“قاتلان” موزیکال قاتل استفن ساندهیم است که در مورد آن صحبت نمی کنیم

[ad_1]

من اولین بار Killers، موزیکال مرحوم استفان ساندهیم را در دبیرستان در یک جشنواره تئاتر بعد از اینکه مخفیانه داخل شدم دیدم. من در جشنواره بودم چون در مسابقه نمایشی برنده شدم و باید برای نمایش خودم تمرین می کردم. اما به محض شروع موسیقی Assassins، آهنگی شبیه سیرک، من مسحور شدم. من نمی توانستم ترک کنم.

سوندهایم موسیقی را ساخت و اشعار “قاتلان” را با کتابی از جان ویدمن نوشت و نمایش اولین بار در برادوی در سال 1990 اجرا شد و تنها پس از 73 اجرا و نقدهای متفاوت به پایان رسید. نام ساندهیم ممکن است به فروش اجراها کمک کرده باشد، اما همانطور که فرانک ریچ افسانه ای در نیویورک تایمز نوشت: آنها می کشند.

پس از مرگ سوندهایم در 26 نوامبر، در سن 91 سالگی، ادای احترام به افسانه تئاتر موزیکال شد و بسیاری از ترانه های پرشور او، اشعار تحریف شده او که بسیار با زبان او همخوانی دارد و عشق او به نوشتن نمایشنامه ها تمجید کردند. در ترحیم ها و قصیده های سوندهایم شرکت (1970)، سوئینی تاد در سال 1979 و داستان وست ساید (1957) برجسته می شوند.

افراد زیادی از “قاتل” نام نمی برند.

لیست NPR از “10 آهنگ از استفان ساندهیم که ما هرگز از گوش دادن به آنها دست نخواهیم کشید” هیچ آهنگی از نمایش ندارد. این دقیقاً یک فلاپ نبود، اما دقیقاً جشن گرفته نشد.

متصل: کمترین دلار خود را روی “آنی زنده” شرط بندی کنید! در NBC! آغاز یک عصر فراگیر جدید برای کلاسیک های قدیمی است

Assassins از طریق فیلم‌هایی داستان قاتلان ریاست جمهوری و قاتلان احتمالی را از جان ویلکس بوث تا جان هیکلی جونیور روایت می‌کند. مانند موزیکال Sondheim در سال 1986 به نام Into the Woods، یک راوی به نام The Balladeer آزادانه داستان ها را بازگو می کند. . نمایش سمت تاریک الهام بخش تولید است. این کیت اغلب حس یک محدوده تیراندازی با زنگ‌ها یا زنگ‌ها را دارد. موسیقی اتفاقی مملو از کالیپا مانند چرخ فلک به نظر می رسد. این “یک چیز بدی از این راه می آید” است، اما برای یک ترور ریاست جمهوری.

آهنگ ها به همان اندازه بازیگوش، ملودیک و غافلگیرکننده هستند که بیشتر آهنگ های سوندهیم – حتی کمی یادآور «Into the Woods»، به ویژه پیش درآمد آن و «نیمه شب گذشته»، و گاهی به طرز شگفت انگیزی. قافیه ها با ابیاتی مانند: “بعضی از پسرها فکر می کنند که نمی توانند برنده شوند. / جایزه اول اغلب به مبتدی ها می رسد.” و کار ساندهیم مطمئناً با خشونت بیگانه نیست. سوینی تاد یک قاتل دارد – حتی آدمخوارهایی هم وجود دارند.

اما قاتلان دارند فقط قاتلان

حتی Balladeer در نقش ها دوبل می شود و لی هاروی اسوالد را در اکثر تولیدات بازی می کند. بررسی های اولیه از تمام این خشونت ها انتقاد کردند و برخی نمایش را به “غیر وطن پرستی” در بحبوحه جنگ خلیج فارس متهم کردند. «درباره لحظات بد صحبت کنید» خط اول مقاله لس آنجلس تایمز درباره این نمایش است.

اما آیا زمان خوبی برای راه اندازی یک موزیکال در آمریکا برای قاتلان وجود دارد؟

در نمایش، قاتلان در فضا و زمان در یک نوع باشگاه قاتل پاتوق می کنند و در آنجا یکدیگر را تشویق می کنند. چارلز گیتو (قاتل پرزیدنت جیمز آ. گارفیلد در سال 1881) سارا جین مور را در سال 1975 تیراندازی می کند. مور و اسکیکی فروم، دختری مانسون که به همراه مور سعی در ترور رئیس جمهور جرالد فورد داشتند، به یک سطل مرغ شلیک کردند.

سلاح های زیادی در Assassins روی صحنه می روند. شخصیت ها در آهنگ ملودیک «تصنیف آواز تفنگ» سلاح های خود را تکان می دهند. Guiteau یک به مخاطب اشاره می کند. به نظر می رسد که سلاح ها همیشه در دست شخصیت ها هستند، کمتر به عنوان تکیه گاه و بیشتر به عنوان امتداد بدن آنها. سگی مورد اصابت گلوله قرار می گیرد، کودکی برای بستنی گریه می کند که توسط مادرش مور تهدید به اسلحه می شود.

در واقع، هیچ داستان مرکزی در مورد Assassins وجود ندارد. این بیشتر شبیه یک احساس مرکزی است که متأسفانه توسط برخی کمانداران توده ای مدرن تکرار می شود. قاتلان احساس تنهایی می کنند، از غم و اندوه، عشق نافرجام، و شکست هایشان بیگانه شده اند. آنها بر این باورند که کشتن کسی که می شناسند باعث شهرت و خوشحالی آنها می شود. توسط پروکسی به آنها اطلاع دهید. یا اینکه دنیایی را که آنها از آن بسیار ناراضی هستند تغییر خواهد داد: “ما تنها کاری را انجام می دهیم که می توانیم انجام دهیم. / ما داریم رئیس جمهور را می کشیم.”

در دهه 1990، تولید Killers پس از عکس های مدرسه لغو شد. تولیدات پس از 11 سپتامبر لغو شد. اما احیای آن در حال حاضر خارج از برادوی است، با همان نقدهای جالبی که مورد اصلی قرار گرفت، از جمله یکی از نیویورک تایمز که به آخرین فیلمبرداری در زمان چاپ، یعنی مرگ هالینا هاچینز فیلمبردار فیلم Rust Kit الک بالدوین اشاره می کند. .

البته پس از این معاینه، تیراندازی دیگری نیز رخ داد. البته قبل از اینکه این را تمام کنم، دیگری وجود خواهد داشت.

در آمریکا پس از ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، به سختی می‌توان با متن‌هایی مانند «کاری که من کردم کشتن مردی که کشورم را کشت» و غم و اندوه همیشگی شخصیت‌ها، عمدتاً مردان، از تنها بودن و رها شدنشان، تشابه‌های مدرن ترسیم نکرد. که فکر می کنند دیگر جایی برایشان ندارد.

فقط یک صحنه عواقب خشونت را نشان می دهد: قتل JFK، اوج نمایش. و حتی رهگذرانی که با شنیدن این خبر در مورد جایی که بودند آواز می‌خواندند، در پایان آهنگ با یک تصمیم تلخ پایان می‌پذیرند: “هیچ چیز واقعاً تمام نشد / فقط متوقف شد.” برای خود موزیکال بهانه عجیبی به نظر می رسد.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


از برخی جهات، Killers ممکن است بسیار قدیمی احساس کنند. تعدادی از قاتلان مهاجرانی با لهجه های سنگین هستند. مشکلات سلامت روان شخصیت هایی مانند مور و گیتو با خنده بازی می شود. همین چند ماه پیش، جشنواره Shaw یک تولید آینده را لغو کرد، زیرا صاحبان حقوق اجازه ندادند که تولید n-کلمه ای را که بوث خوانده بود در یک جنجال علیه رئیس جمهور آبراهام لینکلن تغییر دهد.

چند ماه بعد از اینکه Assassins را در دوران دبیرستان دیدم، نمایشنامه جدیدی به نام The Front را در دانشگاه دیدم. The Front که توسط رابرت کیسلی نمایشنامه‌نویس بریتانیایی نوشته شده است، داستان لندنی‌ها در دوران بلینز در طول جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند. اگرچه یک موزیکال نیست، اما شخصیت‌ها در لحظات بسیار خیره‌کننده آهنگ‌های دوران جنگ را a capella می‌خوانند. و داستان بر زنان متمرکز است: زنانی که در کارخانه‌های بمب‌سازی کار می‌کنند، زنانی که به‌عنوان شوهرشان به جنگ رها شده‌اند، دختری که تنها بزرگ می‌شود.

هم جبهه و هم قاتلان به من یاد دادند که تاریخ زنده است، هنوز هم اتفاق می افتد. این تاریخ را می توان خواند و داستان ها فقط در تخیل (“شرکت”)، هنرهای دیگر (“شور”، “یکشنبه در پارک با جورج”) و افسانه ها (“در جنگل”) نیستند – بلکه در گذشته . چندین دهه قبل از اینکه همیلتون بر تئاتر موزیکال تسلط پیدا کند، ما Killers را داشتیم که از متن تاریخی استفاده می کرد، از جمله شعری که گیتو در صبح اعدامش نوشت و با صدای بلند روی چوبه دار خواند.

شاید موزیکال سوندهایم سن چندانی نداشته باشد و نباید آن را به راحتی اجرا کرد. به عنوان مثال، من در مورد خط اسوالد تعجب می کنم که “چه باید بکنم؟”

آیا خط می خندد، همانطور که در ویدیوی تولید سال 2004 در یوتیوب بود؟ یا اینکه در تئاتر تازه افتتاح شده در سال 2021 سکوت می شود، با دانستن اینکه این شوخی سیاه اصلاً شوخی نیست، خشونتی مانند آن همچنان ادامه دارد. شاید هرگز ندانم، به‌عنوان Revival of Assassins، نقدهای ولرم، و موارد دیگر پس از مرگ آهنگساز، مدت طولانی‌اش را فروخته است.

سوندهایم همیشه در نوشتن درباره تاریکی بهترین بوده است و چیزهای وحشتناک را با ملودی های زیبا و سر به فلک کشیده ساخته است. چیزهای وحشتناک بسیاری از تاریخ است. این چیزی است که ما تحمل می کنیم. و همانطور که می دانیم کسانی که از تاریخ درس نمی گیرند محکوم به تکرار آن هستند. یا آن را بخوان

داستان های بیشتری مانند این:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortmobil ödeme bozdurbirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı