مراقب باشید که آن را نشکنید

انواع مختلفی از سیم پیچ زنجیره ای وجود دارد که در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. برای فعالیت حرفه ای به عنوان یک سیم پیچ کار می بایست علاوه بر کسب تخصص ها و مهارت های مورد نیاز این شغل، مدرک معتبر سیم پیچی نیز دریافت نمایید. شغل سیم پیچ بندی می تواند منفعت زیادی را برای فرد داشته باشد و شغلی است که همیشه مشتری خود را داشته و می تواند درآمد بالایی را برای فرد به دنبال داشته باشد. ما در این مطلب قصد داریم شما را با طریقه ساخت نوک هویه آشنا کنیم تا در موارد نیاز بتوانید نوک هویه مخصوص به کار خود را بسازید. زمانی که قصد برداشتن قطعهای از روی برد را داشته باشید، و نوک هویه شما مناسب این کار نباشد، بار دیگر سیم مفتولی به کمک شما خواهد آمد. بازرگانی کاسپین – سیم بکسل – پیچ و مهره – اتصالات صنعتی – تسمه حمل بار.

جریان از طریق دو ذغال لغزان از واحد تولید کننده (آرمیچر) به بار ارسال می شود که هر یک از آنها به یک انتهای آرمیچر متصل می شود. نوک هویه با ذوب کردن قلع، دو فلز مورد نظر را به یکدیگر وصل میکند. با فرستادن قسمت میانی سیم به داخل نوک هویه، دو دندانه کوتاه در حد یک سانتیمتر از سیم مفتولی در بیرون از هویه قرار میگیرد. بهتر است برای بهتر کار کردن سر هویه، دو قسمت را به سمت بالا شکل داده به نحوی که بتوانید قطعه مورد نظر را در بین دو قسمت قرار داده و آن را از روی برد جدا نمایید. با توجه به سختی هایی که شغل سیم پیچی دارد معمولا برای سیم پیچی یک موتور ساده هزینه بالایی برای دستمزد پرداخت می گردد. اگر می خواهید سیم پیچی موتور را به صورت حرفه ای یاد بگیرید لازم است تا ضمن آموزش سیم پیچی موتور تک فاز ، آموزش سیم پیچی موتورهای سه فاز را نیز به صورت تخصصی یاد بگیرید. اینبار قسمت میانی سیم را به داخل هویه فرستاده و با پیچی که برای بستن نوک هویه تعبیه شده، آن را محکم کنید.

از دیگر روشهای ساختن سر هویه میتوان به ساخت نوک هویه smd با استفاده از گیره کاغذ اشاره کرد. نوک هویه به دلیل کاربردی بودن، در معرض آسیب قرار دارد. روش دیگر امتحان کردن نوک هویهای که ساختهاید، نزدیک کردن آن به اشیاء پلاستیکی است که در صورت درست بودن، شیء پلاستیکی گرم شده و سوراخ خواهد شد. شروع فازها در یك سیم پیچی نرمال همیشه می تواند بدون وابستگی به تعداد قطبها روی یك جفت قطب 360 درجه الكتریكی تقسیم شود. برای تولید یک خروجی AC صاف، آرمیچر با سرعت ثابت با تعداد چرخش در ثانیه مشخص چرخانده می شود تا با فرکانس مورد نظر (در واحد هرتز) خروجی AC مطلوب مطابقت داشته باشد. F فركانس شبكه و مقدار ثابت می باشد در فرمول شماره 2 و و اگر محاسبه كنیم از قطر تئوری تعداد كل دور بدست می آید. این در حالیست که جایگاه سیم پیچ ها در موتور براشلس روی استاتور ( بخش ثابت موتور ) در نظر گرفته شده است. ضریب توزیع: چون تمام هادیها را نمی توان در یك شیار جا داد لذا هادیها در سطح استاتور توزیع می شوند. با تعیین قدرت استاتور (ورودی) مطابق آنچه در بالا گفته شد قرار سیم معلوم می گردد.

نقشه و آموزش سیم پیچی. در سیم پیچی موتور های تک فاز با خازن راه انداز و دائم که به موتورهای دو خازنی معروف هستند، از هر دو نوع خازن خشک و الکترولیتی استفاده میشود. موتور تکفاز معمولاً دارای دو سیمپیچ است: سیمپیچ اصلی با مقاومت بیشتر (برای تولید یک میدان مغناطیسی) و سیمپیچ کمکی با مقاومت کمتر (برای تعیین جهت چرخش موتور). در این مقاله ما به شما اطلاعات کاملی در مورد سیم پیچ موتور می دهیم. با این حال می توانید به راحتی روی درآمد ماهی 10 میلیون تومان بعد از چندین سال کار حساب باز کنید. برای این کار توصیه می کنیم از نرم افزار مکسول استفاده نمایید چرا که براحتی می توانید تمام سیم پیچ های خود را به صورت سه بعدی ترسیم نمایید و آنها را در شرایط مختلف بررسی نمایید. افرادی که در این حرفه دانش و مهارت دارند می توانند به صورت مستقل در مغازه شخصی و یا استخدام در شرکت های مختلف مشغول به کار شوند. در صورت استفاده بیش از حد و موارد دیگری از جمله تمیز نکردن، نوک هویه دچار خوردگی و فرسایش شده و کم کم از بین میرود. برای امتحان کردن دست ساخته خود شما میتوانید آن را در روغن لحیم فرو ببرید، اگر در صورت برخورد نوک هویه با روغن لحیم، بخار تولید شد، نوک هویه خود را به درستی ساختهاید.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از آموزش سیم پیچی سه فاز دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر