هشدار وزیر خارجه آلمان به نتانیاهو درباره الحاق کرانه

هشدار وزیر خارجه آلمان به نتانیاهو درباره الحاق کرانه

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از روسیاالیوم، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان به بنیامین نتانیاهو درباره پیامدهای اجرای الحاق بخش هایی از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی هشدار داد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص، ماس به نتانیاهو گفت که در صورت تصمیم اسرائیل برای الحاق بخش هایی از کرانه باختری احتمالا اتحادیه اروپا تحریم هایی علیه آن وضع خواهند کرد و فلسطین را به رسمیت خواهند شناخت.

وزیر خارجه آلمان در دیدار با نتانیاهو گفت که آلمان از مجازات اسرائیل حمایت نمی کند ولی کشورهای دیگر اتحادیه اروپا را به اتخاذ چنین تصمیمی مجبور خواهند کرد.

طرح رژیم تل آویو برای الحاق بخش های بزرگی از کرانه باختری رود اردن با تنش های زیادی روبرو بوده است. این اقدام به مخالفت و محکومیت های گسترده بین‌المللی مواجه شده و چشم انداز راهکار تشکیل دو دولت برای حل و فصل مناقشه فلسطین و اسرائیل را با چالش های جدی روبرو کرده است.

فلسطینی ها با حمایت گسترده بین‌المللی به دنبال آن هستند که کل کرانه باختری رود اردن بخشی از کشور مستقل فلسطینی باشد. فلسطینی ها تهدید کرده‌اند که توافقنامه های صلح و سازش فعلی را لغو خواهند کرد اگر نتانیاهو بخواهد طرح الحاق کرانه باختری را دنبال و اجرا کند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>