من سنت های عجیب و غریب تعطیلات خانواده ام را از دور می پذیرم

[ad_1]

کریسمس مادرم با درخت کریسمس شروع می شود. من آن را به اندازه وسواس او در ارتقاء بخشیدن، سنت نمی نامم کامل یک گیاه بزرگ همیشه سبز – آنقدر بلند که بالای شیب دار آن سقف اتاق نشیمن ما را لمس می کند – و آن را تزئین می کند. درست مثل آن با چراغ‌های سفید و زیور آلات، برخی به قدمت فرزندان بزرگسال او، برخی دیگر اضافات جدید برای جایگزینی لامپ‌های خراب سال‌های گذشته. مانند کریسمس انباشته شده در زیر کمربند ما، هر زینت داستان خود را برای گفتن دارد.

پشت درخت یک در شیشه ای کشویی وجود دارد و درست بیرون یک عرشه است که بر فراز جنگل باز آویزان است که به عنوان گورستان سالانه درختان کریسمس عمل می کند. در آنجا، درختان مورد علاقه من به ناچار در 27 دسامبر به پایان می رسند و به همان سرعتی که به خانه ما کشیده می شوند، دور انداخته می شوند، قبل از اینکه حتی سوزن های آنها فرصت قهوه ای شدن را پیدا کند و روی زمین چوبی تمیز مادرم فرود آید.

تقریباً همزمان با طلوع درخت، یک ردیف منظم از ده ها مجسمه بابانوئل جای خود را روی مانتو می گیرند. آنها طیف وسیعی از سبک ها و مجموعه ها را پوشش می دهند، برخلاف طیف وسیعی از نمایش های مد که شامل دیدگاهی الهام گرفته از دهه های مختلف است. در کنار بابانوئل لاغر اندام با رنگ‌های بی‌صدا و خاکی و موهای نازک و ژنده‌دار روی صورتش، بابانوئل چاق و چاق با ریشی مرتب و کت قرمز گیلاسی ایستاده است.

در تعطیلات، مادرم تمرکز زیادی روی تمیز نگه داشتن خانه دارد. برای او، مرز بین جشن و هرج و مرج از جایی می افتد که آشفتگی شروع می شود. خاطرات کودکی من از صبح کریسمس شامل جمع آوری کاغذ بسته بندی مستقیماً از دستان هیجان زده مان در حالی که آن را از روی هدایایش پاره می کردیم، با شاید یک پاپیون هدیه بازسازی شده با چسب نواری به دست او وصل شده بود. سپس، هنوز در لباس خوابش، یک پارک اسکاندیناویایی را پوشید و به داخل راه رفت تا از کاغذ بسته بندی استفاده شده و جعبه های گپ که زمانی حاوی جوراب های برشته و لباس خواب فلانل بود، آتش روشن کند. در آنجا، در مقابل تصویر درخشان کریسمس خود، او خوشحال بود.

من، خواهرم و برادرم او را مسخره می کنیم. با هرکدام از ما که هنوز به خانه نرسیده‌ایم تماس می‌گیریم و گزارش می‌دهیم. به خواهرم می گویم: «مامان در مورد درخت صحبت نمی کند. او مدام مرا وادار می‌کند که با او بنشینم تا او را تحسین کنم.» هر دو خواهیم خندید – او همان مادری است که از ویدیوی مذهبی درخت کریسمس است. خواهرم ممکن است آهی بکشد، “من نمی توانم صبر کنم تا به آنجا برسم”، زیرا هر چقدر هم که ما عجیب و غریب خانه کودکی خود را مسخره کنیم، آن را به همان اندازه دوست داریم.

* * *

اولین سالی که کریسمس را در خانه از دست دادم، به بهانه تحصیل در خارج از کشور در پاریس بودم. در واقع، من روزهایم را در تعقیب شیرینی‌ها و (در صورت امکان) خوردن علوفه‌های علوفه در نئو-بیستروهای بسیار شدید سپری می‌کردم، در حالی که سعی می‌کردم غیرآمریکایی و بی‌تأثیر به نظر برسم – به عبارت دیگر، تصور من از فرانسوی. وقتی دوست پسرم مارک از من دعوت کرد تا پاریس خاکستری را با بارسلونا آفتابی جایگزین کنم تا تعطیلات را با خانواده اش بگذرانم، ایده کریسمس مدیترانه ای وسوسه انگیز نبود. بلافاصله گفتم بله.

من با یک جامپر از یک گودال بدون صندلی خاص پرواز می کردم و در شهری فرود آمدم که قطعاً بارسلونا نبود. شاید فریب یک شرکت هواپیمایی مقرون به صرفه را خورده باشم، اما مارک آنجا در خیرونا منتظر من بود و چند ساعت بعد در آپارتمان بلندمرتبه ای که او با خواهرش در منطقه گراسیا بارسلونا داشتیم. مال من نبود، اما آمدن به خانه خانواده برای تعطیلات آرامش بخش بود.

من می‌خواهم در مورد اینکه سواری با سورتمه و لجن در شمال نیویورک چقدر دردناک است، بنویسم، اما این کار را نکردم – حداقل نه بلافاصله. در شب کریسمس، با یک تی شرت با آفتابی که از آسمان آبی بدون ابر می درخشید، در ساحل بارسلونتا دویدم. بعد رفتم یه سری کادو برای خانواده مارک بخرم. معلوم شد که سرما برای روحیه جشن ضروری نیست.

بعداً همان شب، کاناپه‌ها را چریدیم و دور یک درخت کریسمس سفید درخشان چرخیدیم. در اسپانیا، به دلایل زیست محیطی، تهیه چوب واقعی دشوار است. از من نقل قول نکنید، اما یک بار یک نفر به من گفت که این مربوط به تمام درختانی است که برای ایجاد آرمادای اسپانیایی قطع شده اند – آنها از آن زمان روی رشد مجدد جنگل های خود کار می کنند. اگر کسی بخواهد از چوب واقعی استفاده کند، الزامات سختی برای کاشت مجدد وجود دارد، بنابراین اکثر ناظران کریسمس را با تقلبی جشن می گیرند، و قابل درک است – تعطیلات بدون نگرانی در مورد احیای جنگل به اندازه کافی استرس زا هستند.

تزئین شده با توپ های قرمز، سبز و نقره ای خوشمزه و چراغ های سفید چشمک زن، چوب آنها غیرقابل انکار زیبا بود. با این حال، نمی‌توانستم عطر کاج آبدار مادرم را در خانه حس کنم. پتوی نمدی پاره‌شده‌ای را که او در اطراف پایه قرار داد تا پایه‌ی دست و پا چلفتی ده ساله را بپوشاند. مجموعه پیچیده قطارهایی که دور هدایا می چرخیدند، حتی اگر بچه های بزرگ او بزرگتر از آن بودند که قدر آن را بدانند.

در بارسلون، جایی روی ریل هایی که قطار مادرم روی آن حرکت می کرد، جسدی با صورت و چهار پای شکسته پیدا کردم. با دهان رنگ شده و چشمان پلاستیکی به من لبخند زد.

“این چه جهنمی است؟” از مارک پرسیدم.

“کاگا تیو!” او گفت – آزاد، مانند یک کنده. او توضیح داد که چگونه بچه ها باید با چوب به چوب خندان ضربه بزنند و سپس به شکل جادویی آب نبات های تورون از آن بیرون می افتند – یعنی والدین با احتیاط آنها را زیر آن می اندازند.

گفتم: “شوخی می کنی”، اما او اینطور نبود.

مجبور شدم آن را به کاتالان ها بدهم – آنها آن را خیلی جدی نگرفتند. کاگا تیو در مقایسه با بودس های گرانبهای نوئل (الوارهای کریسمس) در پاریس به نوعی آشناتر بود – نوعی سنت که مادرم با اشتیاق به پایان می رساند و بامزه ترین و تمیزترین چهارپایه کوچک را جمع می کرد.

بعداً فهمیدم که کاگا تیو یک سنت کاملاً قابل احترام و مقدس کاتالان است. همانطور که لیندسی پترسون برای NPR نوشت: «سنت کاگا تیو برای بقیه جهان عجیب است، اما اینجا [in Catalonia]دعا برای یک کنده برای درست کردن آب نبات با چوب و تهدید به همان اندازه جادویی است که منتظر شنیدن صدای سورتمه روی پشت بام خانه خود باشید.

مسئله این است که همه سنت ها کمی عجیب هستند. برای برخی، قطع کردن یک درخت زنده زیبا، پوشاندن آن با چراغ ها و زیور آلات، و انداختن آن در خیابان (یا بالای عرشه پشتی) می تواند غیرضروری پیچیده به نظر برسد. اما باز هم، قدردانی از لذتی که در دوران کودکی با مادرم به Pier 1 Imports یا Canal Towne Emporium محلی رفتم و او به من اجازه داد یک زینت درخت را انتخاب کنم، سخت است. یادم می آید که یک جعبه مربع سفید به اندازه کافی بزرگ در دست گرفتم تا کیک را نگه دارم تا زمانی که به خانه برسیم، و سپس با مراقبت جراح، کاغذ کادو را باز کردم و پادشاه طلایی و درخشانم را آویزان کردم (یکی از سه مورد – منتظر می ماندم تا سال آینده برای به دست آوردن یکی دیگر از درخت.

دلم برای درخت بی‌نقص مادرم و مرد سوخته‌اش از بسته‌بندی کادو و حتی مافیای بابانوئل، با چشم‌های مهره‌دار و دندان‌های چوبی‌شان و مجموعه‌های مد مختلف تنگ شده بود. به هر حال، سال ها طول کشید تا آنها را جمع آوری کنند – از بوتیک های تعطیلات پاپ آپ و بسیاری از فروش های HomeGoods در ژانویه. ممکن است برخی فکر کنند که احمق هستند، اما اینها بابانوئل های ما بودند و من هم مانند هر کسی در خانواده ام از آنها دفاع خواهم کرد. می دانید چگونه کار می کند: امتیاز تمسخر برای خودی ها محفوظ است.

گاهی اوقات لازم است سنت های دیگران را زندگی کنید، بیگانه باشید تا به طور کامل از سنت خود قدردانی کنید. بنابراین امسال سعی کردم یک خارجی خوب باشم. وقتی بچه‌ها که با شاخه‌های کوچک مسلح بودند، کاگا تیو را شکست دادند و با صدای فریادهای هیجان‌زده‌شان برای آب نبات بیشتر، یک تورون پرتاب کردند، خوشحال شدم.

* * *

اکنون، از طریق ازدواج، عضوی از یک خانواده بزرگ فرانسوی شده‌ام. وقتی در مایورکا هستیم، پنیر ماهون و برش‌های برشته آغشته به سابراسادا را می‌خوریم در حالی که در اطراف یک درخت مصنوعی پوشیده شده با گلدانی از سرما شناور هستیم. طرف فرانسوی نیز سنت‌های تعطیلات خاص خود را دارد – مانند گردهمایی در نرماندی و جشن میوه‌ها. مادرم یک سال آنجا به ما ملحق شد. او نمی توانست حجم انبوه غذا را باور کند. “باز هم هست؟” او با ناباوری پرسید. وقتی یکی از خاله های گیوم بشقاب های پر از صدف های خالی را پاک می کرد، زمزمه کردم: «این فقط یک پیش غذا بود. در پایان ناهار یک ساعته، میز پر از پارس کلمانتین، مادرم را تماشا کردم که داستان هایش را به زبان انگلیسی تعریف می کرد، با صدای بلند و با حرکات دست، طوری که انگار می توانست بر سد زبان غلبه کند، خانواده گیوم مجذوب تماشاگران شدند. حتی اگر به سختی بفهمند.

سپس آپارتمان ما در پاریس است، جایی که من تا به امروز فقط یک درخت کریسمس را تزئین کرده ام: یک گیاه کوچک و همیشه سبز محکم که به یک کنده درخت خرد شده متصل است، همانطور که در پاریس فروخته می شود. (با وجود اندازه اش، هنوز کار زیادی داشت! بعد به مادرم پیام دادم که هر سال چطور این کار را می کند. او پاسخ داد: “سرگرم کننده بود.” هنوز باید مجموعه ای از زیور آلات را شروع کنم. اما اکنون که یک مادر هستم، یک تمایل غریزی برای شروع دارم – برای دخترم خاطراتی از یک درخت عالی از دوران کودکی ایجاد کنم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort