شلیک به خبرنگاران «تی‌آر‌تی ورلد» ترکیه در جریان پوشش اعتراضات آمریکا

captcha

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، شبکه تلویزیونی «تی‌آر‌تی ورلد» ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: دو تن از خبرنگاران ما هنگام پوشش اعتراضات ضد نژادپرستی در ایالات مینیاپولیس و واشنگتن آمریکا که در پی کشته شدن «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست این کشور توسط یک افسر پلیس آغاز و همچنان ادامه دارد، با اصابت گلوله‌های پلاستیکی نیرو‌های امنیتی آمریکایی که برای متفرق کردن معترضان از آن استفاده می‌کنند، مجروح شدند.

سالی آیحان، خبرنگار تی‌آر‌تی ورلد در واشنگتن هنگام پوشش اعتراضات ضد نژادپرستی در مقابل کاخ سفید در جریان حمله بی‌رحمانه نیرو‌های امنیتی آمریکا به معترضان از ناحیه قفسه سینه و پای خود مورد اصابت گلوله پلاستیکی قرار گرفت.

از سوی دیگر لیونل دونووان و بارباروس سایلگان خبرنگار و تصویربردار تی‌آر‌تی ورلد در شهر مینیاپولیس که به عنوان کانون اعتراضات و خشونت پلیس، تنش در این شهر به شدت بالا گرفته است، نتوانستند از خشونت پلیس فرار کنند و دونووان در حمله پلیس به معترضان از ناحیه کشاله ران خود با صابت گلوله پلاستیکی مجروح شد.

بیشتر بخوانید

گزارش روزنامه البناء|آیا «انقلاب آمریکایی» در راه است؟

فیلم/ شلیک گاز اشک‌آور توسط پلیس آمریکا به خودروی حامل زن باردار!

ابتکار کاربران جهانی در افشای شباهت جنایات نژادپرستانه آمریکا و رژیم صهیونیستی

گفتنی است که آمریکا در این روز‌ها با یکی از بزرگترین اعتراضات مردمی در تاریخ این کشور مواجه است. علی‌رغم خشونت پلیس آمریکا، خبرنگاران تی‌آر‌تی ورلد به پوشش حوادث در نقاط مختلف این کشور ادامه می‌دهند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>