قیمت ترجمه فارسی به انگلیسی متون تخصصی

زبان های خیالی در برنامه های تلویزیونی چیز جدیدی نیست. طرفداران Star Trek چندین نسل قیمت هر صفحه ترجمه انگلیسی را با شنیدن صحبت های کلینگون گذرانده اند ، در حالی که اخیراً فیلم های ارباب حلقه ها شامل طیف وسیعی از زبان ها است که توسط JRR Tolkien ساخته شده است.

اکنون ، بازی تاج و تخت به آخرین احساس تلویزیونی تبدیل شده است که علاقه به ترجمه را برانگیخته است.

بازی تاج و تخت فصل ششم
Game of Thrones از زمان پخش تلویزیونی خود در سال 2011 به طرز باورنکردنی ای محبوب شده است. مونیسه تا به امروز این مجموعه 26 جایزه Primetime Emmy را از آن خود کرده و رکورد بیشترین برد یک سریال در یک سال را به نام خود ثبت کرده است. این نمایش در ایالات متحده ، استرالیا ، انگلستان ، چین (البته به شدت ویرایش شده) و طیف وسیعی از کشورهای دیگر در سراسر جهان پخش می شود.

فصل ششم به تازگی اخبار مورد انتظار (هشدار خرابکار) مبنی بر بازگشت جان اسنو را پس از بانوی سرخ ، طلسم ملیساندر به زبان والوریایی ، بار دیگر به سرزمین زندگان نشان داده است. طرفداران در سراسر جهان برای ترجمه کلمات ملیساندره سر و صدا کردند قیمت ترجمه کتاب انگلیسی به فارسی ، و انجمن Reddit ترجمه را با هم جمع کرد.

دیوید جی پترسون ، خالق زبان ، با خوشحالی طرفداران این مجموعه ، با به اشتراک گذاشتن آن در وبلاگ خود ، معنی آن را روشن کرد.

زبان های داستانی و تأثیر آنها
زبان های داستانی می توانند تأثیر ماندگاری داشته باشند. اعتقاد بر این است که حدود 20-30 نفر در سراسر جهان به کلینگون تسلط دارند. به طرز عجیبی ، گزارشی در مورد نیاز به مترجم کلینگون برای بیمارستان روانپزشکی شهرستان در سال 2007 گوگل مترجمان در شهرستان Multnomah ، Oregon منتشر شد. این الزام ظاهراً در صورتی بود که بیمار با کلینگون صحبت کند و وارد بیمارستان شود. گزارش بعداً پس گرفته شد و از طرف نمایندگان شهرستان “اشتباه” تلقی شد.

زبان های بازی تاج و تخت نیز تأثیرگذار بوده است. مطالعه سال 2012 توسط Global Language Monitor نشان داد که Dothraki – زبان داستانی که سوارکاران Dothraki به آن صحبت می کنند – چهارمین کلمه پر کاربرد تلویزیون در اینترنت است. با ادامه پخش فصل ششم بازی تاج و تخت در طول سال 2016 ، جالب است که ببینیم در طول این سریال پرتحرک چه چالش های ترجمه دیگری برای بینندگان ایجاد می شود.

افکار نهایی
آیا شما به یک زبان داستانی صحبت می کنید؟ چنین زبان هایی چه ارزشی برای فرهنگ ما دارند؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.