مادرم بالاخره بعد از یک عمر رنگ آمیزی به کسی که اجازه نداشت انتخابش را کرد.


مرگ مادرم همانقدر آرام بود که زندگی اش پرتلاطم بود. پس از سال‌ها زوال عقل و یک حمله اخیر سپسیس، او در اوایل این ماه در بیمارستانی که در آن یک سال و نیم گذشته زندگی می‌کرد، بی‌سر و صدا به خواب رفت. وقتی با من تماس گرفتم، بلافاصله به یاد آوردم که وقتی بزرگ می‌شدم، او خیلی وقت‌ها ابراز می‌کرد که آرزو دارد شب‌ها بخوابد و هرگز بیدار نشود. این به من آرامش می دهد که بدانم او در نهایت مرگی را که انتخاب می کرد دریافت کرد. مادرم بیشتر عمرش اصلا چاره ای نداشت.

او تازه 21 ساله شده بود که فهمید از دوست پسر سابقش باردار شده است، مردی که اخیرا او را رها کرده بود. او قبلاً شروع به ملاقات با شخص دیگری کرده بود. او با پدر و مادرش زندگی می کرد. او حقوق کمی در یک فروشگاه بزرگ، دیپلم دبیرستان و مادری داشت که به او گفته بود اگر ازدواج نکند او را بیرون خواهد انداخت. این قبل از رو در مقابل وید بود و دختر بیچاره یک کاتولیک بود.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


والدین من به شدت مسلح بودند تا کار به ظاهر درست را انجام دهند. هیچ عکسی از عروسی آنها وجود ندارد. فقط یک عکس از این دو با هم وجود دارد. آنها بیرون در یک صندلی عشق حصیری نشسته اند، چهره هایشان نامفهوم است. مادر من شش ماهه باردار است. پدرم چند روز بعد او را ترک می کرد و صبح به سرکار می رفت و به سادگی به او می گفت: «من برنمی گردم». در سه ماهه سوم، پدرم تصمیم گرفت که واقعاً بچه نمی‌خواهد، بنابراین از حق خود برای نداشتن بچه استفاده کرد.

مادرم از اینکه به من بگوید بارداری و اوایل مادر شدنش چقدر دردناک بود خسته نمی شد. یادم نمی‌آید هرگز از تلاش‌های ناموفق او برای سقط جنین ندانم یا در عوض او چگونه سرطان می‌خواست. به یاد دارم که او به من گفت که چگونه هنگام زایمان دعا می کرد که بمیرد و چگونه وقتی برادرانش در خانه سرگردان شدند و آزادانه و بدون مسئولیت خانوادگی خانه را ترک کردند، به آنها حسادت می کرد. (اما او هرگز تمایلی به سقط جنین نداشته است. که این یک گناه خواهد بود.) وقتی بزرگ شدم، او به همان صراحت به من گفت که چقدر برایش سخت است که من خیلی شبیه پدرم هستم و فرصت های زیادی داشتم که او هرگز به دست نیاورد. بعد از اینکه من خودم 21 ساله شدم، او هرگز نقطه عطفی در زندگی من را بدون اظهار نظر اعتراف نکرد: “وقتی من در سن شما بودم، بچه بزرگ می کردم.”

او این چیزها را به عنوان بی رحمانه به من نگفت – وحشیگری های او بسیار متفاوت بود. او آنها را گفت زیرا از احساسات خود بسیار شرمنده بود و مانند هر دختر کاتولیک خوب، نیاز به اعتراف را احساس کرد. من فقط فکر می کنم او بخشش می خواست. فرض بر این است که فرزند همیشه یک نعمت است و مادر بودن همیشه باید بالاترین هدف شما به عنوان یک زن باشد. این در زمان او صادق بود و اکنون نیز بسیار پیش فرض است. من فقط می توانم تصور کنم که او چقدر عمیقاً نگران تمام ناامیدی و درد خود در اطراف موضوع است.

مرتبط: راست مسیحی علاقه ای به سقط جنین نداشت – تا قبل از این

می دانم که مادرم مرا دوست داشت و می توانم به سال های اولیه زندگی خود نگاه کنم و ببینم چقدر خوب بودند. من خودم را در کنار او در صندلی جلوی ماشینش می بینم – چون ایمنی کودک هنوز اختراع نشده است – او با هر آهنگ پاپ در رادیو می خواند. او هنوز جوان بود. او عاشق موسیقی بود. او عاشق رقصیدن بود. او در هر چیزی که می پوشید شیرین به نظر می رسید. و وقتی می توانستم مانند دوست کوچک او به همان اندازه شیرین رفتار کنم، همیشه به ما خوش می گذشت. این بخش والدینی بود که او همیشه با آن دست و پنجه نرم می کرد.

به هیچ وجه نمی توان گفت اگر مادرم در سنین پایین مجبور به تک مادر شدن نمی شد، چه می شد. طبقه اجتماعی، جنسیت، و سابقه خانوادگی بیماری روانی او یکسان خواهد بود. اما او می توانست دید منصفانه تری نسبت به زندگی ای که برای خود ایجاد می کرد داشته باشد. اگر هیچ چیز دیگری نبود، زمان بیشتری وجود داشت. وقت آن است که آن زن جوان پرانرژی و بی خیالی باشم که گاهی می دیدم و با بیشترین عشق به یاد می آورم. من هرگز این فرصت از دست رفته را شدیدتر از چند روز گذشته احساس نکرده بودم، زیرا می دانستم که او رفته است و هر چه می توانست باشد با او از بین رفته است.

زمانی که من را به دنیا آورد، زمانی که من موفق به جلوگیری از بارداری نشدم و دیر پریود شدم، سنم از او بیشتر نبود. در این دوره کوتاه و وحشتناک شگفت‌انگیز، قبل از جمله آرامش‌بخش تست بارداری خانگی، به وضوح دو آینده را برای خودم تصور کردم. چون من میتوانست. من میتوانست مثل من مادری را انتخاب کن میتوانست سقط جنین را انتخاب کنید مسیر مال من خواهد بود به نظر می رسد که دشمنان آزادی باروری همیشه درک می کنند که انتخاب مساوی است با سقط جنین. در واقع، بسیار ساده تر است – انتخاب به معنای انتخاب است. وقتی آن داستان ها را در مورد زنان ظاهراً شجاعی می شنوید که با بارداری ناخواسته و “زندگی انتخابی” روبرو شده اند، فقط به یاد داشته باشید که اگر انتخاب را سلب کنید، این امکان پذیر نخواهد بود.

در طول سال‌ها، چند تن از دوستان من با معضلات مشابهی مواجه شده‌اند، زیرا تقریباً از هر سه زن، یک زن در طول زندگی خود سقط جنین می‌کند. با مشاهدات غیرعلمی خود، من یک زن را نمی شناسم که از سقط جنین خود پشیمان شده باشد، همانطور که یک زن را نمی شناسم که از بچه دار شدن پشیمان شده باشد. این هدیه شگفت انگیزی است که به بسیاری از ما (هر چند کمتر و کمتر شده است) که بعد از رو به بلوغ رسیده ایم – نه فقط برای ما، بلکه برای فرزندانمان.

افراد زیادی در این دنیا قدم می زنند که تصوراتشان برنامه ریزی نشده بود، اما حضورشان پس از گذشت نه ماه هنوز مورد استقبال و قدردانی قرار می گیرد. دیگرانی هستند که مادرانشان به وضوح و صراحتاً می خواستند باردار نشوند، شرایط آنها واقعاً وحشتناک بود و هرگز در این مورد نظری نداشتند. مادر یا فرزند بودن در این جمعیت آخر کار آسانی نیست. اجبار زنان برای به دنیا آوردن نوزاد جز مجازات نیست. برای آنها مجازات است، برای بچه هایی که زایمان می کنند مجازات است.

فرزند اول من اکنون 21 سال دارد. وقتی مادربزرگش در آن سن بود، بدون شک به او می گفت که در حال تربیت فرزند است. وقتی به او نگاه می کنم، واقعاً من را تکان می دهد. دختر من از بسیاری جهات فقط یک بچه است. اما او قبل از هر چیز همسرش است، به این معنی که حداقل فعلا باید تصمیم بگیرد که چه زمانی و آیا بچه دار شود. خواهر کوچکتر او در حال حاضر برای کالج درخواست می دهد، و این دو خواهر در کریسمس زمانی که پسر عموی آنها در آستین پرسید آیا دانشگاه هایی در تگزاس در این لیست وجود دارد یا خیر، با ناراحتی خندیدند.

خشمگین است که نسل فرزندان من در برابر حقوق باروری خود با موانع جدی تری نسبت به من روبرو هستند. این افتضاح است که ما یک دادگاه عالی با قضاتی داریم که نگرانی های مشروع زنان را با غرغر کردن در مورد پناهگاه های امن نادیده می گیرند، گویی زایمان در این کشور برای خیلی ها از نظر جسمی و روانی خطرناک نیست. من با گفتن این جمله نظر کسی را تغییر نمی دهم. این حقیقت آن را انکار نمی کند.

کناره گیری پدرم غیرعادی و ناگهانی بود. مادر من تجمعی و کند بود. به گذشته، من او را در تمام عمرش دیده بودم. من صلاحیت ارائه یک تشخیص روانپزشکی را ندارم، اما پیش فرض های خودم را دارم و از نزدیک شاهد بودم که او چقدر با سلامت روان خود دست و پنجه نرم می کرد. این مبارزه به جهات مختلف خود را نشان می دهد، از جمله سکوت یخی که او به اعضای خانواده و دوستان معرفی می کند زمانی که با آنها عصبانی می شود یا فقط از همراهی آنها خسته می شود. برای من، همه چیز شروع به تغییر کرد وقتی که خودم بچه‌هایی داشتم. او بهانه هایی برای نیامدن به جشن تولد و کریسمس پیدا کرد. سپس دیگر جواب تلفنش را نداد. در نهایت، او از همه – خواهر و برادرش، پدر شوهرش، همه – به جز شوهر دومش جدا شد.

مادرم تمام تلاشش را کرد، او واقعاً این کار را کرد و من هم به خوبی انجام دادم. من هنوز دوستش دارم و برایش غصه می خورم و تا آخر عمرم هر دو را انجام خواهم داد. اما هیچ چیز نمی تواند این واقعیت را تغییر دهد که یک دختر محافظت شده، که فقط به طور مشروط توسط والدین و جامعه دوستش داشته باشد، و اصلاً توسط مردی که او را حامله کرده است، از همه ناامید شده است، زمانی که او بسیار ترسیده و آسیب پذیر بود. هیچ چیز نمی تواند تغییر کند که زندگی خوب من به قیمت او تمام شد.

مادرم به هر حال نمی‌خواست مادر شود و بقیه عمرش را با آسیب‌های روحی سپری کرد، زیرا با این وجود او ساخته شده بود. با گذشت زمان، اما، او راهی برای خروج از این هویت پیدا کرد، همانطور که یک حیوان اسیر شده یک عضو را به عنوان بهایی برای فرار از خود به جای می گذارد. در سالهای آخر زندگی، مادرم انتخاب کرد. و هنگامی که پس از مرگ ناگهانی ناپدری ام در سال 2020 به زندگی او بازگشتم، از این که فهمیدم چند نفر از مراقبان مادرم اصلاً تصوری از داشتن یک دختر ندارند، خیلی تعجب نکردم.

داستان های زندگی بیشتر:


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر