“من می توانم به هر جایی بروم”: چگونه سگ های خدمات به جانبازان مبتلا به PTSD کمک می کنند

[ad_1]

وقت شام در ویتیر، کالیفرنیا، خانه دنیل کلارک-گوتیرز، کهنه سرباز نیروی هوایی بود، و او مشتاقانه منتظر انبوهی از لوبیا و غذای کنسرو شده سگ لیزا، یک لابرادور رتریور 3 ساله بود.

لیزا در حالی که چنگال هایش روی کف آشپزخانه می خورد، بیشتر شبیه یک توله سگ خشن به نظر می رسید تا یک حیوان خدماتی بسیار آموزش دیده و به کلارک-گوتیرز کمک می کرد تا علائم اختلال استرس پس از سانحه را مدیریت کند.

کلارک-گوتیرز گفت: با داشتن آن، مثل این است که می توانم به هر جایی بروم. “و بله، اگر کسی به من مراجعه کند، هشدار می دهم – می توانم فرار کنم.”

تعداد فزاینده ای از مطالعات در مورد اختلال استرس پس از سانحه و حیوانات خدماتی راه را برای رئیس جمهور جو بایدن برای امضای توله درمانی برای کمک به سربازان زخمی (PAWS) برای درمان جانبازان هموار کرده است. قانونی که در ماه اوت تصویب شد، وزارت امور جانبازان را ملزم کرد تا برنامه خود را برای هدف قرار دادن سگ‌های خدمت به جانبازان مبتلا به PTSD باز کند و یک برنامه آزمایشی پنج ساله را راه‌اندازی کند که در آن جانبازان مبتلا به PTSD سگ‌های خدماتی را برای دیگر کهنه‌سربازان آموزش دهند.

کلارک-گوتیرز، 33 ساله، یکی از 25 درصد زنان جانبازی است که گزارش داده اند در حین خدمت در ارتش ایالات متحده، آسیب های جنسی نظامی را تجربه کرده اند.

آسیب های جنسی نظامی، خشونت های جنگی و آسیب های مغزی برخی از تجربیاتی هستند که خطر ابتلا به PTSD را افزایش می دهند. به گفته روانشناسان، علائم عبارتند از مروری بر رویداد آسیب زا، اضطراب شدید، کابوس و هوشیاری بیش از حد – همه واکنش های طبیعی هنگام تجربه یا مشاهده خشونت. زمانی که علائم بیماری برای یک فرد ماه‌ها یا سال‌ها بدتر می‌شود یا ادامه می‌یابد، مبتلا به PTSD تشخیص داده می‌شود.

این همان چیزی است که کلارک-گوتیرز گفت که پس از ادامه آزار و اذیت جنسی توسط خلبان همکارش که حدود یک دهه پیش به یک حمله فیزیکی تبدیل شد، برای او اتفاق افتاد. او که یک وکیل با سه فرزند است، گفت که به شوهری در کنار خود نیاز دارد تا هنگام خروج از خانه احساس امنیت کند. پس از تشخیص کلارک-گوتیرز به اختلال استرس پس از سانحه، پزشکان در بیمارستان های ویرجینیا مجموعه ای از داروها را برای او تجویز کردند. کلارک گوتیرز گفت که در یک نقطه، نسخه های او بیش از 12 قرص در روز بود.

او گفت: “من دارو داشتم و سپس برای هر دو یا سه عارضه جانبی هر دارو دارو داشتم.” و هر بار که به من یک داروی جدید می دادند، باید سه داروی دیگر به من می دادند. فقط دیگه نمیتونستم تحمل کنم فقط خیلی خسته بودم بنابراین ما شروع به جستجو برای درمان های دیگر کردیم.

و بنابراین او سگ سرویس خود، لیزا را گرفت. شوهر کلارک-گوتیرز که او نیز یک کهنه سرباز نیروی هوایی است، گروه غیرانتفاعی K9s for Warriors را کشف می کند که سگ ها را نجات می دهد – بسیاری از پناهگاه های کشتار – و آنها را آموزش می دهد تا حیوانات خدماتی برای جانبازان مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه باشند. لیزا یکی از حدود 700 سگی است که این گروه با کهنه سربازانی که با علائم ناشی از تجربیات آسیب زا برخورد می کنند، جفت کرده است.

کلارک-گوتیرز گفت: «اکنون من و لیزا در حال دوچرخه‌سواری هستیم، به پارک می‌رویم، به انبار خانه می‌رویم. “من به خرید می روم – کارهایی برای افراد عادی که می توانم انجام دهم که قبل از لیزا نمی توانستم انجام دهم.”

این برای مگی اوهار، استادیار تعامل انسان و حیوان در دانشگاه پردو، تعجبی ندارد. تحقیقات او نشان می دهد که اگرچه سگ های سرویس لزوماً درمانی برای اختلال استرس پس از سانحه نیستند، اما علائم آن را کاهش می دهند. از جمله مطالعات منتشر شده او، یکی از مطالعاتی است که نشان می دهد کهنه سربازانی که با این سگ ها شریک می شوند نسبت به کسانی که سگ سرویس ندارند، خشم و اضطراب کمتری را تجربه می کنند و خواب بهتری دارند. مطالعه دیگری نشان داد که سگ های خدمات سطح کورتیزول را در جانبازانی که مجروح شده بودند کاهش می دهند.

اوهار گفت: «ما در واقع مدل‌هایی از این هورمون استرس را دیده‌ایم که بیشتر شبیه بزرگسالان سالمی بودند که PTSD ندارند.

یک مطالعه کنگره VA با تمرکز بر تأثیر سگ های خدمات بر جانبازان مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه، که در سال جاری منتشر شد، نشان می دهد که کسانی که با حیوانات شریک می شوند، افکار خودکشی کمتری را تجربه می کنند و علائم خود را بهبود می بخشند.

تاکنون، برنامه هدف‌گیری سگ‌های فدرال – که به سگ‌های خدمات غیرانتفاعی برای پرداخت هزینه سگ‌ها و ارائه آن‌ها به کهنه سربازان به صورت رایگان متکی است – کهنه‌سربازان شرکت‌کننده را ملزم می‌کرد که مشکلات حرکتی فیزیکی مانند از دست دادن اندام، فلج یا نابینایی داشته باشند. . کهنه سربازانی مانند کلارک-گوتیرز که دارای اختلال استرس پس از سانحه هستند اما هیچ ناتوانی جسمی ندارند، یک سگ خدماتی برای خود راه اندازی کرده اند.

این برنامه آزمایشی، که توسط قانون جدید فدرال ایجاد شده است، به جانبازان مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه فرصتی می دهد تا سگ ها را در زمینه سلامت روان برای سایر جانبازان آموزش دهند. این برنامه بر اساس برنامه ای در بیمارستان VA در پالو آلتو، کالیفرنیا طراحی شده است و در پنج مرکز پزشکی VA در سراسر کشور با مشارکت سازمان های معتبر آموزش سگ های خدماتی در دسترس خواهد بود.

آدام وب، سخنگوی سناتور تام تیلیس (RN.C.) که این قانون را به سنا معرفی کرد، گفت: «این لایحه واقعاً در مورد آموزش درمانی، آموزش در حین کار یا «آموزش مربی» است. ما انتظار نداریم که VA شروع به تجویز سگ های خدماتی مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه کند، اما داده هایی که از این برنامه آزمایشی تولید می کنیم احتمالاً برای انجام این کار در آینده مفید خواهد بود.

دفتر بودجه کنگره تخمین می زند که برنامه آزمایشی حدود 19 میلیون دلار برای VA هزینه خواهد داشت. قانون الزام VA برای پرداخت هزینه سگ ها را متوقف می کند. در عوض، آژانس با سازمان های معتبر سگ های خدماتی که از پول خصوصی برای پوشش هزینه های فرزندخواندگی، آموزش و جفت کردن سگ ها با کهنه سربازان استفاده می کنند، همکاری خواهد کرد.

روری دایموند، مدیر اجرایی K9s برای Warriors، گفت: با این حال، این قانون یک چهره خوشایند در سیاست VA است.

دایموند گفت: “در 10 سال گذشته، VA اساساً به ما گفته است که آنها سگ های سرویس را به عنوان کمک به جانباز مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه نمی شناسند.”

دایموند گفت: سگ های سرویس مبتلا به PTSD اغلب با سگ های حمایت عاطفی اشتباه گرفته می شوند. دومی ها دوستی می کنند و برای حمایت از یک معلول آموزش نمی بینند. او گفت که سگ های سرویس مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه حدود 25000 دلار برای فرزندخواندگی و آموزش هزینه دارند.

دایموند توضیح داد که فرمان “پوشش” به معنای “سگ در کنار جنگجو می نشیند، به پشت سر آنها نگاه می کند و اگر کسی از پشت نزدیک شد به آنها هشدار می دهد.” دستور “قفل” به این معنی است که سگ “عمود می ایستد و از هر چیزی که در مقابلش است کمی به آنها فاصله می دهد.”

گروهبان بازنشسته ارتش. دیوید کرنشاو از کرنی، نیوجرسی، گفت که سگ خدمتش، داک، زندگی او را تغییر داده است.

کرنشاو گفت: «ما در حال یادگیری داشتن یک رفیق مسلح در ارتش هستیم. “و این حیوانات خدمتگزار مانند دوستان جنگنده عمل می کنند.”

کرنشاو این را دست اول چند ماه پیش تجربه کرد. او به طور کلی از اجتماعات بزرگ اجتناب می کرد، زیرا هوشیاری بیش از حد مداوم یکی از علائم استرس پس از سانحه ناشی از جنگ است. اما تابستان امسال، داک، ترکیبی از اشاره گر و لابرادور، به کرنشاو کمک کرد تا در میان جمعیت در دنیای دیزنی حرکت کند – برای اولین بار برای کرنشاو و خانواده پنج نفره‌اش.

“من هیجان زده نبودم. من نگران نبودم. من ناراحت نشدم، “کرنشاو، 39 ساله، گفت.” واقعاً، واقعاً شگفت انگیز بود و به قدری که حتی مجبور نبودم در حال حاضر به آن فکر کنم. این به طور طبیعی اتفاق افتاد.”

کرنشاو گفت که با تشکر از دکتر، او دیگر داروهای PTSD مصرف نمی کند و با الکل خود درمانی نمی کند. کلارک-گوتیرز گفت که لیزا همچنین به او کمک کرد تا الکل را ترک کند و داروهای تجویز شده با VA را برای حملات پانیک، کابوس‌ها و دوره‌های جدایی متوقف کند.

دایموند گفت که سگ ها در واقع در طول زمان در پول VA صرفه جویی می کنند. جنگجویان ما کمتر داروهای تجویزی گران قیمت مصرف می‌کنند، احتمال استفاده از سایر خدمات VA و رفتن به مدرسه یا محل کار بسیار کمتر است.

KHN (خبر سلامت قیصر) یک اتاق خبر ملی است که روزنامه نگاری عمیق در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل خط مشی و بررسی ها، KHN یکی از سه برنامه عملیاتی اصلی KFF (Family Foundation Kaiser) است. KFF یک سازمان غیرانتفاعی با استعداد است که اطلاعاتی در مورد مسائل بهداشتی کشور ارائه می دهد.

از مطالب ما استفاده کنید

این داستان را می توان به صورت رایگان بازنشر کرد (جزئیات).

در جلسه توجیهی رایگان صبحگاهی KHN مشترک شوید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter Wonmaniakuşadası escortbetroadmobil ödeme bozdur