قتل عام دبیرستان میشیگان: نمونه غم انگیز دیگری از اینکه چگونه امتیازات سفیدپوستان سفیدپوستان را می کشند


هیچ حوزه ای از زندگی آمریکایی وجود ندارد که تحت تأثیر خط رنگ در جامعه ای قرار نگرفته باشد که در آن سفید پوستان نسبت به افراد غیر سفیدپوست از مزایای نالایق برخوردار می شوند. این یک نظر نیست، بلکه یک واقعیت تجربی است. جامعه آمریکا به معنای واقعی کلمه توسط نژادپرستی و برتری سفید پوستان ساخته شده است.

این بدان معنا نیست که نژادپرستی، برتری سفیدپوستان و امتیازات سفیدپوستان به نفع همه افرادی است که “سفیدپوست” در نظر گرفته می شوند، به یک اندازه یا به همان اندازه. به همین ترتیب، همین نیروهای اجتماعی بر همه افرادی که «سیاه» یا «قهوه‌ای» یا در غیر این صورت سفید نیستند تأثیر نمی‌گذارند.

در ایالات متحده، نژادپرستی و برتری سفیدپوستان روابط قدرتی هستند که به طور فعال و منفعلانه به سیاه پوستان و قهوه ای ها به دلیل رنگ پوست و ارزشی که جوامع غربی برای آن قائل هستند آسیب می زند.

اما آنها تنها آسیب دیده نیستند. همانطور که این واقعیت ممکن است برای برخی افراد غیر شهودی باشد، نژادپرستی و برتری نژاد سفید اغلب به سفیدپوستان نیز آسیب می رساند.

بیایید به یک مثال اخیر نگاه کنیم. در 30 نوامبر، یک دانش آموز 15 ساله دبیرستانی به نام ایتان کرامبلی در دبیرستان خود در آکسفورد، میشیگان تیراندازی کرد و چهار نفر از همکلاسی های خود را کشت و هفت نفر دیگر را زخمی کرد. کرامبلی خود را به مجریان قانون تسلیم کرده است – که در تیراندازی های دسته جمعی از این نوع کمی غیر معمول است – و متهم به تروریسم و ​​قتل درجه یک، از جمله جرایم دیگر شده است.

خشم فرضی او یک غافلگیری کامل نبود، بلکه بخشی از یک الگوی رفتاری بسیار گسترده تر بود. برای هفته‌ها نشانه‌هایی (از جمله پست‌های رسانه‌های اجتماعی) وجود دارد که نشان می‌دهد کرامبلی بیمار روانی است و برای خود و دیگران خطرناک است.

معلمان و مدیران مدرسه با مرد جوان و والدینش درباره رفتار او که شامل نقاشی های خشونت آمیز و تهدیدهای لفظی بود، ملاقات کردند و چندین بار نیز به طور جداگانه با او صحبت کردند. ملاقاتی با اتان کرامبلی و والدینش چند ساعت قبل از تیراندازی صورت گرفت. نیروهای انتظامی می توانستند از سوی مسئولان مدرسه در این جلسات حضور داشته باشند، اما نشد و کوله پشتی مرد جوان در روز تیراندازی مورد بازرسی قرار نگرفت. اگر چنین بود، مسئولان مدرسه احتمالاً اسلحه او را پیدا می کردند.

یک معلم همچنین به مسئولان مدرسه هشدار داده است که اتان کرامبلی در حال جستجوی اینترنت برای اطلاعات انواع مهمات تلفن خود است. مادرش جنیفر کرامبلی به جای اینکه او را تنبیه کند یا کمک بخواهد، پیامی برای او فرستاد که در آن نوشته شده بود: “لُل، من از دستت عصبانی نیستم. تو باید یاد بگیری که گرفتار نشوی.”


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


جنیفر کرامبل با این رفتار خود نشان داد که دقیقاً همان مادری است که مدیسون کوتورن، جمهوری خواه کارولینای شمالی راست افراطی، علناً تشویق کرد که پسرانش را به عنوان “هیولا” بزرگ کند.

اتان کرامبلی پس از ملاقات با کارکنان مدرسه، از جمله در روز قتل عام، اجازه یافت به کلاس برگردد. گفته می شود او از یک تپانچه نیمه اتوماتیک 9 میلی متری استفاده کرده است که پدرش جیمز کرامبلی چهار روز قبل از قتل به او داده بود.

جیمز و جنیفر کرامبلی پس از دستگیری پسرشان به اتهام جنایات از منطقه فرار کردند. آنها در نهایت در یک ساختمان صنعتی نیمه متروکه در دیترویت، در حدود 45 مایلی جنوب زادگاهشان پنهان شدند. اگر این مظنونان فراری سیاه پوست، قهوه ای یا مسلمان بودند، احتمالاً توسط پلیس کشته می شدند. در عوض بدون هیچ آسیبی دستگیر شدند. پسر آنها پس از اینکه گفته می شود مرتکب قتل جمعی شده بود، از همین نوع امتیاز برخوردار شد.

والدین کرامبلی به قتل عمد و جرایم دیگر متهم شده اند. همچنین به آنها این فرصت داده شد تا قبل از محاکمه به قید وثیقه آزاد شوند – حتی پس از اینکه قبلاً با (ظاهراً) تلاش برای فرار به کانادا قانون را زیر پا گذاشته بودند. باز هم، اگر کرامبلی سفید نبود، ضمانت یا داده نمی شد یا در سطح باج خواهی تحمیل می شد.

اگر قدرت نژادپرستی، برتری سفیدپوستان و امتیاز سفیدپوستان نباشد، در آکسفورد، میشیگان، می‌توان جان چند نفر را نجات داد؟

از آنجایی که خشونت با اسلحه معمولاً به عنوان یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی تلقی نمی شود، و از آنجایی که امتیاز سفیدپوستان تمایل دارد نقش سفیدی و مردانگی سفید پوست را در خشونت با اسلحه از بین ببرد، این موضوع به درستی در سراسر جامعه مورد توجه قرار نگرفته است – به استثنای حماقت آیینی ” افکار و دعاها.»

بیشتر تیراندازی های دسته جمعی در مدرسه توسط پسران سفیدپوست و مردان جوان سفیدپوست انجام شد. در نتیجه، آنها به عنوان رویدادهای فردی و غیرعادی تلقی می شوند، نه به عنوان یک مشکل اجتماعی که نیاز به مداخله و حل دارد.

وقتی صحبت از جوانان سیاه‌پوست و قهوه‌ای به میان می‌آید که متهم یا مظنون به فعالیت‌های جنایی جزئی هستند، برتری سفیدپوستان آنها را مجازات می‌کند – اغلب به شیوه‌های افراطی. از طریق آنچه “رشد” نامیده می شود، کودکان سیاه پوست و قهوه ای، حتی در زمانی که بسیار جوان هستند، ذاتاً خطرناک تلقی می شوند و از معصومیت، آسیب پذیری و نیاز به مراقبت، نگرانی و محبتی که جامعه معمولاً برای کودکان سفید پوست و سایر جوانان ارائه می کند، محروم می شوند. مردم.

در نتیجه، اتان کرامبلی خود را بی گناه و ناتوان در صدمه زدن به دیگران می دانست. در مقام مقایسه، تامیر رایس 12 ساله که در پارکی در کلیولند مشغول بازی با اسلحه اسباب‌بازی بود، تنها چند ثانیه پس از رسیدن پلیس توسط پلیس هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد. تریون مارتین 17 ساله توسط یک نگهبان خیابان تعقیب و کشته شد که بعداً از قتل تبرئه شد.

پسران و دختران سیاه‌پوست و قهوه‌ای در مدارس آمریکا بسیار شدیدتر از دانش‌آموزان سفیدپوست به خاطر همین جنایات مجازات می‌شوند.

اتان کرامبلی و والدینش محصول فرهنگ تسلیحات آمریکایی هستند که ریشه در قرن‌ها تاریخ دارد، جایی که از سلاح‌ها برای ارتکاب نسل‌کشی علیه مردم بومی این قاره و همچنین برای تسلط و کنترل بر سیاه‌پوستان، چه برده‌دار و چه آزاد، استفاده می‌شد. سلاح‌ها همچنین در پروژه بزرگ‌تری برای امپراتوری و توسعه که شامل تسخیر افراد غیر سفیدپوست در بسیاری از نقاط مختلف جهان بود، نقش اساسی داشتند. نگرش آمریکای سفید نسبت به اسلحه و خشونت به عنوان عنصر انحصاری “آزادی سفیدپوستان” نیز در پروژه فاشیستی جمهوری خواه نقش محوری دارد.

به طور قابل پیش بینی، مادر اتان کرامبلی یکی از اعضای فرقه سیاسی دونالد ترامپ است، جنبشی که توسط برتری طلبی سفیدپوستان، زن ستیزی، سادیسم، ضد روشنفکری و سایر گرایش های ضد اجتماعی به جریان افتاده است. جنیفر کرامبلی در نامه ای به ترامپ نوشت:

آقای ترامپ، من واقعاً دوست دارم که شما سخنران بدی هستید، زیرا صداقت و فروتنی نشان داده است. نظرت عوض شد و گفتی “خب که چی؟” آیا کامنت بدنام “آنها را در بیدمشک بگیر” باعث رنجش من شد؟ خیر من دائماً چیزهایی را می گویم که مردم اشتباه می کنند، یعنی نه همیشه. آیا موافقم که اظهارنامه مالیاتی خود را نشان دهید؟ خیر برای من مهم نیست که شما چه کار می کنید یا شاید مالیات نمی پردازید، به نظر من آنها شخصی هستند، و اگر دولت بتواند فردی بیش از 10000 دلار را در مالیات پرداخت نشده حبس کند و شما لغزش کنید، این نشان دهنده فساد است. دوست دارم شکست خوردی من حتی بیشتر دوست دارم که این شکست ها به شما درس هایی آموخت و شما را به یکی از موفق ترین تاجران تاریخ من تبدیل کرد.

من دوست دارم که شما در کانون توجه سیاسی نیستید، شاید شما امیدی هستید که واقعاً می تواند سیاستمداران را در مورد آنچه من معتقدم واقعاً هستند آشکار کند. من امیدوارم که شما Big Pharma را ببندید، مراقبت های بهداشتی را دوباره برای من و خانواده Middle CLASS من در دسترس قرار دهید. امیدوارم درمان سرطان را پیدا کنید، زیرا یک درمان وجود دارد، همه ما آن را می دانیم، اما شما هستید که آن را ثابت خواهید کرد. من از شخصیت بزرگ و تندخویی شما نمی ترسم …

والدین من در مدرسه ای تدریس می کنند که فرزندانشان از والدین مهاجران غیرقانونی می آیند. اکثر والدین آنها زندانی هستند. آنها علاقه ای به یادگیری ندارند و مادرم را تهدید به کشتن می کنند زیرا به نمرات خود اهمیت می دهند. متوجه هستی آقای ترامپ از دولت ما معلم رایگان می گیرند، تبلت رایگان می گیرند تا موفق شوند؟ چرا پسر من نمی تواند این چیزها را به دست آورد، ما آمریکایی های سخت کوش لیاقت آن را نداریم؟ …

من معتقدم که شما رئیس‌جمهوری هستید که این اتفاقات را رقم می‌زنید. من هرگز اینقدر به یک نفر ایمان نداشتم و تو او هستی.

اگر این وبلاگ حتی نظر شما را جلب می کند … متشکرم. از صمیم قلبم.

ارادتمند شما،

یک شهروند سخت‌کوش طبقه متوسط ​​که از قانون پیروی می‌کند، که از لعنت شدن خسته شده و ترجیح می‌دهد بیدمشکش را بگیرند.

علاوه بر این، بحث‌های کرامبلی در رسانه‌های جمعی نمونه‌ای از این موضوع را ارائه می‌دهد که چگونه حتی رفتار مرگبار و جنایتکارانه افراد سفیدپوست هرگز به عنوان نماینده سفیدپوستان به عنوان یک گروه یا سفیدپوست به عنوان یک هویت اجتماعی ارائه نمی‌شود. اگر کرامبلی سیاه‌پوست یا قهوه‌ای، یا مسلمان، یا عضوی از جامعه‌ای به حاشیه رانده دیگر بود، روایت غالب بر تربیت «بد» یا «غفلت‌آمیز» آن‌ها با پرسش‌هایی درباره «خانواده» و «پدرها و الگوهای مرد» تمرکز می‌کرد. مادران بی مسئولیت» و «ارزش های جامعه بزرگتر». فاکس نیوز و دوربین اکوی راست راست بزرگتر آنها را به قبرهای وحشتناک تبدیل می کند و برای هفته ها روی آنها تمرکز می کند.

مرتبط: جاناتان متزل دانشمند: برتری سفیدپوستان به معنای واقعی کلمه سفیدپوستان را می کشد

جاناتان متزل، کارشناس بهداشت عمومی، در کتاب خود، مرگ سفیدی، پیوند بین سفیدی، سیاست هویت سفید، مردانگی، سلاح، خشونت و مرگ را توضیح می دهد:

جذابیت این مفهوم از نیروی مرد سفیدپوست مسلح از بسیاری جهات منطقی است. چه کسی توسط پلتفرمی که مدعی افزایش امتیاز، قدرت، امنیت و اقتدار است وسوسه نمی شود؟ اما باز هم، ریاضیات و گرافیک جنبه خطرناک و کشنده پیوند دادن امتیاز به ابزار جنگ و حمایت سیاستمداران و سیاستمداران را نشان می‌دهد که دسترسی به این ابزارها را در زندگی روزمره و فضاهای صمیمی مردم آسان‌تر می‌کند. . داده ها تا حد زیادی حاکی از آن است که سلاح های بیشتر به معنای مرگ و میر بیشتر است، و به ویژه برای افرادی که امتیازات و پتانسیل هایشان، کارت های من و سیاست های تسلیحاتی مدعی بازگرداندن آنهاست…

همانطور که این روند پیشرفت می کند، خطر برای مردان سفیدپوست نه تنها از ابزار، انگیزه یا حتی قوانین ناشی می شود. بلکه خود امتیاز تبدیل به یک تکلیف می شود. خود مردان سفیدپوست در حال تبدیل شدن به بزرگترین تهدید برای خود هستند. خطر از آن چیزی است که آنها هستند و می خواهند باشند.

گفتمان عمومی آمریکا فضایی برای نوع زبانی ایجاد نمی کند که برای متقاعد کردن سفید پوستان لازم باشد که نژادپرستی، برتری سفیدپوستان و امتیازات سفیدپوستان نیز به آنها آسیب می رساند. در واقع، همانطور که در قتل عام اسلحه در دبیرستان آکسفورد و بسیاری از حوادث مشابه می بینیم، امتیازات سفیدپوستان به معنای واقعی کلمه باعث مرگ سفیدپوستان می شود. برای بسیاری از سفیدپوستان، مشاهده این امر غیرممکن شده است: آنها برای دستمزد روانی و مادی سفیدپوست – که به طور مساوی بین همه سفیدپوستان تقسیم نمی شود – بیشتر از آن ارزشی قائل هستند که برای زندگی خود و فرزندان، خانواده و زندگی خود ارزش قائل هستند. جوامع

اطلاعات بیشتر در مورد جنبش برتری سفید پوستان در سال 2020:


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر