هنگامی که SCOTUS روده Roe: طرح مخفی برای ارائه قرص های سقط جنین در صورت تقاضا – و اجتناب از پیگرد قانونی

[ad_1]

جمعه گذشته، دادگاه عالی ممنوعیت تقریباً مطلق سقط جنین در تگزاس را تایید کرد و برکت خود را به مکانیسم اجرایی جدید داد، سیستمی شبیه استازی که به شهروندان خصوصی بستگی دارد که همسایگان خود را تماشا کنند و برای هر کسی که در حال “کمک و کمک به سقط جنین” دستگیر شود، پاداش بخواهد. . علیرغم برخی از عناوین گمراه کننده ناشی از یک تصمیم گیج کننده، نتیجه این است که در تگزاس، شکارچیان جایزه همچنان می توانند در کمین جویندگان سقط جنین باشند و از نظر قانونی هرکسی را که به آنها کمک می کند مورد آزار و اذیت و ورشکستگی قرار دهند.

این تصمیم تعجب آور بود زیرا انتظار می رود دادگاه در ماه ژوئن Rowe v. Wade را لغو کند. انتظار می رود بیش از دوجین ایالت – از جمله تگزاس – به زودی قوانینی داشته باشند که به پلیس اجازه می دهد به سادگی افراد را برای سقط جنین دستگیر کند. تصمیم روز جمعه نه تنها باعث ایجاد سردردهای قانونی در مدیریت شکارچیان جایزه می شود، بلکه در را برای ایالت های آبی باز می کند تا از سیستم هایی مانند ممنوعیت درب پشتی سلاح ها استفاده کنند، کاری که کالیفرنیا در حال حاضر به دنبال انجام آن است.

پس چرا دادگاه عالی آن را به پلیس واگذار نکرد، زیرا ممنوعیت سقط جنین قبل از دوره روو وجود داشت؟ پاسخ در یک پیشرفت تکنولوژیکی عظیم است که در نزدیک به پنج دهه سقط جنین قانونی اتفاق افتاده است: قرص سقط جنین.

مرتبط: من یک پزشک در تگزاس هستم. قوانین غیرعلمی من را از ارائه بهترین خدمات سقط جنین باز می دارد

برخلاف قبل از Roe، زمانی که سقط جنین ایمن به معنای یافتن فردی بود که بتواند آن را به صورت فیزیکی انجام دهد، اکنون می توان از این قرص در خلوت خانه خود استفاده کرد. همانطور که دکتر دانیل گروسمن از دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، گفت، “سایت های آنلاینی که قرص هایی را با “اطلاعات دقیق” و “داروهای با کیفیت” ارائه می دهند، اجازه می دهند سقط جنین توسط خود فرد “بسیار ایمن و موثر باشد.” لباس یا سقط جنین. در حیاط خلوت می‌توان در آینده نزدیک با عکس‌هایی از بسته‌بندی‌های کاغذ قهوه‌ای که به‌طور محتاطانه آنلاین خریداری می‌شوند – از داروخانه‌های خارج از کشور یا احتمالاً از کشورهایی که سقط جنین هنوز قانونی است جایگزین شود. حق ایجاد ارتشی از اطلاع‌رسانان که به همسایگان و دوستان خود خیانت می‌کنند. برای جایزه 10000 دلاری.

اما برخی از فعالان به قرص ها به عنوان راهی برای سقط جنین نه تنها از نظر فیزیکی ایمن بلکه توسط مجریان قانون نیز محافظت می کنند.


آماندا مارکوت بیشتر برای سیاست می خواهید؟ در خبرنامه او فقط اتاق ایستاده مشترک شوید.


ما سقط جنین می کنیم. ما به هم کمک می کنیم تا سقط جنین کنیم. آملیا بانو از سقط جنین خود را فریاد بزنید گفت: سالن. گروه او که به عنوان یک پروژه داستان سرایی سقط جنین آغاز شد، هم به ممنوعیت سقط جنین در تگزاس و هم به «دابز علیه سلامت زنان جکسون» پاسخ دادند، پرونده‌ای که دادگاه عالی انتظار می‌رود از آن برای لغو روو استفاده کند.

در طول مناقشه دادگاه عالی بر سر دابز در اوایل این ماه، بانو و دیگر فعالان روی پله‌های دادگاه عالی ایستادند و میفپریستون، اولین رژیم از دو قرص برای پایان دادن به بارداری ناخواسته را مصرف کردند. (بونو گزارش می دهد که بعد از آن خونریزی جزئی اما جزئی داشته است.) آنها در سراسر کشور اینستالیشن های هنری برپا کردند و ایجاد یک کمپین در شبکه های اجتماعیبرای تاکید بر اینکه این قرص ها “به طور گسترده به صورت آنلاین از طریق پزشکی از راه دور یا از طریق پست در تمام 50 ایالت در دسترس هستند.” آنها همچنین وب سایتی ایجاد کرده اند که کاربران را به سایت هایی هدایت می کند که به بیماران کمک می کند تا قرص ها را پیدا کنند و با خیال راحت از آنها استفاده کنند. برخی از آنها، مانند «Aid Access»، حتی ویدیوهای مفیدی دارند که نحوه استفاده از قرص ها را توضیح می دهد – و در خارج از کشور میزبانی می شوند که خارج از دسترس مجریان قانون ایالات متحده است.

https://www.youtube.com/watch?v=W1po6WlEixs

Bonow قول اقدامات بیشتری را داد که به دست آوردن و استفاده از قرص ها را آسان تر می کند. این نه تنها از ارائه دهندگان سقط جنین زیرزمینی قبل از Roe مانند جین کالکتیو الهام گرفته شد، بلکه توسط ACT-UP نیز الهام گرفت که درگاه های پزشکی را که داروهای HIV را از افرادی که در دهه 1980 به آنها نیاز داشتند دور نگه می داشتند، به چالش می کشید.

مطالب مرتبط: آیا زنان انسان هستند؟ چرا دادگاه عالی یک قانون تگزاس را امضا کرد که انسانیت زنان را رد می کند؟

با این حال، کارشناسان تاریخچه سقط جنین غیرقانونی نگرانی های خود را دارند. دکتر کارول جوفه، یکی از همکاران UCSF با دکتر گروسمن، که «پزشکان وجدان: مبارزه برای ارائه سقط جنین قبل و بعد از روو دبلیو وید» را نوشت، گفت: خود این قرص ها “بسیار بسیار ایمن” هستند. در واقع، همانطور که او خاطرنشان کرد، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد زنان در حال حاضر به این روش در خانه سقط جنین می کنند. یک مطالعه بزرگ نشان می دهد که 7 درصد از زنان 18 تا 49 ساله سعی کرده اند سقط جنین کنند.

با این حال، جوفه گفت: “تفاوت بزرگ بین آن زمان و اکنون، نظارت قانونی است.” در دوران پیش از رو، به سادگی “جنبش بسیار سازمان یافته ضد سقط جنین که اکنون داریم وجود نداشت، بنابراین مردم می توانستند ریسک هایی را بپذیرند که فکر می کنم اکنون برای آنها بسیار سخت تر خواهد بود.”

لزلی ریگان، استاد دانشگاه ایلینوی در اوربانا-شامپین و نویسنده کتاب وقتی سقط جنین یک جنایت بود: زنان، پزشکی و قانون در ایالات متحده، 1867-1973، با این موضوع موافق است. او خاطرنشان کرد که در صورتی که بیمار مجروح شده باشد و در بیمارستان از سوی پزشکان، پرستار و پلیس بازجویی شده باشد، سقط جنین اغلب قبل از رو انجام می‌شود. اما اکنون “پتانسیل نظارت با اینترنت و تلفن های ما بسیار بالاتر است.” او همچنین استدلال می‌کند که قانون تگزاس، که برای هر کسی که به سقط جنین «کمک و تشویق می‌کند» اعمال می‌شود، می‌تواند تأثیری ترسناک در به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد نحوه دریافت قرص‌های ایمن داشته باشد.

دالیا لیتویک، کارشناس حقوقی شیل نیز معتقد است که آینده، از نظر قانونی، بدتر از دوران پیش از راو خواهد بود، زیرا راست مذهبی بسیار بیشتر از مجریان قانون قبل از سال 1973 به “مجازات زنانی که بارداری آنها را به خطر می اندازند” علاقه مند است.


آماندا مارکوت بیشتر برای سیاست می خواهید؟ در خبرنامه او فقط اتاق ایستاده مشترک شوید.


این فقط یک حدس نیست. این زنان در حال حاضر پس از متهم شدن به انجام کاری برای سقط جنین یا مرده‌زایی به زندان می‌روند. مدافعان ملی زنان باردار حداقل 1254 مورد از زنانی را که به این اتهامات دستگیر یا بازداشت شده اند، ثبت کرده اند. در یک پرونده برجسته ایندیانا، زنی به نام Purvi Patel توسط دادستان ها با استفاده از پیام های متنی خود مبنی بر ذکر داروهای سقط جنین که به صورت آنلاین خریداری شده بود، به “قتل” محکوم شد. حکم او بعداً لغو شد، زیرا سقط جنین هنوز قانونی است. اما اگر روو لغو شود، چنین احکامی می‌توانند به قوت خود باقی بمانند، به خصوص که ایالت‌ها قوانین ضد سقط جنین خود را گسترش می‌دهند.

بانو به خوبی از خطرات قانونی، به ویژه برای “بیشترین افراد در میان ما” مانند زنان کم درآمد و جوان، زنان رنگین پوست و افراد LGBTQ آگاه است. با این حال، گروه او فقط بر اشتراک‌گذاری اطلاعات ایمنی فیزیکی متمرکز نیست، بلکه بر روی «راه‌هایی که مردم می‌توانند ریسک قانونی خود را کاهش دهند»، مانند استفاده از خدمات فنی که ردیابی فعالیت‌های آنلاین را دشوارتر می‌کند، متمرکز است.

مرتبط: جنگ صلیبی جمهوریخواهان علیه سقط جنین متوقف نخواهد شد – حتی اگر دادگاه عالی Rowe v. Wade را لغو کند

Bonow گفت: “ما باید در مورد این صحبت کنیم زیرا بسیاری از مردم مجبور به سقط جنین غیرقانونی هستند.” در واقع، تمام شواهد قاطع نشان می دهد که ممنوعیت سقط جنین کمک زیادی به توقف آن نمی کند. برعکس، کشورهایی که سقط جنین را ممنوع می کنند، نسبت به کشورهایی که غیرقانونی است، نرخ سقط جنین بالاتری دارند. بونو افزود: “ما مطمئن خواهیم شد که آنچه را که نیاز دارید به دست می آورید و از جرم انگاری در این فرآیند جلوگیری می کنید.”

پزشکان در این امر نقش دارند. دکتر گروسمن در توییتر این ایده را منتشر کرد که پزشکان باید از قبل قرص ها را تهیه کنند، در پاسخ به مقاله نویس توصیه های جنسی دن ساویج، که در حال ذخیره سازی است.

هی @fakedansavage، سوال عالی!

ساختن قرص های سقط جنین از قبل قبل از نیاز به آنها بسیار منطقی است. عمر مفید میفپریستون حدود 5 سال و میزوپروستول حدود 2 سال است. https://t.co/VbJ4HzDpRM

– دکتر دانیل گروسمن (@DrDGrossman) 6 دسامبر 2021

همانطور که گروسمن به سالن گفت، برخی از پزشکان در حال حاضر این کار را برای بیمارانی که برای مدت طولانی به خارج از کشور سفر می کنند، انجام می دهند، به خصوص در مکان هایی که قانون یا کمبود منابع، تهیه قرص ها را دشوار می کند. کالیفرنیا در حال حاضر برای بهبود حفاظت از حریم خصوصی بیماران با پیش بینی بیمارانی که قرص هایی را در ایالت خود دریافت می کنند برای استفاده در ایالتی که سقط جنین ممنوع است، قدم برداشته است.

دکتر گروسمن همچنین پیشنهاد کرد که خود پزشکان باید در مورد نحوه محافظت بهتر از بیماران آموزش ببینند. او خاطرنشان می کند که وقتی سقط جنین ممنوع شود، “بخشی از آن بر عهده پزشکان اورژانس خواهد بود” زیرا بیمارانی که پس از مصرف قرص های سقط جنین در خانه با عوارض نادر – یا در برخی موارد فقط نگران هستند – مراجعه می کنند.

او گفت: «ما باید پیشرفت کنیم تا واقعاً بفهمیم چه سؤالاتی باید بپرسیم و چه چیزهایی را باید در پرونده پزشکی ثبت کنیم، زیرا نگران است که پرونده پزشکی علیه بیمار برای تعقیب بالقوه او استفاده شود. “


آماندا مارکوت بیشتر برای سیاست می خواهید؟ در خبرنامه او فقط اتاق ایستاده مشترک شوید.


البته ایمنی انگیزه اصلی این بحث ها در مورد اجتناب از ممنوعیت سقط جنین است. تا زمانی که مردم دوست دارند رابطه جنسی داشته باشند – که برای همیشه خواهد بود – نیاز به سقط جنین وجود دارد و تنها سوال واقعی این است که آیا آنها ایمن هستند یا خیر. اما یک دیدگاه سیاسی نیز وجود دارد.

Bonow “فرهنگ قابل مشاهده نافرمانی و رد این قوانین” را راهی برای ایجاد اراده سیاسی بیشتر می داند که تنها امید برای لغو ممنوعیت های سقط جنین است. همانطور که ریگان اشاره کرد، “جنبش اجتماعی قابل مشاهده و قانون گریزی قابل مشاهده” فعالانی مانند جین کالکتیو و پت ماگینیس، که عمداً به دلیل توزیع اطلاعات در مورد سقط جنین ایمن در دهه 1960 دستگیر می شدند، به ایجاد حرکتی که منجر به Roe v. در وهله اول وید همچنین می‌تواند به پاسخ به سؤالی کمک کند که در طول سال گذشته فعالان مترقی را آزار داده است: چگونه بر حس رو به رشد درماندگی در چپ غلبه کنیم.

چهار ستون کنشگری که همیشه به افرادی که می‌خواهند کمک کنند ارائه می‌شود – رای دادن، کمک مالی، اعتراض مشروع و فراخواندن نمایندگان شما – کمک چندانی به توقف موج فزاینده اقتدارگرایی نکرده است. حق رای و دموکراسی هنوز در خطر است. سقط جنین در بخش های بزرگی از کشور ممنوع می شود. فعالان باید در مورد اقداماتی که مردم می توانند انجام دهند اگر بخواهند مردم را از بیماری خود نجات دهند، خلاق تر باشند. شاید کمپین هایی مانند کمپین قرص سقط جنین خود را فریاد بزنید، بتواند ایده های جدیدی در مورد چگونگی مقاومت و بازگرداندن امید به اینکه اقداماتی که انجام می دهید هنوز هم می تواند تأثیر واقعی بر جهان داشته باشد، ایجاد کند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort