محبوب ترین داستان های علمی سالن برای سال 2021

[ad_1]

با نزدیک شدن به سال 2021، نمی توان گفت که آیا بشر در دوازده ماه گذشته پیشرفت زیادی کرده است یا خیر. علیرغم همه پیشرفت‌های پزشکی در درمان کووید-19، اطلاعات نادرست و سودجویی بیگ فارما رها شدیم. در همین حال، پرتو تابستانی امید مبنی بر اینکه همه‌گیری کووید-19 می‌تواند به زودی پایان یابد توسط نوع دلتا و بعداً توسط نوع omicron شکسته شد. به طور مشابه، وحشت ناشی از تغییرات آب و هوایی امسال برای بسیاری اتفاق افتاده است: از جریان های مختل شده اقیانوس ها تا گرم شدن بیش از حد شهرها، داستان های گرمایش جهانی در سال 2021 به طور جهانی نگران کننده است.

با این حال، اشتباه است که سال 2021 را فقط به خاطر اخبار بد به خاطر بسپاریم، واقعیتی که با نگاهی اجمالی به محبوب ترین داستان های علمی منتشر شده توسط سالن در سال جاری تأیید می شود. در حالی که مخاطبان ما به‌طور شگفت‌انگیزی می‌خواستند از دو موضوع مهم علمی سال – کووید-19 و تغییرات آب و هوا مطلع شوند – خوانندگان نیز داستان‌هایی را پذیرفتند که کنجکاوی را پر کرده و ما را امیدوار می‌کند. دانشمندان به ما اطمینان داده اند که اگر یک سیارک به سیاره ما برخورد کند، ما آماده خواهیم بود. آنها ما را با این احتمال که حیوانات خانگی ما بتوانند با ما صحبت کنند، آزار می دهند. و آنها به ما یاد دادند که تجربه کردن واقعیت مانند یک پرنده چگونه است. دانشمندان با استفاده از فناوری پیشرفته توانسته اند توجه بیشتری را به نحوه برچسب گذاری اشتباه ماهی هنگام فروختن به مصرف کنندگان جلب کنند. با کسب اطلاعات بیشتر از ذهن انسان، روانشناسان یاد گرفته اند که چگونه بهترین توصیه ها را به والدین بدهند.

در سال 2021، خوانندگان سالن علوم تشنگی برای دانش نشان دادند، برخی به دلیل نیازهای چرخه اخبار و برخی دیگر به دلیل عشق ساده به یادگیری. و از آنجایی که سال 2021 در مقایسه با سال‌های دیگر کمی بالاتر بود، تصمیم گرفتیم به جلو بپریم و یازده داستان علمی (نه ده اول) اول را بسازیم.

ناسا اندکی شانس برخورد سیارک بنو به زمین را افزایش می دهد. بشریت به طور مستقل آماده خواهد شد.

Benu یکی از دو خطرناک ترین سیارک شناخته شده در منظومه شمسی است. با قطری در حدود 500 متر، اگر با سیاره ما برخورد کند، تمام زندگی انسان روی زمین را از بین می برد. با توجه به این آمار، ممکن است خبر بدی به نظر برسد که بدانیم در سال 2021، احتمال برخورد آینده زمین با بنو کمی بیشتر از آنچه قبلا تصور می شد، خواهد بود. (1 در 1750 به جای 1 در 2700 به طور دقیق.)

با این حال، این احتمال هنوز از نظر نجومی کم است (بازی با کلمات)، و دانشمندان ناسا بیش از هر زمان دیگری به فناوری خود اطمینان دارند. این شامل ماشین‌هایی می‌شود که تهدیدات آسمانی احتمالی را زیر نظر دارند، و همچنین ماشین‌هایی که روزی امیدوارند به سمت سیارک‌های خطرناک هدف گرفته شوند تا بتوانند مدار خود را تغییر دهند.

“اقیانوس در شرف روشن کردن کلیدی است که می تواند زندگی روی زمین را برای همیشه مختل کند: یک مطالعه”

اقیانوس های زمین با هواشناسی مرتبط هستند. در واقع، یک سیستم عظیم خاص از جریان های اقیانوسی وجود دارد که به معنای واقعی کلمه آب و هوا را در سراسر جهان کنترل می کند. جریانی با آب گرم به سمت شمال می گذرد که در نهایت سرد و تبخیر می شود و آب این منطقه از اقیانوس را شورتر و سنگین تر می کند. این آب با غرق شدن، جریان دومی را تشکیل می دهد که به سمت جنوب می رود. این دو جریان در نقاط مختلف دریای شمال، دریای لابرادور و اقیانوس جنوبی به هم پیوسته اند و با هم گردش معکوس نصف النهار اقیانوس اطلس (یا به اختصار AMOC) را تشکیل می دهند.

بر اساس گزارش ماه اوت در ژورنال Nature Climate Change، گرمایش جهانی منجر به “از دست دادن تقریباً کامل ثبات در قرن گذشته” در AMOC شده است. اگر این سری از جریان‌های تسمه نقاله‌مانند متوقف شود، میلیون‌ها آمریکایی در سواحل شرقی با افزایش سطح دریا غرق خواهند شد. تغییر شرایط آب و هوایی منجر به کمبود مواد غذایی در آمریکای جنوبی، غرب آفریقا و هند خواهد شد. و اروپا تحت تاثیر کاهش دما و طوفان های بزرگ قرار خواهد گرفت. در حال حاضر، داده‌ها تنها کاهش سرعت این جریان‌ها را نشان می‌دهند، اما همانطور که مطالعه توضیح می‌دهد، “این کاهش ممکن است با از دست دادن تقریباً کامل ثبات در قرن گذشته همراه باشد و AMOC ممکن است به یک تغییر حیاتی به سمت گردش ضعیف نزدیک باشد.”

“آیا وقتی میرویم دلتنگ سگهایمان میشویم؟” یک سگ “حرف زدن” بینش ارائه می دهد “

مردم سگ‌ها را دوست دارند، زیرا آنها کوچکترین معنای انسان بودن را تشکیل می‌دهند – حیواناتی که با ما تکامل یافته‌اند و یاد گرفته‌اند که با رفتار انسان سازگار شوند و آن را تشخیص دهند. با توجه به نگرش آنها نسبت به دنیای انسان، اغلب صاحبان سگ گاهی از خود می پرسند که در سر فیدو چه می گذرد.

به لطف گروهی از حیوانات خانگی که دکمه ها را فشار می دهند، به نظر می رسد به پاسخ نزدیک شده ایم. یکی از این موضوعات مورد مطالعه، چوپانی به نام بانی است که یاد گرفته است چگونه دکمه های مرتبط با کلماتی را که جملات ابتدایی را به ترتیب صحیح تشکیل می دهند، لمس کند. برای مثال، وقتی بانی درباره غیبت گربه گمشده خانواده‌اش «نظر داد»، دکمه‌ها را فشار داد تا بگوید «گربه» و سپس «بای». Sheepadoodle یکی از تقریباً 2600 سگ و 300 گربه است که در پروژه ای به نام TheyCanTalk ثبت نام کرده اند. هدف آن این است که حیوانات خانگی را تقویت کنند و وسایل ارتباطی جایگزین (AACs) و ببینند که آیا می توانند از آنها برای برقراری ارتباط معنادار با مردم استفاده کنند یا خیر.


آیا می خواهید در سال 2022 داستان های بهداشتی و علمی بیشتری در صندوق ورودی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


“کلاهبرداری با ماهی گسترده است – و رسوایی ماهی تن در مترو فقط نوک کوه یخ است”

Subway در سال 2021 به دلایل اشتباه تیتر خبرها شد: در تابستان، تحقیقات نیویورک تایمز در مورد ساندویچ ماهی تن معروف این شرکت، هیچ “DNA تقویت کننده ماهی تن” پیدا نکرد. اگرچه این شرکت اصرار دارد که چنین آزمایش‌هایی قابل اعتماد نیستند و ساندویچ‌های آن‌ها واقعاً از ماهی تن ساخته شده‌اند، اما این داستان توجه را به مشکل غیرقابل انکار گسترده تقلب ماهی جلب کرده است.

همانطور که در یک مطالعه جامع شامل 55 کشور مورد بررسی قرار گرفت، تا سال 2016، تقریباً از هر پنج نمونه غذاهای دریایی یک نمونه به اشتباه برچسب گذاری شده بود، و هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم اوضاع از آن زمان بهبود یافته است. تعداد کمی از شرکت ها مسئولیت خود را برای ردیابی منشاء ماهی خود دنبال می کنند، و بسیاری از غذاهای دریایی وارداتی ما به تنهایی به طور غیرقانونی صید شده اند. بدتر از آن این است که بسیاری از شرکت ها ازدحام را تمرین می کنند، که در آن قایق ها صید خود را به کشتی های متوسط ​​منتقل می کنند تا بتوانند زمان بیشتری را برای ماهیگیری صرف کنند. این محیطی را ایجاد می کند که در نهایت برچسب گذاری نامناسب ممکن است رخ دهد.

“گربه سخنگو به دانشمندان ایده ای درباره نحوه تفکر گربه ها می دهد.”

درست همانطور که مطالعه TheyCanTalk به صاحبان شپرد بانی اجازه داد تا با او صحبت کنند، بیلی گربه از دستگاه های AAC برای برقراری ارتباط با همدم انسانی خود استفاده کرد. به گفته کندرا بیکر، والد انسانی بیلی، روش های قابل توجهی وجود دارد که در آن گربه از دکمه ها متفاوت از سگ استفاده می کند. بیلی به جای ترتیب دادن جملات طولانی تر، ترجیح می دهد کلمات خود را با دقت انتخاب کند و اغلب فقط یک دکمه را فشار می دهد تا نظر خود را بیان کند. بیلی همچنین عشق سریع به دکمه “غذا” ابراز کرد. اگر هیچ چیز دیگری، بیکر آموخته است که اگر این دکمه را فشار دهید، مردم می دانند که وقت غذا خوردن است.

“والدین خوب با اجتناب از این 13 رفتار خشونت آمیز شروع می شود.”

دکتر جولی فراگا روانشناس و نویسنده گیل کورنوال در سالن می نویسند که تعقیب تعالی والدین غیر واقعی و بیش از حد استرس زا است. فراگا و کورنوال می گویند به جای تلاش برای انجام غیرممکن، والدین باید از فرزندپروری “به اندازه کافی خوب” خوشحال باشند – به این معنی که پس از حذف هر چیزی که به خوبی مستند شده و آسیب قابل توجهی به کودکان وارد می کند، چه چیزی باقی می ماند. اینها عبارتند از نامگذاری، استفاده از زبان مطلق مانند “همیشه” و “تو هرگز”، تحقیر زبان، ارعاب کودک، فحش دادن و پرهیز. یکی از انواع سوء استفاده که چندان شناخته شده نیست، گاز دادن است – فریب دادن کسی به زیر سوال بردن خاطرات خود از وقایع گذشته، معمولا به منظور فرار از گناه به خاطر رفتار نادرست خود.

“فیلسوف علم توضیح می دهد که چگونه پرندگان زمان و فضا را متفاوت از انسان درک می کنند”

وینسیان دسپرت، فیلسوف علم بلژیکی و دانشیار دانشگاه لیژ، پاییز امسال با سالون درباره کتاب جدیدش با عنوان زندگی مانند پرنده صحبت کرد. هدف دسپرت این بود که ما را به دنیا همانطور که دوستان پردار ما آن را درک می کنند، معرفی کند. از یک طرف، پرندگان فضا را از طریق ابعاد جهان افقی ما نمی بینند و همچنین با دنیایی عمودی که انسان فقط در هواپیما آن را تجربه می کند. دسپرت همچنین بر این باور است که پرندگان زمان را بسیار متفاوت از انسان تجربه می کنند.

«گاهی اوقات در زمان حال ناب زندگی می کنند، اما مثلاً وقتی می خوانند، باید مذاکره کنند و زمان را مدیریت کنند، زیرا آهنگ چیست؟ دپرز به Salon گفت این موسیقی است. “و موسیقی یک موضوع مدیریت زمان است.”

“آیا واقعاً می توان یک شخص را توسط نهنگ بلعید؟” یک زیست شناس دریایی وزن می کند

“هیچ یک از ما این را نمی خواهیم!”

اگر نهنگ‌ها می‌توانستند صحبت کنند، ممکن است این کلماتی باشد که مایکل پاکارد، غواص خرچنگ کیپ کاد، از گوژپشتی در همان نزدیکی که آن را به اقیانوس تف می‌فرستاد، شنید. پاکارد ادعا می کند که او بین 30 تا 40 ثانیه در دهان پستاندار دریایی ماموت بلعیده شده است و سپس دوباره به دریای ترش سوراخ شده است. در حالی که برخی از ناظران به داستان پاکارد شک دارند، اما با توجه به آناتومی نهنگ، واقعاً قابل قبول است: حفره در دهان کوهان به اندازه یک فولکس واگن باگ کوچک است. گلو و زبان قابل کشش هستند، اما “سقف” از استخوان سخت تشکیل شده است، در حالی که طرفین آن از ساختارهای سیم مانند معروف به صفحات عدل ساخته می شود. سالن با یک آناتومیست مقایسه ای صحبت می کند که دقیقاً توضیح می دهد که بلعیده شدن کوتاه مدت توسط یک نهنگ گوژپشت چگونه خواهد بود و چرا آنقدر اغراق آمیز نیست.

“نوع لامبدا برای آنچه در مورد مسیر آینده این همه گیری می گوید شوم است.”

در اوایل ماه اوت، ماه‌ها قبل از رسیدن نوع omicron به ایالات متحده، اما از آنجایی که دلتا به عنوان سویه غالب در کشور ظاهر شده بود، دانشمندان نگران نوع لامبدا بودند. اگرچه نوع لامبدا در نهایت جایگزین دلتا به عنوان یک تهدید بزرگ برای COVID-19 نشد، یکی از هشدارهایی که در آن زمان برای لامبدا صادر شد، نبوی بود. همانطور که دکتر جاناتان زنیلمن، متخصص بیماری‌های عفونی و استاد دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز، در آن زمان در سالن نوشت: “ویروس باید راه‌هایی برای افزایش انتقال خود ایجاد کند، زیرا اهداف کمتری برای عفونت وجود دارد.” به همین دلیل است که حتی از ماه اوت، “ما هر دو تا سه ماه یک بار شاهد پیشرفت نسخه های قابل انتقال بیشتر و بیشتری هستیم.” در حالی که پزشکان هنوز نمی دانند omicron چگونه به وجود آمده است، مشاهدات Zenilman ممکن است سرنخ های مهمی ارائه دهد.

“چرا فینیکس ممکن است تا پایان این قرن غیر قابل سکونت شود”

در حالی که کلمه “جزیره” تصاویری از زمین های احاطه شده توسط آب را تداعی می کند، “اثر جزیره گرمایی” توسط پدیده تغییرات آب و هوایی ناشی می شود. ناکافی مقادیر آب از آنجایی که شهرها مملو از آسفالت و بتن هستند و روی تاج درختان سبک هستند که می توانند سایه و رطوبت ایجاد کنند، به جزایر واقعی گرما تبدیل می شوند. مانند کرمی که در پیاده رو کباب می شود، شهرهای پرجمعیت مانند فونیکس به سرعت آب و سایر منابع مورد نیاز برای زنده ماندن را از دست می دهند. بدون پروژه‌های زیرساختی بزرگ، تغییرات آب و هوایی آنها را در دهه‌های آینده غیرقابل سکونت خواهد کرد. فینیکس از بسیاری از شهرهای دیگر آسیب پذیرتر است زیرا در وسط بیابان واقع شده است، اما بعید است که تنها باشد.

“واترکور، توضیح داد: اختلال فیزیولوژیکی ناخواسته که در واقع طعم سیب را شیرین تر می کند.”

بیشتر پرورش دهندگان سیب از فروش میوه خود در صورتی که تحت تأثیر یک هسته آبی باشد اجتناب می کنند – وضعیتی که با لکه های تیره در بیرون و رگه های شفاف و شربتی در داخل مشخص می شود. به طور سنتی، این نوع سیب ها برای مصرف نامناسب تلقی می شوند و به همین دلیل مورد غفلت قرار می گیرند، اما برخی از مشتریان طعم آن را خوشایند و منفور نمی دانند، عمدتاً به این دلیل که چنین سیب هایی بسیار شیرین تر از سیب های “معمولی” هستند. و در حالی که تعداد کمی از تامین کنندگان آنها را در ایالات متحده می فروشند، چند کشاورز مبتکر شروع به مراقبت از کسانی می کنند که طعم سیب با آب را درک می کنند و از آن لذت می برند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر