فراتر از استفاده مجدد و بازیافت: چگونه ایالات متحده واقعاً می تواند تولید پلاستیک را کاهش دهد

[ad_1]

گروهی از کارشناسان هفته گذشته توصیه ساده و عقل سلیمی را برای مقابله با مشکل آلودگی پلاستیکی در ایالات متحده ارائه کردند: ساخت این همه پلاستیک را متوقف کنید.

جنا جمبک، استاد کالج مهندسی دانشگاه جورجیا و یکی از نویسندگان گزارش برجسته ای که هفته گذشته توسط آکادمی های ملی منتشر شد، می گوید: «اول و مهمتر از همه، عدم تولید زباله بهترین کاری است که می توانید برای محیط زیست انجام دهید. . علوم، مهندسی و پزشکی.

این ایده ای است که فعالان محیط زیست سالهاست از آن حمایت می کنند. علاوه بر بازیافت و استفاده مجدد از 42 میلیون تن پلاستیکی که ایالات متحده سالانه دور می ریزد، آنها می گویند که ما باید در وهله اول هجوم پلاستیکی را که تولید می شود کاهش دهیم. تولید پلاستیک منبع قابل توجهی از انتشار گازهای گلخانه ای و آلودگی است که در خط مقدم به جوامع آسیب می رساند و زباله های پلاستیکی اکوسیستم های سراسر جهان را مسدود می کند. ساخت کمتر پلاستیک در هر سه جنبه کمک خواهد کرد.

اکنون که این توصیه از سوی آکادمی های ملی با نفوذ آمده است، مدافعان امیدوارند که سیاستمداران فدرال بتوانند با طرح یک سوال کلیدی به آن اعتبار بیشتری بدهند: یک استراتژی ملی برای حذف تدریجی تولید پلاستیک ناپایدار چگونه خواهد بود؟

شاید مستقیم ترین راه، اعمال یک محدودیت ملی برای تولید پلاستیک های جدید یا «بکر» باشد. به گفته پاولیتا بنت مارتین، مدیر سیاسی فدرال سازمان غیرانتفاعی حفاظت از اقیانوس Oceana، این می تواند شامل تصویب لایحه ای در کنگره باشد که به آژانس حفاظت از محیط زیست یا EPA اجازه می دهد تا در مورد مقدار خاصی از پلاستیک جدید تصمیم گیری کند. می تواند سالانه تولید کند – شاید با هدف قرار دادن تولید “نوردل”، دانه های پلاستیکی کوچک که بلوک های ساختمانی برای محصولات بزرگتر را تشکیل می دهند. هر سال، EPA می تواند به تدریج محدودیت تولید nurdles را کاهش دهد، تا اینکه تا یک سال – مثلاً 2035 – دیگر تولید محصولات پلاستیکی جدید قانونی نخواهد بود.

مزیت سقف تولید این است که از طریق یک سیاست واحد، شبکه گسترده ای را برای خط لوله تولید پلاستیک ایجاد می کند. و دانشمندان قبلاً از درپوشی برای تولید پلاستیک خام در سراسر جهان حمایت کرده اند. در گزارش ویژه ای که تابستان امسال در مجله معتبر Science منتشر شد، محققان خواستار یک “توافق نامه الزام آور قانونی” شدند، از جمله، برای حذف تدریجی ساخت پلاستیک های جدید تا سال 2040. توصیه آنها بر اساس حرکت مجمع عمومی سازمان ملل متحد در فوریه است. محیط زیست، جایی که بسیاری از دولت ها علاقه خود را به یک پیمان بین المللی برای مبارزه با آلودگی پلاستیکی ابراز کرده اند.

سابقه ای در ایالات متحده وجود دارد که EPA مواد شیمیایی مضر برای سلامت انسان و محیط زیست را ممنوع می کند – از جمله بی فنیل های پلی کلره، دیوکسین ها و کلروفلوئوروآلکان های کاملا هالوژنه. اما ایالات متحده هرگز محصولی به اندازه پلاستیک خالص را حذف نکرده است، و هر تلاشی برای انجام این کار بدون شک با مخالفت ایدئولوژیک محافظه کاران و دعوی قضایی از سوی صنعت پلاستیک مواجه خواهد شد. اکثر طرفداران بر این باورند که راه حل واقع بینانه تر، یک قانون جامع به نام قانون کاهش آلودگی پلاستیک است که از اهرم های دیگری برای کاهش تولید پلاستیک جدید استفاده می کند و بطری های پلاستیکی نوشیدنی را باید حداقل 50 درصد پس از بازیافت مصرف کننده ساخته شود. 2030 و 80 درصد تا سال 2040. همچنین پیشنهاد می‌کند که تأسیسات توسعه یافته تولید پلاستیک در حالی که می‌توانند تحت ارزیابی اثرات زیست‌محیطی توسط EPA قرار گیرند، تعلیق شود.

آلن لونتال، یک دموکرات کالیفرنیا که این لایحه را در ماه مارس به مجلس نمایندگان ایالات متحده ارائه کرد، گفت که رویکرد چندجانبه او به همان اندازه که تولید پلاستیک را محدود می کند به “فرمان و کنترل” کاهش می دهد. اما با گنجاندن مکانیسم‌ها و مشوق‌های بازار، این امر برای صنعت پلاستیک قابل تحمل‌تر است.

لوونتال به گریست گفت: “آنها در برابر کلاه بسیار مقاوم تر خواهند بود.” استفاده از نیروهای بازار برای ما آسان تر است.

به عنوان مثال، این لایحه قصد دارد خرید پلاستیک های بازیافتی را ارزان تر از پلاستیک های اصلی کند – تا حدی از طریق حداقل الزامات برای محتوای بازیافتی، که انتظار می رود تقاضا را افزایش دهد و بازار بزرگ تری برای پلاستیک های بازیافتی ایجاد کند. شرکت‌هایی که بیش از یک میلیون دلار درآمد از محصولات پلاستیکی به دست می‌آورند، باید در سیستم «مسئولیت تولیدکننده گسترده» شرکت کنند که از شرکت‌هایی که محصولات خود را از پلاستیک خالص تولید می‌کنند، هزینه دریافت می‌کند. این سیستم همچنین مسئولیت مالی بیشتری را برای جمع آوری و مدیریت محصولات پس از استفاده بر عهده شرکت های پلاستیکی قرار می دهد که تولید مقادیر زیادی پلاستیک یکبار مصرف را گران تر می کند. لوونتال گفت که صنعت پلاستیک این ایده ها را دوست ندارد، اما آنها را کمتر از سقف تولید “توهین آمیز” می بیند.

لونتال همچنین خاطرنشان کرد که این لایحه شامل توقف تدریجی تولید می شود، البته فقط برای انواع خاصی از محصولات پلاستیکی یکبار مصرف، مانند کارد و چنگال و کیسه های مواد غذایی. از آنجایی که این محصولات سهم نامتناسبی از آلودگی پلاستیکی جهان را تشکیل می دهند، او و دیگران استدلال می کنند که حذف تدریجی آنها گام مهمی به سوی آینده ای پاک تر است.
محیط بانان تمایل دارند با این موضوع موافقت کنند و به تعداد فزاینده ای از کشورهایی اشاره می کنند که محصولات پلاستیکی یکبار مصرف را ممنوع کرده اند. جودیت انک، مدیر منطقه ای سابق EPA و بنیانگذار گروه حمایت از Beyond Plastics، از ایالت نیویورک خود به عنوان مثال خوبی یاد می کند: پس از آغاز ممنوعیت کیسه های پلاستیکی در اکتبر 2020، انک شاهد کاهش قابل توجهی در بستر کیسه های پلاستیکی بود.

انک گفت: «ممنوع کردن و حذف تدریجی برخی از بدترین متخلفان پلاستیک منطقی است. او کشورهایی مانند نیویورک را “آزمایشگاه” برای این سیاست‌ها خواند، امیدوار بود که این سیاست‌ها در نهایت منجر به حذف تدریجی محصولات پلاستیکی در سراسر کشور شود – مشابه دستورالعمل پلاستیک‌های یکبار مصرف، که اتحادیه اروپا در ماه جولای سال اجرا کرد. سال بر اساس این دستورالعمل، کشورهای عضو اتحادیه اروپا از تولید 10 محصول پلاستیکی یکبار مصرف، از جمله نی، بشقاب و ظروف مواد غذایی ساخته شده از پلی استایرن منع شده اند.

البته، مقاومت صنعت مانع مهمی برای بسیاری از قوانین پلاستیکی پیشنهادی ایالات متحده است. اگرچه گروه‌های پلاستیکی مانند شورای شیمی آمریکا می‌گویند که از «استراتژی ملی» برای کاهش زباله‌های پلاستیکی در محیط‌زیست حمایت می‌کنند، اما با هر گونه تلاش برای کاهش تولید پلاستیک مخالف هستند – که طبق گزارش آکادمی‌های ملی در هفته گذشته، بسیار مهم است. جزء هر استراتژی موثر برای مقابله با آلودگی پلاستیکی است. شورای شیمی ایالات متحده حتی ادعا می کند که کاهش تولید پلاستیک منجر به “عملکرد محیطی بدتر، به ویژه با تغییرات آب و هوایی” خواهد شد. در پاسخ به درخواست Grist برای اظهار نظر، شورا گفت که این ادعا را بر این واقعیت استوار کرده است که مواد پلاستیکی سبک وزن برای حمل و نقل به سوخت کمتری نسبت به مواد جایگزین مانند شیشه و آلومینیوم نیاز دارند. این شورا همچنین گفت که با چوب پنبه برای تولید پلاستیک های تمیز و قانون کاهش آلودگی پلاستیک مخالف است، اگرچه نسخه های ضعیف تر برخی از مقررات این قانون مانند حداقل استاندارد برای محتوای بازیافتی برای تولید پلاستیک را حفظ می کند.

لوونتال شکایات آنها را رد کرد و گفت که موضع آنها “ربطی به علم ندارد”. او ابراز خوش‌بینی کرد که علی‌رغم «دفع» این صنعت و مخالفت برخی از اعضای کنگره، مفاد مهم قانون کاهش آلودگی پلاستیک در سال 2022 تصویب خواهد شد. این لایحه در حال حاضر دارای 121 نویسنده مشترک در مجلس نمایندگان و 12 نفر در سنا است. . او توسط سیاستمداران بلندپایه از جمله الکساندریا اوکاسیو کورتز نماینده و سناتورهای برنی سندرز و الیزابت وارن حمایت می شود.

انک با لوونتال موافقت کرد و امیدوار بود قانونگذاران شاهد تلاش‌های گذشته صنعت برای تضعیف قانون کاهش آلودگی پلاستیک و سایر سیاست‌ها برای کاهش تولید پلاستیک در ایالات متحده باشند. او با استناد به گزارش هفته گذشته آکادمی ملی گفت: «ما باید به علم گوش کنیم. ما ایده‌ها و سیاست‌های واقعا هوشمندانه‌ای برای مقابله با آلودگی پلاستیکی داریم. اما چیزی که جامعه محیط زیست ندارد، قدرت سیاسی است که تولیدکنندگان مواد شیمیایی و صنعت سوخت‌های فسیلی دارند.»

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme