نحوه برخورد آبراهام لینکلن با خائنان و شورشیان: یک درس تاریخ


فقط یک رئیس جمهور، قبل از رئیس جمهور کنونی، در انتخابات ملی پیروز شد، اما دید که بخش بزرگی از کشور به جای پذیرش نتیجه، از شرکت در دموکراسی ما سرباز می زند. این رئیس جمهور البته آبراهام لینکلن بود. او نتیجه گرفت که کسانی که در یک طرح غیرقانونی برای لغو آزمایش آمریکا در دموکراسی توطئه می کنند باید برای همیشه از سیاست اخراج شوند. این درسی است که وارثان لینکلن آن را فراموش کرده اند و شاید امروز نیاز به مطالعه دقیق داشته باشد.

البته، تفاوت های کلیدی بین آنچه لینکلن با آن مواجه است و جو بایدن امروز وجود دارد. پیروزی لینکلن در انتخابات 1860 به دلیل مخالفت او با برده داری بحث برانگیز بود. هیچ کس ادعا نمی کند که خود نتیجه انتخابات تقلبی بوده است – منطقه ای در کشور به سادگی او را به عنوان یک جمهوری خواه تحقیر می کند و نام لینکلن در اکثر ایالت های جنوبی از رای گیری حذف شده است. علاوه بر این، پیامدهای پیروزی لینکلن منجر به یک جنگ داخلی واقعی شد و با وجود برخی پیش‌بینی‌های وحشتناک، ما در قرن بیست و یکم به آن نزدیک نیستیم. علاوه بر این، در حالی که انتخابات 1860 آمریکا را با یک موضوع جدی و تفرقه‌انگیز (برده‌داری) از هم پاشید، انتخابات 2020 تهدید بزرگی برای دموکراسی به شمار می‌رفت، عمدتاً به دلیل نفس آسیب‌دیده یک نامزد بسیار خودشیفته.

اما در هر دو مورد، ما شاهد یک جناح ارتجاعی بزرگ هستیم که باخت در انتخابات را رد می کند و این عمل به عنوان یک کاتالیزور برای بحران مشروعیت دموکراتیک عمل می کند. لینکلن با یک شورش خشونت آمیز روبرو شد که به معنای واقعی کلمه جرقه درگیری مسلحانه ای را زد که منجر به کشته شدن صدها هزار نفر شد. تعریف آنچه بایدن امروز با آن روبرو است دشوارتر است، اما به نظر می‌رسد تلاشی برای تضعیف قواعد دموکراسی در عمل، در عین حفظ حمایت لفاظی از آنها و احترام اسمی به قوانین موجود و کار از طریق نهادهای موجود.

مسئله سیاسی که در هر دو مورد آشکار می شود، حفظ نفس است تا اصل. یک دموکراسی تا چه حد می تواند اقدامات کسانی را که می خواهند آن را نابود کنند تحمل کند؟ قبل از اینکه نهادهای دموکراتیک قدرت قابل توجهی را از دست بدهند، چقدر چالش و مقاومت مجاز است؟

مرتبط: انقلاب 2020: چگونه دروغ بزرگ ترامپ تاریخ را در 220 سال تغییر داد

ما هرگز نمی‌توانیم بدانیم که لینکلن در طول بازسازی چگونه حکومت می‌کرد، زیرا او مدت کوتاهی پس از تسلیم کنفدراسیون کشته شد. اما در جنگ علیه کشورهای تجزیه طلب در سال 1861، لینکلن مصمم بود تا دموکراسی را نجات دهد، چیزی که سلف بلافصل او، جیمز بوکانن، آشکارا تمایلی به انجام آن نداشت. لینکلن معتقد بود که مشروعیت او به عنوان رهبر دموکراتیک کل ملت بدون تردید است و از فرستادن مردم برای کشتن و مردن برای این اصل تردیدی نداشت.

بر اساس سیاست‌های آشتی که لینکلن در طول زندگی‌اش مورد بحث قرار می‌داد، ظاهراً او یک استراتژی برای بازگرداندن کنفدراسیون‌های سابق به اتحادیه داشت. می‌توانیم آن را رویکرد چماق و هویج بنامیم: با اکثر شورشیان شکست‌خورده به نسبت آسان، تحت رهبری عالی‌رتبه‌ترین رهبران سیاسی و نظامی رفتار کنید، و کنترل مجدد ایالت‌های جنوبی را آسان‌تر کنید (پس از پذیرش لغو برده‌داری). جمهوری خواهان به اصطلاح رادیکال با لینکلن موافق نبودند و خواهان یک خط بسیار محکم تر در برابر کنفدراسیون های سابق در جنوب بودند و حتی لینکلن درک می کرد که تساهل و سخاوت فقط تا این حد پیش می رود.

با تأیید لینکلن، کنگره به طور مستقیم به این موضوع می پردازد. لارنس ترایب، استاد حقوق دانشگاه هاروارد، در ایمیلی به سالون نوشت: «قوانینی که کنگره برای جلوگیری از به دست آوردن قدرت رهبران سابق کنفدراسیون پس از جنگ داخلی به تصویب رساند، درس روشنی برای زمان ما ارائه می دهد. آنها در قانون به عنوان سابقه ای برای توقف کسانی که علیه یک دولت دموکراتیک مرتکب خشونت می شوند، ثبت شده اند. از میان قوانین دریافت شده، تریب این را “مناسب ترین” توصیف کرد:

هرکسی که علیه قدرت ایالات متحده آمریکا یا قوانین آن شورش یا شورش را تحریک کند، دست به کار شود، کمک کند، یا درگیر شورش یا شورش شود، یا کمک یا تسلی دهد، تحت این عنوان جریمه یا حداکثر تا ده سال یا هر دو زندانی خواهد شد. و نمی تواند هیچ مقامی را تحت نظر ایالات متحده داشته باشد.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


این اصل – که شرکت در یک قیام مستقیم یا شورش باید منجر به اخراج از سیاست شود – از طریق بخش 3 اصلاحیه چهاردهم، یکی از سه اصلاحیه که بلافاصله پس از جنگ داخلی به تصویب رسید، به خود قانون اساسی اضافه شد. هر ایالت سابق کنفدراسیون باید این اصلاحات را قبل از پیوستن مجدد به اتحادیه تصویب می کرد.

هیچ شخصی نمی‌تواند سناتور یا نماینده در کنگره، یا انتخاب‌کننده رئیس‌جمهور یا معاون رئیس‌جمهور باشد، یا در ایالات متحده یا در هر ایالتی که پس از ادای سوگند، عضو کنگره یا عضو کنگره باشد، منصبی، نظامی یا غیر نظامی داشته باشد. به عنوان کارمند ایالات متحده، یا به عنوان یکی از اعضای هر یک از مجلس قانونگذاری ایالتی، یا به عنوان یک مقام اجرایی یا قضایی هر ایالت، در حمایت از قانون اساسی ایالات متحده، باید در شورش یا شورش علیه آن شرکت کرده باشد، یا کمک کرده باشد. یا تسلیت به دشمنانش. اما کنگره می تواند با رأی دو سوم هر مجلس، چنین آسیبی را برطرف کند.

ترایب منطق پشت “مفاد رد صلاحیت” را اینگونه توضیح داد: “نمی توان به این تکیه کرد که اراده شکستن سوگند برای حفظ قانون اساسی اتحادیه از بین می رود صرفاً به این دلیل که شورش زمانی که ارتش اتحادیه ارتش کنفدراسیون را شکست داد سرکوب شد. نویسندگان اصلاحیه چهاردهم بهتر از این می‌دانستند که به شورشیان خیانتکار به قدرت هر مقام دولتی، ایالتی یا فدرال اعتماد کنند، «به استثنای رأی اکثریت در هر دو مجلس کنگره.

اما پس از مرگ لینکلن، هیچ چیز طبق برنامه پیش نرفت. رئیس جمهور جدید، اندرو جانسون، یک جنوبی و از حامیان صریح نژاد سفید بود. او مخالف جدایی بود، اما به هیچ وجه با کنفدراسیون همدردی نکرد.

هارولد هولزر، یکی از مقامات برجسته لینکلن، گفت که در زمان جانسون، رویکرد دولت «در مورد حذف یا اجازه دادن به کنفدراسیون‌های سابق به قدرت، کاملاً ملایم بود». اگرچه جفرسون دیویس، رئیس جمهور سابق کنفدراسیون از نامزدی منع شد، معاون او الکساندر اچ. استیونز، که سخنرانی معروف سنگ بنا را در سال 1861 ایراد کرد و به وضوح بردگی و برتری سفیدپوستان را با آرمان جنوب شناسایی کرد، اجازه یافت به عنوان نماینده کنگره خدمت کند. از گرجستان در سالهای آخر عمر.

هولزر همچنین از طریق ایمیل به سالن گفت که استیونز “حتی در مراسمی که در آن کنگره هدیه تصویری از لینکلن را از اولین خوانش اعلامیه رهایی پذیرفت، یک نقش سخنرانی داشت.” در غیاب آشتی نژادی واقعی، آشتی تا کجا پیش رفته است. هولزر گفت: «این یک اشتباه بود. من فکر می‌کنم قوانین و قوانین ضعیف به بسیاری از کنفدراسیون‌های سابق اجازه داده است به دولت‌های ایالتی و فدرال بازگردند.» افراد برده – که ظاهراً طبق اصلاحیه پانزدهم حق رأی داشتند – عملاً از حق رأی محروم شدند. حقوق و دستخوش یک حکومت وحشت بود که تقریباً صد سال دیگر به طول انجامید.

هولزر از این داستان نتیجه ای روشن می گیرد. او نوشت: «اگر باید درسی گرفت، پس هرکسی که در قیام 6 ژانویه شرکت کرد یا به آن دامن زد، باید از بالا تا پایین از خدمت مجدد در دولت منع شود.»

این قبیله با استناد به “شواهد فزاینده” مبنی بر اینکه ترامپ و متحدان مختلف جمهوری خواه – از جمله اعضای کنگره – در حال توطئه برای لغو انتخابات 2020 هستند، دیدگاه مشابهی را ابراز کردند. در این توطئه دست داشته اند و کسانی که در این راهپیمایی دامن می زنند و به این «قیام» دامن می زنند، باید تحقیق شوند و اگر شواهد چنین باشد، به نظر می رسد که تحت تعقیب قرار گرفته اند.» با توجه به زبان ذکر شده در بالا توسط قانون فدرال و اصلاحیه 14، این همچنین به معنای رد صلاحیت دائمی از مشاغل دولتی است.

با این حال، هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که احتمالاً بایدن یا مریک گارلند، دادستان کل، به کلیت شورای قبیله گوش فرا دهند، چه رسد به اینکه شخص دونالد ترامپ را تحت پیگرد قانونی قرار دهند. از نظر بسیاری از منتقدان، به نظر می رسد که این موضوع مقدم بر اصل قرار دادن روابط عمومی یا اپتیک است. همچنین می‌توان آن را به‌عنوان نادیده گرفتن یا اجتناب از یک درس مهم در تاریخ آمریکا توصیف کرد: اجازه ندهید خائنان از آن دور شوند.

اطلاعات بیشتر از متیو روزا در مورد تناقضات و زوایای پنهان تاریخ ایالات متحده:


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر