مجله تقریباً گمشده و محبوب Cuisinart


چند ماه پیش در طی صبحانه، دوستم اینا پینکی، سرآشپز سابق که صاحب رستوران نمادین صبحانه شیکاگو Ina’s است، انبوه کوچکی از مجلات آشپزی را در دستانم نگه داشت. هر یک از 52 صفحه منتشر شده توسط Cuisinart یک تصویر ساده و سبک از غذا روی جلد خود داشت: یک سیب قرمز روشن، یک قاب دارچینی در قاب دارواش، یک چنگال چوبی از ماکارونی تازه.

“من زندگی می کرد برای این مجلات، “او آه کشید.” من می نشستم، همه چیز را می خواندم و می خواستم همه چیز را آنجا انجام دهم.”

چرا؟ ابتدا به این فکر کردم که چه زمانی توسط یک برند در سال 1978 در خدمت فروش غذاساز جدید آن زمان ایجاد شد؟ اما در حین ورق زدن صفحات بدون تبلیغات، در آشپزی ۵ و نیم در ۸ و نیم (در نهایت با عنوان “لذت های آشپزی”) دیدم منظور اینا چیست.

گروه ستاره‌ای از همکاران آشپزی نکاتی را در مورد استفاده از غذاساز به روش‌های جدید به اشتراک گذاشتند، مانند درست کردن پوسته پای یا سرد کردن (همکار کارل جروم، دستیار جیمز بیرد در دهه 1970، پیشنهاد کرد که دستگاه را روی یک کتاب ضخیم به اندازه 2 اینچ کج کنید. اینا با یک نشانگر سبز با “!” مشخص شده است). در شماره دیگری، ابی مندل، سرآشپز و نویسنده غذا – که جیمز بیرد بعداً او را “ملکه آشپزخانه ماشینی” نامید – یک شام فرانسوی با تمرکز بر گوگرهای خاورمیانه، کدو سبز و سیب زمینی بره آماده کرد. تنظیم، سرعت و تیغه ممکن است. جین سالزفاس فریمن برای تظاهرات عمومی و ظاهر شدن با دستگاه استخدام شد. و با این حال، این مجله آشپزی با فرمت بزرگ و حجم کم به نوعی گرد هم آمده و بیش از 50 صفحه از مواد تبلیغاتی مورد تایید سرآشپزهای مشهور را جمع آوری کرده است. یا شاید من هم درگیر شدم.

پپن، که به طور منظم برای این نشریه می نویسد، گفت: «من احساس می کنم، به طور کلی، بحث ها در «لذت های آشپزی» و افراد مختلفی که در مورد آن می نویسند، واقعاً دنیای غذا در آن زمان در ایالات متحده را بهتر از هر نشریه دیگری منعکس می کند. مجله، طی یک تماس تلفنی اخیر. به یاد نمی‌آورم که پول زیادی دریافت کرده‌ام، اما همه ما آن را دوست داشتیم. هیچ تبلیغاتی وجود نداشت، بنابراین لازم نبود از حامیان مالی بترسیم. آشپزی جدی بود و همانطور که ما می خواستیم بود.

کتاب آشپزی که تقریباً 10 سال منتشر شد، حدود نیم میلیون مشترک به دست آورد و به تغییر آشپزی آمریکایی در دهه های آینده کمک کرد. قدمت آن به کارل سونتیمر، فیزیکدان بازنشسته، مخترع و آماتور بازنشسته آموزش دیده در MIT برمی گردد که در سال 1971 غذاساز Cuisinart را توسعه داد.

مادور جفری سفیر معروف غذاهای هندی دستوری 12 صفحه ای نوشت که غذاهای تابستانی هند را جشن می گیرد – از مغلایی بریانی و گوجه فرنگی خورشتی به سبک حیدرآباد تا مغز گاو در سس تند بر پایه سیری پایا. ژاک پپن منشاء حرفه افسانه ای خود را به عنوان یک شاگرد در هتل بزرگ اروپا در Bourg-en-Bresse، فرانسه، در سن 13 سالگی به اشتراک می گذارد. باربارا کافکا، نویسنده غذا، زمینه تاریخی و اهمیت اجتماعی پدیده فرهنگی گیاهخواری انتخاباتی را باز کرد. قطعه ای در مورد هفت سوپ ایتالیایی از افسانه آشپزی ایتالیایی مارسلا هازان شامل یک نوار کناری شیک از همسرش ویکتور است که به خوانندگان اطمینان می دهد که در واقع می توانند شراب را با سوپ بنوشند (و یادآوری برای خنک کردن کمی دولچتو). عکس های تمام رنگی همراه با راهنماهای گام به گام بلندپروازانه در مورد نحوه شکستن و پردازش نارگیل کامل، اردک با پوست و استخوان و تهیه ماکارونی تازه از ابتدا بود.

تصور زمانی که غذاسازها فضای قفسه تقریباً در هر آشپزخانه آمریکایی را اشغال کنند و کارهای معمولی را روی همه چیز از پستو گرفته تا ترین انجام دهند، سخت است. Sontheimer اصل Cuisinart را بر اساس Magimix فرانسوی، یک نسخه خانگی از غذاساز صنعتی Robot-Coupe، پایه گذاری کرده است. با موتور نیم اسب بخاری عالی و قیمت گزاف 175 دلاری، Cuisinart فوراً مورد توجه قرار نگرفت.

اینا به یاد می آورد که در اواسط دهه 1970 در آپارتمانی در منهتن زندگی می کرد، زمانی که همسایه آشپزی او با عکسی از یک غذاساز از یک مجله وارد خانه شد. کاملاً مطمئن نبود که او چه می‌کرد، اگرچه مطمئن بودند که به یکی از آنها نیاز دارند، زنان بلافاصله به فروشگاه لذیذ زبار رفتند و در لیست انتظار شماره‌دار قرار گرفتند. اینا دستگاه را به خانه آورد، آن را باز کرد و روی پیشخوان گذاشت، تا هفت یا هشت ماه قبل از اینکه جرات روشن کردن آن را پیدا کند، آنجا بماند.

او گفت: “این ترسناک بود، واقعا فراتر از آن.” “به یاد دارم که فکر می کردم هر چیزی که بتواند یک پیاز را در سه ثانیه برش دهد نمی تواند درست باشد. بنابراین ابتدا باید یاد می گرفتم که چقدر قدرتمند است.”

اما همان‌طور که جان بردسال، نویسنده غذا، در داستانی درباره Bon Appétit اشاره کرد، Sontheimer یک تاجر با تجربه بود. او می دانست که با کمی راهنمایی، غذاساز می تواند آشپزی و زندگی سرگرم کننده آشپزهای آگاه، کنجکاو و ثروتمندی مانند اینا را متحول کند.

جروم که بیش از نیمی از کتاب‌های آشپزی نوشته است، می‌گوید: «کارل سونتیمر در درک بازاریابی و موقعیت‌یابی برندهای لوکس بسیار خوب بود و از پتانسیل‌های غذاساز آگاه بود. او فقط باید مردم را متقاعد می کرد. و من حدس می زنم بهترین راه برای شروع از دیدگاه او این است که جیم بیرد و دوستانش را در کنار او قرار دهیم.

Sontheimer ماشین‌های رایگان را برای Beard و دیگر بازیگران آشپزی، از جمله جولیا چایلد، کریگ کلیبورن و پپین فرستاد. آنها غذاسازهای خود را به جاده بردند و کار سریعی را که می‌توانستند با تکنیک‌های کلاسیک فرانسوی آن زمان انجام دهند، نشان دادند.

پپین که نمایش Cuisinart در گیمبلز در نیویورک را به یاد می آورد، گفت: «مردم قبلاً هرگز این نوع ماشین را ندیده بودند. «فکر می‌کردم این چیز بزرگی است. ماهی یا گوشت را با چکش در هاون می‌کوبیدم و با اسفنج چوبی از توری کوچک رد می‌کردم و با خامه می‌مالیدم. حالا تمام این کار دو دقیقه طول کشید. این را می گویم زیرا مردم در آن زمان می گفتند: “شما با این میانبر لذت آشپزی را می برید.” منظور من اینطور نبود.

در جاهای دیگر، Sontheimer نویسندگان مواد غذایی مانند Mandel و Byrd را استخدام کرد تا کتاب های آشپزی مخصوص کتاب آشپزی را توسعه دهند. ژروم گفت: از ژانویه 1976، هر Cuisinart با یک کتاب آشپزی نازک و مارپیچی به نام «دستورات آشپزی هنر جدید» عرضه می‌شد که شامل دستور العمل‌هایی از سایمون بک، کافکا و دیگران با «گواهینامه‌های تأیید شده توسط ریش» بود. ریش. این دستگاه همچنین با یک دعوت نامه برای پیوستن به باشگاه آشپزی Cuisinart همراه است که شامل اشتراک خبرنامه باشگاه و از سال 1978 چندین شماره رایگان آشپزی است.

سونهایمر اولین ویراستار آشپزی کافکا را منصوب کرده است. او یک نویسنده علوم غذایی بود که بسیاری از اپیکوری‌های آمریکایی را در طول زندگی حرفه‌ای درخشان خود برای دسترسی فوری مانند غذاساز و مایکروویو به وحشت انداخت. کافکا آپارتمان خیابان 97 و خیابان مدیسون خود را به آشپزخانه آزمایشی کوکینگ تبدیل کرد و جروم را برای کمک به آزمایش دستور العمل ها استخدام کرد. جروم گفت، او همچنین سایز اصلی و کوچک مجله را انتخاب کرد، دیفرانسیل درخشانی که به آن اجازه می‌داد تا مجلل‌تر و چشمگیرتر از بودجه سرمقاله‌اش به نظر برسد.

با این حال، بدون درگیری با چنین شخصیت های آتشین در راس نبود. Sontheimer در نهایت کنترل را به دست گرفت و تولید را به کانکتیکات منتقل کرد. ویراستاران مهمان بعدی شامل نویسنده ریشدار و کتاب آشپزی پائولا اولفرت خواهند بود. مجله به فرمت استانداردی رسید و نسخه‌های آن با دستور العمل‌ها سنگین‌تر شد زیرا خوانندگان ایده‌هایی برای دستگاه درخواست کردند، بدون آن دیگر نمی‌توانستند زندگی کنند.

در واقع، پس از اینکه اینا بر خرد کردن پیاز و هنر نبض زدن مسلط شد، شروع به دویدن کرد. او به Cuisinart و مجله همراه آن نسبت می دهد که به او پختن پخت را آموخته اند – مهارتی که آغاز فعالیت ده ساله او به عنوان نانوا، پذیرایی و رستوران داری است که در دهه 1980 شروع شد. (کتاب آشپزی و خاطرات خودش از سال 2015، آشپزخانه اینا، حاوی دستور العملی برای کیک لوبیای وانیلی قدیمی و قدیمی او است که کاملاً در یک غذاساز درست شده است.)

در اواخر دهه 1980، Cooking به یک قالب خبرنامه و سپس یک کاتالوگ پست مستقیم تغییر یافت، که تا اوایل دهه 2000 ادامه یافت، زمانی که اینترنت برای همیشه چشم انداز رسانه را تغییر داد – نه به یاد آوردن یادگیری آشپزی و خرید مواد. حتی در اولین صفحات آن، می‌توانید روندهای در حال ظهور را مشاهده کنید، مانند آغاز یک تغییر مشخص از نویسندگان و معلمان به رسانه‌های غذایی تحت سلطه سرآشپزها و پذیرش سرگرمی‌های آسان‌تر. ستون آشپزی جروم در اکتبر 1978 به عنوان یک راهنمای جامع برای شام های 30 دقیقه ای چندین دهه قبل از اینکه کسی نام ریچل ری را به زبان آورد، شروع به کار کرد. 14 دستور پختی که او پیشنهاد کرد شامل شال گوشت گاو با کره موسیر و موس شکلاتی با غذاساز بود («حتی نمی‌دانستم این کار را انجام دادم!» نفس نفس زد. انتشار عکس همراه به نحوه ترکیب ماهرانه ظروف با الگوهای مختلف و ظروف شیشه ای اشاره می کند – تمایل به ریش و زیبایی، که هنوز هم بسیاری از میزهای عالی را در رستوران در سال 2021 تزئین می کند.

پپین که اکثر مشکلات خود را نیز حفظ کرده است، می گوید: «این یک دنیای گمشده از جهاتی است. «دنیایی که می‌تواند برای سرآشپزها و آشپزهای جوان بسیار مفید باشد تا کمی در مورد اینکه از کجا آمده‌اند و اوضاع چگونه است، یاد بگیرند.

حالا بعد از گذشت حدود 43 سال از اینا، من هستم که با اشتیاق می نشینم تا همه شماره های آشپزی را بخوانم. روی یک درب که با روغن پاشیده شده است بپوشانید. با این حال، من در گوشی خود یادداشت برداری می کنم، نه در حاشیه، در نثر گم می شوم و از هر درس تاریخ غذا لذت می برم. سالزفاس فریمن در مقاله ای طولانی درباره کیک ها و کیک های میوه می گوید: «جایی در نسل مادرم، هنر جای خود را به راحتی داده است.» در عنوان دستور پخت غذای بادمجان، چقدر با طراوت است! بادمجان ها قبل از ورود گوجه فرنگی به ایتالیا در کره سرخ شده اند.)

البته این کپی های قدیمی می توانند چند لکه جدید را تحمل کنند. شاید با موس شکلاتی جروم با غذاساز شروع کنم.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر