ملت CPAP: چرا میلیون‌ها آمریکایی با شلنگی که به صورتشان بسته شده آماده خوابیدن هستند

[ad_1]

تنها راه برای به خواب رفتن این است که حداقل در ذهنم شبیه دارث ویدر به نظر برسم – و دکترم از آن حمایت می کند.

این یک فانتزی بازی عجیب و غریب نیست. من فقط یکی از میلیون‌ها آمریکایی هستم که برای خواب باید از دستگاهی به نام CPAP (مخفف Continuous Positive Airway Pressure) استفاده کنند. پس از تشخیص آپنه انسدادی خواب – وضعیتی که در آن هنگام دراز کشیدن، نای شما فرو می ریزد و رسیدن به خواب با کیفیت را غیرممکن می کند – پزشکم توضیح داد که CPAP می تواند گلوی من را باز نگه دارد. طبیعتاً از این احتمال که در تمام روز احساس خستگی نکنم هیجان زده بودم، اما این شادی پس از پوشیدن ماسک CPAP به سرعت به وحشت تبدیل شد.

CPAP ها با فشار ثابتی از فشار هوا در مجاری هوایی فوقانی شما بیشتر از فشار اتمسفر عمل می کنند. این دستگاه شامل یک دستگاه کوچک تقریباً به اندازه یک رادیو ساعت زنگ دار است، البته با یک محفظه آب در یک طرف (برای محدود کردن احساس خشکی در طول روز). واحد اصلی به یک شلنگ متصل می شود که به نوبه خود به ماسکی که به سر شما وصل شده است متصل می شود. انواع مختلفی از ماسک ها برای پوشاندن بینی، دهان یا ترکیبی از این دو وجود دارد. بیماران تشویق می شوند تا راحت ترین را انتخاب کنند. من با ماسک بینی رفتم، اما در چند شب اول نمی توانستم در مقابل اصرار برای برداشتن آن از روی صورتم مقاومت کنم. سایر کاربران CPAP از من شکایت کردند که در حین اتصال به دستگاه احساس فشار می‌کنم و نمی‌توانم بچرخم. یا خشکی دهان هنگام بیداری؛ یا از احساس تسمه روی پوستشان متنفرم. برای من، مشکل احشایی بود: این ماسک بینی باعث ترس غریزی از خفگی شد.

بروس دی فورمن، روانشناس در وستون، فلوریدا، که متخصص بی خوابی است، می گوید: «دو شکایت رایج از افرادی وجود دارد که اخیراً برای آنها دستگاه CPAP تجویز شده است. “اول این است که خود ماسک احساس ناراحتی می کند. دوم احساس خفگی.”

علیرغم این نگرانی ها، فورمن و سایر پزشکان از بیمارانی که پس از مطالعه خواب برای آنها CPAP تجویز شده است، می خواهند که آنها را رها نکنند. آپنه انسدادی خواب بیش از یک ناراحتی است. افراد مبتلا در معرض خطر بالای فشار خون، بیماری قلبی، سکته مغزی، دیابت، بیماری آلزایمر و تعدادی از بیماری های روانی هستند. در حالی که برخی از افراد ممکن است آپنه خواب خود را با تغییراتی در سبک زندگی خود مانند کاهش وزن یا جراحی تصحیح کنند (یک روش، ایمپلنت Inspire، که انسدادها را برطرف می‌کند، توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند)، برای اکثر آنها CPAP تجویز می‌شود، زیرا این دستگاه‌ها علیرغم کاستی‌هایشان نتایج را بهبود می‌بخشند. این امر بسیاری از بیماران را در موقعیت دشواری برای مبارزه با خواب قرار می دهد در حالی که از نظر جسمی و روانی احساس ناراحتی می کنند.

فورمن برای بیمارانی که «احساس لمسی» ناشی از بند یا ماسک را روی صورت خود نمی پسندند، به بیماران پیشنهاد می‌کند که استفاده از ماسک خود را تمرین کنند تا بتوانند به آن عادت کنند و کاهش پیدا کنند. (او همچنین دریافت که مدیتیشن و آرامش می تواند احساس راحتی آنها را افزایش دهد.) گاهی اوقات بیماران مجبورند ماسک خود را عوض کنند. هر بینی و دهان شکل و اندازه متفاوتی دارد، بنابراین ناراحتی شما ممکن است به این معنی باشد که شکل مناسب را پیدا نکرده اید. به همین ترتیب، اگر بیمار احساس خفگی کند، ممکن است به این معنی باشد که دستگاه او فشار هوا را با سرعت کافی افزایش نمی دهد و با تنظیم دستگاه CPAP می توان آن را اصلاح کرد. (فورمن خاطرنشان کرد که برای مدتی هیچ شکایتی از خفگی نشنیده است، که او دلیل آن را این است که “ماشین های CPAP قدیمی باید بر اساس نتایج آزمایش خواب فشار داشته باشند. ماشین های جدیدتر خود تنظیم می شوند.”)


آیا می خواهید داستان های سلامتی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


صبر نیز کمک می کند. توماس فشم، مردی 63 ساله و کارمند دولتی بازنشسته، به طور کتبی به Salon گفت که سهم خود را از مشکلات با CPAP خود دارد. در ابتدا تلاش کرد تا به آن عادت کند و یاد بگیرد که هنگام پوشیدن آن درست نفس بکشد. سفر همچنان یک مشکل است، زیرا آنها فضایی را در چمدان ها اشغال می کنند و “نمایندگان TSA برای مدت طولانی آنها را تماشا می کنند.” ظاهراً در شب هایی که فشم قدرت را از دست می دهد، بی اثر می شوند.

با این حال فشم پس از گذشت حدود یک ماه توانست تنظیمات لازم را در تنفس خود انجام دهد، یعنی حداقل CPAP توانسته کار اصلی خود را انجام دهد. او اکنون 10 سال است که از آن استفاده می کند و خود را «معتاد» معرفی می کند. او در طول روز به خواب نمی رود و در شب یک استراحت ترمیمی دریافت می کند.

فورمن که از CPAP نیز استفاده می‌کند، متوجه شد که با احساس تسمه‌های روی صورت خود دست و پنجه نرم می‌کند. برای به دست آوردن ذهنیتی که باید از آن برای غلبه بر این موضوع استفاده کند، دانش خود را در مورد اسب ها برای سختی های خود به کار برد.

فورمن توضیح داد: “بخشی از شکستن اسب شامل گذاشتن لگام بر روی اسب و رها کردن آن در آنجا است در حالی که اسب با آن احساس راحتی می کند.” “ابتدا اسب را دیوانه می کند، اما با گذشت زمان او به داشتن آن عادت می کند و در نهایت حتی متوجه نمی شود.”

میشل استراسر، یک زن 61 ساله از وسترویل، اوهایو، در ایمیلی به سالن گفت که احتمالاً زندگی خود را مدیون غلبه بر مشکلات اولیه و عادت به CPAP است. قبل از شروع درمان خود در سال 2011، او دائماً احساس خستگی می کرد و سعی می کرد تا حد امکان چرت بزند. صبح که از خواب بیدار شد، سردرد وحشتناکی داشت. هیچ خوابی هرگز به او کمک نکرد که احساس آرامش کند. با این حال، این بدان معنا نیست که او بلافاصله CPAP را پذیرفت.

استراسر توضیح داد: «اعتراف می‌کنم که استفاده از دستگاه استاندارد CPAP در دو سال اول یک کابوس بود. «از خواب بیدار می‌شدم و متوجه می‌شدم که در خواب نقابم را برداشته‌ام. آیا تا به حال (به آرامی) در صورت نوزاد دمیده اید؟ احساس می کردم نفسم بند می آید و شروع به وحشت کردم. در فصل آلرژی در فصل بهار یا پاییز به دلیل ازدحام نمی توانستم از آن استفاده کنم. افتضاح بود و من واقعاً با میل به تسلیم شدن دست و پنجه نرم می کردم.”

استراوزر گفت وقتی آنها شروع به استفاده از CPAP خودکار کردند که به طور خودکار با نیازهای تنفسی فرد در طول شب تغییر می کند همه چیز تغییر کرد و در تغییر تنظیمات دستگاه او مهارت بیشتری پیدا کرد. حالا او با چشم‌های راکونی که قبلاً او را آزار می‌داد تمام شده است و سردردهای صبحگاهی و خستگی آخر هفته نادر هستند. با این حال، این بدان معنا نیست که او CPAP را دوست دارد.

“من نمی توانم بگویم که درمان CPAP خود را “دوست دارم” – چه کسی واقعاً می خواهد با ماسک بخوابد، با هوایی که تمام شب در صورت شما می وزد؟ هر بار که غلت می‌زنید روی شلنگ دعوا می‌کنید و با نشتی مواجه می‌شوید، زیرا تغییر موقعیت، نحوه ایستادن ماسک روی صورت شما را تغییر می‌دهد؟ بلا.”

لازم نیست همه این تنظیمات را انجام دهند. اولین بیمار که تا به حال از CPAP استفاده کرد – مردی که این کار را انجام داد زیرا روش جایگزین تراکئوتومی بود که در آن پزشکان گلوی او را سوراخ می کردند – پس از اولین سفر خود بسیار خوشحال شد. همچنین افرادی مانند استیو اوگدن، مرد 66 ساله ای هستند که به عنوان مشاور مالی در یک شهر کوچک کار می کند.

اوگدن به سالون نوشت: “خیلی خوش شانس بودم، هیچ مشکلی نداشتم.” او افزود که در ابتدا “کمی راحتی” را تجربه کرده بود و بیش از یک سال است که فراموش نکرده است از CPAP خود استفاده کند. اگرچه مدتی طول کشید (چند هفته، نه ماهها) تا در طول شب بخوابید، اما 45 رویداد در ساعت که ناپدید شدند چیزی بیش از یک سازش خوب بود.» او توضیح داد که چگونه احساس بی حالی کرده است که در تمام طول روز به چرت زدن نیاز دارد. پس از مطالعه خواب نشان داد که او حداقل برای چند دهه از خواب ترمیمی محروم بوده است، اوگدن دریافت که CPAP “زندگی من را تغییر داد. امروز با انرژی از خواب بیدار می شوم، احساس انگیزه و سرزندگی بیشتری می کنم و نیازی به چرت زدن ندارم. مانند قبل. بهره وری من به طور چشمگیری بهبود یافته است، سلامت روانی من نیز بهبود یافته است. اکنون، به جای اینکه برای گذراندن روزها تلاش کنم، دوباره از کار لذت می برم. واقعاً شگفت انگیز است.”

از آنجایی که در تجربه CPAP من به فشم، فورمن و استراسر بیشتر از اوگدن نزدیک بودم، باید یاد می‌گرفتم که بر ترس روانی پوشیدن ماسک غلبه کنم. ترفند من؟ من دیوانه ی درونی خود در جنگ ستارگان را هدف قرار دادم. اگر هنگام نفس کشیدن با CPAP با دقت گوش کنید، تقریباً شبیه دم و بازدم نمادین دارث ویدر است. با تمرکز بر اینکه آیا می توانم تنفسم را با صداهای شخصیت تطبیق دهم یا خیر، از اضطرابم در مورد CPAP حواس من پرت شد و توانستم به خواب بروم. اکنون به یک روال تبدیل شده است.

همانطور که کار می کند، دکتر من هیچ شکایتی ندارد.

داستان های بیشتر در مورد خواب و آپنه خواب:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر