مجلس جدید در مقابل تایید اعتبارنامه افرادی که عملکرد شبهه‌دار داشته‌اند، بایستد

[ad_1]

مجلس جدید در مقابل تایید اعتبارنامه افرادی که عملکرد شبهه‌دار داشته‌اند، بایستد

امیررضا بخشی پور، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو گفت: نمایندگان مجلس یازدهم وعده های خود را فراموش نکنند؛ ایستادگی در مقابل تایید اعتبارنامه افراد شبهه دار عیار انقلابی گری نمایندگان را می رساند.

 

بخشی پور در ادامه بیان کرد: مجلس جدید باید اولویت های اساسی مردم را مد نظر قرار دهد و بر خلاف رویه ای که بر مجلس سابق حاکم بود از مساله سازی مسائل کم‌اهمیت و نپرداختن به دغدغه های اساسی مردم خودداری کند. باید ریل گذاری صحیح در مسیر اصلاح قوانین جاری علی الخصوص در زمینه بهبود فضای کسب و کار و تولید و ایجاد اشتغال مهم ترین اولویت مجلس یازدهم باشد.

 

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی گفت: خواسته عموم مردم و رهبر معظم انقلاب این است که در مباحث اقتصادی باید مجلس فعلی باید تلاش فکری و علمی پیوسته داشته باشد تا وضعیت معیشت طبقات ضعیف را بهبود بخشد.

 

وی با یادآوری وعده های داده شده توسط نمایندگان افزود: نمایندگان مجلس یازدهم باید بدانند معیار انقلابی گری عمل به این وعده ها و دوری از اختلافات حزبی و جریانی است از این بهتر است در همین ابتدای کار مجلس جدید قوانینی نظیر شفافیت آرا نمایندگان، اصلاح قانون کار و تدوین سازوکاری برای رسیدگی به اعتراضات مردمی را مد نظر قرار دهد.

 

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی در پایان تصریح کرد: حفظ استقلال مجلس شورای اسلامی از مهم ترین اولویت هاست که این مهم جز با نظارت نمایندگان بر عملکرد خود به وجود نخواهد امد. مجلس جدید باید بداند که چشم نظارت تمامی مردم بر رفتار آنان است و برای حفظ استقلال نمایندگان باید در مقابل تایید اعتبارنامه افرادی که عملکرد شبهه دار داشته اند، بایستند و فضا را برای لابی گری ناسالم از میان بردارند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>