“ما 15 سال تاخیر داریم”: مکمل پلاستیکی که سیستم غدد درون ریز را مختل می کند، BPA هنوز در همه چیز است

[ad_1]

کمی قبل از پایان سال 2021، یک آژانس کمتر شناخته شده استانداردهای ایمنی جدیدی را پیشنهاد کرد که به طور تصادفی سؤالات جدی در مورد سلامت انسان در عصر پلاستیک ایجاد کرد.

به طور خاص، سازمان ایمنی غذای اروپا (EFSA) تعیین کرده است که یک افزودنی پلاستیکی به نام بیسفنول A (BPA) باید به شدت در محیط ما کاهش یابد – یعنی افراد نباید بیش از 0.018 نانوگرم در هر پوند بدن در معرض این ماده شیمیایی قرار بگیرند. وزن در روز این باعث می شود تا تعامل یک فرد با آلاینده تا 100000 برابر میزان فعلی کاهش یابد.

اگر در بخشی از جهان زندگی کرده‌اید که پلاستیک دست نخورده است – که، همانطور که مشخص است، وجود ندارد – BPA در همه جا وجود دارد، در انواع پلاستیک‌های مختلف. علاوه بر برخی قوانین که استفاده از آن را در بسته‌بندی نوزادان و بطری‌های نوزاد محدود می‌کند، شرکت‌ها از آن برای ساخت بطری‌های آب و قوطی‌های غذا، ظروف و ظروف باقی‌مانده، عدسی‌های عینک و لوازم الکترونیکی خانگی و حتی رسیدهای تجاری که از چاپگرهای حرارتی بیرون می‌آیند، استفاده می‌کنند. BPA ها در میکروپلاستیک ها یا ذرات پلاستیکی کوچکی هستند که شما مصرف می کنید، اما به ندرت می بینید زیرا بسیار کوچک هستند. و BPA آنقدر در همه جا حاضر است که حتی قبل از تولد ما وارد بدن ما شده است: یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که این ماده شیمیایی در 75٪ از سینه های مادران شیرده و 93٪ از ادرار نوزادان آنها وجود دارد.

اگر نگرانی در مورد تأثیر BPA بر سلامت انسان وجود نداشته باشد، این مشکلی نخواهد بود. (در ادامه بیشتر در مورد آن). با وجود فراگیر بودن آن در بدن انسان، و با وجود افزایش آگاهی عمومی از آلودگی پلاستیکی، تقریباً هیچ مقررات معناداری در مورد BPA در ایالات متحده وجود ندارد.

بسیاری از شرکت ها می گویند که استفاده از BPA را کاهش می دهند، همانطور که در روند اخیر برچسب زدن قوطی ها و بطری های پلاستیکی “بدون BPA” مشاهده شد. متأسفانه، بسیاری از جایگزین های BPA به همان اندازه بد هستند و برخی از آنها باعث نقص ژنتیکی می شوند، همانطور که علم قبلاً گزارش داده است.

در واقع، در حالی که بسیاری از شرکت ها می گویند که حضور BPA را در پلاستیک های مصرفی کاهش می دهند، تحقیقات در مورد اینکه آیا آنها حقیقت را می گویند یا خیر، تردید ایجاد می کند. در هر صورت هیچ ارگانی وجود ندارد که آنها را پاسخگو کند.

آمریکایی‌ها به چه کسی باید اعتماد کنند – سازمان‌های دولتی که به دلیل انفعال خود پیشنهاد می‌کنند که نگران BPA نباشید؟ یا رگولاتورهای اروپایی، که قوانین شدید جدید نشان می‌دهد که به آن نیاز دارند؟

بخشی از چالش این است که شیمی در نتیجه گیری های خود به اندازه ای که برای عموم راحت است دقیق نیست.

ابتدا، بیایید به برخی از “چمدان” که از مطالعه مواد شیمیایی به روشی که ما انجام می دهیم نگاه کنیم… وقتی می خواهیم چیزی “ایمن” بدانیم، روش خوبی است که بگوییم ما هستیم. ثابت شده استدکتر لورا ان. واندنبرگ، استاد گروه بهداشت محیط در دانشگاه ماساچوست-امهرست، از طریق ایمیل به سالن گفت: ارتباط بین X و Y. قدرت شواهدی را تعیین کنید که X می‌تواند باعث Y شود. این به این معنی است که همیشه این شانس وجود دارد که شواهد جدید نظر ما را تغییر دهد – به اصطلاح، برای قدرت شواهد، ترازو را پایین بیاورید.”

مطالب مرتبط: چگونه Big Tobacco از علم بد برای اجتناب از مسئولیت استفاده می کند – و طرح بزرگ نفت را تنظیم می کند

بنابراین، وقتی صحبت از BPA می شود، همیشه این احتمال وجود دارد که تحقیقات موجود اشتباه باشد و شواهد بیشتری نشان دهد که بی ضرر است. با این حال، در حال حاضر، مطالب علمی هشیار کننده است.

واندنبرگ توضیح داد: «تا جایی که به BPA مربوط می شود، اجازه دهید این را بگویم: برای تأثیرات بسیار زیاد BPA، شواهد زیادی وجود دارد که باعث آسیب می شود. بسیار بعید است که یک مطالعه جدید یا حتی بسیاری از مطالعات جدید این نتیجه را لغو کند. وندنبرگ به طور خاص به تحقیقات در مورد اینکه چگونه به نظر می رسد BPA به مغز و سلامت متابولیک آسیب می رساند و همچنین آزمایشات روی جوندگانی که آن را با بیماری پروستات و پستان مرتبط می کند، اشاره کرد.

واندنبرگ به Salon گفت: “بررسی برخی از این اثرات در جمعیت های انسانی دشوارتر است، زیرا برای مثال، بین قرار گرفتن در معرض BPA جنین و افزایش سرطان سینه یک تاخیر 20 تا 50 ساله وجود دارد.”

دکتر آندریا کی. در آستین، به سالن می نویسد. “فقط چیزی به نام دوز “ایمن” از هر ماده شیمیایی برای مختل کردن هورمون ها وجود ندارد. سیستم غدد درون ریز تکامل یافته است تا به هورمون های طبیعی و در نتیجه نسبت به مقادیر بسیار کمی از مواد شیمیایی تخریب کننده هورمون بسیار حساس باشد.

گور گفت: “مطالعات BPA در حیوانات به طور مداوم ارتباط علت و معلولی را با ناهنجاری در تولید مثل، رفتار، متابولیسم و ​​موارد دیگر نشان داده است.” اگرچه نمی‌توانیم علت و معلول را در انسان ثابت کنیم، اما تحقیقات اپیدمیولوژیک (جمعیت) با داده‌های تجربی مطابقت دارد.


آیا می خواهید داستان های سلامتی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


ممکن است فکر کنید که چنین داستانی در سرفصل اخبار قرار می گیرد، اما مانند Big Tobacco، که با مقررات نیکوتین مبارزه می کند، و Big Oil، که با مقررات تغییرات آب و هوایی مبارزه می کند، صنایع مختلفی که از BPA استفاده می کنند در عمل درگیر هستند. معروف به “تولید”. شک”. این زمانی است که صنعت شروع به مطرح کردن نکات نادرست می‌کند و از شواهد علمی که ثابت می‌کند کاری که می‌خواهند انجام دهند باید محدود شود، چه با قانون و چه غیر از آن، انتقاد می‌کند. آنها محققان دلسوز را خواهند یافت که می توانند نتیجه گیری های مناسب صنعت را به آنها بدهند، به افرادی که علم را به عنوان “مخالف” معرفی می کنند، تهمت بزنند و به طور کلی یک واقعیت علمی بریده بریده را مانند یک “اختلاف” برای عموم مردم جلوه دهند.

اگرچه BPA سرفصل‌های آلودگی نیکوتین یا کربن را جمع‌آوری نکرده است، اما آلاینده‌ها همچنان از پویایی سوء ظن تولید سوء استفاده کردند.

جین مونکه از انجمن بسته بندی مواد غذایی گفت: «به مدت 25 سال، ما شاهد «تولید مشکوک» از سوی تولیدکنندگان BPA و بسیاری از شرکت‌هایی بوده‌ایم که از این ماده شیمیایی در بسته‌بندی‌های خود استفاده می‌کنند تا از ممنوعیت این ماده شیمیایی در بسته‌بندی مواد غذایی توسط قانون‌گذاران جلوگیری کنند.» این سالن از طریق ایمیل اعلام کرد که بنیاد غیرانتفاعی که مواد شیمیایی را در تمام مواد بسته بندی مواد غذایی و تأثیر آنها بر سلامتی مطالعه می کند. این موضوع از تمسخر دانشمندانی که زنگ خطر را صادر کردند و نگرانی‌های خود را به اشتراک گذاشتند، تا حملات خصمانه، تهدیدها و تلاش‌ها برای خریدن «دانشمندان و ممانعت از انتشار آثارشان» را دربرمی‌گرفت. این یک فیلم هالیوودی عالی خواهد بود!»

حتی زمانی که آنها به اشتباه سعی در لکه دار کردن علم نداشته باشند، صنایع مختلف با نشان دادن این که کار درستی انجام می دهند، شک و تردید ایجاد می کنند، در حالی که در واقع اینطور نیست.

«برخی به تازگی از BPA به BPF تغییر کرده اند [bisphenol F] یا BPS [bisphenol S]مونکه توضیح داد، یک برچسب “بدون BPA” روی محصولات خود گذاشتند و این ماده شیمیایی جدید و به همان اندازه خطرناک را به جهان فروختند. «این را «حسرت» می‌گویند (در محافل مؤدبان)، اما می‌توان اصطلاحات واضح‌تری را تصور کرد. این اساساً یک پیاده روی برای مردم است.”

حتی شرکت هایی که صادقانه در تلاش برای جایگزینی BPA هستند با این واقعیت دست و پنجه نرم می کنند که ما هنوز نمی دانیم جایگزین های آنها واقعاً ایمن تر هستند یا خیر.

مونکه در پایان گفت: «بهترین راه برای حذف BPA، تغییر به بسته‌بندی جایگزین است که به طور ایده‌آل قابل استفاده مجدد است و از مواد بی‌اثر و غیرمهاجر ساخته شده است – یا به طور کلی بسته‌بندی را حذف کنیم.

وندنبرگ ایده مشابهی داشت و به Salon اشاره کرد که راه‌های زیادی وجود دارد که افراد می‌توانند BPA را بدون توجه به تفاوت حذف کنند.

وندنبرگ گفت: «BPA به طور گسترده در کاغذ حرارتی مورد استفاده برای رسید استفاده می شود. “آیا واقعا برای هر خریدی نیاز به رسید کاغذی دارید؟” قطعاً خیر و به همین دلیل است که برخی گروه ها اقدام به جایگزینی فیش های الکترونیکی می کنند. به این ترتیب، تفکر جدید در مورد محصولات و کارهایی که این محصولات طراحی می شوند، می تواند ما را به سمت راه حل های خلاقانه تری سوق دهد. این می تواند ما را فراتر از رویکرد “به خال ضربه بزنید” برای “انتخاب یک ماده شیمیایی” ببرد، تا درک کنیم که بد است، ماده شیمیایی دیگری را انتخاب کنید که در حال حاضر به آن تکیه می کنیم.

متأسفانه، این تفکر ممکن است برای میلیون ها نفر خیلی دیر به وجود آمده باشد.

واندنبرگ نوشت: «به نظر من، وزن شواهد بیش از 15 سال پیش ترازو را در برابر BPA تغییر داد. به معنای آن فکر کنید – یک نسل کامل از کودکان در سطوحی در معرض این ماده شیمیایی قرار گرفته اند که ما دانشمندان می دانستیم احتمالاً به آنها آسیب می رساند.

این داستان های دیگر را که ممکن است دوست داشته باشید بررسی کنید:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin su tesisatçısıWonmaniakuşadası escortbetroadmobil ödeme bozdurElektronik sigaraturkuaz korsan taksi