همه چیز درباره لامپ هالوژن خودرو

 همه چیز درباره لامپ هالوژن خودرو

 اولین لامپ‌ها از این دست در سال ۱۹۵۹ به وسیله شرکت جنرال الکتریک (GE) روانه بازار شد. در این لامپ‌ها از ید استفاده می‌شد و آن‌ها را کوارتز-ید (Quartz Iodine) می‌نامیدند. خیلی زود برم نیز به عنوان عنصری مناسب و با مزیت برای این کار شناخته شد. در آن زمان از این لامپ‌ها در کاربردهای خاص و برای روشنایی استودیوها، پروژکتورها و لامپ‌های خودرو استفاده می‌شد. بعدها در اوایل دهه ۱۹۷۰ حباب‌های خاصی نیز برای این لامپ‌ها ایجاد شد که آلومینوسیلیکا نام داشت. امروزه بالا رفتن تکنولوژی ساخت این لامپ‌ها موجب پایین آمدن قیمت این لامپ‌ها و افزایش بهره‌وری آن‌ها شده و امکان استفاده از این نوع لامپ‌ها در کاربردهای مختلفی ایجاد شده‌است. 

لامپ‌های هالوژنی یکی از انواع لامپ‌هایی خودرو است که در دنیا به کرات از آن استفاده میشود، خصوصاً اگر از برند اسرام باشند. این‌گونه لامپ‌هابه طور طبیعی با ولتاژهای 220 و 240 تولید می شوند. از انواع لامپ‌های هالوژنی اسرام می توان به هالوژنی جی 9، هالوژنی سوزنی، لامپ هالوژن کاسه ای و لامپ مدادی اشاره کرد.

فرق لامپهای هالوژنی سوزنی و کاسه ای با لامپ مدادی این است که لامپهای سوزنی و کاسه ای دارای یک طرف از پایه هستند اما پایه‌ی لامپ مدادی دو طرفه است.از کاربردهای لامپ هالوژن مدادی اسرام  این است که در روشنایی های عمومی استفاده می شود و همچنین در وات های متفاوتی نیز تولید میشود. همچنین این مدل از لامپ هالوژن اسرام از لحاظ مدت عمر و درجه شار نوری یکی از بهترین لامپ‌های در حال حاضر است.

سایت  تاپیک کالا  انواع لامپ‌های خودرو را متناسب با ماشین شما معرفی می‌کند 
شما می‌توانید جهت مشاوره رایگان  در مورد لامپ متناسب با ماشین خود اینجا کلیک کنید.