قیمت محصولات نانوسان آلمان

اگر می توانید وارد یک نمایشگاه اتومبیل شوید ، یک بسته دانه کمی رنگارنگ بخرید و آنها را بیرون از خانه خود قرار دهید تا جوانه بزنند؟ با این حال ، به جای “دانه” ، تصور کنید اگر برای ساخت ماشین رویایی خود ذرات نانو پرورش می دهید – هر بار یک اتم ، یک ذره. در فیلم علمی تخیلی چیزی به نظر می رسد؟ اما با فناوری نانو ، این امر به زودی می تواند در حوزه واقعیت قرار گیرد.

 

امروزه ، فناوری نانو تقریباً در قیمت محصولات نانوسان آلمان همه صنایع از بیوتکنولوژی گرفته تا ساخت صنعتی نفوذ کرده است. و بخش اتومبیل در حال بررسی فناوری نانو و همچنین ساخت اتومبیل هایی با براقیت ، ایمنی و مصرف انرژی بیشتر است.

لاستیک های مقاوم در برابر سایش ، بدنه اتومبیل ساخته شده از مواد نانو سبک اما مستحکم تر و سیستم های الکترونیکی مینیاتوری شده بهبود یافته ، باعث بهبود کارایی موتور و مصرف سوخت می شوند. تمرکز اصلی کاهش وزن برای بهبود اقتصاد سوخت است. جایگزینی پنجره های شیشه ای با پلیمرها و استفاده از مواد ترموپلاستیک مقاوم در برابر زنگ زدگی ، نانو به جای قطعات شاسی فولادی سنتی ، پیشرفت های اخیر در این زمینه است. به همین ترتیب ، از نانوذرات برای تقویت لاستیک و کاهش مقاومت استفاده می شود و در نتیجه باعث صرفه جویی در مصرف سوخت می شود.

 

فناوری نانو در بخش خودرو جدای از بهبود کارایی و عملکرد کلی ، تازگی و سهولت استفاده قابل توجهی را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، روزی که شستن ماشین شما منسوخ شود دور نیست. شرکت سازنده ژاپنی نیسان ، در حال حاضر در حال آزمایش فناوری رنگ نانو آبگریز برای ایجاد خودروی ‘خود تمیز شونده’ است. این نانو رنگ با تکنولوژی پیشرفته که در نمای خارجی اتومبیل اعمال می شود ، آب و روغن را دفع می کند و یک لایه محافظ بین بدنه اتومبیل و محیط ایجاد می کند. بنابراین گرد و غبار ، آلودگی و یا اسپری گل آلود آب نمی تواند وسیله نقلیه پوشانده شده با این ماده را کثیف کند – به سادگی سطح آن را می غلتاند ، همچنین از ماندگاری بیشتر رنگ اطمینان می یابد.

 

تأثیرات زیست محیطی این فناوری قابل توجه است. همچنین می تواند به طور بالقوه میلیون ها گالن آب را که امروزه برای شستن ماشین های ما استفاده می شود ، صرفه جویی کند.

 

فناوری نانو همچنین می تواند پاسخی برای علاقه مندان به خودرو باشد که مشتاق تجربه رنگ های مختلف بر روی وسیله نقلیه مورد علاقه خود هستند. با استفاده از رنگهای نانو ، آنها فقط با فشار دادن یک دکمه می توانند در مدت زمان یک ثانیه رنگ ماشین خود را تغییر دهند! از آنجا که آنها قادر به انعکاس نور هستند ، رنگهای نانو می توانند طیف کاملی از رنگها را تولید کنند – این واقعا به لذت اضافه می کند!

 

کاربردهای فناوری نانو در بخش خودرو بیشمار است. این پیشرفت ها شامل افزایش فناوری نانو در باتری های خودرو ، فیلترهای ذرات نانو و هوا و لایه های فوق العاده نازک ضد تابش برای پنجره ها و آینه ها است. در برنامه های آینده احتمالاً شاهد بدنه برداشت انرژی ، رنگ خود ترمیم شونده ، تغییر شکل پوست و بهبود عملکرد سلول سوختی اتومبیل های الکتریکی و هیدروژنی در آینده خواهیم بود – همه پیشرفت های جالب توجه که ممکن است موج بعدی نوآوری را در این کشور تحریک کند. بخش خودرو

 

به نظر شما فناوری نانو چگونه می تواند بر صنعت خودرو تأثیر بگذارد؟ لطفا نظرات خود را در بخش زیر قرار دهید

 

خودرو ، اتومبیل ، نوآوری ، رنگهای نانو ، فناوری نانو

 

 

 

درباره نویسنده

Wipro Insights برای رسیدگی به نیازهای مشتریان شورای تحقیق در صنعت را متشکل از متخصصان حوزه و فناوری از این سازمان تشکیل داد. این به طور خاص به استراتژی های نوآورانه نگاه می کند که به آنها کمک می کند تا از مزیت رقابتی در بازار برخوردار شوند. این شورا با همکاری م institutionsسسات دانشگاهی و نهادهای صنعت پیشرو ، روند بازار را مورد مطالعه قرار می دهد تا سازمانها را به بینشهایی که استراتژیهای IT و تجاری آنها را تسهیل می کند ، تجهیز کند.