نظرسنجی هفت موضوع در چتروم احساس چت

وی درباره نظرسنجی از جوانان در مورد هفت موضوع چت گفت: “نگاه کردن به چت به عنوان یک بازی سرگرم کننده 24٪ ، چت به عنوان 17٪ تداوم در زندگی واقعی ، چت به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط دوستانه.” 18٪ ، چت به عنوان عملکرد جستجو با 9٪ ، 20٪ به عنوان یک ابزار ارتباطی غیر قابل اعتماد و ناکارآمد و 12٪ به عنوان یک ابزار سو abuse استفاده. این استاد دانشگاه افزود: 75٪ از گفتگوها می گویند که آنها در چت روم فارسی نقش های مختلفی بازی می کنند ، پسران 89٪ در ارائه عکس های پرتره غیر واقعی و جعلی و دختران 11٪ مشارکت دارند. برزگر معتقد است که بدبینانه ترین دیدگاه ها در روند پچ پچ به انتخاب همسر مربوط می شود و خاطرنشان می کند: با توجه به فضای وسیع و توانایی بازی در نقش و ارائه رفتار دوگانه ، بیشتر گپ باکس ها معتقدند که فضای چت فضای مناسبی برای انتخاب نیست شوهر. در این راستا ، مردان بیشترین عدم اعتماد به گپ را به عنوان وسیله ای برای انتخاب شوهر تجربه می کنند.

وی با اشاره به تمایل پسران به دوستانه داشتن با چندین دگرجنس خواه همزمان گفت: “اکثر پسران از دلبستگی عاطفی دختران آگاه هستند و سعی می کنند رابطه خود را با آنها در حد واقعی دنبال کنند.” با این حال ، دختران اغلب دوستی و روابط با یک فرد دگرجنس را با وسواس و دقت بیشتری در نظر می گیرند. برزگر افزود: یک مطالعه جامع نشان داده است که دیدگاه دختران در مورد چت بیشتر سرگرم کننده و بازیگوش است ، اما مسئله ای که در وهله اول با این جهت گیری مغایرت دارد ، تعهد بیشتر به استفاده عادلانه از فضای مجازی و محافظه کاری و احتیاط بیشتر است. ” دختران در ارتباطات آنلاین. “مریم رضازاده” و “آرزو صالحی” از محققان علوم اجتماعی در یک مطالعه مشترک در مورد تمایل جوانان به چت آنلاین ، نتایج زیر را ارائه دادند: 88٪ چت را به عنوان یک بازی می دانند ، 53٪ معتقدند که چت با واقعیت تفاوت ندارد زندگی ، 46 believe معتقدند که کسانی که با آنها صحبت می کنند دارای ویژگی های مشابه هستند ، 40 say می گویند که شخصیت آنها در چت با شخصیت واقعی آنها متفاوت است ، 76 of از چت احساس آرامش ، 83 think فکر می کنم غیر ممکن است برای شناسایی هویت افراد دیگر در چت ، 44٪ فکر می کنند درک احساسات و عقاید واقعی افراد در چت غیرممکن است ، 76٪ به مخاطبان خود در چت اعتماد ندارند ، 73٪ امکان انتخاب شوهر از طریق چت را دارند. آنها این کار را مناسب نمی دانند و 43٪ معتقدند که مشکلاتی در دوستیابی آنلاین وجود دارد. تحقیقات این دو محقق از زاویه دیگری نیز نشان می دهد كه دختران شیطنت بیشتری در چت كردن و شاغل بودن دارند ، در این راستا پسران در چت كردن بیشتر تلاش می كنند تا اعتماد دختران را برای ادامه رابطه جلب كنند.

“محمد سعید ذکایی” ، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی ، با بیان انگیزه اصلی چت می گوید: چت و هیجان او تفاوت شخصیت در صحنه چت در مقایسه با زندگی واقعی و شیطنت و ماجراجویی است. این کارشناس افزود: در پاسخ به این س ofال که می خواهید با چه کسی صحبت کنید ، بیش از 50٪ پاسخ دهندگان گفتند که ترجیح می دهند با افراد مختلف و غریبه صحبت کنند و کمتر از یک سوم تمایل آنها به ملاقات با غریبه است. همچنین 98.9٪ از پاسخ دهندگان تمایل به صحبت با افراد دگرجنس گرا دارند و بنابراین می توان گفت که جو حاکم در وسط اتاق گفتگو ، گفتگوهای دوستانه جوانان دگرجنسگرا با هدف جلب کنجکاوی ، آشنایی ، سرگرمی و این است شیطنت و ماجراجویی آلامه طباطبایی ، عضو هیئت علمی دانشگاه ، در مورد گفتگوهای چت گفت: طبق تحقیقات انجام شده ، بیش از 40٪ از گفتگوها به دنبال موضوعات غیراخلاقی و پیش پا افتاده و 27٪ به دنبال مکالمات درباره صمیمیت بیشتر و کمتر هستند. موضوعاتی مانند موسیقی فیلم و هنر با 20٪ پوشش داده شد. زکایی می گوید: “بیشتر افراد جوان ، به ویژه پسران جوان ، دوست دارند در چت های آنلاین با دوستان دگرجنسگرای خود صمیمی و صمیمی تر باشند.”

علاوه بر این ، پسران بیشتر از دختران به طور همزمان با بیش از دو یا چند همجنسگرایان گپ می زنند ، و پسران در چت با تجربه تر از دختران هستند. ترس و اضطراب پسران نسبت به کنترل و شناسایی نامحسوس هنگام مکالمه کمتر بود.

وی گفت: اولویت سایت های ذکر شده توسط پاسخ دهندگان گپ به ترتیب 85٪ برای یاهو ، 7٪ برای سایت های فارسی مانند Debut.com و Rozi .NET و 6.5٪ برای msn بود.

وی خطاب به کاربران فضای مجازی گفت: دوست یابی اینترنتی یکی از پدیده های جدید و درحال رشد است و جوانان برای ملاقات با همسران آینده خود وارد چت می شوند و کلاهبرداران از این طریق سو abuseاستفاده می کنند و اطلاعات شخصی می گیرند و سعی می کنند برای اخاذی پول. ” دیگر این کاربران دلالان و روان گردان هستند و با توجه به اینکه بیشتر کاربران اتاق گفتگو افرادی ناآشنا با واقعیت های اجتماعی هستند ، حضور گسترده ای در چت دارند و جوانان را گمراه می کنند.

وی گفت: استفاده بیش از حد از چت های نامناسب اینترنتی می تواند منجر به اختلالات روانی طولانی مدت در افراد شود ، زیرا هرچه فاصله بین دنیای واقعی و خیالی بیشتر باشد ، می تواند منجر به افسردگی و اختلالات روانی در افراد شود.

این افسر پلیس خاطر نشان کرد: برای اینکه بتوانید به درستی از چت روم ها استفاده کنید و آسیب نبینید ، توصیه های زیر را جدی بگیرید و به موارد زیر توجه کنید:

* در صورت لزوم و در صورت لزوم از گپ استفاده کنید.

* به شخصی که نمی شناسید هیچ اطلاعاتی ندهید.

* به راحتی با کلمات فریبنده فریب نخورید. شاید آنها دروغ می گویند.

* برای یافتن شوهر به چت نروید.

* هرگز در چت های خود کلمات زشت و غیرقانونی ننویسید.

* رمز ورود ایمیل ، وبلاگ یا وب سایت خود را برای کسی نخوانید.

از آنجا که چت بدون تأمین زیرساخت های لازم معرفی می شود ، برنامه های گفتگوی غیرمجاز ، غیراخلاقی و غیرحرفه ای و در نهایت وقت از دست رفته بیشتر دیده می شود. اگر دستورالعمل های داده شده به کاربران شامل روش استفاده صحیح از گپ باشد تا به عنوان چیز عجیبی شناخته نشود ، فرهنگ استفاده صحیح از آن گسترش می یابد.

متأسفانه اتاق های گفتگوی آنلاین در فضای مجازی به ابزاری برای پر کردن اوقات فراغت جوانان تبدیل شده است که مرزهای جدیدی را برای شکل گیری ارزش ها و هویت جوانان تعیین کرده است. اگرچه در فضای چت ، مرزهای بین جنسیت روز به روز ضعیف می شود ، اما در بیشتر موارد جذابیت جنسیت در روابط در دنیای مجازی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

کارشناسان معتقدند که قرار گرفتن طولانی مدت در فضای مجازی می تواند به فرهنگ یک طرفه و تأثیر شدید هنجارها و ارزش ها منجر شود و با تشدید پدیده جهانی شدن بر وابستگی های ملی و سنتی مصرف کنندگان تأثیر بگذارد.

کارشناسان علوم اجتماعی چت روم ها را مناطق چند کاربردی و یکی از محبوب ترین زمینه های ارتباطی در فضای مجازی می دانند و معتقدند گپ در فضای مجازی مشارکت عاطفی را با مشارکت سیاسی و تعامل اجتماعی رو در رو جایگزین کرده است. -ارتباط. این امر بر فضای روابط بین افراد مسلط است و عواقبی مانند کاهش سرمایه اجتماعی ، انزوا و قطع مشارکتهای مادی و مادی به همراه دارد.

کارشناسان با توصیف نحوه جایگزینی کردن روابط عاطفی با روابط سیاسی و علمی در فضای گفتگو ، می گویند؛ داستان نویسان از برقراری ارتباط همزمان با چند نفر لذت می برند. این افراد اطلاعات خاصی را از مخاطبان خود می آموزند و بدین ترتیب به شناسایی اولیه مخاطبان دست می یابند ، كه از طریق آنها توصیف های اغراق آمیز از خود استفاده می كنند و با ابراز همدردی و انسجام توجه مخاطب را به خود جلب می كنند.

این کارشناسان بر این باورند که ماهیت غیرمتعارض ارتباطات الکترونیکی الکترونیکی در اینترنت انگیزه بیشتری برای ایجاد ارتباط مخفی در مصرف کنندگان ایجاد می کند که در آن خطر تداخل کمتر است.

برخی از کارشناسان معتقدند که بدبینانه ترین نظرات در روند پچ پچ به انتخاب همسر مربوط می شود و خاطرنشان می کنند که با توجه به فضای زیاد و امکان بازی های نقش آفرینی و ارائه رفتار دوگانه ، بیشتر گپ باکس ها معتقدند که فضای چت فضای مناسبی برای انتخاب همسر. در این راستا ، مردان بیشترین عدم اعتماد به گپ را به عنوان وسیله ای برای انتخاب شوهر تجربه می کنند.

بیشتر پسران که از پیوند عاطفی دختران آگاه هستند ، سعی می کنند رابطه خود را با دختران تا حدی که واقعاً بدنبال آن هستند دنبال کنند ، اما دختران اغلب در رابطه با دوستی و روابط پایدار با یک فرد دگرجنس گرایانه وسواس بیشتری نشان می دهند. مراد است. نگاه دختران به چت بیشتر سرگرم کننده و بازیگوش است ، اما نکته ای که در وهله اول با این جهت گیری منافات دارد ، تعهد بیشتر به استفاده عادلانه از فضای مجازی و محافظه کاری است و احتیاط دختران هنگام برقراری ارتباط آنلاین بیشتر است. ترس و اضطراب پسران نسبت به دختران در چت کمتر است زیرا هنگام چت نگران کنترل و شناسایی نامشخص هستند.

بنابراین در این موارد والدین باید هوشیار باشند و والدین کسانی هستند که در آموزش فرزندانشان مثر هستند و به بهانه استفاده صحیح از اینترنت نباید آنها را به راحتی فریب داد. البته ، برای بسیاری از خانواده ها داشتن فرزندانشان در خانه به جای بیرون از خانه بسیار خوب است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>