فرانک لیاقت بهتری از ایستگاه یازده را دارد. و همچنین داستان هایی از معلولیت ها

[ad_1]

یکی از دوستان به شوخی تلخ گفت که او یک یا دو قرن پیش هرگز تا بزرگسالی زنده نمی ماند. از لنزهای تماسی استفاده کنید و آلرژی داشته باشید. من به عنوان فردی که نیمه ناشنوا هستم، حداقل بر اساس محبوب‌ترین جعل‌های دوران تاریک آینده، نمی‌توانم از آخرالزمان جان سالم به در ببرم. نویسندگان به من اجازه ندادند.

ایستگاه یازده با افراد معلولی مثل من مهربان نیست. رمان امیلی سنت مندل که در سال 2014 منتشر شد، داستان مجموعه ای از شخصیت ها در اطراف دریاچه های بزرگ و زندگی به هم پیوسته آنها را قبل و بعد از آنفولانزای ویرانگر، یک بیماری همه گیر (آیا، آشنا به نظر می رسد؟) که به سرعت 99٪ اخلاقی دارد را روایت می کند. درصد

یکی از بازماندگان، گیوون چوداری (هیمش پاتل)، روزنامه‌نگار آزاد بیکار و جاه‌طلب EMT است که برادرش فرانک (نبهان رضوان) روی صندلی چرخدار است و در حین کار به عنوان خبرنگار نظامی پس از شلیک گلوله فلج شده است. سپس در اقتباس HBO Max از «ایستگاه یازده» شگفت‌انگیز بود که فرانک درب آپارتمان خود را به صورت عمودی باز کرد. فرانک در سریال از ویلچر استفاده نمی کند. او فلج نیست. در عوض، نصف دهانش را به عصا تکیه می کند. با ترکش در پاهایش در نمایش، به جای ضربه گلوله به نخاع در کتاب، به سادگی می گوید: “یکی قصد داشت من را منفجر کند.”

مشخص نیست چرا تصمیم گرفته شده تا قهرمان سریال «ایستگاه یازده» کمتر معلول شود. بله، حرکت بر روی ویلچر در یک آپارتمان کوچک دشوار خواهد بود – به نظر بسیار شبیه زندگی واقعی است، جایی که فضاها اغلب غیرقابل دسترس هستند. اما به نظر می رسد تصمیم برای به حداقل رساندن مصدومیت فرانک برای آسایش تماشاگران توانمند بوده است. عصا به راحتی فراموش می شود. نیمی از عکس های فرانک حتی آن را نشان نمی دهند.

مطالب مرتبط: آنچه هوکولینو اوکو در مورد ناشنوایی می‌داند – و آنچه که پنهان می‌کند

نمایش HBO Max داستان Jevon را گسترش می دهد. یکی از راه‌هایی که سریال از کتاب منحرف می‌شود این است که جوون، بازیگر کودکان در ابتدا، کرستن، با بازی ماتیلدا لاولر با اعتماد به نفس و فریبنده در جوانی و در بزرگسالی توسط مکنزی دیویس، که ستاره سریال شد، کمک می‌کند. با او می ماند .

برای من همیشه در رمان عجیب به نظر می رسید: اینکه جوون یک کودک را به امن می برد زیرا بیماری همه گیر، به همان سرعتی مرگبار و ظاهراً به سرعت ویروس زامبی 28 روزه، در حال ویران کردن شهر شیکاگو بود – فقط برای اینکه آن را به حال خود رها کند. ، احتمالاً خطرناک است. نگه داشتن جیون و کرستن برای مدت طولانی در کنار هم، رابطه آنها را عمیق تر می کند و ستون فقرات داستان را تقویت می کند، یعنی پیدا کردن خانواده و بهترین نتیجه را از شرایط دشوار.

اضافه شدن سه برادر و کرستن نیز صحنه هایی را ایجاد می کند که اکنون به طرز دردناکی به ما مربوط می شود: خانواده آینده در آپارتمان با هم ماندند و سعی داشتند ویروس را از بین ببرند. فرانک با سفارش دادن گزارشی در مورد کتاب، معلم واقعی کودک می شود و کرستن که تاریکی بین چنین چیزهایی را به کمال می رساند، با همان اشتیاق فرزند من به آموزش از راه دور نزدیک می شود.

کرستن همان کتاب را بارها و بارها می خواند، با عنوان Station Eleven، یک رمان گرافیکی علمی-تخیلی نوشته، مصور و منتشر شده توسط میراندا (دانیل ددوایلر، که بی سر و صدا مجری برنامه است). عجیب است که تنها یک کتاب به ظاهر از این بیماری همه گیر جان سالم به در خواهد برد، آن هم در جلد شومیز. «ایستگاه یازده» و شکسپیر تنها ادبیات این دنیاست؟ من عاشق داستان‌های علمی تخیلی هستم، اما ترجیح می‌دهم در آخرالزمانی باشم که حداقل مارشا نورمن و آنا دیور اسمیت داشته باشد.

اما اگرچه صحنه های بیشتری با گیون و کرستن وجود دارد، داستان فرانک گسترش نمی یابد.

او سعی می‌کند زندگی‌نامه‌ای بنویسد، درست همانطور که نویسندگان ایستگاه یازده سعی می‌کنند به داستان یک فرد معلول بپردازند – اما خیلی به آن نزدیک نشوید، ممکن است ناجور باشد. من نمی توانم استعاره ای بزرگتر از نوشتن ارواح در اینجا فکر کنم، وانمود کنید که زندگی ای را داشته اید که زندگی نکرده اید.

فرانک یک مشکل اعتیاد دارد که به ظاهر و باورنکردنی بدون مشکل از بین می‌رود، زیرا همه‌گیری در حال گسترش است و این سه نفر نمی‌توانند آپارتمان فرانک را ترک کنند. هم در کتاب و هم در سریال، فرانک به عنوان یک اسیر جنگی توصیف شده است. فرانک خود را «چیزی بسته» توصیف می‌کند و می‌گوید که روزنامه‌نگاری را رها کرده است، زیرا «روزنامه‌نگاران باید بیرون بروند»، ظاهراً نه پیش‌بینی دوران کنونی ما از کار کردن در خانه، و نه اطلاعات زیادی درباره روزنامه‌نگاران معلول دارد. چنین افسردگی ممکن است قابل قبول باشد، اما جایی برای مطالعه در نظر گرفته نشده است. این ضربه روحی فرانک است حداقل در داستانی در نظر گرفته می شود که مغز آن یک ضربه است.

رضوان به عنوان یک بازیگر، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد (همانطور که تنها مجری با معلولیت باز در نمایش، شاهزاده آمپونسا که از آتش بازمانده است، که در چندین صحنه خود به عنوان مشتری سمفونی مسافرتی انرژی و همدلی می تاباند). صحنه ای که رضوان در آن به رپ می پردازد نشان می دهد که این بازیگر بسیار بیشتر از آنچه تاریخ به او داده است، توانایی داشته است.

این داستانی است که برای فرانک پایان بدی دارد، همانطور که اکثر داستان های ناتوانی نوشته شده توسط افراد دارای معلولیت انجام می دهند. در این رمان، فرانک پس از اینکه مستقیماً به جیون می‌گوید که این کار را خواهد کرد، خودکشی می‌کند. و جوآن هیچ کاری برای متوقف کردن او انجام نمی دهد. این یک دیدگاه روشن از زندگی یک فرد معلول است، این تصور که ما سربار معلولانی هستیم که ما را دوست دارند و اگر فقط بمیریم برای همه بهتر است.

او همچنین قهرمان معلول را به عنوان یک شهید به تصویر می کشد که تنها زمانی که فرانک فداکاری کند می تواند جانان زنده بماند. نکته زیادی در کتاب وجود ندارد، احساس بهانه ای ظریف برای ایده آل کردن یک شخصیت به حاشیه رانده شده. افراد دارای معلولیت شرور نیستند. اما ما قدیسان کامل هم نیستیم. بله، شخصیت ها در یک بیماری همه گیر هستند، اما فرانک می تواند با ویلچر خود سفر کند. تصمیم او برای مردن شکننده به نظر می رسد مانند وسایل سنگفرش باران کرستن.

در سری HBO Max، این حتی کمتر منطقی است. فرانک با عصا راه می‌رود – جراحتی که برادرش بعداً هنگامی که جوون در یک حمله مجروح شد متحمل شد و او را مجبور کرد تقریباً مانند عصای فرانک به عصا تکیه کند. عجیب است که جوون در آن زمان (و مسافت های طولانی را طی می کند) به عنوان یک فرد معلول خوب عمل می کند. اما قهرمان فرانک همچنان مصمم به فداکاری است.

در قسمت “خداحافظ، خانه آسیب دیده من”، فرانک با مرگ یک مهاجم خانه آشنا می شود. مرگ او مانند یک از دست دادن است و او در حال حاضر فاقد انرژی یا اعتبار است. اگر فرانک حداقل در دفاع از کرستن جوان یا حتی برادرش بمیرد، یک چیز است، اما او این کار را نکرد. او فقط پس از عذرخواهی از گیون همانجا می ایستد، در حالی که مردی که به آپارتمان آنها نفوذ می کند پس از اینکه فرانک به آرامی غریبه را عمدا تحریک می کند، او را با چاقو می زند.

معلم بازیگری من در دبیرستان می گوید این اقدام هیچ دنباله ای ندارد اما در تاریخ هم انگیزه ای ندارد. او فاقد چنان اعتباری است که کرستن، در کودکی، خود را سرزنش می کند – که با متقاعد کردن برادرانش برای اجرای نمایشنامه ای اقتباسی از نمایشنامه مورد علاقه اش “ایستگاه یازده”، به نوعی این کار بد را انجام داد (که من نمی فهمم). برای مدت طولانی مرگ فرانک و تنها جا ماندن) اتفاق افتاد.

برای فرانک مناسب است که بمیرد در حالی که خانواده بازی کرستن را بازی می کنند، زیرا به نظر می رسد همه چیز آماده است.

نگاه توانا همیشه در رمان قوی بوده است، جایی که قهرمان لیلی پترسون، زن جوانی که نمی‌تواند داروی افکسور خود را دریافت کند، که برای درمان افسردگی، در کنار سایر بیماری‌ها، به سادگی می‌میرد. او گواهینامه رانندگی خود را ترک می کند. کلارک آن را در موزه پیش از همه‌گیری خود قرار می‌دهد و چیز دیگری درباره لیلی گفته نمی‌شود.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


این نماد فداکاری برای معلولان یک ژانر تخصصی است که در طیف وسیعی از داستان‌های علمی تخیلی و فانتزی از کلاسیک گوتیک گوژپشت نوتردام تا فیلم مادر / اندروید ۲۰۲۱ دیده می‌شود. غیرعادی تر و تقریباً ناشنیده تر است که یک فرد معلول به سادگی زندگی کند.

این دیدگاه محدودی است که می‌بینیم در زمان واقعی و در طول همه‌گیری خودمان اتفاق می‌افتد، زیرا برخی اثرات طولانی مدت کووید را رد کرده‌اند و قادر به تصور یک بیماری مزمن یا ناتوانی مادام‌العمر نیستند. این یک دیدگاه بسیار سیاه و سفید از جهان است: اینکه شما قادر هستید یا مرده اید. اما 61 میلیون آمریکایی، از جمله من، در وسط زندگی می کنند.

سیم کرن نویسنده، در یک بررسی درخشان، ایستگاه یازده را به عنوان یک “فانتزی احتمالی” برای بازگشت به شیوه زندگی کشاورزی توصیف می کند. از این گذشته، افراد دارای معلولیت اغلب مجبورند از فناوری استفاده کنند، از سمعک گرفته تا پروتز. دنیای بدون فناوری، به همان اندازه عجیب «ایستگاه یازده»، حتی بدون پنل های خورشیدی، به جز فرودگاه شمال شهر، دنیایی بدون افراد دارای معلولیت زیاد خواهد بود.

تصور نکردن اینکه چگونه افراد دارای معلولیت در آخرالزمان شما کنار می آیند، شکست در انجام کار اساسی یک هنرمند است: بازتاب و تصور جهان، حتی یک جهان تخیلی. لازم نیست همیشه برای همه همه چیز باشید – اما باید به خاطر داشته باشید که انسانیت پیچیده است. به عنوان مثال، چرا فرانک در مسافت های طولانی بیشتر از کرستن، یک کودک کوچک و شاکی است؟

اگر کسی هست، افراد دارای معلولیت هستند اکثر مدبر، عادت به پیمایش در سیستمی که قبلاً برای ما در حال فروپاشی بود. تا دهه 1980، پیاده روها در سمت شیبدار خیابان، محدودیتی برای استفاده از ویلچر (چه ویلچر و چه اسکوتر) نداشتند. فعالان معلول برای دریافت آنها جان باختند. با وجود قانون آمریکایی های معلول، امروزه بسیاری از ساختمان ها قابل دسترسی نیستند. بسیاری از مراحل رمپ ندارند. بسیاری از ویدیوها شرح ندارند. بسیاری از افراد دارای معلولیت حقوق قانونی دلار دریافت می کنند، کسانی که اصلاً استخدام می شوند.

اخبار امروز ما مملو از داستان هایی است که به عنوان صمیمانه، اما در واقع مشمئزکننده، در مورد کودکان دارای معلولیتی است که ویلچر خود را می سازند یا برای همکلاسی هایی که بیمه شده اند، پروتز دست و پا دارند پول جمع می کنند – یا هیئت منصفه بزرگسالی که قرقره ای برای بلند کردن آنها نصب می کند. ویلچر از ساختمانی که آسانسور ندارد تا بتوانند خانه را ترک کنند.

اگر کسی برای زنده ماندن از آخرالزمان خلق شده است، این افراد دارای معلولیت هستند که قبلاً آن را تجربه می کنند. اگر کسی زنده می ماند، کسی مثل لیلی بود. یکی مثل فرانک کسی خیلی قبل از اینکه دنیا تاریک شود شمرده و رها کرده است، عادت کرده است جهنم، آب بالا یا آنفولانزای گرجی را پیدا کند و راهش را بپیماید.

داستان های بیشتری مانند این:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر