قانون‌گذاران جمهوری‌خواه می‌خواهند محدودیت‌های بیشتری برای رای‌گیری پیش از دستورات موقت ۲۰۲۲ مسدود کنند


پس از تصویب قانون‌گذاران جمهوری‌خواه در 19 ایالت، 34 قانون محدودکننده دسترسی به برگه‌های رای در سال 2021، که عمدتاً ناشی از دروغ‌های انتخاباتی دونالد ترامپ بود، بیش از نیمی از ایالت‌ها خود را آماده می‌کنند تا پیش از انتخابات میان‌دوره‌ای امسال فراتر روند.

جمهوری‌خواهان جورجیا که سال گذشته طیف وسیعی از محدودیت‌ها را تصویب کردند که دموکرات‌ها آن‌ها را به قوانین دوران جیم کرو تشبیه کردند و منجر به محکومیت و تحریم‌های گسترده شرکت‌ها شد، جریانی از لایحه‌های رأی‌گیری جدید را ارائه کردند که فراتر از محدودیت‌های سال گذشته است. جمهوری خواهان میسوری قبلاً تعدادی لایحه ارائه کرده بودند که الزامات سخت گیرانه تری را بر داده های شخصی رأی دهندگان برای رأی گیری شخصی و پستی پس از رد تلاش های قبلی آنها توسط دادگاه ها اعمال می کند. به گفته مرکز دادگستری برنان در دانشکده حقوق دانشگاه نیویورک، حداقل چهار ایالت قبلاً هفت لایحه را ارائه کرده اند که “بازبینی نامشروع حزبی” از نتایج انتخابات را آغاز می کند یا اجازه می دهد. جمهوری خواهان در بسیاری از ایالت ها نیز حداقل هفت لایحه را از قبل ارائه کرده اند که دسترسی به رای گیری پستی را محدود می کند.

حتی این اعداد فقط سطح را خراش می دهند. سال گذشته، جمهوری خواهان بیش از 400 لایحه را برای محدود کردن رأی ارائه کردند. به گفته مرکز برنان، از این تعداد، حداقل 88 لایحه در 9 ایالت به مجلس جدید تصویب خواهد شد. دموکرات ها حمله به این قانون را ادامه شورش کنگره در ژانویه گذشته توصیف کردند، زمانی که حامیان ترامپ در تلاشی ناموفق برای مسدود کردن اعتبار جو بایدن، قانونگذاران را در سالن های کنگره تحت تعقیب قرار دادند.

“تردیدی وجود ندارد که وقایع 6 ژانویه الهام گرفته شده و برای ترویج دروغ بزرگ تقلب در رای دهندگان، که دونالد ترامپ و حزب جمهوری خواه برای توجیه قوانین نژادپرستانه برای سرکوب رای دهندگان در ایالت های سراسر کشور از آن استفاده کردند، طراحی شده است.” موندر جونز، DNY، که برای اولین بار در سال 2020 انتخاب شد و چند روز قبل از حمله سوگند یاد کرد.” «آن زمان و اکنون نیز روشن است که حزب جمهوری‌خواه مدرن بیشتر به حفظ حاکمیت رهبری اقتدارگرای خود علاقه دارد تا حفظ دموکراسی ما.

مطالب مرتبط: “سرکوب رای دهندگان چگونه به نظر می رسد”: درخواست های رای گیری رد شده پس از قانون جدید رای گیری در گرجستان 400 درصد افزایش یافته است

جمهوری‌خواهان از فشار ملی دفاع کرده‌اند و استدلال می‌کنند که نیاز به تضمین “یکپارچگی انتخاباتی” و رفع نگرانی رای دهندگانشان در مورد امنیت انتخابات است – نگرانی‌هایی که بیش از یک سال است توسط ترامپ و متحدانش تقویت شده است. دموکرات‌ها و گروه‌های رای‌دهنده می‌گویند بسیاری از محدودیت‌ها تلاش‌هایی برای سرکوب آرا است، به‌ویژه آنهایی که رنگین‌پوست‌ها به‌طور نامتناسبی از نامزدهای دموکرات حمایت کرده‌اند. برخی از لوایح می توانند حتی فراتر از آن هم پیش بروند – و به قانونگذاران تحت رهبری جمهوری خواهان اجازه می دهند که انتخابات را تضعیف کنند.

لیا گرینبرگ، مدیر اجرایی پروژه Indivisible، یک سازمان غیرانتفاعی مترقی، گفت: «حمله به دموکراسی ما در قالب یک موج ملی پیروزمندانه سرکوب رأی دهندگان و براندازی سیستم های انتخاباتی ما ادامه دارد». جمهوریخواهان در مجالس ایالتی در سراسر کشور صدها لایحه را برای محدود کردن مشارکت در دموکراسی – که به ویژه رای دهندگان سیاه پوست و قهوه‌ای را هدف قرار می‌دهند – معرفی کرده و به تصویب رسانده‌اند. و از آن زمان، جمهوری خواهان در سنا هر روز حق رای فدرال و قانون اصلاح دموکراسی را که ایمان را به فرآیندهای دموکراتیک ما باز می گرداند، مسدود کرده اند.

بوچ میلر، سناتور جورجیا، جمهوری خواه که اکنون برای معاونت فرمانداری نامزد شده است، ماه ها پس از حمایت از ماده ای در لایحه جامع 202 سنای ایالت که استفاده از صندوق های رای غایب را به طور کامل ممنوع می کند، به دنبال لایحه ای است. دیوید رالستون، رئیس مجلس نمایندگان، لایحه‌ای را پیشنهاد کرده است که تحقیقات انتخاباتی را از دفتر وزیر امور خارجه به دفتر تحقیقات دولتی منتقل می‌کند. این آخرین اقدام از مجموعه اقداماتی است که با هدف تضعیف قدرت برد رافنسپرگر، وزیر امور خارجه، جمهوری خواه که تلاش های ترامپ برای “پیدا کردن” آرای کافی برای کمک به او برای غلبه بر شکست خود در گرجستان را رد کرد، است. سال گذشته، حزب جمهوری خواه رافنسپرگر را از سمت ریاست شورای انتخابات ایالتی برکنار کرد و او را از شرکت در هر گونه اختلافات انتخاباتی بدون تایید قوه مقننه منع کرد.

یکی دیگر از پیشنهادات جدید جمهوری خواهان، ساختار دولت شهرستان گوئینت در جورجیا را بازسازی می کند، جایی که بایدن با 18 امتیاز برنده شد و به مجلس قانونگذاری تحت سلطه جمهوری خواهان اجازه می دهد تا کمیسیون منطقه ای به رهبری دموکرات ها را با نامزدهای خود پر کند. نیکول هندریکسون، رئیس دموکرات کمیسیون منطقه، گفت که این پیشنهاد “صدای ما را به عنوان شورای کمیشنرها حذف می کند و شهروندان ما را از حقوقشان محروم می کند، که در هیچ یک از اینها حرفی برای گفتن نداشته اند.”


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


جمهوری‌خواهان فلوریدا، که سال گذشته قانون جامعی را تصویب کردند که رأی‌گیری پستی و صندوق رای را محدود می‌کرد و به ناظران چریکی حق رأی‌گیری می‌داد، همچنین موجی از پیشنهادات جدید را قبل از چرخه انتخابات بعدی به راه انداختند. فرماندار ران دیسانتیس، یک جمهوری خواه، خواستار تشکیل یک واحد مجری قانون جدید برای بررسی “بی نظمی” در رای گیری شده است. به گزارش گروه وکالت، قانونگذاران ایالتی پیشنهاد کرده اند که برای هر کشور ثالثی جرم است که بیش از دو رای را به صندوق بیندازد و “حفظ” لیست رای دهندگان را افزایش دهد، که منتقدان می گویند اغلب “پاکسازی” رای دهندگان معتبر است. حق رای.

قانونگذاران جمهوری خواه در پنج ایالت، از جمله فلوریدا، تنسی و اوکلاهاما، لایحه هایی را ارائه کرده اند که بررسی های حزبی را در مورد انتخابات 2020 آغاز می کند، اگرچه هیچ بازشماری یا “ممیزی” در هیچ ایالتی – از جمله مواردی که توسط جمهوری خواهان انجام شده یا به دستور آنها انجام شده است – هیچ مدرکی در مورد آن پیدا نکرده است. تقلب قابل توجه در انتخابات

لایحه جمهوری خواهان در نیوهمپشایر ماشین های شمارش را حذف می کند و همه آرا را ملزم می کند که با دست شمارش شوند، که دموکرات ها از این بیم دارند که زمان لازم برای شمارش آرا را طولانی تر کند و به بازیگران بد اجازه دهد مشروعیت انتخابات را به چالش بکشند. جمهوریخواهان در این ایالت همچنین شرایط سخت گیرانه تری برای اقامت برای رای دادن پیشنهاد کرده اند که به نظر می رسد ادامه هدف جمهوری خواهان برای محدود کردن رای دانشجویان باشد.

قانونگذاران جمهوری خواه در پنج ایالت، از جمله فلوریدا، تنسی و اوکلاهاما، لایحه هایی را ارائه کرده اند که بررسی های حزبی را در مورد انتخابات 2020 آغاز می کند.

بسیاری از لایحه‌هایی که جمهوری‌خواهان قبلاً ارائه کرده‌اند نیز از سال گذشته منتقل می‌شوند. به گفته مرکز برنان، حداقل 57 لایحه از 88 لایحه انتقال، رای گیری پستی را محدود می کند، از جمله محدود کردن زمانی که رای دهندگان باید برگه رای را از طریق پست ارسال یا تحویل دهند. هفت مورد دیگر پاکسازی رای دهندگان را گسترش خواهند داد، پنج مورد دیگر تحریم های کیفری را علیه مقامات انتخاباتی که برگه های رای ناخواسته را از طریق پست ارسال می کنند یا افرادی که به رای دهندگان کمک می کنند تا برگه های رای خود را بازگردانند، اعمال می کنند، و 23 نفر دیگر الزامات شناسایی رای دهندگان را اعمال یا گسترش می دهند.

آندریا واترز کینگ، رئیس اندیشکده مترقی مؤسسه درام ماژور گفت: «حمله کاپیتول تنها آغاز کارزاری برای سرنگونی دموکراسی ما بود. «حامیان سفیدپوست نتوانستند انتخابات ریاست جمهوری را بدزدند، بنابراین اکنون در تلاش برای سرقت آن در ایالات متحده هستند. ده ها لایحه برای سرکوب رأی دهندگان از زمان قیام در سراسر کشور به تصویب رسیده است – این حملات به دموکراسی ما کمتر قابل مشاهده است، اما نه کمتر موذیانه. ما باید با این قوانین ضد دموکراتیک مبارزه کنیم، همانطور که شورشیان را محکوم می کنیم.»

بسیاری از لوایح با کمک گروه های محافظه کار با جیب های عمیق نوشته شده اند. جسیکا اندرسون، مدیر اجرایی هریتیج اکشن برای آمریکا، یک سازمان خواهر بنیاد قدرتمند هریتیج، سال گذشته در یک ویدیوی فاش شده دریافت شده از مادر جونز به خود می بالید که در برخی موارد این سازمان قانونگذاران را وادار کرده است تا محدودیت های رای را اعمال کنند.

او در این ویدئو گفت: “در برخی موارد، ما آنها را برای آنها درست می کنیم.” یا یک نگهبان از طرف خودمان داریم که الگوی قانون را به آنها بدهیم تا این حالت عادی و از پایین به بالا را داشته باشد.»

اندرسون یادآور شد که این گروه توانست “سریع” و “بی سر و صدا” به قانونگذاران آیووا در تهیه لوایح کمک کند و حمایت عمومی را برای تعدادی از محدودیت های جدید رای گیری جلب کند.

او گفت: «راستش را بخواهید، هیچ کس حتی متوجه نشد. تیم من به یکدیگر نگاه کردند و ما گفتیم: “به این راحتی نمی تواند باشد.”

دموکرات ها تلاش ها را برای تصویب قانونی در مورد حق رای پیش از انتخابات میان دوره ای امسال در پاسخ به محدودیت های جدید رای از سر گرفته اند. چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، قول داده است که اگر جمهوری خواهان به جلوگیری از قانون آزادی رأی و قانون ترویج رأی گیری جان لوئیس ادامه دهند، رأی گیری برای تغییر قوانین مجلس مارتین لوتر کینگ جونیور برگزار خواهد کرد. مشخص نیست که آیا او می‌تواند سناتورهای جو مانچین، DW.Va.، و Kirsten Cinema، D-Ariz. را متقاعد کند که از تغییراتی که مدت‌هاست با آن مخالف بودند حمایت کنند.

سومر در اوایل این هفته هشدار داد: «زمان ما رو به اتمام است. “کاری که این مجالس قانونگذاری در سال 2021 انجام داده اند و اکنون در سال 2022 شروع به انجام می کنند، اگر مدت زیادی صبر کنید، نمی توانید آنها را به موقع برای انتخابات 2022 لغو کنید. حتی اگر قانون بگوید که آنچه ساخته شده است، این اشتباه است، ممکن است دادگاه بگویند خیلی نزدیک به فصل اصلی است، ما نمی توانیم آن را تغییر دهیم. پس باید سریع عمل کنیم.»

در مورد مبارزه مداوم برای حق رای بیشتر بخوانید:


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر