هر آنچه در مورد نوع Omicron COVID-19 می دانیم

[ad_1]

نسخه جدیدی از COVID-19 در صحنه وجود دارد، و سویه بسیار جهش یافته باعث نگرانی کارشناسان در مورد احتمال جهش ویرانگر دیگری در زمستان امسال شده است.

این گونه که در ابتدا B.1.1.529 نام داشت، اولین بار در روز چهارشنبه در آفریقای جنوبی شناسایی شد و از آن زمان تاکنون در سه قاره کشف شده است.

که در سازمان بهداشت جهانی آن را “Omicron” نامید. روز جمعه، آن را “گزینه نگرانی” – جدی ترین نام آژانس – خواند، درست همانطور که تعدادی از کشورها در سراسر جهان دور جدیدی از محدودیت های سفر را برای مبارزه با گسترش آن معرفی کرده اند. آخرین گزینه برای برنده شدن در این رده، دلتا بود که مسئول تجدید حیات مجدد ویروس در اوایل سال جاری بود.

ماریا ون کرهوو، مدیر فنی سازمان جهانی بهداشت برای کووید-19، در توییتر گفت: “Omicron، B.1.1.529، به عنوان یک نگرانی ذکر شده است، زیرا دارای برخی ویژگی های نگران کننده است.” “این نوع دارای تعداد زیادی جهش است و برخی از این جهش ها دارای برخی ویژگی های نگران کننده هستند.”

اما دانشمندان چند روز گذشته را نیز صرف هشدار به مردم کرده‌اند که از تحقیقات هنوز محدود در مورد این موضوع جلوتر بمانند – چیزهای زیادی در مورد نسخه جدید و شدت آن، توانایی دور زدن ایمنی و سرایت و موارد دیگر ناشناخته باقی مانده‌اند.

دکتر آنتونی فائوچی، رئیس پزشکی کاخ سفید روز جمعه در مصاحبه ای با CNN، این خبر را “پرچم قرمز” خواند، اما تاکید کرد که هیچ “نشانه ای” وجود ندارد که نسخه جدید هنوز به ایالات متحده رسیده است.

دکتر فائوسی گفت: “در حال حاضر شما در مورد چیزی مانند پرچم قرمز صحبت می کنید، که این می تواند یک مشکل باشد – اما ما نمی دانیم.”

در اینجا همه چیزهایی است که تاکنون در مورد نسخه تازه کشف شده Omicron می دانیم:

نوع Omicron کجا شناسایی شده است؟

به گفته سازمان بهداشت جهانی، آخرین سویه، کووید-19، برای اولین بار در روز چهارشنبه در آفریقای جنوبی از نمونه جمع آوری شده در اوایل ماه جاری شناسایی شد. از آن زمان در چهار کشور دیگر واقع شده است: بلژیک، بوتسوانا، هنگ کنگ و اسرائیل. تنها چند ده مورد در این کشورها تأیید شده است که کارشناسان به سرعت به آن اشاره کردند که ممکن است لزوماً نقطه شروع این گزینه نباشد.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، به نظر می رسد آفریقای جنوبی بیشترین موارد تایید شده Omicron را تا به امروز داشته باشد. بر اساس گزارش‌ها، 58 مورد در استان شلوغ گوتنگ، که مرکز ژوهانسبورگ، پایتخت این کشور است، متمرکز شده‌اند، در حالی که WHO گفته است که تعداد موارد Omicron در همه استان‌ها “به نظر می‌رسد رو به افزایش است”.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


دکتر جو فاهلا، وزیر بهداشت آفریقای جنوبی، روز جمعه گفت که مواردی که تاکنون شناسایی شده‌اند تا حد زیادی جوانان را تحت تاثیر قرار داده است، گروهی که کمترین میزان واکسیناسیون را در این کشور دارد – کمی بیش از 25٪.

شش نفر در بوتسوانا و دو نفر در هنگ کنگ و یک مرد واکسینه نشده در بلژیک که اخیراً از مصر سفر کرده بودند، مثبت شدند.

در واکنش به این خبر، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپا روز جمعه ارزیابی کرد که خطر شیوع “بالا تا بسیار زیاد” در سراسر این قاره وجود دارد.

این سویه چه تفاوتی با انواع شناسایی شده قبلی COVID-19 دارد؟

محققان بیش از 30 جهش را در پروتئین خار سلول Omicron COVID-19 شناسایی کردند که ویروس از آن برای نفوذ به سلول های میزبان استفاده می کند. این ساختار همچنین راه اصلی مبارزه آنتی‌بادی‌ها با ویروس است، به همین دلیل است که کارشناسان زنگ خطر را به صدا در می‌آورند: تعداد زیاد جهش‌ها ممکن است نوع Omicron را برای فرار از سیستم دفاعی بدن که بر اساس عفونت قبلی یا یک عفونت قبلی ساخته شده است، افزایش دهد. واکسن – اگرچه هنوز تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا این مورد نیاز است.

برای ویروس ها جهش رایج است – اگرچه این جهش ها لزوماً به این معنی نیست که سویه جدید راحت تر پخش می شود یا کشنده تر است. تعدادی از گزینه های دیگر، که ظهور آنها با نگرانی مواجه شد، سر و صدا را توجیه نکرد، اگرچه برخی از آنها مانند دلتا ثابت کردند که باعث نگرانی هستند.

WHO در بیانیه‌ای اعلام کرد که انتظار دارد شیوع مجدد عفونت به دلیل Omicron افزایش یابد، اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا قابل حمل‌تر یا کشنده‌تر خواهد بود.

مرتبط: کارشناسان می گویند اکنون جهش رو به کاهش در دلتا ممکن است آخرین موج بزرگ COVID-19 باشد.

“داده های اولیه حاکی از افزایش خطر عفونت مجدد با این گزینه در مقایسه با سایر VOC ها است [variants of concern]”، سازمان اعلام کرد.

نیویورک تایمز همچنین گزارش می دهد که محققان در حال مطالعه این نوع بر این باورند که ممکن است برای اولین بار در فردی مبتلا به بیماری خود ایمنی HIV ایجاد شده باشد که آنتی بادی هایش نمی توانند به درستی با ویروس مبارزه کنند. تئودورا هازیوآنو ویروس شناس از دانشگاه راکفلر به روزنامه گفت، در عوض، نوع Omicron ممکن است ماه ها در این مرد جهش یافته باشد.

دکتر هازیوآنو می گوید: «این ویروس آنتی بادی های زیادی دیده است.

واکسن های Omicron چقدر موثر هستند؟

کارشناسان می گویند داستان کوتاه این است که هنوز مشخص نیست واکسن های موجود Omicron چقدر موثر خواهند بود.

ویلیام هناج، اپیدمیولوژیست در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد تی چان، روز جمعه به نیویورک تایمز گفت: «اپیدمیولوژیست ها سعی می کنند بگویند «آرام باش ببر». این می تواند بد باشد. می تواند بسیار بد باشد. اما ما به اندازه کافی نمی دانیم که این نوار را به جلو ببریم.”

خبر خوب این است که بعید به نظر می رسد Omicron واکسن ها را کاملاً نامناسب بسازد.

دکتر آشیش جا، رئیس دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه براون، در پاسخ به سوالی در مورد احتمال دور زدن واکسن ها توسط گزینه جدید، به سی ان ان گفت که فکر می کند این وضعیت “بسیار بعید” است.

وی گفت: سوال این است که آیا ضربه کوچکی به اثربخشی واکسن وارد می‌شود یا ضربه بزرگی وارد می‌شود؟ فکر می‌کنم احتمالاً در چند روز آینده اطلاعات اولیه‌ای به دست خواهیم آورد.»

سازندگان واکسن در واکنش به این وضعیت چه می کنند؟

سازندگان واکسن به نوبه خود می گویند که هوشیار هستند و شروع به ایجاد برنامه های اضطراری برای احتمال مقاومت بیشتر Omicron در برابر حفاظت از واکسن کرده اند.

Pfizer و BioNTech، اولین تولیدکنندگان واکسن‌هایی که تاییدیه کامل سازمان غذا و دارو را دریافت کردند، روز جمعه به شبکه تجاری FOX گفتند که اگر واکسن Omicron از تلقیح اولیه‌اش محافظت نکند، می‌توانند ظرف 100 روز یک واکسن جدید تولید کنند.

فایزر در بیانیه‌ای گفت: «مانند همیشه، ما همچنان به دنبال علم خواهیم بود و بهترین رویکردها برای محافظت از مردم در برابر COVID-19 را بررسی می‌کنیم. در صورت وجود گزینه فرار از واکسن، Pfizer و BioNTech انتظار دارند که بتوانند یک واکسن طراحی شده ویژه علیه این گزینه را در حدود 100 روز، مشروط به تایید مقررات، توسعه و تولید کنند.

مرتبط: با افزایش موارد COVID-19 در کودکان، پزشکان در مورد عوارض جانبی مادام العمر هشدار می دهند

به طور مشابه، جانسون و جانسون به شبکه گفت که در حال آزمایش اثربخشی واکسن خود در برابر نوع تازه کشف شده است.

سی‌ان‌ان همچنین گزارش می‌دهد که مدرنا قصد دارد هم تقویت‌کننده مخصوص Omicron را آزمایش کند و هم اینکه آیا دوز بالاتر واکسن اصلی آن مؤثرتر خواهد بود یا خیر، گفت انتظار دارد داده‌های اولیه در چند هفته آینده ارائه شود.

این شرکت در بیانیه ای گفت: “ترکیب جهش ها خطر بالقوه قابل توجهی برای تسریع تضعیف ایمنی طبیعی و ناشی از واکسن دارد.” انواع بتا و دلتا، که تصور می شود باعث فرار از مصونیت می شوند.

مقامات ایالات متحده و رهبران جهانی چه اقدامات سیاسی انجام می دهند؟

رئیس جمهور جو بایدن در واکنش به اخبار روز جمعه سفر به آفریقای جنوبی و هفت کشور دیگر را ممنوع کرد: بوتسوانا، اسواتینی، لسوتو، نامیبیا، موزامبیک، مالاوی و زیمبابوه. ممنوعیت سفر باید از دوشنبه آغاز شود.

اتحادیه اروپا همچنین ممنوعیت موقت سفر از اکثر مناطق آفریقای جنوبی را اعمال کرده است.

بر اساس این گزارش ها، کانادا، بریتانیا، آلمان، ژاپن، سنگاپور، ایران، دبی، ترکیه، عربستان سعودی، بحرین و اردن نیز محدودیت هایی را برای سفر از آفریقای جنوبی اعمال کرده اند.

در پاسخ به موجی از گزارش‌ها، مقامات آفریقای جنوبی از این کشورها ابراز ناامیدی کرده‌اند – از جمله وزیر بهداشت دکتر جو فاالا، که به بی‌بی‌سی گفت این ممنوعیت‌ها “غیر موجه” است.

وی گفت: واکنش برخی از کشورها در خصوص اعمال ممنوعیت های مسافرتی و اقدامات مشابه کاملاً مغایر با موازین و استانداردهای سازمان جهانی بهداشت است.

اما آفریقای جنوبی تنها کشوری نبود که تحت تاثیر اخبار این هفته قرار گرفت – سهام جهانی در روز جمعه به شدت سقوط کرد و میانگین صنعتی داوجونز بیش از 1000 واحد سقوط کرد.

این روند تقریباً همه صنایع را تحت تأثیر قرار داد و نفت، مسافرت و بانک ها بیشترین کاهش را داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme