نوع omicron به سرعت در حال گسترش است – اما پزشکان خاطرنشان می کنند که موارد تا کنون شدید نیستند

[ad_1]

اگرچه در زیست شناسی این درست است که بیشتر جهش ها مضر هستند، اما گهگاه جهشی رخ می دهد که به زنده ماندن عامل بیولوژیکی کمک می کند. در مورد ویروسی مانند SARS-CoV-2، این جهش‌های موفق اغلب باعث انتقال بیشتر ویروس یا بهبود توانایی آن در اجتناب از واکسن می‌شوند. مثال: نوع دلتا، که تقریباً در همه جای زمین به سویه غالب تبدیل شده است و نسبت به واکسن‌ها کمی مقاوم‌تر از انواع قبلی است.

دلتا ترس از موج دوم همه گیری ها و نگرانی های بیشتر از رشد جهش های بعدی را افزایش داده است. و در حالی که جهش‌های بیشتری ظاهر شد، از جمله نوع آن و جهش دلتای بعدی که به عنوان دلتا پلاس شناخته می‌شود، هیچ‌کدام موفق به پیشی گرفتن از نوع دلتای بسیار قابل حمل نشدند.

تا حالا. در آخرین هفته نوامبر، دانشمندان بر این باورند که یک رقیب قابل دوام برای دلتا ممکن است وارد شده باشد. به عنوان B.1.1.529 یا نوع omicron شناخته می شود. اگر از دلتا عبور کند، می تواند منجر به موج سوم تعطیلی تجارت جهانی، شتاب و تغییرات در زندگی روزمره مردم در سراسر جهان شود.

از آنجایی که سازمان جهانی بهداشت (WHO) omicron را به عنوان یک “گزینه نگران کننده” رسمی معرفی کرد، بسیاری از کشورها – از جمله ایالات متحده – مرزهای خود را به روی کشورهایی که این گزینه شناسایی شده است، بسته اند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) همچنین توصیه خود را مبنی بر دریافت واکسن تقویت کننده توسط شهروندان افزایش داده است، اگرچه این گزینه هنوز در ایالات متحده کشف نشده است. در حال حاضر، تمام افراد بالای 18 سال برای دریافت واکسن تقویت کننده یا زمانی که 6 ماه از سری اولیه Pfizer یا Moderna می گذرد، یا 2 ماه پس از واکسن اولیه جانسون و جانسون خود فراخوانده می شوند.

دکتر روشل والنسکی، مدیر CDC، در بیانیه‌ای گفت: ظهور اخیر نوع omicron (B.1.1.529) بر اهمیت واکسیناسیون، تقویت‌کننده‌ها و تلاش‌های پیشگیری لازم برای محافظت در برابر COVID-19 تأکید می‌کند. “داده های اولیه از آفریقای جنوبی حاکی از افزایش قابلیت انتقال گونه omicron است و دانشمندان در ایالات متحده و سراسر جهان به سرعت در حال بررسی اثربخشی واکسن مرتبط با این نوع هستند.”

در واقع همانطور که والنسکی اشاره کرد اینها اقدامات پیشگیرانه هستند.

اگرچه ممکن است چنین اقداماتی جهان را از شیوع مرگبار دیگری نجات دهد، مشابه آنچه در مورد نوع دلتا رخ داد، دانشمندان به Salon می گویند که این نوع ممکن است منجر به یک اپیدمی بزرگ جهانی نشود.

جوزف فاور، اپیدمیولوژیست ژنومی و استادیار مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکا، می گوید: «خیلی چیزها وجود دارد که ما نمی دانیم، بنابراین نمی خواهم سریع نتیجه گیری کنم. “اما می توانم با اطمینان بگویم که دلیل نگرانی مردم در مورد این موضوع، تعداد بسیار زیاد جهش ها در پروفایل جهش است.”

50 جهش در کل ژنوم واریانت وجود دارد. 32 در پروتئین خلط است که در توانایی ویروس برای اتصال و ورود به سلول های انسانی نقش دارد. فوور گفت که این جهش ها با انواع دیگر اضطراب مشترک است.


آیا می خواهید داستان های سلامتی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


فاور گفت: «او چند جهش دارد که در سایرین رایج است، اما جهش‌های جدیدی وجود دارد که به نظر می‌رسد منحصر به Omicron باشد. “دیدن این جهش های تکراری که با هم ظاهر می شوند همان چیزی است که باعث آن می شود.”

فوور جهشی را در بخشی از ویروس به نام “موقعیت 501” توصیف می کند که می تواند ویروس را در آلوده کردن سلول ها موثرتر کند.

طبق مطالعه‌ای که هنوز توسط شرکای مورد آزمایش قرار نگرفته است، یک جهش جداگانه که omicron با مو و آلفا به اشتراک می‌گذارد ممکن است به تکثیر سریع‌تر ویروس کمک کند.

بیشتر واکسن‌های کنونی سیستم ایمنی بدن انسان را آموزش می‌دهند تا یک پروتئین خاردار خاص روی ویروس کرونا را تشخیص دهد، به این ترتیب ما در برابر ویروس به طور کلی محافظت می‌کنیم. با این حال، بسیاری از تغییرات پروتئین خار ممکن است باعث شود که بدن دیگر نتواند پروتئین خار را نسبت به واکسن فعلی تشخیص دهد – از این رو احتمال عفونت مجدد در بین واکسینه‌شده‌ها وجود دارد. اگر این اتفاق بیفتد، تولیدکنندگان واکسن ممکن است نیاز به طراحی مجدد شیوه عملکرد واکسن خود داشته باشند.

هنوز مشخص نیست که آیا این امر ضروری خواهد بود، زیرا بین مشاهدات ترکیب ژنومی یک نوع و مشاهدات رفتار آن در دنیای واقعی تفاوت وجود دارد.

32 جهش در پروتئین خار به این معنی نیست که از مصونیت جلوگیری می کند، اما بیشترین جهش است. [mutations] ما آن را دیدیم، “مونیکا گاندی، پزشک بیماری های عفونی و استاد پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، گفت.” همچنین به نظر می رسد مواردی در یکی از مناطق آفریقای جنوبی وجود داشته باشد. [of omicron] خیلی سریع در حال افزایش هستند – واقعاً فقط بر روی صفحه نمایش آنجا تسلط دارد – و این باعث شد برخی از مردم بگویند: “به نظر می رسد واقعاً در حال پخش است” زیرا ما فکر می کردیم که دلتا اوج نمایش در حال حاضر است.”

در واقع، افزایش موارد COVID-19 در آفریقای جنوبی نگران کننده است. در 16 نوامبر 2021، روزانه 136 مورد در آفریقای جنوبی گزارش شده بود. تا 25 نوامبر 2021، این تعداد به بیش از 1200 رسید.

محققان تخمین می زنند که عدد R برای کل آفریقای جنوبی 1.47 است، اما در استان گوتنگ – که شامل ژوهانسبورگ و پرتوریا می شود – 1.93 است – جایی که نزدیک به 80 درصد موارد جدید جمع آوری شده است. عدد R، که معیاری برای مسری بودن ویروس در نظر گرفته می‌شود، معیاری است که به طور میانگین از هر مورد چند نفر جدید آلوده می‌شوند. به عنوان مثال، R-number 1 به این معنی است که برای هر مورد جدید حدود 1 فرد دیگر آلوده می شود. اگر عدد R زیر 1 باشد، ویروس در نهایت خواهد مرد. اکثر بیماری های عفونی دارای اعداد R بسیار بالایی هستند. سرخک “حدود 15 سال است.

با جهش ویروس، تعداد R برای ویروس کرونا در طول همه‌گیری افزایش یافت. به طور خاص، عدد R برای SARS-CoV-2 در ابتدای همه گیری حدود 2.5 تخمین زده شد. نسخه بسیار انتقال یافته دلتا حدود 5 تخمین زده می شود.

افزایش سریع موارد در آفریقای جنوبی، محققان را به مطالعه و شناسایی گونه‌ای از omicron که به نظر می‌رسد در بوتسوانا ظهور کرده است، سوق داده است.

شارون پیکوک، استاد بهداشت عمومی و میکروبیولوژی از دانشگاه کمبریج، گفت: «وزارت بهداشت و دانشمندان آفریقای جنوبی به سرعت به این اطلاعات واکنش نشان دادند تا بر روی توالی ژنوم نمونه‌های مثبت افرادی که آزمایششان در گوتنگ مثبت بود تمرکز کنند.» در یک بیانیه. “این یک نوع جدید B.1.1.529 را شناسایی می کند که دارای یک صورت فلکی بسیار غیرعادی از جهش ها و مشخصات جهش است که با انواع شناخته شده مورد توجه متفاوت است.”

تا 30 نوامبر 2021، omicron قبلاً در اتریش، بلژیک، کانادا، جمهوری چک، دانمارک، فرانسه، آلمان، هنگ کنگ، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، هلند، پرتغال، اسپانیا، سوئد و بریتانیا شناسایی شده بود. به گزارش CNN.

در پرتغال، 13 مورد از نوع omicron مربوط به باشگاه فوتبال Belenenses پس از بازگشت بازیکنی از آفریقای جنوبی به پرتغال بود. قبل از بازی در روز شنبه، 17 بازیکن و کارمند باشگاه بلننسس تست COVID-19 مثبت دادند. در آن زمان مشخص نبود که آیا این موارد نتیجه نوع omicron بوده است یا خیر. گزارش ها نشان می دهد که همه بازیکنان واکسینه شده اند، به این معنی که پیشرفت هایی حاصل شده است.

دکتر آنجلیک کوتزی، یک پزشک آفریقای جنوبی که بیماران را با واریانت omicron معالجه می‌کند، به CNN گفت که بیمارانش موارد «خفیف تا متوسط» کووید-19 را تجربه می‌کنند. کوتزی گفت: علائمی که در بیماران رخ می دهد شامل خستگی و خاراندن در گلو است.

همانطور که کارشناسان بهداشت قبلاً هشدار داده اند، بازی نهایی یک بیماری همه گیر احتمالاً بومی است – به این معنی که ویروس کرونا در نهایت مانند یک سرماخوردگی یا آنفولانزا خواهد بود.

اگرچه افزایش انتقال Omicron دلیلی برای نگرانی خواهد بود، اما این جزئیات همچنان نامشخص است.

گاندی با اشاره به اینکه تنها 25 درصد از آفریقای جنوبی به طور کامل واکسینه شده است، گفت: “من فکر می کنم ما هنوز منتظر شنیدن بیشتر در مورد بیماریزایی هستیم و اینکه آیا omicron به همه جا منتقل می شود – یا اینکه در کشوری با واکسیناسیون بسیار کم حساس تر است؟” «فکر نمی‌کنم مطمئن باشیم که از دلتا جلوتر است، زیرا اگر واقعاً به اتفاقی که برای دلتا پلاس افتاد نگاه کنیم، گروه‌هایی از موارد در هند و بریتانیا وجود داشتند که به نظر می‌رسید در حال افزایش بودند. قابل حمل تر به نظر می رسید، اما پس از آن نتوانست از دلتا عبور کند.”

اما آیا omicron می تواند از ایمنی ناشی از واکسن جلوگیری کند؟ محققان هنوز پاسخی برای این موضوع ندارند.

ساسان امینی، موسس و مدیر عامل آزمایشگاه های کلیر می گوید: «ما باید کمی زمان بیشتری را به جامعه علمی برای انجام آزمایش ها بدهیم. “در طی چند روز آینده، ما باید شفافیت بیشتری در مورد عفونت و همچنین اجتناب از مصونیت داشته باشیم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortmobil ödeme bozdurbirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı