آن را به عنوان یک تصادف یا ناهنجاری در آن زمان درک کردند، اما چیزی شبیه به آن نبود. این یک نشانه بود. او را دوست داشته باشید یا از او متنفر باشید، واقعیت این است که هیلاری کلینتون به وضوح خطر را درک کرده است.

بیشتر در مورد حقوق باروری و هیلاری در برابر “فقیر”:


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر