فرودگاه ها استقرار 5G را کاهش می دهند – اما این نظریه پردازان توطئه را توجیه نمی کند

[ad_1]

در میان تئوری‌های توطئه پوچ‌تر که از این همه‌گیری پدیدار شد، نظریه‌ای است که گسترش ویروس SARS-CoV-2 – یک شی فیزیکی متشکل از میلیون‌ها اتم – را به فناوری سلول‌های باند پهن نسل پنجم (5G) مرتبط می‌کند که در حال حاضر استفاده می‌شود. به شکل برج هایی که امواج رادیویی ساطع می کنند ( فوتون های بدون جرم).

اگرچه هیچ مبنایی در فیزیک وجود ندارد، اما این تصور که یک بیماری همه گیر به نوعی وجود دارد مرتبط با شبکه های سلولی 5G وجود دارد به طور مکرر برنده شد کلاچ در شبکه های اجتماعی اگرچه چنین تئوری‌های توطئه‌ای بدیهی است که پوچ هستند، اما هرگونه مطبوعات منفی در مورد معرفی 5G معمولاً این باور نظریه‌پردازان توطئه را زنده می‌کند که مشکلی در سیستم پهنای باند سلولی وجود دارد. بنابراین، شایعات مشابهی در این هفته پس از اینکه Verizon و AT&T در روز سه‌شنبه اعلام کردند که در پاسخ به نگرانی‌ها مبنی بر اینکه فناوری 5G تجهیزات ایمنی تعیین‌کننده ارتفاع هواپیما را مختل کند، گسترش خدمات تلفن همراه در نزدیکی فرودگاه‌های خاص را به تاخیر می‌اندازند، منتشر شد.

اصطلاح 5G به نسل جدید فناوری پهنای باند سلولی اطلاق می شود که در سال 2019 در سراسر جهان معرفی شد. زیرساخت سلولی برای ارتباطات بی سیم تقریباً هر ده سال یکبار باید ارتقا یابد و نسل جدید فناوری به گونه ای طراحی شده است که سریعتر از آن باشد. نسل قبلی، 4G، و با پهنای باند بهتر و توانایی عالی برای انتقال سریع حجم زیادی از اطلاعات. علاوه بر این، همانطور که معمولاً در مورد پیشرفت در اشکال ارتباطات رادیویی اتفاق می‌افتد، فناوری 5G باید از نظر فرکانس طیف الکترومغناطیسی را بالاتر می‌برد. این امکان را برای این نوع سیگنال‌های بی‌سیم فراهم می‌کند تا داده‌های زیادی را منتقل کند، اگرچه نقطه مقابل این است که این سیگنال‌ها نمی‌توانند به اندازه سیگنال‌های فرکانس پایین‌تر خود به همان اندازه دور بروند بدون اینکه بدتر شوند.

علاوه بر این – و متاسفانه برای خطوط هوایی – 5G همچنین از بخشی از طیف رادیویی استفاده می کند که بسیار نزدیک به طیف تعیین شده برای عملیات هواپیماهای حیاتی است. همپوشانی طیف به این معنی است که برج‌های 5G که تقریباً کوچک‌تر و حجم‌تر از پیشینیان خود هستند، فعلاً در نزدیکی فرودگاه‌ها قرار نخواهند داشت.

اگرچه انتظار می‌رود بیش از 90 درصد از توسعه برنامه‌ریزی شده 5G ادامه یابد، اما این اعلام همچنان یک مانع برای شرکت‌های مخابراتی است. این منعکس کننده تنش های مداوم بین خطوط هوایی و تنظیم کننده ها از یک سو و شرکت های تلفن همراه از سوی دیگر است.

با این حال، این هیچ ارتباطی با فناوری 5G که فعالانه COVID-19 را توزیع می کند، ندارد.

مرتبط: چرا کارشناسان بهداشت عمومی در مورد 5G، نسل بعدی شبکه سلولی نگران هستند

در واقع، هیچ مدرکی مبنی بر ارتباط دکل های 5G به هر طریقی با COVID-19 وجود ندارد.

مارک تاترز، استاد دانشگاه آمستردام و پیتر نایت، استاد دانشگاه منچستر، در نوشتن برای The Conversation، اطلاعات نادرست را به ویروس ها تشبیه کردند و توضیح دادند که “چند گونه مختلف” از تئوری های توطئه وجود دارد. برخی از مفسران اینترنتی اصرار دارند که فناوری 5G در ووهان راه اندازی شده است (که درست نیست) و بنابراین به نوعی با شروع همه گیری مرتبط است. برخی دیگر به صراحت 5G را به انتقال مستقیم ویروس متهم می کنند، اگرچه برخی می گویند افراد بد از یک مسیر انحرافی استفاده می کنند: راه اندازی ویروس برای وادار کردن مردم به مصرف “واکسن هایی” که توسط 5G “فعال می شوند”. افرادی هستند که می گویند ویروس SARS-CoV-2 برای وادار کردن مردم به ماندن در خانه در حالی که مهندسان این فناوری را نصب می کنند ایجاد شده است، یا اینکه هم آن و هم همه گیری بخشی از یک برنامه بزرگتر برای “کاهش جمعیت” سیاره است.

هیچ مدرکی دال بر توطئه صنعت مخابرات و همه گیری کووید-19 وجود ندارد. شاید مهمتر از آن، بیماری ها نمی توانند توسط امواج رادیویی پخش شوند. در همین حال، واکسن ها، از جمله واکسن هایی که از فناوری جدید پلت فرم mRNA استفاده می کنند، به اندازه هر تلقیح رایج دیگری که مردم دریافت می کنند، ایمن هستند. با این حال، علی‌رغم تلاش‌های هماهنگ مقامات بهداشت عمومی برای انتشار این اطلاعات، نظریه‌پردازان توطئه از هلند تا بولیوی بر اساس این باورها برج‌های 5G را تخریب کرده‌اند.


آیا می خواهید داستان های سلامتی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


تئوری های توطئه خود یک بیماری همه گیر اطلاعاتی هستند که برخی از کارشناسان آن را “اینفودمیا” نامیده اند.

تئوری های توطئه 5G فقط جهش باورهای مرزی دیرینه درباره فناوری هستند. به عنوان مثال، در دهه 1990، بسیاری از مردم ادعا کردند که برنامه نظامی برای تحقیقات شفق فعال با فرکانس بالا (HAARP) برای کنترل زمان و ذهن استفاده می شود. در واقع، این برنامه صرفاً آزمایشاتی را در یونوسفر انجام می داد. چالش در مبارزه با تئوری‌های توطئه این است که اگرچه تأمین‌کنندگان آنها اغلب می‌گویند که ذهنی باز دارند، اما برای تفکری که برای متقاعد کردن بسته است جذابیت بیشتری دارند.

تاتر و نایت در گفتگو توضیح دادند: «نظریه‌پردازان توطئه معمولاً یک جهان‌بینی کامل دارند که از طریق آن اطلاعات و رویدادهای جدید را متناسب با نظریه موجود خود تفسیر می‌کنند». «در واقع، یکی از ویژگی‌های تعیین‌کننده تفکر توطئه‌آمیز این است که خود مهر و موم، بدون تقلب و مقاوم در برابر چالش است. فقدان شواهد، از قضا، اغلب به عنوان مدرکی برای پوشش جمعی در نظر گرفته می شود.

تام فیلیپس، سردبیر یک سازمان حقیقت یاب بریتانیایی به نام فول فکت، به وکس گفت که این پدیده به ایدئولوژی سیاسی مرتبط نیست.

فیلیپس گفت: «این واقعاً از این طیف عبور می کند – بسیاری از سوگیری های سیاسی و انواع مختلف تئوری های توطئه می توانند چیزی را در نظریه 5G بیابند. بسیاری از این ترس ها در زمان معرفی به سادگی به 5G منتقل شدند.

سه استاد دانشگاه فناوری کوئینزلند در نوشتن برای Media International Australia توضیح دادند که چگونه سازمان هایی که انگیزه های ایدئولوژیک، سیاسی یا مالی برای ترویج اطلاعات نادرست دارند از پلتفرم هایی مانند فیس بوک سوء استفاده کرده اند. هنگامی که این همه گیری در اوایل سال 2020 شیوع پیدا کرد، آنها توانستند به سرعت دیدگاه های خود را “تطبیق دهند” و در میان افرادی که تمایلی به پذیرش حقایق علمی در مورد COVID-19 ندارند، محبوبیت کسب کنند. حقایق راستی آزمایی در مضیقه بودند، زیرا نظریه پردازان توطئه تمایل داشتند اطلاعاتی را که با باورهای ترجیحی آنها در تضاد بود رد کنند. شرکت‌ها می‌توانستند کارهای زیادی برای حذف پست‌های گمراه‌کننده انجام دهند، و وقتی این کار را انجام می‌دادند، اغلب توسط نظریه‌پردازان توطئه به‌عنوان اثبات تزشان مشخص می‌شد. اطلاعات نادرست از سوی افراد مشهور نیز منتشر شد که با شناخت نام خود، این مزیت طبیعی جلب توجه به نظرات آنها بود، حتی اگر نظراتشان متناقض باشد.

با این حال، اکنون از تحلیل فعلی ما مشخص است که تئوری توطئه کووید/5G محصول تضاد باورهای توطئه‌آمیز دیرینه درباره خطرات احتمالی سلامتی 5G، و نیز واکسن‌ها، نخبگان جهانی، چین و چاه‌های دیگر است. نویسندگان می نویسند: با بحران در حال ظهور ویروس کرونا، اهداف مشکوک را ایجاد کرد.

البته همانطور که مشکل رادارهای اشتراک‌گذاری رادار هواپیما آشکار می‌کند، مطمئناً نگرانی‌های موجهی در مورد 5G وجود دارد. فقط آنهایی که نظریه پردازان توطئه از آنها صحبت می کنند نیست. در واقع، کارشناسان بهداشتی وجود دارند که معتقدند بخشی از طیف الکترومغناطیسی مرتبط با 5G ممکن است اثرات خفیفی بر سلامت انسان داشته باشد.

دکتر دکتر می‌گوید: «اگرچه تشعشعات مربوط به فناوری 5G به‌اندازه فناوری کنونی تلفن همراه مورد مطالعه قرار نگرفته است، اما اسناد و مدارک قابل‌توجهی وجود دارد که تأثیر قابل‌توجهی را بر سلامت و توسعه انسان نشان می‌دهد.» جری فیلیپس، پروفسور دپارتمان شیمی و بیوشیمی در دانشگاه کلرادو، در ایمیلی در سال 2018 به سالن گفت: «تابش 5G با دیگر منابع پرتوهای غیریونساز در محیط ما. البته ارزیابی دقیق تر و عمیق تر از خطرات برای سلامت انسان و محیط زیست موجه است.»

و البته، خلبانان و خطوط هوایی وجود دارند که به این نکته اشاره می کنند که این امر با تجهیزات مهم – یعنی ارتفاع سنج های رادیویی آنها تداخل دارد.

جو دی پیت، رئیس انجمن خلبانان هواپیما، اوایل این ماه به Yahoo گفت: “ارتفاع سنج های رادیویی هواپیمای ما نه تنها ارتفاع را به صورت واقعی، نه تنها فشار و ارتفاع، بلکه همچنین زمین واقعی را هنگام فرود یا برخاستن تعیین می کند.” . اما آنها به بسیاری از سیستم های دیگر در هواپیمای ما متصل هستند.”

بیشتر در مورد تئوری های توطئه:[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر