نحوه انتخاب یک هود مخفی برای آشپزخانه شما

هود محدوده یکی از لوازم ضروری برای هر آشپزخانه است. اگر شما مجبور به خاموش کردن زنگ دود هستید ، لازم نیست اهمیت این دستگاه را بیان کنم. اما اگر تجربه قبلی ندارید ، پس دانستن چگونگی انتخاب یک هود محدوده برای یک مبتدی دشوار خواهد بود. قبل از راهنمایی شما در زمینه خرید انواع هود دامنه ، باید به شما بگویم که هر مشتری اولویت خاص خود را دارد و تعریف کمال نیز از نظر آنها متفاوت است.

بنابراین ، نحوه انتخاب یک هود محدوده به مصرف کننده بستگی دارد و آنها باید با توجه به برخی از عوامل مانند هزینه ، چشم انداز ، سطح سر و صدای و غیره ، آن را انتخاب کنند. بنابراین ، بدون هدر رفتن وقت با ارزش خود ، اجازه دهید من به شما در انتخاب یک هود برد کمک شایانی کنید.

فهرست مطالب [ نمایش ]

نحوه انتخاب یک هود محدوده – راهنمای خرید هود محدوده
اینها موارد اصلی هستند که باید در خاطر داشته باشید و این عوامل به شما کمک می کند تا از نحوه خرید انواع هود برد استفاده کنید.

چیدمان آشپزخانه خود را در نظر بگیرید
وجود دارد انواع مختلف هود محدوده در دسترس است، و شما باید برای انتخاب یک rangehood با توجه به اندازه و وسایل برای آشپزخانه شما هود برد. اگرچه بیشتر آشپزخانه های مجهز به کاپوت محدوده زیر کابینت هستند ، اما اگر آشپزخانه شما در وسط آشپزخانه است ، ممکن است گزینه مناسبی برای شما نباشد.

دقیقاً مانند آن ، قبل از انتخاب هر نوع هود محدوده ، ساختار آشپزخانه خود را آنالیز کنید و بسته به نوع طرح آشپزخانه خود ، بهترین گزینه را برای شما انتخاب کنید.

چیدمان آشپزخانه کوچک.
چیدمان آشپزخانه کوچک. (منبع: flickr.com)

بسته به چیدمان آشپزخانه شما ، یک هود محدوده را می توان روی دیوار نصب کرد ، در زیر کابینت نصب کرد یا در وسط آشپزخانه نصب کرد. با این حال ، محدوده ای را انتخاب نکنید که تمام فضای آشپزخانه شما را مصرف کند.

چیدمان آشپزخانه بزرگ.
چیدمان آشپزخانه بزرگ. (منبع: pikpx.com)

قدرت هود محدوده
قدرت شاید بحرانی ترین عامل باشد و به طور کلی ، هود برد قدرتمند اثبات شده است. اگر آشپزخانه کوچکی دارید و سیب زمینی سرخ کرده و پخت و پز سنگین انجام نمی دهید ، ممکن است یک هود برد کم قدرت تر برای شما کار کند.

اما کسانی که از یک آشپزخانه بزرگ نعمت دارند و غذاهای سنگین را ترجیح می دهند ، پس از آن به سراغ یک هود تهویه قدرتمند بروید. هنگامی که شما با پخت و پز انجام می شود ، تمام دودها ، گازهای سمی ، بو و سایر عناصر را جذب می کند .

اگر آشپزخانه شما دارای اجاق گاز است ، پس از آن باید هود دامنه حداقل 100 CFM برای 10000 BTU خروجی گاز باشد .

هزینه هود محدوده
مهم نیست آنچه قصد خرید دارید ، بودجه مسئله بزرگی است. انواع مختلفی از انواع هودهای محدوده وجود دارد و هودهای جزیره ای و هود محدوده دیواری گرانترین نوع هستند. از طرف دیگر ، هود محدوده زیر کابینت ، به طور کلی با قیمت مناسب عرضه می شود. قیمت هود محدوده به متغیرهای خاصی از قبیل قدرت ، اندازه و سایر ویژگی های لوکس بستگی دارد.

یک هود محدوده با هزینه نصب می تواند بین 100 تا چند هزار دلار باشد. انواع مختلف هودهای محدوده دارای مراحل نصب مختلفی هستند و به همین دلیل مصرف کنندگان قبل از تعویض دامنه محدود دو بار فکر می کنند.

اگر بودجه بزرگی برای کاپوت برد خود ندارید ، پس به سراغ مدل های ساده بروید. چندین مدل در بازار وجود دارد که شما چشم انداز فانتزی نمی گیرید ، اما آنها به درستی کارشان را انجام می دهند.

چشم انداز آشپزخانه خود را در نظر بگیرید
چه کسی دوست ندارد آشپزخانه خود را به زیبایی ارائه دهد؟ کسانی که ترجیح می دهند آشپزخانه مجلل و مایل به صرف مبلغ هنگفتی باشند؛ مطمئناً می توانید یک هود از نوع معتبر خریداری کنید.

چشم انداز آشپزخانه
در نظر بگیرید چگونه آشپزخانه شما بعد از نصب محدوده مورد نظر شما به نظر می رسد!

بیشتر هودهای آشپزخانه جزیره ای و هود محدوده دیواری دارای ارزش اضافی در ظاهر آشپزخانه شما هستند و به همین دلیل هزینه بیشتری دارند. برخی از مصرف کنندگان تا کنون یک هود محدوده سفارشی را ترجیح می دهند و مطمئناً این هود محدوده هزینه بیشتری دارد. اما آنها مجهز به تمام ویژگی ها هستند و به نظر مشتری می روند.

اما برخی از ما نگرانی زیادی نسبت به چشم انداز نمی گذاریم و فقط کار را تمام می کنیم. بیشتر آنها به دنبال کاپوت های زیر کابینت می روند و ارزان تر از هود های جزیره یا دیافراگم های دیواری هستند.

سطح نویز معایب هود مخفی دودکش
بیشتر دامنه های بازار کاملاً بلند است و به تدریج میزان سر و صدا در حداکثر تنظیمات آنها افزایش می یابد. اما برخی از مارکها تلاش می کنند تا سطح نویز را کاهش داده و تحمل آن را حفظ کنند.

اگر قصد خرید هود تهویه را بصورت آنلاین دارید ، بررسی مشتری تنها گزینه ای است که می دانید صدای آن چقدر بلند است. از طرف دیگر ، اگر فرصتی برای بازدید از یک نمایشگاه دارید ، می توانید مدل های مختلفی را با یکدیگر مقایسه کرده و سطح صدا را از اول آزمایش کنید.

از آنجا که همه مدل های آرام را ترجیح می دهند ، به همین دلیل قیمت آنها بسیار بالاتر از هودهای برد متوسط ​​است. اطمینان حاصل کنید که هود برد شما صدای غیرقابل تحمل ایجاد کار دشوار نمی کند. سعی کنید یک هود محدوده را انتخاب کنید که دارای حداکثر میزان صدا 5 سونی باشد.

سیستم تهویه
دو نوع سیستم تهویه وجود دارد و این مجاری است که هوا را به خارج یا مجرای خلوت منتقل می کند و تمام هوای مورد نظر را برای حذف دود و سایر عناصر سمی در حد امکان بازی می کند. هرچند هودهای راندمان دار کارآمدتر هستند ، اما دوک های بدون سیم اما هزینه نصب بسیار بیشتری نسبت به هودهای دامنه ای دارند.

نمودار یک سیستم تهویه آزمایشی
نمودار یک سیستم تهویه آزمایشی

کسانی که در آپارتمان ها زندگی می کنند و در صورت عدم نصب سیستم تهویه موجود یا اجازه نصب سیستم تهویه را ندارند ، در این صورت هود محدوده ای بدون مجوز تنها راه حل برای آنهاست.

یکی از مشکلات جانبی سیستم های ductless این است که فیلتر مورد نیاز برای تعویض منظم و نیاز به تمیز کردن هود برد شما به طور مرتب است.

سرعت فن را در نظر بگیرید
بسیاری از مارک های هود محدوده ، طرفداران متنوعی را ارائه می دهند. همانطور که قبلاً می دانیم ، سطح نویز در حداکثر تنظیمات بالاتر می رود. به همین دلیل آنها برای ایجاد کارایی دامنه تنظیمات مختلفی ارائه می دهند. سعی کنید یک هود محدوده را خریداری کنید که تنظیمات فن چندگانه را ارائه می دهد. به طوری که شما می توانید آن را مطابق با الزامات خود کنترل کنید.

نصب و نگهداری
این همچنین نکته مهمی است که شما باید قبل از نهایی کردن هر دامنه ای در نظر بگیرید. انواع مختلف هود برد نیاز به انواع مختلفی از مراحل نصب دارد. برخی از آنها بسیار ساده هستند ، و اغلب لازم نیست برای نصب هود دامنه یک حرفه ای استخدام کنید.

در حالی که بعضی از آنها مراحل نصب مهم و بدون پشتیبانی حرفه ای هستند ، نصب آنها بسیار مشکل می شود. بنابراین ، در صورت امکان ، سعی کنید یک کاپوت محدوده خریداری کنید که به کمک حرفه ای نیاز ندارد. در آن صورت می توانید این پول را پس انداز کرده و در جای دیگری هزینه کنید.

با این حال ، مهم نیست که انواع هود برد را خریداری می کنید ، همه آنها به تعمیر و نگهداری منظم نیاز دارند. در غیر این صورت ، مدت طولانی نخواهد ماند. به طور کلی ، سیستم های دامنه Ductless نیاز به تمیز کردن منظم و تعویض فیلتر بعد از چند ماه دارند.

از طرف دیگر ممکن است هزینه نصب اولیه هودهای دامنه ای بالاتر باشد اما در دراز مدت بسیار اثربخش بوده اند.

ویژگی های دیگر
امروزه ، کاپوت های مدرن دارای برخی از ویژگی های پیشرفته است که باعث می شود هود تهویه یک وسیله چند منظوره باشد. برخی از مارک های LED LED با کارایی انرژی ، سیستم کنترل از راه دور ، اتوماتیک خاموش کردن ، حسگرهای گرما و غیره را ارائه می دهند. در حین خرید انواع هود دامنه ، می توانید در مورد این ویژگی ها به خاطر داشته باشید و به نظر من این ویژگی ها باعث می شود تا دامنه کار راحت تر شود.

قبل از خرید هود دامنه خود ، باید ویدیوی زیر را ببینید

نظرات نهایی قبل از خرید
دامنه بدون شک یکی از مهمترین لوازم آشپزخانه ما است. اما قبل از خرید این موضوع ، باید مطمئن شوید که تمام نیازهای شما را برآورده می کند. صدها مدل در بازار وجود دارد که هزاران مدل مختلف را می فروشند. بنابراین ، اگر مطمئن نیستید ، وقت خود را برای یافتن دامنه مورد نظر خود اختصاص دهید.

امیدوارم بعد از خواندن این مقاله ، شما بفهمید که موارد اصلی چه مواردی را باید در نظر بگیرید و مفهوم روشنی در مورد نحوه انتخاب یک هود برد دارید.