ضدعفونی‌کننده‌های نانو ماندگاری بیشتری دارند

ضدعفونی‌کننده‌های نانو ماندگاری بیشتری دارند

[ad_1]

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو، به گفته علیرضا نعیمی یکی از کارشناسان شرکت نانو ایده پرداز سبز، ضدعفونی‌کننده‌های نانو ماندگاری بیشتری نسبت به ضدعفونی‌کننده‌های پایه الکلی دارند. 

نعیمی می‌گوید: «شرکت نانو ایده پرداز سبز ضدعفونی‌کننده‌های نانو حاوی نانوذرات نقره را تولید می‌کند. در این ضدعفونی‌کننده‌ها از نانوذرات نقره و پراکسیدهیدروژن استفاده می‌شود. ترکیب این دو موجب رهایش رادیکال‌های آزاد می‌شود که این رادیکال‌ها می‌توانند به ساختار میکرواورگانیسم‌ها آسیب زده و محیط را تمیز کند. در ضدعفونی‌کننده‌های پایه الکلی به دلیل تبخیر سریع الکل، اثربخشی ضدعفونی‌کننده‌ها کوتاه‌تر از نمونه‌های نانویی است. این در حالی است که در ضدعفونی‌ کننده ‌های نانویی حتی با تبخیر محلول هنوز نانوذرات در محیط وجود دارند که می‌توانند در از بین بردن مواد بیماری‌زا موثر باشند.»

وی می‌افزاید: «کشور چین یکی از کشور‌های موفق در مقابله با کرونا بود، این کشور از ضدعفونی‌کننده‌های نانویی نیز برای ضدعفونی کردن معابر، بیمارستان‌ها و منازل استفاده کرد. براساس ادعای FDA و WHO ضدعفونی‌کننده‌های دارای فرمولاسیون نانویی می‌توانند برای مقابله با ویروس‌هایی نظر H ۱ N ۱، کرونا و آنفولانزا به کار روند.»

نعیمی از تولید ده تُن ضدعفونی‌کننده حاوی نانوذرات در ماه توسط شرکت نانو ایده پرداز سبز خبر داد و گفت: «شرکت نانو ایده پرداز سبز از روز‌های ابتدایی شیوع ویروس کرونا مراحل دریافت مجوز تولید این ضدعفونی‌کننده را آغاز کرد و با توجه به نیاز به نتایج آزمایشگاهی و طی مراحل اداری، دریافت مجوز زمان زیادی برد، ولی در نهایت موفق شدیم مجوز‌های لازم را دریافت کرده و در حال حاضر تولید انبوه ضدعفونی‌کننده حاوی نانوذرات نقره آغاز شده است.»

به اعتقاد این کارشناس حتی بعد از فروکش کردن تب کرونا نیز قطعا جامعه نیاز به مواد ضدعفونی‌کننده دارد، بنابراین ظرفیت بالایی برای تولید ضدعفونی‌کننده‌های نانو در کشور وجود دارد. از این رو شرکت نانو ایده پرداز سبز با عزم راسخ به دنبال توسعه این فناوری خواهد بود.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>