فراتر از محوطه سازی: چگونه رستوران های زنجیره ای می توانند با آلودگی آب و هوا مقابله کنند

[ad_1]

هنگامی که مک دونالد در ماه گذشته اولین رستوران سطح صفر خود را در بریتانیا افتتاح کرد، واکنش سریع بود. علیرغم تعدادی از اقدامات برای افزایش انعطاف‌پذیری سایت – عایق‌های ساخته شده از پشم گوسفند، توربین‌های بادی و پنل‌های خورشیدی در محل و باغ تنوع زیستی که توسط آب باران جمع‌آوری‌شده از پارکینگ نگهداری می‌شود – محیط‌بانان گریه کردند و ادعا کردند این زنجیره نتوانسته است به مشکلات رسیدگی کند. تاثیر زیست محیطی عظیم مدل کسب و کار آن

جیم والش، تحلیلگر ارشد سیاست انرژی در Food and Water Watch به گریست گفت: «برنامه مک دونالد سبز، روشن و ساده است.

این یک مشکل منحصر به فرد برای طاق طلایی نیست. به گفته والش و دیگران، مک‌دونالدز یکی از تعداد فزاینده‌ای از زنجیره‌های فست فود است که راه‌حل‌های آب‌وهوایی «بی‌معنا» را ترویج می‌کنند و در عین حال با تغییرات عمیق‌تر مخالفت می‌کنند. به عنوان مثال، برگر کم متان برگر کینگ، زمانی که در سال 2020 راه اندازی شد، به عنوان یک “ترفند” مورد انتقاد قرار گرفت، زیرا بر اساس علمی غیرقابل قبول بود و به مسائل گسترده تری مربوط به صنعت گوشت گاو صنعتی اشاره نمی کرد. و اخیرا، صلح سبز پس از اینکه در آوریل اعلام کرد که به بسته‌های سس تند قابل بازیافت روی می‌آورد، از تاکو بل به دلیل “شستن سبز” انتقاد کرد. به گفته جان هوچوار، مدیر کمپین اقیانوس سبز ایالات متحده آمریکا، این اعلامیه “مشکل گسترده تر پلاستیک های یکبار مصرف تاکو بل” بود.

بنابراین، رستوران های زنجیره ای چه کاری می توانند انجام دهند تا به میزان قابل توجهی ردپای خود را بر روی آب و هوا و محیط زیست کاهش دهند؟

اگر هدف اصلی کاهش تغییرات اقلیمی است، اولین قدم واضح تمرکز بر غذا است، زیرا بیشتر انتشار گازهای گلخانه‌ای رستوران از آنجاست. برای مک‌دونالد، تقریباً 80 درصد آلودگی آب و هوا از زنجیره تأمین، به‌ویژه از خرید محصولات حیوانی با کربن فشرده مانند گوشت گاو و محصولات لبنی ناشی می‌شود. به گفته Simon Fischweicher، رئیس شرکت‌ها و زنجیره‌های تامین CDP، یک سازمان غیرانتفاعی که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را محاسبه و افشا کنند، این تعداد برای صنعت غذا و نوشیدنی حتی بیشتر است. انتشارات عملیاتی – گازهای گلخانه‌ای که مستقیماً از رستوران‌ها منتشر می‌شوند، برای مثال از طریق استفاده از گاز برای گرم کردن ساختمان‌ها – معمولاً در مقایسه ناچیز هستند.

او به Grist گفت: «اگرچه مهم است که تأثیرات عملیاتی را در نظر بگیریم و روی آن تمرکز کنیم و آن‌ها را کاهش دهیم… مدیریت زنجیره تأمین بسیار مهم است. سقف – ممکن است کمتر از تغییرات در انواع غذاهایی باشد که رستوران ها می خرند.

گوشت یک منطقه مشکل خاص است، زیرا دام مسئول بیش از نیمی از انتشار جهانی مواد غذایی است. جنیفر مولیدور، یک مبارز ارشد غذا در مرکز تنوع زیستی، می گوید: «تغییر نکردن منوهای آنها همه چیز را شبیه دکوراسیون پنجره می کند. به گفته وی، فست فودهای زنجیره ای مانند مک دونالد – جایی که بیش از یک سوم آمریکایی ها هر روز قبل از همه گیری کووید-19 غذا می خوردند – اجازه مصرف بیش از حد محصولات حیوانی را می دهند، هم مستقیماً با ارائه آنها در منوی غذایی خود و هم به طور غیرمستقیم با ترویج فرهنگ. مصرف گوشت در خانه و در زنجیره های دیگر. Molidor از رستوران‌ها خواسته است تا با جایگزین کردن گزینه‌هایی مانند همبرگر گوشت گاو با جایگزین‌های گیاهی مانند عدس و لوبیا سیاه، گوشت را از منوی خود غیرمتمرکز کنند.

در واقع، روی آوردن به پروتئین‌های گیاهی مانند لوبیا و حبوبات می‌تواند تأثیر زیادی بر انتشار گازهای گلخانه‌ای رستوران‌ها و اهداف گسترده‌تر آب و هوایی ایالات متحده داشته باشد. به عنوان مثال، صد گرم پروتئین از عدس، تنها یک شصتم انتشار گازهای گلخانه ای مربوط به 100 گرم پروتئین گوشت گاو را تولید می کند. بر اساس مطالعه‌ای که سال گذشته توسط محققان دانشگاه میشیگان و تولان منتشر شد، جایگزینی تنها نیمی از رژیم‌های غذایی حیوانات آمریکایی با جایگزین‌های گیاهی، 24 درصد از راه را برای دستیابی به توافق پاریس برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در اختیار ایالات متحده قرار می‌دهد. گازها انتشار گاز برخی از زنجیره‌های زنجیره‌ای گام‌هایی در این راستا برداشته‌اند – مانند برگر کینگ که در سال 2002 یک همبرگر گیاهی را به منوی خود اضافه کرد و اکنون Impossible Whopper را ارائه می‌کند. اما تا کنون، Panera تنها زنجیره ملی است که برنامه‌های خود را برای گسترش گزینه‌های گیاهی برای پوشش نیمی از منوی خود اعلام کرده است.

با این حال، انتشار گازهای گلخانه ای تنها یک مورد در مورد افزایش پایداری رستوران ها است. به گفته سارا راینهارت، تحلیلگر ارشد سیستم های غذایی و سلامت در اتحادیه دانشمندان نگران، تمرکز صرفا بر انتشار گازهای گلخانه ای بسیار محدود است. رستوران ها باید به سهم خود در مسائل زیست محیطی مانند آلودگی هوا و آب و همچنین بی عدالتی اجتماعی توجه کنند. او گفت: «شما می‌توانید مصرف انرژی خود را به نحوی پایدارتر کنید، اما این دیگر آسیب‌های اجتماعی یا زیست‌محیطی را از بین نمی‌برد.»

گوشت دوباره در این آسیب زیست محیطی دخیل است – به ویژه زمانی که از مزارع کارخانه ای تهیه می شود، جایی که فضولات غلیظ مدفوع می تواند ترکیبات مضر را در هوا آزاد کند و فلزات سنگین را در منبع آب استخراج کند. اما تولید محصولات صنعتی می تواند برای محیط زیست نیز مضر باشد، زیرا کودهای فراوان معمولاً به آبراه ها تخلیه می شوند و باعث شکوفه جلبک ها می شوند که گونه های بومی را می کشند و می توانند آب آشامیدنی را آلوده کنند. والش، تحلیلگر سیاست انرژی در Food and Water Watch، بر لزوم حمایت رستوران‌ها از انتقال از تک‌فرهنگ – روش کاشت محصول در زمین‌های بزرگ برای به حداکثر رساندن سود – تأکید کرد، زیرا باعث کاهش مواد مغذی خاک، تسریع تخریب جنگل‌ها و ایجاد آن می‌شود. اکوسیستم هایی که کمتر در برابر تهدیداتی مانند بیماری و خشکسالی آسیب پذیر هستند.

والش گفت، برای حرکت به سمت پایداری واقعی، مک‌دونالدز و سایر رستوران‌های زنجیره‌ای باید تعهد عمومی برای حمایت از توسعه سیستم‌های غذایی منطقه‌ای، که در آن شیوه‌هایی مانند کشاورزی چندفرهنگی – که در آن محصولات اضافی در زمین‌های کوچک برای بهبود سلامت، خاک و برای بهبود سلامت، کشت می‌شوند، داشته باشند. حفظ تنوع زیستی – امکان پذیرتر است. علاوه بر تغییر تدریجی مواد تشکیل دهنده در منوی غذایی پایدار آنها، این ممکن است شامل لابی برای قوانینی برای تحریک زوال کشاورزی صنعتی باشد. برای مثال، قانون اصلاح سیستم کشاورزی پیشنهادی سناتور کوری بوکر می‌تواند کمک کند، زیرا مزارع کارخانه‌های بزرگ جدید را متوقف می‌کند، مزارع موجود را تا سال 2040 حذف می‌کند و رقابت کشاورزان کوچک در بازار ملی را آسان‌تر می‌کند.

راینهارد افزود که رستوران‌های زنجیره‌ای نیز باید از قوانینی برای افزایش انصاف در صنعت غذا حمایت کنند، با حداقل دستمزدی که می‌توان با آن زندگی کرد و برای همه، از کارمندان رستوران گرفته تا کشاورزان، اعمال می‌شود. علیرغم برخی افزایش دستمزدها در همه‌گیری کووید-19، کارگران زنجیره غذایی از لحاظ تاریخی کمترین میانگین دستمزد ساعتی را در هر صنعت در ایالات متحده دریافت کرده‌اند، اگرچه آنها به طور معمول با شرایط کاری خطرناک از جمله قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا – و کارگران مواجه هستند. غرامت ممکن است رد شود. راینهارت گفت که اگر رستوران بزرگی مانند مک دونالد ادعای پایداری داشته باشد در حالی که بر این شیوه های کارگری «استثمارگرانه» تکیه می کند، ناصادقانه خواهد بود. (مک دونالد به درخواستی برای اظهار نظر از سوی گریست پاسخ نداد.)

پرداختن به همه این اجزای سیستم غذایی یک کار بزرگ است و هیچ راه واحدی برای عدالت و پایداری بیشتر برای رستوران های زنجیره ای وجود ندارد. با این حال، یک چیزی که دوستداران محیط زیست با آن موافق هستند این است که بعید است رستوران ها به طور داوطلبانه تغییرات جاه طلبانه ای را که به فوریت مورد نیاز است، اجرا کنند. راینهارد خواستار مداخله دولت فدرال شد – شاید وزارت کشاورزی رستوران ها را موظف می کند که از پروتکل های زنجیره تامین پایدار یا استانداردهای غذایی مبتنی بر پایداری پیروی کنند. وزارت بهداشت و خدمات انسانی قبلاً چارچوبی از استانداردهای پایداری برای خرید مواد غذایی و دفع زباله ایجاد کرده است. اگرچه این استانداردها داوطلبانه هستند و در حال حاضر فقط برای تأسیسات فدرال اعمال می شوند، راینهارد گفت که آنها می توانند به عنوان یک برنامه نظارتی برای کل صنعت غذا عمل کنند.

در همین حال، مولیدور گفت که زنجیره‌هایی مانند مک‌دونالدز باید از سرمایه اجتماعی و اقتصادی عظیم خود برای هدایت فرهنگ غذایی ایالات متحده به سمت مدلی پایدارتر استفاده کنند – نه از طریق عایق پشم گوسفندی و طراحی داخلی ساخته شده از فنجان‌های پلی استایرن بازیافتی و با عادی کردن وعده‌های غذایی کم کربن.

مولیدور، با اشاره به اینکه شرکت های فست فود قبلاً از طریق بازاریابی تهاجمی همبرگرهای گوشت گاو و بسته بندی های یکبار مصرف، تغییرات عمده ای را در رفتار مصرف کننده ایجاد کرده اند، گفت: آنها این فرصت را دارند که فرهنگ مصرف ما را به شیوه ای مثبت برای همه تغییر دهند. آنها قبلاً این کار را انجام داده اند و می توانند دوباره این کار را انجام دهند.»

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر